Plastik pencerelerden sisleme nasıl kurtulur

Modern pencereler eski ahşaplardan daha güçlü, daha rahat ve daha hava geçirmez. Bununla birlikte, yeni plastik pencereler genellikle sisleme şeklinde ek sorunlar getirir. Sonuçta, daha önce, ahşap çerçevelerle böyle bir sorunla karşılaşmadık. Tipik olarak, kış aylarında pencerelerde yoğunlaşma oluşur. Bakıcı sahipleri pencereleri siler ve kuruturlar, ancak bu sislenmeden kurtulabildiğinizde neden bir daire içinde çalışırlar.

Kondens plastik pencerelerden nasıl kurtulur

Pencerelerde yoğunlaşmaya ne zarar verir?

 1. Cam su odanın nemini arttırır. Evde solunum sistemi hastalığı olan insanlar varsa bu çok tehlikelidir. Özellikle astımlılar.
 2. Duvarlarda buğulanma her zaman tahliye olur ve mantar ve küf oluşabilir. Bazen onları fark etmezsiniz - duvar kağıdının altındadırlar. Mantar ve küf sporları insan sağlığı için çok tehlikelidir.
 3. Odanın rutubeti onarımı bozar. Finişin altındaki sabit su ısınmasını ve etrafta şişmesini sağlar.
 4. Peki ve konunun estetik tarafı. Pencereler "ağladığında" bu tamamen tatsız.

Artık sisleme camlarından kurtulmak için acil bir ihtiyaç olduğunu biliyorsunuz. Fakat bu kondens nereden geliyor? Ahşap çerçeveler neden "akmadı"?

Pencerelerin buğulanma nedenleri

Tam sızdırmazlık. Plastik çerçeveler, en küçük hava sirkülasyonu olasılığı olmadan tam sızdırmazlık sağlar. Çerçeveleri takarken, tüm yuvalar kapalıdır ve çerçevenin kendisi kesinlikle hava geçirmezdir. Bazı insanlar ayrıca şaft açıklıklarını kapatırlar, böylece "ısı gitmez." Nem odada kalır ve her zaman pencerelere yerleşir.

Yüksek nem. Bu, buharın sürekli olarak üretildiği odalar için geçerlidir. Örneğin, bir gaz sobasının aktarıldığı bir banyo, mutfak veya balkon. Banyoda yemek pişirme veya sıcak suya, en soğuk olan pencerelere yerleşen sürekli buhar oluşumu eşlik eder.

Yetersiz ısıtma. Genellikle pencerelerde buğulanmanın nedeni odadaki yeterince sıcak hava olabilir. Bu genellikle soğuk mevsim geldiğinde ve henüz ısıtma verilmediğinde offseason'da olur.

Radyatörlerin yanlış montajı. Pillerin kesinlikle pencerelerin altına takıldığını fark ettiniz mi? Bazen yeniden geliştirme sırasında, sahipler radyatörün yerini, karşılaşabileceklerini bile fark etmeden değiştirirler. Sıcak bir bataryadan çıkan sıcak hava yükselir ve cam panellerini kurutur. Bazen yoğunlaşmanın nedeni genellikle iç mekan bitkilerinin sevenler tarafından belirlenen geniş bir pencere olabilir. Sıcak hava sadece pilin etrafında gidemez ve "yana" gider.

Mevsim değişikliği. Plastik pencereler kış ve yaz aylarında çalışırken farklı modlara sahiptir. Soğuk mevsimden önce, pencereyi "kış modunda" çevirmeniz gerekir. Bu konumda, kauçuk contaların konumu ve oturması değişir. Bu, yoğuşmayı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Plastik pencerelerden sisleme nasıl kurtulur

Plastik pencerelerden sisleme nasıl kurtulur

 1. Başlamak için, buğulanmanın nedenini ortadan kaldırın. Mutfakta terler varsa, o zaman iyi bir aralık davlumbazı takılmalıdır, bu da pişirirken dahil edilmelidir.
 2. Isıtma sorununu çözün. Piller yeterince sıcak değilse, uygun yetkililere şikayet etmeli veya alternatif bir ısı kaynağı, örneğin bir ısıtıcı bulmalısınız.
 3. Piller pencerelerin altında değilse, acilen konumlarını bir öncekine değiştirin. Bu olmadan, “ağlayan pencerelerle” başa çıkamazsınız.
 4. Geniş bir pencereniz varsa, onu daha dar bir pencereyle değiştirmeniz gerekir. Başka bir seçenek daha var - pencere içinden radyatörden sıcak havanın cama düşeceği özel havalandırma açıklıkları yapmak.Bu çok basit bir şekilde yapılır ve estetik olarak hoş görünür (bu delikler için özel ızgaralar vardır).
 5. Odayı düzenli olarak havalandırın. Kışın bile, odayı havalandırmanız gerekir, aksi takdirde nemli hava bir çıkış yolu bulamaz ve pencerelere yerleşir. Bu, pencereyi birkaç saniye boyunca tamamen açarak veya 10 dakika boyunca küçük bir tıklama bırakarak yapılabilir.
 6. Pencerelerde su damlalarını kurutmak için klimayı kullanabilirsiniz. "Ağlayan" bir odaya monte edilirse, sıcak hava cama yönlendirilmelidir. Bu arada, klima böyle bir “kurutma” fonksiyonuna sahiptir. Kullanılmalıdır.
 7. Sisleme camlarından kurtulmanın başka bir yolu daha var. Bunu yapmak için, camı sürücüler tarafından kullanılan özel bir sıvı ile silin. Bu amaç için. Bununla birlikte, bu tür silme işleminin etkisi sadece birkaç saat sürecektir.
 8. Bazen, camın buğulanmasından kurtulmak için pencere kurulumunun kalitesini gözden geçirmeniz gerekir. Yanlış eğim açıları, düz olmayan eğimler uygun olmayan hava akışına ve ısı transferine neden olabilir. Yetkili bir ustayı arayın ve ona danışın.
 9. Eski evlerde havalandırma şaftları çoğunlukla tıkanır. Bu nedenle, kıştan önce, her zaman önleyici temizlik yapmanız gerekir. Bu olay tek başına pencerelerde yoğunlaşma görünümünü yarıya indirecektir.
 10. Ve plastik pencerelerin çalışmasını mevsime göre değiştirmeyi unutmayın. Bu arada, pencerelerin buğulanmasıyla ilgili bir sorununuz olmasa bile, plastik pencerelerin bakımı düzenli ve yıllık olmalıdır.
 11. Yukarıdaki yöntemlerin hepsi size yardımcı olmadıysa, kardinal bir yöntem vardır - pencereleri enerji tasarruflu camla iki odalı yapılara dönüştürmek.

Plastik pencereler haklı olarak tüketicilerini buldu. Sonuçta, bu tür pencereler uygun fiyatlı, uzun ömürlü, ses yalıtımı var, güzel ve çevre dostu. Ancak bazıları sisleme pencereleri gibi bir sorunla karşı karşıyadır. Yoğuşmanın plastik pencerelerde bir kusur olmadığı, odadaki hava dolaşımını bozma sorunu olduğu unutulmamalıdır. Ve doğru ısı transferini kurarsanız, her şey yerine yerleşecek ve camlar artık “ağlamayacak”.

Video: plastik pencerelerde kondens kontrolü

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat