Parlak yeşilin deriden nasıl yıkanacağı: faydalı ipuçları

Zelenka en ucuz ve etkili ilaçlardan biridir. Karakteristik rengi nedeniyle parlak yeşil olarak da adlandırılır. Bakterisidal, yara iyileşmesi, kurutma ve anti-enflamatuar ajan, ciltteki çeşitli yaralanmalar ve aşınmalarla mükemmel bir şekilde baş eder. Ancak yeşilin eksi, onu yıkamanın son derece zor olmasıdır. Kavanozu açtıktan veya cildin belirli bölgelerini yağladıktan sonra izler kalabilir.

Yeşilin deriden nasıl yıkanacağı

Pratik öneriler

 1. Cildinizi nispeten yakın zamanda lekelediyseniz, vücut bölgenizi hemen sabun ve su ile yıkayın. Yenilen elmas yeşillikleri çok daha zor yıkanır.
 2. Kesinlikle gerekli olmadıkça ürünü çamaşır suyu veya diğer sert ev ürünleri ile çıkarmaya çalışmayın. Sadece ciltte yanık bırakacak veya farklı bir doğanın dermatolojik problemlerini kazanacaksınız.
 3. Yeşilleri çocuğun derisinden yıkamak için acil bir ihtiyaç varsa, nazik temizlik yöntemlerini tercih edin. Çocuk cildi güçlü maddelerle baş edemez.
 4. Elmas yeşilliklerinin özellikle yüz ve dudaklardan çıkarılmasının gerekli olduğu durumlar vardır (özellikle şişe dişlerle açılmışsa, bu genellikle durumdur). Bu gibi durumlarda, yumuşak yöntemleri seçin.
 5. Zielonka, dermisin alt katmanlarına nüfuz eden ve cildi uzun süre lekeleyen ilaç türlerini ifade eder. Bu nedenle, ürünü ilk kez yıkamak her zaman mümkün değildir, bu dikkate alınmalıdır.
 6. Yeşillerden lekeleri çıkarmak için bir gün veya yarım gününüz varsa, kirlenmiş alanı aralıklarla birkaç aşamada yağlayın. Yöntem, aşağıdakilerin takdirine bağlı olarak seçilir.

Yöntem numarası 1. Makyaj Temizleyici Süt

 1. Tüm kızlar makyajı ciltten çıkarmak için tasarlanmış nazik bir ürüne aşinadır. Net bir örnek Pure Line sütüdür, her yerden satın alabilirsiniz.
 2. Araç etkili ve yumuşaktır. Hem yetişkinlerin hem de çocukların yüz derisinden ve ellerden yeşil izleri çıkarmak için uygundur. Bir analog, doğal hindistan cevizi sütüdür.
 3. Uygulamada herhangi bir zorluk olmamalıdır: önce üründeki pamuk süngerini nemlendirin, kirli alanı iyice ovalayın. Her yarım saatte bir tekrarlayın.

Yöntem numarası 2. Karbonat

 1. İçme sodası, beyazlatma özelliklerine sahip evrensel bir ilaç olarak kabul edilir. Kullanımı ellerin hassas cildine zarar vermez ve preparasyon zor değildir.
 2. Önce tozu eleyin, ardından macun benzeri bir kıvam elde edilene kadar saflaştırılmış içme suyu ile karıştırın. Süngerin üzerine biraz makyaj yapın ve cildi ovalayın.
 3. Dairesel bir hareketle, kontamine bir bölgeye soda uygulayın, sonra su ile durulayın ve bir havlu ile kurulayın. Gerekirse, ancak bir süre sonra tekrarlayın.

Yöntem numarası 3. Krem sabun

 1. Çocuk su çiçeği ile hastalanırsa, cildi yerel olarak zelenok ile yağlanır. Tam bir tedaviden sonra lekeler kalır, bu nedenle dikkatlice çıkarılmaları gerekir.
 2. Sabun ve krema karışımı yardımcı olacaktır. İlk olarak, küçük bir katran veya bebek sabunu rendesi üzerine sürün, viskoz bir kütle elde edilene kadar suda çözün.
 3. Bu ürünü eşit oranlarda yapıştırarak şişman bir bebek kremi ile karıştırın. Ürünü yerel olarak yeşilliklere uygulayın, ovalayın ve durulayın.

Yöntem numarası 4. Alkollü limon suyu

 1. Yeşillikleri çıkarmak için 5 parça votka veya seyreltilmiş tıbbi alkol alın. 1 ölçü taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Pamuklu bir çubuğu çözeltiye batırın, cildi silin.
 2. Leke eski ve çıkarılması zorsa, kirlenmiş bölgeye çözeltiye batırılmış bir pamuk sünger uygulayın. Yapışkan bant ile tutturun ve 10 dakika bekletin.
 3. Bir süre sonra yapışkan sıva çıkarın, çözeltide yeni bir pamuk yünü nemlendirin ve cildi ovalayın. Tüm adımlardan sonra, ellerinizi sabunla iyice yıkayın ve yağlı bir kremle tedavi edin.

Yöntem numarası 5. peroksit

Peroksit cilt peroksit ile nasıl yıkanır

 1. Kesinlikle herhangi bir eczanede peroksit bulacaksınız, analog “Klorheksidin” veya “Miramistin” dir. Renk giderici özellikleri sayesinde, yeşilliklerden hiçbir yeşil kalmayacak.
 2. Kozmetik diski yukarıdaki preparatlardan herhangi birinde nemlendirin ve hafifçe sıkın. Cildinize otlar ile pamuk yünü uygulayın ve 10 saniye tutun.
 3. Pamuklu pedi değiştirin, kirli alanı yavaşça silerek adımları tekrarlayın. 3-4 manipülasyon yapmanız gerekebilir. Sonunda, tedavi edilen bölgeyi sabunla yıkayın.

Yöntem numarası 6. diş macunu

 1. Yeşil lekelerle başa çıkmak için, beyazlatıcı bir diş macunu veya püresi olana kadar suyla karıştırılmış toz kullanın. Ürünü cilde uygulayın ve parmaklarınızla ovalayın, durulayın.
 2. İşlem sonuç elde edilene kadar tekrarlanır. Alerjileri önlemek için, macunun çocukların hassas cildinde kullanılması önerilmez.

Yöntem numarası 7. Klorlu ağartıcı

 1. Böyle bir araç mevcut olanların en agresifidir. Böyle bir ağartıcı ile görevle kolayca başa çıkabilirsiniz. Doların hızlı bir şekilde çıkarılması gerektiğinde, yöntem bir çimdik olarak başvurulmalıdır.
 2. Kompozisyonu hazırlamak için ağartıcı ve su eşit oranlarda birleştirilmelidir. Pamuklu çubuğu hazırlanan sıvıya batırın. Yeşil noktayı hızla silin. Cildi akan su ile iyice durulayın.
 3. Çamaşır suyu kalıntılarını nötralize etmek masa sirkesine yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, pamuklu pedi% 6'lık bir solüsyonda nemlendirin ve cildi silin. Hassas derma ve alerjiler için bu yönteme izin verilmediğini lütfen unutmayın. Çare yaralar ve sıyrıklar için kullanılması yasaktır.

Yeşiller tırnaklardan ve ellerden nasıl çıkarılır

Sorunu çözmek için, açıklanan yöntemlerden herhangi birini kullanarak başvurabilirsiniz. Parmaklarınızı ve tırnaklarınızı temizlemek için daha kurnaz araçlara öncelik vermelisiniz.

 1. Diş macunu. Yeşillik lekesi üzerine yumuşak bir fırça ile az miktarda diş macunu sürün. Birkaç dakika bekleyin, ardından cildinizi su ile durulayın.
 2. Oje çıkarıcı. Sorunu çözmenin bir alternatifi oje çıkarıcı olabilir. Tırnak plağının bileşimini ve çevresindeki cildi tedavi edin.
 3. Alkol içeren mendiller. Bu tür peçetelerde alkol bulunması, kostik bileşimden kolayca kurtulmanızı sağlar. Alanı birkaç kez silin. Mendil ile, yüz hariç vücudun neredeyse tüm kısımlarını silebilirsiniz.
 4. Bath. Yeşili tırnaklardan çıkarmak için el banyosu yapılması önerilir. Ilık suya az miktarda limon suyu ilave edin. Fırçaları bileşimin içine çeyrek saat kadar indirin. Bundan sonra, tırnakları oje çıkarıcı veya diş macunu ile temizleyin ve fırçalayın.

Yeşiller yüzünüzden nasıl temizlenir

Yeşiller yüzünüzden nasıl temizlenir

 1. Bu tür bir kontaminasyonu yüzden çıkarmak için özellikle dikkatli olmanız gerekir. Prosedür hassas cilt bakımı gerektirir. Uygulaması için kozmetik ürünlere başvurmak tercih edilir.
 2. Sorunu çözerken, yumuşak bir ovma, yağlı krem, makyaj temizleyici süt veya bitkisel yağlar yardımcı olabilir. Yukarıdaki fonlardan herhangi birini kontaminasyona bolca bir tabaka ile dağıtın. 3 dakika sonra yüzünüzü pamuklu bir bezle silin.
 3. Bu araçlardan herhangi birini uyguladıktan sonra, gerekirse prosedür tekrarlanabilir. Manipülasyonun sonunda, yüzünüzü yıkama için köpükle tedavi etmeniz gerekir. Cildinizi akan su ile durulayın.

Suçiçeği sonrası lekeleri çıkarma

 1. Eski zamanlardan beri, zielonka suçiçeği için mükemmel bir ilaç olarak kabul edildi. Kompozisyon kaşıntıyı hafifletir, yaraları kurutur ve dezenfekte eder. Ek olarak, ilaç yeni akne görünümünü görmeyi mümkün kılar.
 2. Çocuklar böyle bir hastalığa sorunsuz bir şekilde tahammül edebilir, yeşillik uygulamasının sonuçlarından kurtulmak çok daha zordur. Sorunu çözmek için birkaç zor manipülasyona başvurabilirsiniz.
 3. Bebek yağlı kremini yeşil şeylerden lekelere yayın. Bir saatin çeyreğini bekleyin. Yumuşak bir sabun ve bez kullanarak çocuğunuzu ılık suda yıkayın. Kalan izleri jel ve pamuklu bir bezle silin.
 4. Alternatif bir yol yapabilirsiniz. Birkaç askorbik asit tabletini ılık suda çözün. Kompozisyondaki pamuğu nemlendirin ve yeşilliklerden yerleri ovun.

Tüm eylemlerin olabildiğince başarılı olması için, dolarları kaldırma ipuçlarını izleyin. Herhangi bir çözüm şüphesi varsa, farklı bir yöntem seçin. Bir dakika içinde yeşillikleri çıkaran "deneyimli" tavsiyelerini dinlemeye gerek yok. Sabırlı olmalı.

Video: deriden yeşil nasıl yıkanır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat