Tavuk kümesindeki sıçanlardan nasıl kurtulur: kanıtlanmış yöntemler

Sıçanlar kalın duvarlar ve bir şerit temeli tarafından durdurulmaz. Kazı yaparlar ve tavuk kümesine giden yolu kemirirler, çünkü zararlılar yiyecek, yumurta ve küçük civcivleri bekliyor. Kuyruklu işgalciler kuduz ve solucan yayar, duvarları yok eder ve kuşu korkutur. Tavuklara ve diğer kuşlara zarar vermeden kemirgenlerden nasıl kurtulurum? Kanıtlanmış halk yöntemlerine başvurmak veya modern ilaçlar ve kovucu cihazlar kullanmak.

Tavuk kümesindeki sıçanlardan nasıl kurtulur

% 100 sonuç

Pestisitler sıçan ailelerini 5-10 gün içinde yok eder. Zehri yiyen kemirgenler anında veya birkaç gün sonra ölürler, ancak tek bir kuyruklu işgalci böyle bir akşam yemeğinden sonra hayatta kalır. Herhangi bir ilaç yapacaktır:

 • çinko;
 • fosfat bileşiği;
 • Krysin;
 • zookumarin;
 • Bitrex;
 • Sıçan ölümü.

Zehir, balıklara veya etle karıştırılır, tohumlara eklenir. Tüm kemirgenler yerinde ölmez. Bazı sıçanlar tavan arasında veya zeminin altında saklanmayı başarırlar ve ölümden sonra enfeksiyonu parçalayıp dağıtırlar. İnsanları ve evcil hayvanları korumak için mumyalama etkisi olan ürünler satın almanız önerilir.

Sıçanlar akıllıdır. İstihbaratı genç ve aptal erkeklere yiyecek deniyorlar. Kuyruklu çeşnicibaşı birkaç saat içinde ölürse, kemirgenlerin geri kalanı zehirli et veya ayçiçeği tohumu tarafı ile kaseyi atlar.

Tüm zararlıları pestisit denemeleri nasıl yapılır? Goliath demektir satın. İlaç 10 gün sonra aktive edilir. Sıçanlarda, oksijen açlığı başlar, bu nedenle akıllarını kaybederler ve tavuk kümesinden kaçmaya çalışırlar ve sonra ölürler.

Bir kuş nasıl korunur
Zehirli yemler sadece kemirgenleri değil, aynı zamanda tavukları da çeker. İki yol vardır: kuşu geçici olarak başka bir tarımsal binaya aktarın veya özel bir tuzak yapın. Üstü açık bir tahtaya sahip ahşap bir kutuya ihtiyacınız olacak. Yan duvarlarda 6-8 cm çapında delikler yapılır, böylece yetişkinler iyi beslenmiş bir sıçan bunlardan tırmanabilir. İki veya daha fazla delik olmalıdır, çünkü kemirgenler kapalı alanlardan kaçınır.

Bir kutuya bir kase zehirli yiyecek konur. Kapak saman serpilir, böylece tavuklar bir tuzağa oturmaktan korkmazlar, daha sonra kemirgenlerin güvensizlik için daha az nedeni olur. Yem günlük olarak kontrol edilir ve zararlıların cesetleri atılır, çünkü kuyruklu olanların geri kalanını korkuturlar.

Tavuk kümesinde küçük civcivler yaşıyorsa yöntem işe yaramaz. İçeride kolayca sürünecek ve zehirli yiyecekleri deneyecekler. Kanatlılar için güvenli olan granül preparat "Ratid" satın almak daha iyidir.

Kediler bahçede yaşıyorsa böcek ilacı kullanılmaz. Kemirgen ve zehirin cesedini yiyebilirler. Preparatlar, ultrasonik cihazlar veya alternatif yöntemlerle değiştirilir.

Önemli: Çıplak elle herhangi bir güvenli hatta dokunmayın. Sıçanlar insan kokusunu alacak ve böcek ilaçlarına dokunmayacaktır. Lastik eldiven veya plastik bir çanta kullanın.

scarers

Fareleri öldürdüğüm için üzgünüm? Tavuk kümesine bir ultrason yayan cihaz kurarak hayvanların korkması gerekir. Kemirgenlerin merkezi sinir sistemine etki eder ve onlara bir tehlike hissi verir. Kuyruklu konuklar tavuk kümesine girmemeye çalışırlar ve yavaş yavaş kaybolurlar.

Kovucu bir cihaz nasıl kullanılır? Kompakt bir radyatör tavanın altına yerden 1,5 m yükseklikte asılır. Takılır, tavuk kümesinin zemindeki veya ortasındaki deliklere gönderilir. Cihaz günün her saatinde çalışır, ancak kemirgenlerin buna alışmaması için, bir zamanlayıcı ile seçeneklerin seçilmesi önerilir. Beklenmedik bir şekilde kapanırlar ve açılırlar, böylece sıçanlar yumurtaları çalmak için uyum sağlayamaz veya seçemezler. Büyük tavuk kümeslerinde, birkaç yayıcı monte edilir.

Önemli: Fare deliklerini kapatmayın veya örtmeyin. Geri çekilecek yeri olmayan kemirgenler, ultrasonla delirir ve yetişkin bir kuşa ve hatta insanlara saldırabilir.

Yemler ve doğal ilaçlar

Kuyruklu zararlılardan kurtulmanın basit bir yolu odun külüdür. Büyük parçalar ezilir, tavuk kümesindeki zemine ve binanın etrafındaki zemine toz serpilir. Küçük parçacıklar sıçanın pençelerine yapışır ve hayvan yalamaya başladığında mideye girerler. Kül, sindirim organlarının mukoza zarını tahriş eder ve rahatsızlığa neden olur.

Bu tür tozu günlük olarak tavuk kümesi zeminine serperseniz, fareler içeri girmeyi bırakacak ve 2-3 hafta sonra bahçeden ayrılacaklar. Tavuklar, aksine, küllerde yürümeyi severler. Araç tüylerini bitlerden ve diğer parazitlerden temizler. Yöntem civcivler için güvenlidir.

Kötü koku
Kemirgenler çok kibirli hale geldiyse ve tavuk kümesinin sahibi aşırı önlemlere gitmeye hazırsa, bir veya daha fazla sıçan karkasına ihtiyacınız olacak. Kuş sokağa sürülür, haşerenin cesedi bir kürek veya dirgen üzerine yerleştirilir, benzinle sulanır ve ateşe verilir. 20-40 saniye sonra sönerler. Bir sigara karkası tüm odayı fumigasyona tabi tutar. Kömürleşmiş kemirgenler yuvaların yanına yerleştirilebilir, böylece kuyruklu istilacılar sadece yanan yün kokusunu duymakla kalmaz, aynı zamanda kaynağını da görürler.

Bu tedaviden sonra, zararlılar 1-2 gün sonra kaybolur ve uzun süre sitede görünmez.

Kemirgenlerden bitkiler
Soğan ve ledumun yanı sıra baklagiller kokusu sıçanları korkutur. Yünlü ve kötü gözyaşı kuyruklu misafir ve dulavratotu sevmiyorum. Tıbbi kara kök dalları köşelere yerleştirilir, böylece zararlılar orada delikler kazmaz.

Sıçanlardan ledum

Dulavratotu ve mürver buketleri yapabilirsiniz. Kemirgenler bitkinin aromasını sevmez ve eğer tavuk birkaç olgun çilek yerse, ona hiçbir şey olmaz.

Sonbahar colchicum tohumları ve ayçiçeği veya herhangi bir tahıl karışımı, sıçan deliklerine dökülür. Zehirli bitki kokusuzdur, bu nedenle kemirgenler onu sıradan yulaf lapasından ayırmaz. Colchicum hem zararlıları hem de kuşları öldürür, bu nedenle doğal zehirli kaseler bir kutuya veya tavukların ulaşmadığı diğer yerlere konur.

Önemli: Lastik eldivenlerde zehirli tohumların bir karışımını hazırlamak, çünkü bitki insanlar için tehlikelidir.

Katil atıştırmalıklar
Pestisitler yerine tahta bir kutuya alabaster ile karıştırılmış buğday unu içeren bir kap koydular. Sıçan onu susuz hale getiren bir karışım yer. İş parçasının yanına bir kase su konulur, böylece kemirgen hemen içebilir. Sıvı haşerenin midesine girdiğinde, kaymaktaşı şişer ve katılaşır. Sıçan hazımsızlıktan ölür. Kaymaktaşı yerine alçıtaşı da kullanılır. Ancak bu yönteme insancıl denemez, çünkü hayvan uzun süre acı çeker.

İkinci seçenek, şeker, buğday veya çavdar unundan ve kireçten yapılmış ölümcül bir atıştırmalıktır. Malzemeleri eşit miktarlarda karıştırın, bir kaseye dökün. İlk tankın yanına, ikincisini koyun, içine su dökün.

Kemirgenler şekerin kokusunu ve tadını sever, bu yüzden iş parçasını yerler. Daha sonra zararlı su içer, kireç sıvı ile reaksiyona girer ve midenin duvarlarını aşındırır. Sıçanın hiç şansı yok.

Alkol ve Kemirgenler
Öldürmeniz gerekmiyorsa, ancak kuyruklu misafirleri korkutuyorsanız, alkol veya ucuz votka kullanın. Alkolde, çavdar ekmeği veya kırıntı dilimlerini ıslatın. Buğday pişirme işe yaramaz, çok kokulu değildir, bu nedenle alkol kokusunu kesmez.

Votka düzenli olarak kaseye eklenir ve kemirgenlerin sarhoş kalması için ekmek eklenir. Sıçanlar 5-7 gün sonra tavuk kümesini terk eder.

Çavdar lapası olan kaseler, ulaşılması zor yerlerde gizlenir, böylece tavuk iş parçasını tutkallamaz. Votka ile serinletici içecekler deneyen kuşlar sağlıklı bir uykuya dalar.

Biyolojik silah

Bir kedi tavuk kümesini ve diğer tarımsal binaları kemirgenlerden temizleyebilir. Bir hayvanın seçimine sorumlu bir şekilde yaklaşılır.Farelerden bile korkan safkan evcil hayvanların alınmaması ve ışık hızında sıçanlardan kaçması tavsiye edilir. Avcılık içgüdülerine kel sfenksler verilir, ancak kışın çok az kullanılırlar.

Sıçanlardan biyolojik silahlar

Kedilerin sokaktan alınması önerilir, çünkü evsiz hayvanlar evcil olanlardan daha cesurdur. Hemen çalışmaya başlayacak bir genç veya yetişkin evcil hayvan alın.

Arkadaşlarınızdan tüylü bir bekçi getirebilirsiniz, ancak ebeveynlere baktığınızdan emin olun. Anne küçük ve hızlıysa, nadiren eve girer ve düzenli olarak sahiplere fare getirirse, becerileri çocuklara aktarılır. Evcil hayvanın ailesinde Sibirya kedileri varsa iyi olur. Tüm kemirgenlerin doğal avcıları ve düşmanları olarak kabul edilirler.

Yetişkin bir kedide Alaca Piper nasıl tanınır? Üst dişlerine bak. Genellikle uzun, dudak altından çıkıntı yaparlar. Yırtıcı kediler genellikle büyük ve masiftir ve kediler esnek ve çeviktir.

Sıçanlar yok edilir ve bazı köpek ırkları:

 • Fox Terrier
 • boğa teriyeri;
 • dachshunds.

Hayvanlar bütün gece boyunca tavuk kümesinde bırakılır, bu nedenle kedi veya köpeğin tavuk veya yetişkin bir tavuk yemek istemediğinden emin olmak önemlidir. Koruyucu kuşlara kayıtsız kalırsa endişelenemezsiniz. Evcil hayvan tavuk kümesindeyken, tek bir sıçan oraya girmeye cesaret edemez.

Kurnaz tuzaklar

Evde kedi yoksa bir kemirgen nasıl yakalanır? Bir tuzak al. Klasik ahşap ve modern elektrikle gelirler. Bir tuzağa güçlü kokulu bir yem yerleştirilir:

 • sert veya krem ​​peynir;
 • sarsıntılı parça;
 • sosis;
 • şişman.

Kemirgen yemlere yaklaştığında, mekanik bir tuzak demir bir arkla bastırır. Elektrikli bir tuzak şok edici. Kemirgen öyle güçlü bir yük alır ki kalbi hemen durur. Üreticiler, elektrikli tuzağın kümes hayvanları ve kediler için güvenli olduğunu iddia ediyor.

Sıçan tuzakları evde eski saksılardan, kırık kutulardan veya plastik şişelerden yapılabilir.

Seçenek 1

 1. Üç litrelik bir cam kavanoza veya büyük bir plastik bardağa ihtiyacınız olacak. Bir kil saksı da uygundur.
 2. Kabın dibine bir parça peynir veya et ekleyin.
 3. Tencereyi baş aşağı çevirin. Bir tarafı kaldırın, bir çubuk veya bozuk para koyun.

Yiyecek kokan sıçan içeride koşar, standa çarpar. Asa düşer, saksı kemirgeni örter. Tuzak, bir demir tabakasına monte edilir, böylece kauda zararlısı bir delik açıp dışarı çıkamaz.

Seçenek 2

 1. İki veya beş litrelik bir şişenin boynunu kesin.
 2. Kabı bir kutuya veya başka bir yüksekliğe koyun. Tabanı asılmalıdır, ancak tuzak vaktinden önce düşmeyecek, küçük bir çakıl veya ahşap blok ile ezilir.
 3. Yiyecekleri bir şişeye koyun, gece boyunca bırakın.

Mekanizma basit: bir sıçan, peynir kokan bir şişeye giriyor. Kemirgenlerin ağırlığı nedeniyle kapasite düşer, dibe iner. Bir kauda zararlısı kaygan duvarlara tırmanamaz ve sıkışıp kalır. Şişenin doğru şekilde düşmesi için, girişin yanında, iki delik açabilir ve ipleri bunlardan geçirebilirsiniz. Tuzağı bir sütuna veya başka bir şeye tutturmak ve beklemek kalır.

Seçenek 3
Eski kutuda, 6 ila 10 cm çapında bir delik açın Tavuk kümesinde bir delik açın, içine bir kap koyun ve sadece delikten dışarıda bırakarak toprağa serpin. Altta, sıçanın içeriye tırmanması için bir yem olmalıdır.

Yakalanan bir kemirgenle ne yapmalı? Bir kediye verin veya bir kafese koyun. Eğer fareyi bahçeden çıkarırsanız, geri dönecektir.

Kuyruklu zararlılar akıllı ve beceriklidir, bu yüzden davetsiz misafirlerden kurtulmak zordur. Kemirgenlere aynı anda birkaç şekilde savaşmanız gerekir: tuzaklar kurun, böcek ilaçlarını serpin, ultrasonik cihazları korkutun. Ve zararlılar kaybolduğunda, artık görünmemek için bir Pied Piper kedisine sahip olmanız önerilir.

Video: sıçan ve fare kapanı

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat