Plastik pencerelerde kalıptan nasıl kurtulurum

Bugün, plastik pencereler lüks olarak kabul edilmez, rahatlık ve ısı yalıtımı için monte edilirler. Çift camlı pencereler endüstriyel ve konut binalarına, ofislere ve hatta seralara monte edilir. Plastik pencerelerin avantajları ve dezavantajları vardır. İkincisi, yamaçlarda ve çerçevede mantar görünümünü içerir. Kalıp kısa sürede yayılır ve estetik açıdan hoş görünmez. Bu nedenle, birçok ev hanımı bakterilerin odağından hızla kurtulmak istiyor. Bugün konuşacağımız birçok yol var.

Plastik pencerelerde kalıptan nasıl kurtulurum

Küf nedenleri

 1. Yetersiz havalandırma. Dolaşım yetersizliği hava durgunluğuna ve nemin artmasına neden olur. Genellikle odadan çıkan hoş olmayan bir koku hissedebilirsiniz. Çift camlı pencereler hava geçirmez, bu aynı zamanda artı ve eksi. Negatif tarafı ortadan kaldırmak için, odayı iyi bir havalandırma veya açık pencerelerle daha sık donatmanız gerekir. Sentetik perdeler, geniş pencere pervazları ve eğimler oksijene erişimi önemli ölçüde zorlaştırır.
 2. Yüksek nem. Malzemenin ısı yalıtım özellikleri nedeniyle, pencerelerin yüzeyinde yoğunlaşma oluşur. Önce alt kısımda birikir, sonra köşelere iner. Plastik ahşabın aksine nemi buharlaştıramaz. Yukarıdakilere, çift camlı pencerelerin kurulumunda ustaların yetersizliğini eklersek, gerginlik ihlal edilir. Su durgunlaşarak bakterilerin çift hızda çoğalmasına izin verir.

Çift camlı pencerelerde kalıp odaklarından nasıl kurtulur

 1. Nemin arttığını ortaya çıkarmak için görsel inceleme yardımcı olacaktır. Çift camlı bir pencerenin alt kısmında yoğuşma birikirse, küfün tam üreme şansı vardır.
 2. "Ateş" in merkezini inceleyin. Siyah renkte lekeler fark ederseniz, bunları ortadan kaldırmaya devam edin. Bir biyosit ve beyazlık çözeltisi hazırlayın, mantar neoplazmlarını çıkarın.
 3. Kalıp eğimleri ve alçıpanı etkilemişse, yapıyı sökün. Aynı çözelti ile işleyin, kurutun, 3 kat poliüretan köpük ile izole edin.
 4. Köpük sertleştiğinde fazlalığı bir büro bıçağıyla kesin. Talaşları ve olası çatlakları dolgu macunu ile doldurun. Tüm manipülasyonlardan sonra, eğimleri bitirme malzemesi veya boya ile örtün.
 5. Daha sonra, camı "Küf Önleyici" olarak işaretlenmiş bir solüsyonla işleyin. Ürünü plastik parçalara uygulayın, en az 2 gün saklayın. Bundan sonra, temizlik bileşikleri kullanmadan pencereleri olağan şekilde yıkayın.
 6. Nem seviyesinin daha fazla kontrolü için bir higrometre satın alın. Cihaz sapmaları gösterir, odanın havalandırılması ile ilgili önlemleri zamanında alabilirsiniz. İşaret% 35'in üzerine çıkmamalıdır.
 7. Nemi azaltamıyorsanız, pencereyi her gün kuru bir bezle silin. Ayrıca hava sıcaklığını ölçmek için bir termometre asın. Göstergeyi 20-22 derece arasında tutmaya çalışın.

Plastik pencerelerde kalıp nasıl yıkanır

Plastik pencerelerde kalıp nasıl yıkanır

 1. Klor içeren ilaçlar. Klor gibi araçlar sadece küfü ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda odayı dezenfekte etmenizi sağlar. Klorun seyreltilmesi gerekir. 100 ml başına. ilaç yaklaşık 500 ml'dir. su. Küflü alanları işlemeden önce, minyatür bir solunum cihazı takın, ellerinizi eldivenlerle koruyun. Beyazlık mantarı hemen öldürür, bu nedenle çare uzun süre ayakta durmak mantıklı değildir. Beyazlatıcı ürünün sert bileşimi dekoru olumsuz etkiler. Kalıbı çift camlı pencerelerin ön kısımlarından çıkarırken çamaşır suyu kullanmanıza gerek yoktur.
 2. Bakır sülfat. Ürün, donanım ve bahçe mağazalarında satılmaktadır. Ağartıcıda olduğu gibi, işlemden ve hava yollarından korunmadan önce lastik eldivenler giyilmelidir. Daha sonra, kompozisyon sünger üzerine dağıtılır, zaten çerçeveleri, pencere pervazlarını, eğimleri, camı sildi. Erken korozyona neden olmamak için vitriolün metal elemanlar üzerine dağıtılması gerekli değildir. Temizledikten sonra odayı 1 saat havalandırın.
 3. Klor ve vitriol. Malzemenin iç katmanlarına çarpmayı başaran çok miktarda küfü ortadan kaldırmanız gerekiyorsa, karışımı kullanın. Klor içeren preparat ve bakır sülfatı eşit miktarlarda birleştirin. 1 litre başına suyla seyreltin. sıvı 200 ml'dir. Karışım. Bir solunum cihazı, koruyucu elbise ve eldiven giyin, mantarı ortadan kaldırın. Pencere kenarlarını, çerçeveleri, eğimleri silin, kompozisyonu maksimum 10 dakika bırakın. Temizliği her zaman düzenli bir yıkama ile tamamlayın.
 4. Tablo sirkesi. Enfeksiyonun odağını ortadan kaldırmak için seyreltilmemiş sirke kullanabilirsiniz. Önce lezyonu kuru bir bezle silin, ardından etkilenen bölgelere sirke serpin. Kompozisyonun mümkün olduğunca çoğunu dağıtmaya çalışın. 2 saat sonra bir bezle silin, alanı bir süngerle kalıpla ovalayın. Mantar tam olarak yumurtadan çıkmamışsa, prosedürü tekrarlayın.
 5. Hidrojen peroksit. Soda ve filtrelenmiş sudan bir macun kütlesi hazırlayın. Bulamacı küflü alanlara yayın, sonra hidrojen peroksidi sprey şişesine aktarın. Hazırlanan soda ile muamele edilmiş bir alana püskürtün. Maddelerin reaksiyona girdiğini fark edeceksiniz. Yüzeyde kabarcıklar görünecektir. Tıslama durur durmaz, zamanı not edin, bir saatin çeyreğini bekleyin. Bu süreden sonra fazlalığı bir süngerle çıkarın, yüzeyi suya batırılmış bir bezle silin. Pencereleri açın, odayı yarım saat havalandırın.
 6. Soda. Soda içmek mantarı hemen öldürür. 120 gr'lık bir çözelti hazırlayın. dökme ürün ve 350 ml. su. Granülleri çözmek için karıştırın. Bir bezi bir parça olarak nemlendirin, küflü alanlarda yürüyün. Mantarı silmeye çalışın. İçeri girmezse, karmaşık alanlara soda ve sudan yulaf ezmesi uygulayın. 20 dakika bekleyin, kuru bezlerle kiri temizleyin. Çift camlı pencerelerde gri iz yoksa Soda'nın ek durulamaya ihtiyacı yoktur.
 7. Deterjan. Kalıbı çıkarmanız gerekiyorsa, sıhhi tesisat veya seramik karoları temizlemek için tasarlanmış bir kompozisyon seçin. Aşağıdaki ürünler kendilerini mükemmel bir şekilde kanıtlamıştır: Silit Beng, Domestos, Sarma, Amway, Bay Proper, Vanish, Eared Nanny. Eczanede NEOMID, BIocid, Clotrimazole, Candide gibi dezenfektanlar satın alabilirsiniz.
 8. Çay ağacının eter. Birçok ev hanımı, mantarı öldüren her türlü doğal yağı kullanır. Eczaneden çay ağacı, biberiye, sardunya veya paçuli eter alın. Tüm bu fonlar bakterisidal ve dezenfektan özelliklere sahiptir. Herhangi bir yağı sofra tuzu ile eşit miktarlarda karıştırın. Yulaf lapasına sürün, küf lezyonları olan bölgelere dağıtın. Yarım saat sonra düz su ile durulayın.

Önleyici tedbirler

Plastik pencerelerde kalıp

 1. Mantar oluşumunu en aza indirmek için, odada bir mikro iklim bulundurmanız gerekir. Nem seviyesi% 35 seviyesinin üzerine çıkmamalıdır. Bu durumda, optimum sıcaklık 20-22 derecelik bir gösterge olarak kabul edilir.
 2. Yüksek nem kaynaklarını ortadan kaldırın. Bunlar, kanalizasyon borularının bağlantı yerlerindeki olası sızıntıları, odadaki giysilerin sık sık kurumasını ve iç mekan çiçeklerinin birikmesini içerir.
 3. Havayı koşullandırabilecek ve havalandırabilecek bir sistem kurun. Bu mümkün değilse, odayı günde en az 3 kez 25-40 dakika havalandırın (sokakta nemli olmamalıdır).
 4. Modern çift camlı pencereler, pencereyi iki konumda kontrol eden bir kulp ile donatılmıştır. Soğuk mevsimde, kolu küçük bir delikle havalandırarak genellikle kolu yukarı kaldırın.
 5. Mutfaktaki çift camlı pencerelerde kalıp görünüyorsa, bir başlık takın. Cihazı her pişirişinizde kullanın.
 6. Banyoda mantar gelişimi için toprak oluşturmayın. Her zaman plastik bir kaput penceresi kullanın ve banyodan sonra nem tamamen buharlaşana kadar kapıyı açık bırakın.
 7. Sentetik ve yoğun keten perdeler, ısıtma radyatörlerinin etkisini engeller. Plastik pencerelere ılık hava onları kurutmak ve yoğuşmayı gidermek için giremez. Hafif bir tülle aksesuarları değiştirin.
 8. Pencereleri, çerçeveleri, eğimleri ve pencere pervazlarını düzenli olarak temizleyin. Prosedür mümkünse haftada en az bir kez - daha sık yapılır. Profilaksi için, su ile karıştırılmış sirke veya kabartma tozu kullanın.
 9. Camda sık sık yoğuşma olduğunu fark ederseniz, yumuşak bir bezle toplayın. Küf olasılığını ortadan kaldırmak için çift camlı pencereleri kuru bir konumda tutmaya çalışın.
 10. Pencereler uzun zaman önce takıldıysa, kauçuk contaları kontrol edin. Belki sokaktan nem sızdırıyorlar. Ayda bir kez, küfleri, çerçeveleri ve camı Anti-küf ile silin.
 11. Pencerelerin doğru takılmasıyla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, pencere altındaki veya çerçeve boyunca çatlakları izole edin. Bu amaçlar için sızdırmazlık maddesi veya köpük kullanın.

Yüksek nem odaklarını çıkarın, gerekiyorsa yapıyı incelemek, köpükle yalıtmak ve “Küflenmeyi önleyici” etkiye sahip bir kompozisyonla tedavi etmek gerekir. Çay ağacı yağı, bakır sülfat, soda, sirke, çamaşır suyu ve hedeflenmiş deterjanlarla siyah lekeleri çıkarın. Önleyici tedbirleri uygulayın, kuru pencereleri daha sık silin.

Video: kalıp halk ilaçlarından nasıl kurtulur

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat