Kollarınızdaki balık kokusundan nasıl kurtulur: 11 yol

Balık yemeği uzun süredir yendi, ama ellerinizde hala hoş olmayan bir balık kokusu var mı? Douche yemek pişiriyorsanız, özellikle yoğun. Eller balık tuttuktan sonra balık gibi kokabilir. Her durumda, balıktan sonra, eller kaynağını hatırlatan hoş olmayan bir kokuya sahiptir. Balıktan sonra her şey kokuyor - eller, tabaklar ve hatta ürünün depolandığı bir dondurucu. Ama umutsuzluğa kapılmayın ve bu nedenle en sevdiğiniz incelikten vazgeçin. Balık kokusu tamamen ortadan kaldırılabilir.

Kollarınızdaki balık kokusundan nasıl kurtulur

Kollarında taze balık kokusundan nasıl kurtulurum

  1. Limon. Kokudan kurtulmanın en kolay yolu, ellerinizi bir dilim limonla ovmaktır. Lezzet bile yeterli olacak. Elinizde limon yoksa sitrik asit kullanabilirsiniz. Tozu az miktarda suda eritin ve bir el çözeltisi ile durulayın.
  2. Sirke. Bu, ellerinizi ağız kokusundan kurtarabilecek başka bir asittir. Derin bir kaseye bir çorba kaşığı sirke dökün ve ellerinizi onunla durulayın. Aynı şey resepsiyon sırasında da yapılabilir. Balık yemekten önce, sirke çözeltisini hazırlayın ve misafirleri yemekten sonra hoş olmayan bir koku kalmayacak şekilde ellerini durulamaya davet edin. Bununla birlikte, ellerinizin derisinde yaralar veya sıyrıklar varsa, dayanılmaz bir yanma hissi hissedebileceğinizi unutmayın. Ek olarak, yüksek konsantrasyonda sirke cildi kurutur.
  3. Diş macunu. Sadece kokuyu gidermekle kalmaz, aynı zamanda cilde hoş bir nane aroması verir. Ellerinizi diş macunu ile, özellikle parmaklar arasında iyice ovalayın. Bundan sonra, ellerinizi yıkayın ve balık kokusu eksikliğinin tadını çıkarın.
  4. Alkol. Alkol içeren bileşikler kokularla, özellikle balıkla mücadelede mükemmeldir. Pamuk pedine alkol, votka veya kolonya uygulayın. Ellerinizi pamukla iyice silin. Elinizde alkol yoksa, sıvı antiseptik bir el sabunu harika bir alternatif olabilir.
  5. Şampuan. Çok fazla koku içerir, bu nedenle şampuan genellikle doğru karardır. Ellerinizi şampuanla durulayın, parmaklar arasındaki boşlukları köpükle dikkatlice tedavi edin.
  6. Wash. Kokunun hızlı ve sonsuza dek yok olmasını sağlamak için yıkamaya ihtiyacınız olup olmadığına dikkat edin? Çoraplarınızı veya iç çamaşırlarınızı elle yıkayın - küçük bir şey, böylece balık kokusu deterjanlarla tamamen yendi.
  7. Uçucu yağ. Herhangi bir uçucu yağ, yabancı kokuları maskelemeden bölebilir. Suya birkaç damla yağ koyun ve eriyene veya yayılana kadar bekleyin. Bundan sonra, ellerinizi bir kapta durulayın. Hoş olmayan bir balık kokusunu lavanta, badem veya şeftali çiçeği kokusu ile değiştirmenin harika bir yoludur.
  8. Paslanmaz çelik. Bu, kokulardan kurtulmanın alışılmadık, ancak oldukça etkili bir yoludur. Ellerini ıslatmak istemeyenler için uygundur. Balık kehribarından kurtulmak için ellerinizi paslanmaz çelik bir kaşıkla ovalayın.
  9. Kahve. Granül kahve ıslak elle. Bundan sonra, birkaç saniye önce ellerinizin balık koktuğunu tamamen unutuyorsunuz.
  10. Ayçiçek yağı. Elleriniz hala hoş olmayan bir balık kokusu verirse, bir damla ayçiçek yağı ile silebilirsiniz. Bu sadece duşu ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda ellerinizi nemlendirir. Yağ, sirke, sabun ve limon suyundan farklı olarak epidermisi kurutmaz.

Bu basit yollar, birkaç dakika içinde kötü kokudan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Füme balık kokusundan nasıl kurtulurum

Gerçek zevk eğlenceli bir şirkette etli füme balık ile ısırık lezzetli soğuk bira içmek. Bununla birlikte, her şey bir toplantıdan sonra kalan koku ile doludur.Tütsülenmiş balıkların kokusu, ellerin cildine o kadar güçlü yenir ki, yankısı birkaç gün sonra bile algılanabilir. Yarın sabah işe yarayacaksa, kendinizi hoş bir akşam inkar etmek gerçekten gerekli mi? Olmaz! Ellerinizdeki tütsülenmiş balık kokusu saniyeler içinde ortadan kaldırılabilir.

Füme balık kokusundan nasıl kurtulurum

Başlamak için ellerinizi birada durulayın. Sadece ellerinize biraz sıvı dökün ve her iki taraftaki avuçlarınızı silin. Bira hoş olmayan kokuyu tamamen nötralize eder. Bundan sonra, hiç koku hissetmemek için ellerinizi sabun ve soğuk suyla yıkamanız yeterlidir. Koku çok daha az yoğunlaştı, ancak tamamen gitmediyse, prosedürü tekrarlayın.

Pişirme sırasında balık kokusundan nasıl kurtulurum

Balığı pişirmeden önce, ellerinizi soğuk tuzlu su, limon suyu veya sirke ile nemlendirmeniz gerekir. Balıkların kızartma sırasında güçlü bir koku yaymasını önlemek için aynı tavada birkaç parça patates veya soğan kızartın. Koku et suyundan geliyorsa, ona biraz süt ekleyin. Süt, balığın tadı bastırılmadan kokuyu mükemmel bir şekilde ortadan kaldırır.

Balığı pişirdikten sonra tencere kokarsa, suyla doldurmanız, biraz limon suyu veya sirke eklemeniz ve kaynatmanız gerekir. Koku odadaysa, gaz sobasını kaba tuz serpin ve brülöre bir dilim portakal kabuğu koymanız gerekir. Mutfakta kalıcı balık kokusu, bir tavada birkaç kahve çekirdeği pişirilerek ortadan kaldırılabilir. Sadece balık kokusunu bastırmakla kalmaz, aynı zamanda odaya hafif bir kahve aroması verir.

Balıkların hoş olmayan kokusu tabaklarda ve kaşıklarda kalırsa, çay ile çıkarılabilir. Güçlü çay demleyin ve soğumaya bırakın. Daha sonra bulaşıkları çay ile durulayın ve deterjanla durulayın. Hardal kuru, bulaşıkların kokusu ile baş eder. Plakaları onunla ovmak yeterlidir.

Ancak soğuk tuzlu suda önceden ıslatılması, balık kokusunun kıyafetlerden çıkarılmasına yardımcı olacaktır. Giysileri ev sabunu ile yıkayın, çünkü hoş olmayan kokularla baş edebilecek çok fazla alkali var.

Eldeki balık kokusu ölümcül değil, çok tatsız. Bununla başa çıkmak basittir - sadece mutfak çekmecesine bakın. Elbette ellerinizi temizlemenize ve cildinize hoş bir aroma vermenize yardımcı olacak bir araç var.

Video: balık kokusu nasıl giderilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat