Hayattan zevk almayı öğrenmek: bir psikologdan tavsiye

Elbette hayatında en az bir kez herkes ilgisizlikle karşılaştı. Bu durumda, karar vermek zordur ve uzun süreli bir depresyon kapıyı çalmak ister. Dünya renkleri ve harika olayları ile memnun kalmaz, bir kişi yavaş yavaş kaybolur. Hayattan zevk almayı öğrenmek için radikal yöntemler kullanmak gerekli değildir. Her zamanki temelleri değiştirmek ve şeylere farklı bir bakış atmak yeterlidir. Deneyimli psikologlar pratik önerilere uymayı tavsiye eder, bunları sırayla ele alacağız.

Hayattan zevk almayı öğrenmek

Adım 1. gülümseme

 1. Hayattan zevk almak için, her şeyden önce, “asit” fizyognomisini parlak bir gülümsemeyle değiştirmeniz gerekir. Aynanın önündeki basit bir egzersizle sabah uyanışınıza başlayın. Karşı dur, kendi yansımanla gülümse. İlk başta, samimiyetsiz bir şekilde manipüle ettiğiniz görülüyor. Daha sonra, gülümseme daha doğal olacak.
 2. Etkiyi arttırmak için, bir gülümseme ile birlikte, görünüşte olumlu niteliklere dikkat edilmelidir. Örneğin, bugün gözlerinizin ne kadar güzel olduğunu not ettiniz. Yarın saçlarına veya dudaklarına dikkat et. Kusurları (küçük sivilceler, vb.) Fark etmemeye çalışın, iyiye odaklanın.
 3. Kendini seven bir adam, hayattan nasıl zevk alacağını tamamen bilir. Bu, kendinize bakmanıza gerek olmadığı anlamına gelmez. Aksine, böyle bir hareket sizi harekete geçirecek, dönüştürecek, her gün daha iyi hale gelecektir. Hızlı ruh hali değişimlerine eğilimli insanlar için özellikle ilgili öneriler dikkate alınır.
 4. Sıradan yoldan geçenlere, akrabalarına ve arkadaşlarına gülümsemeyi öğrenin. Otobüs şoförüne ve pazarlamacıya mağazaya teşekkür etme alışkanlığını alın, böylece günlerini aydınlatın ve karşılığında bir gülümseme alın. Karmaşık olmayan iletişim, gününüzü sevinçle dolduran bir doz olumlu duygu verecektir. Zamanla, tüm zorluklara rağmen gülümseyen bir kişi olacaksınız.

Adım 2. Kendinizi işe bırakın

 1. Emeğin yüceltildiği bilinmektedir. Yararlı bir işte çalışın, başınızı işe bırakın. Patrondan sizi bir iş gezisine göndermesini veya sorumlu bir görev vermesini isteyin. Böyle bir hareket ellerini ve kafasını alır, bunun sonucunda kendi kendini kırbaçlamak için zaman bulamazsınız.
 2. Kendinizi işin içine sokma fırsatı yoksa, evin etrafında ev işleri yapın. Yeniden düzenleme, mobilya yükseltme, yeniden duvar kağıdı. Herhangi bir aktivite, arkadaşların komşunun kedisini hareket ettirmesine veya tutmasına yardımcı olmak için uygundur. En önemlisi, kendinizi karıştırmanıza izin vermeyin.
 3. İş sürekli eğitim kurslarını içerir, bunlardan birine kaydolun. İstenirse, kuaförlük, tırnak (saç, kirpik), ahşap oymacılığı ve daha fazlası gibi yeni bir iş öğrenebilirsiniz. İğne kadınları, kesim ve dikiş kurslarına daha yakından bakmalıdır. Dairenizi dekore edebilir ve güzel şeyler yaratabilirsiniz.
 4. Erkekler için otomobil veya diğer ekipman, elektrik, elektronik, inşaat ve onarım ile ilgili bir iş uygundur. Bir hobinin veya yeni bir hobinin sadece sevinç değil, aynı zamanda kâr getirdiğinden emin olun. İşletmeyi zevkle birleştirin, hayatın nasıl farklı bir dönüş yaptığını göreceksiniz.

Adım 3. Spor yapmak

Spor yapmak

 1. Spor yapan insanlar canlı ve mutlu hissederler. Örneklerini takip edin, spor salonuna veya aerobik spor salonuna abone olun. Eğitmen ile bir eğitim programı yapın, kesinlikle uygulayın.
 2. Bir spor beslenme mağazasında yalıtılmış protein, amino asitler ve diğer performansı artıran yiyecekler satın alın.Doğru altı rasyon diyetine gidin, lezzetli yemekler sizi neşelendirir.
 3. Spor salonuna bir alternatif, kickboks veya karışık dövüş sanatları bölümü, yüzme, su jimnastiği, akrobasi, her türlü dans, yoga, germe, Pilates. İstediğiniz yönü seçin.
 4. Etkili fiziksel aktivite ve doğru beslenme sayesinde vücudu iyileştirirsiniz. Güzel bir vücut sizi durduramaz, orada durmaz. Kendi başarınızda sevinmenizi sağlayacak bir teşvikiniz olacak.
 5. Spor salonuna gidemiyorsanız, evde egzersiz yapmaya başlayın. Basın indirin, ağız kavgası, ip atlama, lunges, çember bükün. En yakın parka bir koşu için gidin, asansöre değil, yaya olarak daireye gidin. Araba ile çalışmak yerine, birkaç kilometre sürün.
 6. Çocuklu mumyalar için “çocuk” eğlencesi iyi bir seçenektir. Çocuğu bir kızağa sürün, pisti ziyaret edin, kayak merkezine gidin. Yaz aylarında, paten veya bisikletle, ev dışında daha fazla zaman geçirmeye çalışın.

Adım 4. Kendinizi izleyin

 1. Mutlu hissetmek, bir insanın hayatından memnun olmak için kendi “Ben” inize yatırım yapmanız gerekir. Tavsiye özellikle doğadan görünüşlerinden memnun olmayan güzel bayanlar için geçerlidir.
 2. Dönüşüm olarak, görüntünün tam değişimini kullanabilirsiniz. Buna yeni bir saç modeli, giyim tarzında bir değişiklik, dövmeler ve daha fazlası dahildir. Kilolu insanların diyet yapmaları, spor salonuna veya havuza kaydolmaları tavsiye edilir.
 3. Gardırobunu gözden geçir, kusurlu oturan her şeyi at. Ayakkabıları ölçün, elbette hiç giyilmemiş ayakkabılar bulacaksınız. Gereksiz şeyleri arkadaşlarınıza sunun veya bir yetimhaneye verin, çöplerden kurtulmayı öğrenin.
 4. Görünüşü denemek istemiyorsanız, ortamınızda güzel şeyler oluşturun. Onarımlar yapın, parlak perdeler ve resimler asın, eski halıları değiştirin. Güzel saksı çiçekleri alın, onları pencere kenarlarına yerleştirin.
 5. Güzel, gündelik şeylerde, örneğin doğada yatar. Hafta sonu için şehir dışına çıkın, çiçekli bitkilerin güzelliğinin tadını çıkarın, ormanda veya arkadaşlarınızla parkta yürüyün. Her yerde neşe arayın.

Adım sayısı 5. rüya

Hayal etmek

 1. Hayalperestler haklı olarak mutlu insanlara aittir, çünkü periyodik olarak kendi hayallerinde olmak üzere unutuluyorlar. Söylediği gibi, “Rüya zararlı değildir!”, Öyleyse hayal edin. Benzer bir özellik, ister çocuk ister yetişkin olsun, her insanın hayatında mevcut olmalıdır.
 2. Gerçek hakkında hayal edin, imkansız görevler ayarlamayın. Siz ve ailenizin deniz kenarında bir evi nasıl satın aldığını ve seyahat ettiğini düşünün. Prestijli bir işi ve kendi ofisinizi, pahalı bir otomobili veya çok parayı düşünün. Kendinizi fikirlerinizle sınırlandırmanız gerekmediğini anlamakta fayda var.
 3. Rüyalar gerçek bir özelliğe sahiptir. Ana şey, güzel bir hayat hayal ettiğinizde, sahip olmadığınız gerçeğinden depresyona girmeyin. Geleceği görselleştirdikten sonra, tüm bunların nasıl yapıldığını hayal etmeye başlayın.
 4. Bir rüyanın gevezelik olduğunu söyleyenleri dinlemeyin. Belki size öğretmeye başlayacaklar, provokasyonlara yenik düşmeyecekler. Kendi mutlu dünyanızda yaşayın, hayallerinizi yavaşça gerçekleştirmeye çalışın.

Adım 6. seyahat

 1. Hayattan nasıl keyif alacağınızı öğrenmek için, tüm gün televizyonda oturmak ya da “ev-iş-ev” prensibiyle yaşamak yeterli değildir. Bir dil okuluna gidin, İngilizce veya İspanyolca öğrenin (dünyanın en yaygın iki dili).
 2. Avrupa üzerinden bir yolculuğa çıkın. Ülkelerden birine vardığınızda, bir araba kiralayın, mahallenin çevresinde seyahat edin, fotoğraf çekin. Uzun zamandır New York'u ziyaret etmeyi hayal ettin mi? Mükemmel! Bir hedef belirleyin ve onun için çabalayın.
 3. Plaj severler Tayland, Hindistan, Yunanistan, BAE'ye daha yakından bakmalıdır. Küçük bir bavul hazırlayın, son dakika turuna çıkın ve havaalanına gidin. Spontanlık yeni başarılara ilham verir, hoşuna gidecek.
 4. Otellere muhteşem para harcamak, pansiyonlarda kalmak, kendiniz bir gezi planlamak gerekli değildir. Yabancı bir tur için para yoksa, ülkenizi dolaşın. Komşu şehirlerdeki akrabalarınızı veya arkadaşlarınızı ziyaret edin, daimi ikamet yerinizi değiştirin.
 5. Önerilen seçeneklerin uygun olmadığı durumlarda, her hafta sonu şehir dışına seyahat etme alışkanlığını alın. Doğada arkadaşlarınızla bir araya gelin, temel konular hakkında konuşun, baş sorunlarınızdan kurtulun.

Adım 7. Alışverişe git

Alışverişe git

 1. Alışveriş, sadece kadınları değil, insanlığın erkek yarısını da mükemmel bir şekilde neşelendirir. Arkadaşlarınızla alışveriş yapın, lezzetli parfümler, kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar satın alın.
 2. Kızlar güzel iç çamaşırı satın alabilir, benlik saygısını ve hayata karşı tutumu önemli ölçüde artırır. Erkekler alışveriş hakkında konuşursak, demir at için "nishtyachki" satın alın. Ayrıca, "X-Box" öneki özellikle popüler kabul edilir, bu seçeneği göz önünde bulundurun.
 3. Alışveriş düşüncesiz olmamalı. Ayda birkaç gün alımlar için tahsis edin veya 2 haftada 1 kez mağazaları ziyaret edin. Her şey finansal yeteneklere bağlıdır. Satıcılara gülümse, bir fincan kahve ve kruvasan üzerinden alışveriş arasında rahatlayın.
 4. Satın alımlara muhteşem para harcamak, kendinizi önemsememekle sınırlamak gerekmez. Kendiniz ve aileniz için sevimli biblolar alın, yaklaşan tatiller için hediyeler hazırlayın, eviniz için kokulu mumlar düzenleyin.
 5. Alışverişin her şeyden önce bir oyalama olduğunu anlamak önemlidir. Mevcut tüm tasarrufları harcamaya çalışmayın, ihtiyatlı olun. İhtiyacınız olan şeylerin bir listesini yapın, minimum sapmalarla takip edin.

Adım 8. İyi yap

 1. Hayatı ve yeni olumlu duyguları hayata solumak için, iyi işler yapmayı öğrenin. Gönüllü olun veya arkadaşınızın hareket etmesine yardımcı olun. Kız arkadaşının kızı için sevimli bir kazak dikin, bakım evleri veya yetimhane için kapsamlı destek sağlayın.
 2. Kışın sokak köpeklerini besleyebilir, sokaklardaki büyükannelerden krizantem satın alabilirsiniz. Yardım istenirse, “Hayır!” Demek için acele etmeyin, Sevdikleriniz ve akrabalarınız için mümkün olan her şeyi yapın.
 3. Bildiğiniz gibi, iyi bir yüz kat döndürür, bu tavsiyeye uyun. Bugün bir kişiye yardım edeceksiniz ve yarın sizin için iyi bir iş yapacak.
 4. Zor zamanlarda arkadaşları desteklemek iyi bir şey olarak kabul edilir. Hayattaki birçok sorunun ortaya çıktığını fark edebilirsiniz. Başka bir kişinin zorluklarıyla karşılaştırıldığında, sorunlarınız küçük görünebilir.

Psikolojik yönler hakkında bilginiz varsa, hayattan zevk almayı öğrenmek kolaydır. Daha sık gülümse; günlük şeylerde iyiyi arayın. Spor yapmak, seyahat etmek, hayal kurmak. Görüntünüzü değiştirin, arkadaşlarınızla alışveriş yapın, yabancı bir dil öğrenin. Kendinizi finansal olarak geliştirin, kendinizi manevi olarak zenginleştirin, diğer insanlara yardım edin, evcil hayvan edinin.

Video: Hayattan zevk almayı öğrenmek

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
Tat
Tat

İyi tavsiye

wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat