Çocuklar için Feijoa: hangi yaşta verilecek?

5-6 ay sonra, bebeğe yarım kaşık yarım elma püresi verilir. Bu meyve enlemlerimizde yetişir ve genetik düzeyde aşinadır. Herhangi bir yeni görünüm minimal dozlarla verilmelidir. Çocuğu bir kerede tüm dünyaya tanıtmaya çalışmayın, yavaş yavaş tat duyumlarına alışır, sıklıkla endişe ile yeni bir gölge algılar. Feijoa, bileşimindeki büyük miktarda iyot nedeniyle çocukların diyetine dikkatle verilmelidir.

Çocuklar için Feijoa

Subtropikal konuğun tanımı ve kullanışlı özellikleri

Feijoa 19. yüzyılda Avrupa'da ortaya çıktı. Brezilya'da Portekizli doğa bilimci Joan da Silva Feijo tarafından bulundu. İlk olarak, bitki çelikleri Fransa'ya getirildi, oradan diğer ülkelerin sıcak iklim bölgelerine yayıldı. Rusya'da ilk iklimlendirme girişimleri Yalta'da ve Kafkasya'nın Karadeniz kıyısında gerçekleşti.

Çeşitliliğe bağlı olarak, bitki kalın dallı bir taç ile 4-4.5 metre yüksekliğe kadar güçlü bir yayılan çalı veya ağaç gibi görünür. Çiçeklenme Mayıs-Haziran aylarında başlar. Bitkinin anavatanında, subtropiklerde, dalgalar halinde veya sürekli olarak gider. Çiçekler, fincanların daha doygun bir renge dönüştüğü gibi, yaprakları kenarlarında beyaz bir sınır ile çok güzel. Çok sayıda organlarındaki ortada kabarık bir adacık oluşur. Ne yazık ki, çoğu çiçek boş çiçekler gibi düşecektir. Sadece yüzde 15-17 yumurtalık oluşturabilir ve koyu yeşil tenli küçük kokulu meyveler onlardan büyüyecektir.

Kışa daha yakın satışta görünürler ve hemen benzersiz özelliklerini bilenlerin dikkatini çekerler. Ana değer, yüksek iyot içeriğinde yatmaktadır. Bu göstergeyle, meyveler deniz ürünlerinin çok gerisinde kalır. Vücudun bu madde ihtiyacını karşılamak için günde 7-10 meyve yeterlidir. 5 yaşın altındaki çocukların günde en fazla 1 meyve vermeleri önerilir.

İyotun yanı sıra, bileşim şunları içerir:

 • taninler;
 • C, H, E, B, PP vitaminleri;
 • silikon;
 • magnezyum;
 • fosfor;
 • kalsiyum;
 • sodyum;
 • bor;
 • demir;
 • manganez;
 • rubidyum;
 • floro;
 • zirkonyum;
 • sindirilebilir karbonhidratlar;
 • antioksidanlar;
 • değiştirilebilir ve esansiyel amino asitler.

100 gr. Ürün 61 kcal içerir.

Ben merak: kıyı bölgesinde yetişen bitkilerde, iyot içeriği kıta alanlarında yetişenlerden çok daha yüksektir.

Feijoa, hem çilekleri hem de ananası hafif bir asitlik ve zengin aroma ile anımsatan tuhaf bir tada sahiptir. Bu sadece iyi olgunlaşmış meyveler için geçerlidir. Olgunlaşmamış asidik ve büzücü olacaktır.

Günde birkaç çilek sıcaklığı düşürecek, aşırı çalışan kaslarda eklem ağrısını ve rahatsızlığını hafifletecek, patojenik bakterilerin çoğunu sindirim sisteminden çıkaracak ve kan basıncını düşürecektir. Meyveler anemi, vitamin eksikliği, demir ve iyot eksikliği için önerilir. Bu özellikle büyüme ve gelişme gösteren, mevsimsel grip salgınları sırasında, anaokuluna veya ilkokula adaptasyon sırasında bebeklerin bağışıklığını korumak için önemlidir. Beslenme uzmanları tarafından egzotik bir meyve ile tanışma, bir yaşta ve 3 yaşına kadar başlatılmasını günde 1'den fazla fetüs vermemeyi önerir.

Bu önemlidir: Çocuklar sadece tamamen olgunlaşmış meyveleri yiyebilir, yeşil sindirim sisteminin ihlaline neden olur.

Feijoa çocuklar için davranır

Tüm bebekler belirli bir hafif büzücü tadı sevmez. Çilekler en iyi soyulur. Bir dizi yararlı madde içerir, ancak olağandışı tatları sevenler dışında neredeyse hiç çocuk yoktur. 3 yıldan itibaren ürün miktarı giderek artmaktadır. Çiğ olarak yenebilir veya güzelliklerden birini pişirebilir.Isıl işlem uygulamazsanız veya süresini en aza indirirseniz, tüm yararlı maddeler değişmeden kalacaktır.

Feijoa çocuklar için davranır

Lütfen dikkat: yetişkinler için maksimum günlük iyot dozu 2 gramdır, bu da 300 grama karşılık gelir. taze feijoa meyveleri.

Çocuklar için, normlar yaşa göre sayılır ve çocuğa denizaşırı bir muamele ile muamele edilir. Maddenin aşırı dozda alınması da vücuda fayda sağlamaz, bu da tiroid bezinin alerjilerine ve bozulmasına neden olur, bu nedenle her şey ılımlılıkta iyidir.

Feijoa olgunluğu meyveyi kırarak belirlenebilir. Kağıt hamuru parlak bir aroma ile yarı saydam olmalıdır, eğer beyaz ise, meyve önceden alınır. Kahverengimsi bir renk tonu, fetüsün olgunlaştığını ve fermantasyon sürecinin yakında başlayacağını gösterir. Böyle bir kopya da çocuklara verilmez.

yemek tarifleri
Avantaj sindirilmemiş formlar için kalır.

 1. Meyveler, eşit miktarda şekerle karıştırılmış ince bir ağ ile bir kıyma makinesinden geçirilir. Karışım küçük sterilize edilmiş kavanozlara konur ve buzdolabında saklanır.
 2. Vitamin karışımı 1 kg'dan hazırlanır. çilek, kabuğu ve çukuru olmayan üç limon, bir kilogram soyulmuş ceviz üçte biri. Malzemeler ezilir, karışım 500 g ile baharatlanır. tatlım, iyice karıştırılmış. Çocuğa, vitaminler yerine, günde 3 kez 1 çay kaşığı verilir. Doz yaşa göre değişir.
 3. Meyve salatası hayal gücünün kapsamını açar. Feijoa çoğu meyve ile iyi gider. Böyle bir yemeği doğal yoğurtla doldurmak daha iyidir, çırpılmış krema ile süsleyebilirsiniz.

Her biri 1 kg olan normal oranları pişirebilir ve sıkıştırabilirsiniz. çilek ve şeker. Pişirme sürecinde, maddelerin çoğu diğer formlara girecek ve feijoa'nın vücut için değeri azalacaktır. Çocuklar için lezzetli bir meyve çok yararlıdır, ancak bir yıldan daha erken ve küçük miktarlarda değildir.

Video: feijoa - faydaları, yemek tarifleri, nasıl feijoa yemek

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat