Sokak kedilerinden ve kedilerinden nasıl kurtulur

Sokak kedilerine karşı tutum ... İyilik ve kötülük arasındaki çizgi nerede? İnsanlık ve bağnazlık? Aşk ve zorbalık? Sonuçta, zavallı kediyi sokaktan eve götüren birkaç kişi. Ancak savunmacılar kelimelerden en az bir kuruş bir düzine. Ve uygun olan şey: artıkları atmak için çok şey var. Küçük kardeşlerimizi önemsiyoruz ve neden kendimizi düşünmüyoruz? Suçlu olmaktan daha kötüsü nedir? Kokulu merdivenler, gece kedicik boynuzları, bir çocuğun aptal bir kediye uzanmış elleri ... Yorum yok!

Kedilerden ve kedilerden nasıl kurtulurum

Sundurmadaki kedilerden nasıl kurtulurum

Girişteki en güzel ve kabarık kedi yavrusu bile asla beslenmemelidir. Kediler hemen beslenme yerlerini kendi bölgeleri olarak algılamaya başlarlar. İşaretlenir ve bu nedenle sürekli olarak izlenir.

Bir köpek sahibi olarak kedi ailesini korkutabilirsiniz. Ama kedilere zulmetmesine gerek yok. Sokak kedileri yok olacağından köpeğin merdivenlerden birkaç kez yukarı çıkması yeterlidir. Evcil kediler oldukça hızlı bir şekilde yeni mahalleye alışırlar - farklı bir zihniyete sahiptirler. Sonuçta, evsizler birkaç nesil boyunca sürekli yiyecek ve barınaklara sahip değiller, zaten vahşi.

Caydırmak için, kedilerin merdiven boşluğunda bulunduğu yerlere siyah öğütülmüş karabiber serpebilir veya oraya biber spreyi sıkabilirsiniz. Çok yakında, dillerini dilleriyle temizlerken, kediler merdivenlerini ve kedilerinin beynindeki ağız ve burundaki yanma hislerini bağlarlar.

Ancak, temizleyiciler tarafından tercih edilen, sadece kedi idrarına serpilen ağartıcıya gelince, bu sadece durumu ağırlaştırıyor. Bu vahşi karışım insan gözlerini ve burnun mukoza zarını yiyor ve kediye hiçbir şey yemiyor. Klor dezenfeksiyon için kullanılabilir, daha sonra bu yere bir potasyum permanganat çözeltisi püskürtülmelidir. Bir saat sonra, bir bezle yıkayabilirsiniz. Yavru kedinin izinde hiçbir koku kalmadı. Şimdi sadece kedi kabilesini korkutmak için kalıyor. Çok basit: Her temizlikle bir çay kaşığı herhangi bir uçucu yağın (limon, karanfil, köknar, okaliptüs) bir kova suda düzenli olarak çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Kediyi tekme atma. Tezgahın girişinde sürekli görevde olan yaşlı kadınlar bunu sadizm olarak nitelendiriyor. Kedi hala geri gelecek ve ihracatçı ceza kanununa göre gerçek bir terim parlatabilir.

Kedileri bodrumdan kalıcı olarak nasıl çıkarabilirim?

Bodrumlarda bir kişi girişe göre önemli ölçüde daha az zamanlıdır. Bu nedenle, en ucuz ve aynı zamanda etkili araçları kullanabilirsiniz: soğan ve sarımsak. Kesmek ya da ufalamak ve kedi tıkanıklığı yerlerine düzenlemek yeterlidir. Çifte fayda: bir kişi için, bu okroshka soğan sarımsak inhalasyonu yapacak ve kediler dışarı çıkacaktır. Kiracılar böyle “aromalara” tahammül etmezlerse, bu koku kaynaklarının yerine limon veya mandalina kabuğu konulması gerekir.

İşte zararsız ama çok yararlı bir tarif: yarım litrelik kaynar su kavanozunun beş dakika soğumasına izin verilmeli, daha sonra 2-3 yemek kaşığı öğütülmüş karabiber ekleyip karıştırın, bir sprey şişesine dökün ve kedi toplama yerinde püskürtün.

Mahzenlerin duvarlarına ve zeminlerine sirke serpebilirsiniz; kedilerin burnunun mukoza zarını amonyak kadar tahriş eder.

Neden bodrumdaki kediler ve kedilerden kurtulun

Kediler neden mahzenlerden çıkarılmalı, çünkü orada neredeyse görünmezler? Bu hayvanlar veterinerlik hizmetlerine aşina olmadığından ve bodrumlarda nemli ve zayıf yiyeceklere sahip olduklarından, kuduz, saçkıran, dermatomikoz, klamidya, helmintik istilalar. Parazit yapıyorlar pirepatojenik bakterileri evcil hayvanlara ve insanlara aktaran: veba, tifüs, hepatit, salmonelloz, tularemi ... Bunların bir anlamı var: bodrumlardaki kediler hem doğrudan (kuduz, liken) hem de evcil hayvanlar için insanlar için tehlikelidir.

Kedilerin ve kedilerin bodrumlardan, sundurmalardan ve avlulardan kovulması için, özellikle yöntem ve araç seçiminde saplanamazsınız, sıhhi ve epidemiyolojik istasyonu aramak yeterlidir: bu onların doğrudan sorumluluğudur.

Bahçedeki kedilerden nasıl kurtulurum

Kentsel avlularda kediler ölçülmez, ama neden? Bir zamanlar kediler sterilize edilmedi, “insanlık” gösterdiler. Zaman geldi, doğası çağırdı. Yavru kediler nerede? Şefkatli onları neden götürmedi, ama sokağa atmadı? Ve avlu etrafında bok, birinci katları balkon ve pencerelerden soyuyorlar. Küçük eller, solucan ve likenleri hiç duymamış çocuklar tarafından onlara doğru çekilir.

Kedileri bahçeden sürmenin yolları var. Bu ailenin tolere etmediği bitkiler var. Bunlar lavanta, ruta, nane içerir. Bir avlu çiçeklik içinde çimenli olanlar bitki, çalı çit etrafında bir çit şeklinde koyun. Bu tür kokular insanlar için, kediler için hoştur - değil.

Mağaza fonlarını kullanabilirsiniz. Evcil hayvan dükkanları, tilki idrarı içeren ve ithal edilen, bileşenlerden birinin çakal idrarı olan yerli ürünler satmaktadır. Kedi bu kokuları tolere edemez ve terk edemez. Sadece bir kez uygulanan bir ilacın ortadan kalkana kadar hareket ettiğini hatırlamanız gerekir. Bu nedenle, kediler bir refleks geliştirene kadar çoklu tedavi arzu edilir.

Kır evi ve bahçedeki kedilerden nasıl kurtulur

Birçok insan yaz için evcil hayvanlarını yazlık evlere götürür ve sonra orada bırakır. Bu, özgürlükte daha iyi olmaları ile motive edilir. İnanmıyorum, onlar her zaman sahibi ile daha iyi. Terk edilmiş, paketlerde başıboşlar. Arsaların sınırları onlar için bir şey ifade etmiyor. Bu nedenle, toplantılarının yeri olarak herhangi bir evi seçebilirler. Ve sonra gerçek talihsizlik: tuvalet yataklarını tırmıklar, çiçek tarhlarında bir rookery düzenlerler, yeşillikler dışında tüm ürünleri çalarlar ve bülbül bahçede şarkı söylemez.

Onları siteden çıkarmak gerekir. Sahibinin köpeği varsa iyidir. Bir köpek hala bir kedi ile geçinebilir, ancak birkaç kedi ile geçinemez. Kediniz varsa fena değil. Ama bir kedi değil, kediler daha çok toprak iddialarını izliyor ve ölümleriyle savaşacaklar.

Daha önce bahsedilen kedileri iten karabiber veya bitkileri kullanabilirsiniz. Toprak hazırlığı da çok faydalıdır. Kedi kurcalanmış veya ıslak zeminde tuvalet yapmayacaktır. Yağlı toprak veya iyi sulanan bir alan - ve kedi başka bir yer aramak için ayrılır. Veya: taşlar ve kabuklar çiçek tarhını süsleyecek, ancak kedilerin beğenisine gelmeyecek.

Neredeyse herkesin ülkede sulama sprinkleri veya sprinkleri var. Hareket sensörleri ile bunları dahil etmek için bir devre monte ederseniz ... Sonuçta, Vendome hariç tüm kediler sudan korkar. Bir kez elektronik hakkında konuşmaya başladılar: şimdi kediler de dahil olmak üzere çeşitli hayvanları korkutmak için birçok ultrason cihazı üretiliyor. Böyle bir ses frekansı, bir kişinin onu duymadığı şekilde ayarlanır, ancak kediler için çığlığın nereden geldiği net değildir.

Kediler sirke ve amonyaktan hoşlanmazlar. Onlarla ıslatılmış bezleri sitenin çevresi etrafındaki göze çarpmayan yerlere koyabilirsiniz ve kediler siteye sıkışmaz.

Kedilerin belirli bölgelerden basitçe atılması genel sorunu çözmez. Evsiz ve başıboş kediler milyonlardır. Onları uzaklaştırdılar ve sırada ne var? Her şeyden önce, kediler yırtıcı olan kendileri için yeni bir yer bulacak ya da fethedecekler. Ve eğer vahşi bireyler kontrolsüz bir şekilde çoğalmaya başlarsa ... Bu sorunun en güvenilir çözümü evsiz kedileri ve kedileri yakalamak, onları bir sığınağa koymak ve sonra kastrasyon veya sterilizasyon yapmaktır. Sadece insancıl olup olmadığını tartışarak, ya çevresel bir felakete ya da yeni bir hayvan türünün ortaya çıkmasına ve yaygınlaşmasına - "evcil kedi, yeniden vahşi koşmaya" gidebilir.

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
Varvara
Varvara

Bahçedeyim, kedilerin tuvalete gitmeye alıştığı yerlerde plastik çatallarla karşılaştım. Tabii ki çok güzel görünmüyor, ama kediler saçmayı bıraktı.

Güneş
Güneş

neden yazar tavsiye değil, sadece tüm hayvanları öldürmek? o zaman sorun olmayacak mı?

zenci dadı
zenci dadı

Çatı katımızda, sokağımızdaki tüm kediler toplama alışkanlığına girdiler. Hemen hemen tüm kediler evcil, nasıl öldüreceksin!? Sadece korkut

Helga
Helga

Makaleyi okuduktan sonra yazarın dünyasından kurtulma arzusu vardı. Kedilerin aksine, bu gerçekten anlamsız ve zararlı bir yaratıktır.

Alex
Alex

Hepsini eve götür ve kokusundan onlarla öl.

Alex
Alex

Hey, YARATILIŞ! Bahçede bu canlılardan oluşan bir sürü ile hiç karşılaşmadınız. Yani, kokmuş ağzını kapat ve tüm kedileri sokaktan al ve onlarla yaşa!

Tavsiye için yazarına teşekkürler.

Vadim
Vadim

Bu talihsiz kediler kapıda sizi aldatana ve bir kereden fazla ve evde pire atlamaya başlayana kadar çok nazik olana kadar.

Inga
Inga

Kesinlikle katılıyorum, sokaklardaki kediler sıçan sayısını düzenliyor, kediler insanlar için kesinlikle güvenli. Ancak yazar izole edilmelidir, çünkü saçmalık yazar.

Rinaldo
Rinaldo

Sıçanların “taşıyıcıları” ile (aynı bodrumlar ve çöp boyunca) temasa geçerek-avcılık-kemirerek, bu tür kediler bundan sonra kendileri için taşıyıcı olmazlar ... ve beyninizi açar ve büyükannenin kedisinin, kedilerin tehlikeli olmadığı ifadesini kapatırsanız. ve kedi neredeyse her zaman basit ve sonra ebeveynler çocuğa iyi davranırsanız, bu kediden karaciğer hastalığı değil, iyi davranırlar.Kedilerin savunucuları, beyninizi açın!

Eugene
Eugene

Bu yazı bir kedi kadın кош tarafından yazıldı anlamak
Neden tüm sokak kedilerini dairenize veya evinize götürmüyorsunuz? Bence hastalıklar ve pireler için üreme alanının toprak boyunca tek bir yerde yoğunlaşmasının daha iyi olduğunu düşünüyorum.

haraç
haraç

Teşekkürler iyi tavsiyeler. Sorunum için bir yöntem buldum.

Igor
Igor

Makale iyi! Kendimi kedileri seviyorum, ama büyükanneler tarafından beslendiklerinde dayanılmaz bir şekilde girişini mahvediyorlar. Bence, hayvanlar için sorumluluk alırsanız, sonuna kadar götürün.Dışkıyı çıkarın, yavru kedileri nereye vereceğinizi arayın ve hobilerinizi rahatsız etmeyin. Konuşanlar için nezaket çağrıyorum, çünkü biz insanlar aksi takdirde bizden kurtulmak isteyeceğiz. Makale ve site için yazar ve yöneticiye teşekkürler)))

Antonina
Antonina

Bizim yazlık evsiz kediler üremeye başladı. Ne yapmalı zaten on tane var. Sitede yaşıyorlar ve yemek istiyorlar. Her kedi yılda 2 kez 4 yavru getiriyor. Ellere verilmez, onları veteriner kliniğinde yakalayamaz ve sterilize edemem. Ne yapmalı, öldürmek için? Yapamam, sitemizde büyüdüler. Herhangi bir öneri ve çözümü olan var mı?

zenci dadı
zenci dadı

Yavru kedi az olsun. Tek bir yerde saçmalamaya başladı. Ben şerbetçiotu-suneli baharat tarafından kurtarıldı. Tabii ki bu baharatın evindeki koku, ama sonra dışarı çıkmaya başladı.

Dmitry
Dmitry

Bitkiler hakkında saçmalık - lavantanın hemen yanında bok var ve durmuyor.

Lyudmila
Lyudmila

Bütün bunları okuduktan sonra, hayvanların bu pis sayfanın meraklısı ve yöneticisinden nasıl daha asil olduğunu anlıyorsunuz

Maja
Maja

Sevimli hayvanlar nasıl iyi korunur. Ancak birkaç kişi, yalnızca Mart ayında söyledikleri gibi değil, neredeyse tüm yıl boyunca (2-3 ayda bir yavru kedi) gece uyumaya izin verilmediğinde, sitenizden her gün (hiç hayvanınız olmadığında) kokmuş atıkları toplamanın ne kadar dehşet verici olduğunu hayal ediyor. Evdeki pis koku gerçek değil. Sevmeyi bıraktığın için değil, - nefret etmeye başlayacaksın.

Ludwig
Ludwig

Biber için teşekkürler ve içine koy. Ve savunuculara ve çatı katındaki sığırlara aşağıdakileri söyleyeceğim. Ne tür bir dil olduğunuzu titretmeyin, aksine kendiniz ve evcil kedileri evinize götürün ve tadını çıkarın.

valeriy
valeriy

Evsiz kediler - makalede listelenen insanlar için tehlikeli bulaşıcı hastalıkların kaynakları ve taşıyıcıları, toksoplazmoz ve alerjiyi ekleyeceğim. Kedinin saçlarını zararsız bir şekilde okşayarak Tok-beyni olan hamile kadınların enfeksiyonu, deformiteleri olan bir fetüsün doğmasına yol açabilir. Avrupa ve ABD'nin medeni ülkelerinde, sokak hayvanlarının var olma hakkı yoktur. Evcil hayvan bulundurmak, zorunlu veteriner gözetimi ve vergileri nedeniyle pahalı bir zevktir. Evcil hayvan yürürken atılan dışkı için 500 ABD para cezası. Yani "kendin düşün, sahip ol ya da olmamaya karar ver" ...

Lyudmila
Lyudmila

Hangi Avrupa ülkesini yayınladığınızı bilmiyorum, ancak diğer uygar ülkelerde hayvanlar sterilize ediliyor ve hatta hayvanı beslemek, plastik şişeleri ve kutuları geri dönüştürmek isteyenlerin otomatik makineleri yerleştiriliyor. Makine, hayvanları ve yemleri dozlanmış bir şekilde dağıtır. Ah nasıl !!

Lyudmila
Lyudmila

Ludwig'in çılgın konuşmaları. Kedileri yok edelim ve fareler boşanacak.

Lyudmila
Lyudmila

Yazar bir sadist. Kediler hayatınıza müdahale eder ve köpekleriniz bana sabahın erken saatlerinde apartman binalarının pencereleri altında yürüdüğünüz ve tüm bölgeyi sınırsız havlama ile duyurduğunuzu etkiler. Evcil bir köpek, bir çocuğu veya yetişkini açlıktan değil, köpeği kötüye kullanmanızdan ısırır. Bahçe köpekleri uzun zamandır aynı "hayvan severler" tarafından yok edildi. Garajlarda ve şantiyede bir yerlerde köpekler vardı. Ancak talihsiz hayvanların bodrumlardan ve avlulardan nasıl çıkarılacağı konusunda tavsiye vermiyorum. Bunu biz insanlar alıp sonra sokağa atıyoruz çünkü çocuğun alerjisi var ya da başka nedenlerle. İnsan, dünyanın en kötü hayvanıdır. Ve senin gibi birçok kişi var.

özdeyiş
özdeyiş

Sana tamamen katılıyorum!
Ne yazık ki, bugün insanlar her zamankinden daha kalpsiz hale geldi. Zulüm gören kuşağın, herhangi bir canlıya karşı, yaşamları boyunca, sadece kıçlarının ve cüzdanlarının sıcağıyla ilgilenenlerden çok daha insancıl bir tutuma sahip olması çok ilginçtir.

Sveta Staroverova
Sveta Staroverova

Sadist neden o zaman? Aferin yazar! Tüm bu fakir, talihsiz mühürler .... ve bıyığı doldururlarsa ne yapmalı? Hala kediler ... ama köpekler evsizken sadece ateş etmek zorundalar.

Oaks
Oaks

Ne kaldı ?? Sanırım insan olmaya devam ediyor. Bu dünyadaki herkes kendileri ve çocukları için iyi istiyor ve çok az iyi olduğunu ve dünyanın acımasız olduğunu fark ettiklerinde çok üzülüyor ... En azından evsiz hayvanlarla ilgili olarak kendinizle başlayın. Sokaktan bir serseri almak ve bir ev vermek zor değil. Örneğin, bahçemde tüm kedileri sterilize ettim, vahşi olanları habitatlara geri verdim ve evcil hayvanları ekledim. Bodrumda yaşayanları besliyorum. İyi hayvanlar koşar, sıçan yakalarlar. Kaç kişi yaşıyor, burası onların evi. Ne kadar korkunç olduğunu koklayabilmesi için makalenin yazarını evden çıkarmak gerekir.

Yazar
Yazar

Lyudmila ve sitemdeki diğer insanların kedilerinin çirkinliğini nasıl yakalayacağınız konusunda pratik tavsiyeler veriyorsunuz. Böylece her gün oyun alanını kedinin tuvaletinden yıkamayın.

wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat