Evde bir çocukta güçlü bir öksürükten nasıl kurtulur

Ağrılı öksürük atakları çocuğun hayatını güçlü bir şekilde zehirler ve ona her şekilde yardım etmeye çalışan ebeveynler arasında endişeye neden olur. Ancak, çeşitli tedavi seçeneklerini kullanmadan önce, bu sorunu tetikleyen nedeni bulmalısınız.

Bir çocukta güçlü bir öksürükten nasıl kurtulur

Hızlı bir şekilde öksürükten nasıl kurtulurum

Bu semptom genellikle solunum sistemi hastalıklarından kaynaklanır. Hastalığın erken aşamalarında, boğaz ağrısı öncesinde kuru bir öksürük ortaya çıkar, sonraki aşamada balgam öne çıkmaya başladığında ıslanır.

ilaçlar
Bunu tedavi etmenin en hızlı yolu, sadece bir doktor tarafından belirtildiği gibi alınması gereken ilaçları almaktır. Çocuklara genellikle çeşitli balgam söktürücü ilaçlar ve sıvı balgam incelticileri verilir. İkili etkisi olan kombinasyon ilaçları da vardır. Doktorlar, okul çocuklarının bebekler ve okul öncesi çocuklar için kapsül ve tabletler ve şeker yerine geçen hipoalerjenik şuruplar şeklinde ilaçlar vermelerini önermektedir.

Otların kaynatma
Kekik bazlı çeşitli bitkisel infüzyonlar iyi balgam söktürücü özelliklere sahiptir; Anne ve üvey; okaliptüs; menekşeler ve kekik. Tıbbi bitkilerin kendimiz tarafından toplanması gerekmez, bu tür ücretler birçok fito eczaneden satın alınabilir. Ek olarak, muz veya öksürükotu yapraklarından yapılan taze sıkılmış meyve suları mükemmel bir etkiye sahiptir. İyileştirici içeceğin tadını daha hoş hale getirmek için, ona biraz bal ekleyebilirsiniz.

jimnastik
Solunum yolu hastalıkları için doktorlar bazen bebeğin evde yapabileceği terapötik egzersizleri reçete eder. Bununla birlikte, fiziksel egzersizler sadece en etkili tekniği seçecek bir uzmanı ziyaret ettikten sonra yapılmalıdır.

Geleneksel yollar
Soğuk algınlığı tedavisi için hardal banyoları, göğüs kompresleri ve ayı yağı veya bitkisel infüzyonlarla sürtünme çok uygundur. Çocuğun refahını iyileştirmek de orta derecede sıcak olması gereken bol miktarda içeceğe yardımcı olacaktır. Bu yöntemler sadece sık sık öksürük nöbetlerinden kurtulmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemini de güçlendirmeye yardımcı olur.

Postüral drenaj
Balgam, bebeğin düzgün bir şekilde öksürmeyi öğrenmediği için solunum sisteminde durgunlaşabilir. Bu durumda, pahalı ilaçlar bile nöbetlerden kurtulmaya yardımcı olmaz. Ebeveynler, bir uzmanı davet ederlerse veya postüral drenajın nasıl yapıldığını öğrenirlerse çocuğun refahını artırabilirler.

Prosedür, bir soda çözeltisi kullanılarak inhalasyondan sonra sabah yapılmalıdır. Bebeğin yatağa, karnına yastığa konması ve daha sonra yumruğunu omuz bıçaklarının hemen altındaki bölgede hafifçe vurması gerekir. Çocuk yaklaşık yirmi dakika bu pozisyonda yatmalıdır. Zaman zaman arka tarafta ve diğer tarafta ters çevrilmesi tavsiye edilir. Bu tedavi yöntemi sayesinde, bebek balgamdan hızlı ve etkili bir şekilde kurtulabilir. Bununla birlikte, prosedürü en güvenli şekilde gerçekleştirmek için, ebeveynlere önce bir doktora danışmaları tavsiye edilir.

Turp Tarifleri
Zamanla test edilen halk ilaçları güçlü bir öksürükten kurtulmaya mükemmel bir şekilde yardımcı olur:

Bu sebzeden meyve suyu yapmak için yedi ince parçaya kesmeniz, toz şeker serpin ve gece boyunca bırakmanız gerekir. Ertesi gün, bitmiş içeceğin her saat bir çorba kaşığı alması önerilir.

Rendelenmiş turptan (1 yemek kaşığı) yapılan bir bileşimin balla karıştırılması (2 yemek kaşığı) iyi bir etkiye sahiptir.Karışım 10 dakika ateşe verilmeli ve daha sonra kaynamaya getirilmeden sobadan çıkarılmalıdır. Çocuğa günde üç kez meyve suyu içmesi gerekir, dozu bir seferde en fazla 3 çay kaşığı olmamalıdır.

Kuru öksürük tedavisi

Bu semptom bazen ciddi komplikasyonlara neden olur, çünkü balgam dışarı çıkmayabilir ve solunum yollarında birikmeyebilir. Ebeveynler evde çocuğa yardımcı olabilir, ancak çeşitli tedavi yöntemlerini kullanmadan önce bir doktora danışmaları gerekir.

Kuru öksürük tedavisi

  1. Soda (0.5 l) ve balın (1 kaşık) çözüldüğü ılık süt, balgamın çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Sakin, rahat bir dinlenmeye katkıda bulunduğu için çocuğa yatmadan önce bir içki vermek daha iyidir.
  2. Limon şurubu iyi iyileştirici özelliklere sahiptir. Pişirmek için bir limon almanız, yaklaşık on dakika kısık ateşte kaynatmanız ve daha sonra sıvıyı soğutmanız, kesmeniz ve sıkmanız gerekir. Meyve suyu bir kaşık bal ve gliserin (2 yemek kaşığı) ile karıştırılmalı ve sıcak su ile seyreltilmelidir. Ortaya çıkan şurubun günde üç kez küçük porsiyonlarda alınması önerilir.
  3. Kuru öksürük, ılık suda (0.5 yemek kaşığı) çözülmüş yarım çay kaşığı soda ve bir tutam tuzdan oluşan bir karışımı mükemmel şekilde tedavi eder. Yemekten önce günde iki kez, sabah ve öğleden sonra kullanmanız gerekir. Bu yöntem, diğer yöntemlerle birlikte uygulandığında özellikle etkilidir.
  4. Soğuk algınlığı tedavisi için kuş üzümü, limon veya ahududu ve sıcak meyve kompostosu ile çay içmek tavsiye edilir.
  5. Soluma, bakteri vücudunu temizlemeye yardımcı olacaktır. Bu amaçla, "üniform olarak" pişirilmiş patateslerin yanı sıra soda veya papatya kullanabilirsiniz.

Islak Öksürük Tedavisi

Hoş olmayan bir semptom genellikle balgam üretimine eşlik eder, ıslatma etkisi olan ajanların kullanımını içeren yöntemler kullanılarak ortadan kaldırılabilir.

Buhar soluma, ıslak öksürükten kurtulmaya yardımcı olur. Prosedür için, sıcak suya birkaç damla okaliptüs, sedir, lavanta veya köknar yağı eklemek yeterlidir. Bu fonlar bakteri vücudunu temizler; iyi balgam söktürücü özelliklere sahiptir; çocuğun sinir sistemi üzerinde sakinleştirici etkisi ve sessiz bir uykuya katkıda bulunur. İşlem sırasında bebekler buharla yakılabileceğinden, 3 yaşın üzerindeki çocuklar için inhalasyonların önerildiği unutulmamalıdır.

Aromatik ürünler sadece inhalasyon için değil, aynı zamanda banyoya da eklenebilir. Başka bir seçenek, bebeğin odasına bir aroma lambası takmak ve alerjisi olmadığından emin olduktan sonra birkaç damla yağ eklemek.

Önemli Nüanslar

  1. İyileşme sürecini hızlandırmak için, çocuğun odasını düzenli olarak havalandırmanız ve bir nemlendirici kullanmanız önerilir.
  2. Güçlü bir öksürüğe, buhar inhalasyonları yerine yüksek bir sıcaklık eşlik ediyorsa, örneğin bol miktarda ılık içecek veya sürtünme gibi diğer yöntemleri kullanmak daha iyidir.
  3. Bazen bu semptom, solunum yolu hastalıklarından değil, bir alerjene reaksiyondan kaynaklanabilir. Bebeğin refahının nedenini ancak tam bir teşhis muayenesinden sonra mümkün olduğunu öğrenin.

Evde bir çocuğun tedavisine başlamadan önce, ebeveynler bir çocuk doktoruna danışmalıdır. Deneyimli bir uzman, bebeğin ağırlığını, yaşını ve sağlığını dikkate alarak size en güvenli yolları söyleyecektir.

Video: bir çocukta öksürük tedavisi

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
Aina
Aina

Kuru ve iğrenç bir öksürükten her zaman çocuğa Prospan şurubu veririm. Minimum kimya içerir. Ve iyi başa çıkıyor. Balgamı bronşlardan seyreltir ve çıkarır ve bu kuru öksürük ile çok önemlidir

Zinaida
Zinaida

Şimdi her yerde bir nem var, tabii ki virüsler yapışıyor. O kız okuldan getirecek, sonra ulaşımdan öksürecek. Hemen bir öksürüğü tedavi etmek için bir nebülizör aldık. Doktorun dediği gibi Prospan damlaları ve salin ekleyin. Balgam tezahürat yardımcı olur. Ve çabucak.

wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat