Balkon, pencere ve çatıda güvercinlerden nasıl kurtulur

Güvercinler hem çok katlı hem de özel ev sakinleri için ortak bir sorundur. Ve nedeni sadece güvercin dışkılarının çok estetik bir görünüme sahip olmaması değil. Güvercinler, bazıları ciddi hastalıklara yol açan virüs ve enfeksiyon taşıyıcılarıdır. Bu kuşlar rahat koşulların severler ve yaşam alanlarını dikkatlice seçerler: geniş korkuluklar, pencere pervazları, boş kutular, balkonlar, kısacası, bir aile yuvası için uygun bir alan.

Yarın zaman içinde sayılarının artmasını istemiyorsanız bugün harekete geçin. Ve nezaketinizi unutun, kuşları beslemeyin, aksi takdirde uzun süre barışı kaybedersiniz.

Güvercinlerden nasıl kurtulurum

Balkonda güvercinlerden nasıl kurtulurum

Son zamanlarda, güvercinler - neredeyse kümes hayvanları. İnsanların çevresine o kadar alışkınlar ki, sadece onlardan korkmakla kalmıyorlar, aynı zamanda evlerini diğer insanların balkonlarına donatmak için cesarete sahipler. Ancak bu kuşlar temizlikte farklılık göstermediği için insanlar misafirperverlik göstermez ve kararlı davranmaya başlarlar.

Kuşları korkutmanın yolları:

 1. Outletler, kuşlar için çok tatsız olan özel ses kovucular satıyor.
 2. Folyoyu şeritler halinde soyun ve balkona sabitleyin. Hışırtı bir süre güvercinleri korkutacak.
 3. Katı bantla asılı kompakt diskler, kuşları memnun etmeyecek bir gürültü efekti de yaratacaktır.
 4. Kuşların gerçekten sevmediği bir hortumdan su akışı göndererek güvercinleri korkutabilirsiniz. Birkaç prosedürden sonra kaybolacaklar.
 5. Oyuncak mağazalarında, bir slink oyuncak satın alın. Balkon küpeşte için gerdirin. Böylece iniş için rahatsız edici koşullar yaratılacaktır.
 6. Güvercin yemine biraz acı biber veya başka baharatlar ekleyerek, menülerini mahvedecek ve balkonunuzdan çıkaracaksınız.
 7. Sesleri kuşları korkutan yüksek sesli müziği açmak için balkon kapısını açabilirsiniz.

Balkon camlı değilse, ağları gererek kuşların uçmamasını sağlayabilirsiniz. Balkonda su ve yiyecek bırakamazsınız, çünkü bunlar akıllı kuşlar, hoş karşılanmadığını fark ettiklerinde tamamen ayrılacaklar. Ve alanı bir yuva düzenlemenize izin veren mobilya ve nesnelerden kurtarın. Davetsiz misafirlerin nerede daha fazla zaman harcadığını takip edin ve bu yerleri çivili tırnaklarla plaklar ile düzenleyin. Bu güvercinleri barınak değiştirecek.

Takip etmediğin ve yine de yumurtalı bir yuva ortaya çıktığında, acımasız olanları bile sert önlemler alın. Yumurta yerine benzer nesneleri taklit edin. Böyle bir aldatma, civcivlerin zamanında görünmediği ana kadar fark edilmeyecektir. Bundan sonra güvercinler ikamet yerlerini değiştirecek.

Güvercinlerin petrol jeli ile zaman geçirdiği yerleri yağlarsanız, kaygan yüzey inmelerine izin vermez.

Kuşlara acıma gösterme, kaybolmayacaklar ve yeni bir yere kolayca yerleşecekler. Ve daireniz, özellikle bir balkon, varlığından daha iyisi için değişmeyecek.

Pencere üzerindeki güvercinlerden nasıl kurtulur

Sadece başka birinin penceresine oturduğunda cooing bir güvercin çiftine bakmak güzel. Ve bir sürü tüy ve pisliği onlardan temizlemek bazen sinir bozucu olabilir. Bu nedenle, kuşları bölgenizde göründükleri andan vazgeçmeye çalışın. Balkonunuzda bulunan ultrasonik kovucu, pencere pervazına başarıyla takılabilir. Hoş olmayan sesler çıkarmak, böyle bir cihaz diğer tüylü konukları korkutur. Güvercin istilası kurbanlarının deneyimi, adaptasyon için birkaç seçenek daha sunuyor.

Pencere üzerindeki güvercinlerden nasıl kurtulur

 1. Bir saçak yaparak bir tarafta bir gıda folyo şeridi kesin. Diğer kenarı pencere pervazına yapıştırın. Rüzgarda çırpınan folyo, hışırtı sesleri çıkarır ve hatta parlar. Alternatif olarak Yeni Yıl gelin teli.Bu yöntem bir süre güvercinleri korkutacak.
 2. Daha basit yöntemi deneyebilirsiniz. Yaklaşık 5-10 cm yükseklikte birkaç sıra halinde pencere boyunca bir çizgi çekin, bu da kuşların oturmasına izin vermez.
 3. Pencere pervazına monte edilen eşikler galvanizli demirden yapılmışsa, gümüşle kaplamayı deneyin. Parlak parlaklık, kanatlı misafirleri bunun sadece zor bir manevra olduğunu anlayana kadar korur.
 4. Boş kutuları pencere pervazındaki içeceklerin altına veya yanına asın. Birbirlerine dokunmaları hoş olmayan, korkutucu bir ses çıkarır. Güvercinlerinizin pencere pervazının etrafında uçması ihtimali vardır. Bu tasarımı balkonda veya balkon vizörüne inşa edebilirsiniz. Hoş olmayan an, özellikle pencere açıkken, sakinlerin kendilerinin böyle bir müzik dinlemek zorunda kalacaklarıdır. Ama seçim senin.
 5. Bir balkon cihazı gibi, müzik diskleri de parlak bir yüzey dışarı bakacak şekilde bir pencere açıklığına asılır.

Güvercin sorunu yaşayan bazı mağdurların kişisel deneyimleri, zaman ve sabır gerektiren bir mücadele yöntemi sunar. Pencere pervazına ip veya güçlü iplikten bir halka döşeyin, darı serpin ve bekleyin. Tüylü kuş ısırmaya oturduğunda, ipliğin ucunu hızlı bir şekilde çekmelisiniz. Tuzağa yakalanan güvercini serbest bırakın, başka bir pencereden daha iyidir, böylece ailesinin temsilcileri ne olduğunu anlamıyor. Bu kuşlar çok akıllıdır ve hakaretin uygulandığını fark ederek intikam yeteneğine sahiptirler - evinizin pencere, balkon veya çatısına kalıcı olarak yerleşmek için.

Çatı veya tavandaki güvercinlerden nasıl kurtulur

Balkonda ve pencere kenarında sadece kalan güvercinlerin sonuçlarını görürseniz, çatıdaki yürüyüşleri güçlü sinirleri olan herhangi bir kişiyi heyecanlandıracaktır. Bu, çatının sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda malzemenin yapısının da hasar görmesiyle bozulduğundan bahsetmiyoruz. Çatının altındaki bükülmüş yuvalar, çatının ömrünü azaltan çatı altı alanının normal havalandırmasına müdahale eder. Özellikle çatı pastasının bir kısmı yuva için yapı malzemesi olarak hizmet ettiğinde. Genellikle, güvercinler konut için bacalara uyar ve bu da soğuk havanın başlamasıyla ciddi sıkıntılara neden olur. Bu nedenle, evin üst yapısı koruma gerektirir.

Çatı veya tavandaki güvercinlerden nasıl kurtulur

İlk önce paten, korniş, vadiler, havalandırma çıkışları gibi açık alanlara dikkat etmelisiniz. Çatı katına giden yolu tıkayan çatı pencerelerini panjurlarla kapatın, hava kanallarını bir ağ ile donatın.

Plastik veya çelikten yapılmış çivili bantlar vardır. Dahası, çeşitli modeller, çatı tipi için böyle bir cihazı seçmenize izin verir. Onları çatıya, binanın çıkıntılarına, ebbs, drenajlara yerleştirerek, güvercinlerin inişini önleyen ilk bariyeri oluşturacaksınız.

Özel bir koruyucu ajan, çatıya girişi engelleyen ve aynı zamanda havalandırma sağlayan bir hava elementidir. Uzun süreli koruma sağlayacaktır ve kurulumu oldukça basittir.

Ultrasonik cihazlar başka bir kontrol aracıdır, çünkü etkilidir, kuşları korkutmak, insanlara ve evcil hayvanlara zarar vermez ve pratik olarak kulak tarafından algılanmaz. Hareketlerinin yarıçapı ayarlanabilir. Versiyona bağlı olarak piller üzerinde ve bağımsız olarak çalışabilirler. Ultrasonik cihazların kullanımı tavanı, çatıyı güvenilir bir şekilde koruyacaktır, balkon ve pencere eşikleri için de kullanımı mümkündür.

İyi ve zaman alıcı bir yöntem koruyucu bir ağdır. Yapıldığı malzeme önemli değil. Metal veya plastikten yapılabilir, hücreler hem küçük hem de büyüktür. Yüzeyden 15 cm mesafede kaplama üzerine gerilir ve direklere tutturulur. Sarkma güvercini park alanının üstesinden gelmek zordur.

Ek aksesuarlar olarak, tavana bir gürültü efekti ile bir rüzgar gülü yapın veya parıltı ve hışırtı ile korkunç saçak folyo süslemeler takın.

Evde çocuk olduğunda güvercinlerle mücadele sorunu daha da kötüleşir. Psikologlara göre bu faktör çok önemlidir. Bir sapan, bir sopa, zehir dökmek veya daha radikal yöntemler kullanarak kuşlarla savaşmanız önerilmez. Bu tür olayların tefekküründen, çocukların ruhu, güvercinlerin verdiği zarardan daha fazla acı çeker.

Yukarıdaki yöntemlerin hepsi güvercinlere karşı savaşı içerir, ancak yok edilmelerini içermez. Bu nedenle, bu kuşları evlerinden kalıcı olarak çıkarmak için sabırlı olunmalıdır.

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
Andrew
Andrew

En üst katta yaşamak için iyi bir servet sahibi olduğum için, balkonumu güvercinleri evin tavanından radikal bir şekilde almak kadar korumak zorunda değildim. Bunun için ultrasonik bir kuş kovucu olan Sititek Pegasus'u kullandım ve güvercinlerle birlikte nereye gittiklerini bilmeyen serçeler kullandım.

inanç
inanç

Seni mükemmel anlıyorum, aynı problemim var. Kovucunu nereye koydun? Tavan arasında mı yoksa pencerenizin açılışında mı? Ve sonra tavan arasında çalabilirler.

wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat