Balık kokusundan hızlı bir şekilde kurtulma

Balık - lezzetli, sağlıklı, besleyici bir ürün, herhangi bir tablonun bir süslemesidir. Bir dezavantaj, hem ham formda hem de pişirme aşamasında hoş olmayan spesifik aromadır. Bu nedenle, balık kokusunu nasıl ortadan kaldıracağını bilmeyen birçok ev hanımı, ana menüdeki balık ürünlerini reddetmeye veya kısıtlamaya zorlanmaktadır.

Balık kokusundan nasıl kurtulurum

Balık günlerinin sonuçları

Balık pişirmenin sonucu sadece odadaki "balık ruhu" değildir:

  1. Buzdolabında diğer ürünlerle birlikte balıkların yakınında, bu koku ile doyurulurlar;
  2. Preparatta yer alan tüm mutfak eşyaları daha sonra dikkatli bir şekilde işlenmeyi gerektirir;
  3. Mutfak havluları, balıkla doğrudan temas olmasa bile (örneğin, yıkanmış ellerini yıkadılar), yıkandıktan sonra deniz ürünlerinin anılarını da tutabilirler;
  4. Bazıları için çok aromatik olan bir kulak sorun olacaktır.

Balık kokusunun yayılmasını önlemek yardımcı olmaz ve davlumbaz. Bu nedenle, pişirdikten sonra hemen harekete geçin. Her ev hanımının cephaneliğinde çok sayıda etkili araç var, bu yüzden hiçbir şey icat etmek zorunda kalmayacaksınız, bunları ustaca kullanmak yeterlidir.

Pişirme sırasında balık kokusundan nasıl kurtulurum

Başlamak için balık ürünleri ile pişirmenin etkilerinden kaçınmaya çalışın. Kızartırsanız, doğranmış patates veya soğanı ısıtılmış bitkisel yağa batırın. Sebzeler yerine biraz limon suyu sıkabilirsiniz.

Suya eklenen süt, et suyunda balık kokusundan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Nehir balıklarından pişirirken, tüm soğanı ve havuçları tavaya atın. Maydanoz, kereviz de balık çorbasının tadını geliştirirken sorunu kısmen çözecektir.

Elinizden balık kokusu nasıl giderilir

Ellerde bulunan balık kokusu uzun süre kovalayabilir ve aşçı için önemli rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle, bir şey yapılması gerekiyor. Ancak yöntem sadece etkili değil, aynı zamanda cilde da nazik olmalı, burada kokuyu her ne pahasına olursa olsun ortadan kaldırma arzusu işe yaramayacak.

Kollarınızdaki balık kokusundan nasıl kurtulur

Bir limon yemeği servis ettiyseniz, ellerinizi ovmak için bir dilim bırakın. Kuruyana kadar bekleyin ve suyla durulayın. Bu narenciye suyu, kızartma başlamadan 15-20 dakika önce balıkla serpilebilir ve daha sonra pişirme işleminin kendisi sadece mutfak içinde fark edilir.

Soğan da nötrleştirici olarak uygundur, ancak avuçlarınızı sabunla yıkadıktan sonra bile, belirli bir kokunun yerini başka bir koku alacaktır.

Her mutfakta sirke vardır - etkili ve daha az hoş olmayan bir çare. Bir çorba kaşığı 1 litre suda eritin ve elleri durulayın. Buzdolabını aynı solüsyonla saklayın.

Aynı zamanda cilt üzerinde besleyici etkisi olan başka bir yardımcı ürün saf ayçiçek yağıdır.

Füme balık kokusunu gidermek için ellerinizi sıcak suyla yıkamak için acele etmeyin - bu durumu ağırlaştıracaktır. Tekrar tekrar test edilen yöntem - parmakları her türlü ve renkteki bira ile ovalama. Ancak bundan sonra sabun ve soğuk su kullanın.

Yemeklerde balık kokusundan kurtuluruz

İlk yardımcı, çeşitli kokuları emen tuzdur. Tavayı kağıt havlularla silin, kalan kızarmış yağı çıkarın, yıkayın ve kurutun. Sonra tuz dökün, ısıtın, tamamen soğuyana kadar ocakta bırakın. Aroma kalıntıları kaybolacaktır.

Yemeklerde balık kokusundan kurtuluruz

Deneyimli metresler hardalı etkili yollardan biri olarak uyarladı. Kuru formda daha iyidir, ancak böyle bir hazır yemenin yokluğunda uygundur.Baharatı ılık suda çözerek hardal ürünü hazırlayın ve ilgili mutfak eşyalarını işleyin.

Ama bu tüm ev yapımı hileler değil, her ev hanımı sorunlu kokularla başa çıkmasına yardımcı olmak için birkaç hile var:

  • bulaşıkları bir parça soğan veya çiğ patatesle silin;
  • mutfak süngerini bitkisel yağla nemlendirin ve balık kokan yüzeyleri temizleyin;
  • yemekler de bira ile işlenir, dahası, içecek kolayca yıkanır, ki bu çok uygundur.

Dairede balık kokusundan nasıl kurtulurum

Odanın basit bir şekilde havalandırılması istenen sonucu vermediyse, birkaç manipülasyon yapın.

  1. Herhangi bir turunçgilin lezzetini bir tavada önceden ısıtın veya başka bir ısı kaynağına yaklaştırın.
  2. Aralarından seçim yapabileceğiniz sirke ve limon ilavesiyle suyu kaynatırsanız kokular kaybolur veya daha az sertleşir.
  3. Bazı kahve çekirdeklerini kızartın - böyle bir aroma diğerlerini geçecektir.

Havlular, giysiler, önlükler de gözden geçirilmelidir, çünkü kumaş kokuları çok hızlı bir şekilde emer ve kıskanılacak bir dayanıklılıkla tutar. Bir şeyleri sirke ile 2-3 saat suda bekletin, sonra durulayın ve her zamanki gibi yıkayın.

Balık kokusuyla mücadele için tüm önlemleri tamamladıktan sonra, ellerinizi tekrar soğuk suda tuzla yıkayın (tekrar limon kullanabilirsiniz) ve durulayın.

Kendinizi balık yemeklerinin hazırlanmasını reddetmemeniz gerektiği sonucuna varıyoruz. Ve her zaman kokudan kurtulabilir veya en azından günlük kullanımda olan ev ürünlerinin yardımıyla nötralize edebilirsiniz.

Video: balık kokusu nasıl giderilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat