Aktif karbon ile dişlerinizi beyazlatma

Bugün güzel bir gülümseme, sağlık ve başarının sembolüdür. Beyaz dişlere sahip olmak, ancak emayeye zarar vermemek istiyorsanız, ev beyazlatma profesyonel bir hizmete mükemmel bir alternatif olacaktır. Emayeyi birkaç tonda hafifletmeye ve diş hekimine bir süre daha ertelemeye yardımcı olacaktır. Aktif karbon, dişlerin yüzeyine kuvvetle yenmiş olsalar bile kahve, çay, nikotin lekelerini etkili bir şekilde temizler.

Aktif kömür ile dişleri beyazlatma

Aktif karbon neden dişleri beyazlatır

"Düzensiz" görünümüne rağmen, bu araç temizlik ile çok iyi başa çıkıyor. Tozlar ve deterjanlar henüz icat edilmediğinde, yıkama, temizleme ve hijyenik prosedürler için kül kullanıldı. Su ile temas ettiğinde, emici özelliklerini ortaya çıkardı ve bir sünger gibi kiri emdi.

Bu şaşırtıcı özelliği inceleyen bilim adamları, vücut için kesinlikle güvenli olan ve zehirleri ve toksinleri temizleyebilen ilaç aktif karbonu icat ettiler. Bugün, yardımıyla, sadece zehirlenmeyi ve mide ile ilgili diğer sorunları tedavi etmekle kalmıyor, aynı zamanda kilo veriyor ve diş minesini temizliyorlar.

Aktif karbon kullanımı için kurallar

Beyazlatma prosedürünü olabildiğince etkili ve kullanışlı hale getirmek için, nasıl doğru bir şekilde yapılacağını bilmeniz gerekir. Sonuçta, herkes büyük miktarlarda ilaçların bile tedavi olmadığını, zarar verdiğini biliyor.

Aktif kömür ile dişleri beyazlatma:

  1. Diş minesini inceltmemek için, kömürü sık kullanmayın. Beyaz rengi korumak için, iki haftada bir uygulamak yeterlidir.
  2. Prosedür için yumuşak kıllı bir fırça kullanın.
  3. Ürünü emayeye sürmeyin, sadece hafifçe masaj yapın, aksi takdirde siyah rengin yıkanması zor olacaktır.
  4. Bu tür beyazlatma çocuklar için yapılabilir, ancak önce diş hekiminize danışmalısınız.
  5. Diş tellerini birkaç ay önce çıkardıysanız veya hala takıyorsanız, bu prosedürle baş etmemelisiniz. Bu süre zarfında, mine çok hassastır ve zarar görmesi kolaydır.
  6. Hassas dişleriniz varsa ve soğuk ve sıcak yiyeceklere, kabuklu yemişlere, tohumlara veya krakerlere keskin tepki verirse, evde ağartmamak daha iyidir.

Prosedür için başka kontrendikasyon yoktur, ancak yine de dikkatli olmanız ve dişlerin yeni bir plak temizliği reaksiyonunu izlemeniz gerekir. Hoş olmayan duyumlar durumunda, ağartmayı durdurmak daha iyidir.

Etkili Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma için aktif karbon kullanmak için çeşitli tarifler vardır, böylece sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz. Gülümseme parlayacak ve başkaları için görünmez olmayacağından sonuç sizi hoş bir şekilde şaşırtacak.

Etkili diş beyazlatma kömürü

Diş macunu ve Kömür
Bu tarif, dişlerinizi fırçaladığınızda her zaman kullanılabilir, çünkü hazırlamak için çok zaman ve çaba gerektirmez. Ağartma maddesinin saklanacağı kabı alın, diş macunu ¾ ile doldurun ve 10 tablet ezilmiş aktif karbon ekleyin. İyice karıştırın ve normal macun olarak kullanın. Sonuç 2-3 gün sonra farkedilecektir.

Ayrı olarak hazırlanan karışımı saklamak istemiyorsanız, başka bir yöntem kullanın. Macunu tüpten fırçanın üzerine sıkın, bir tablet aktif karbon ile serpin ve dişlerinizi fırçalayın. Küçük bir plakınız varsa ve emayeyi 1-2 tona beyazlatmaya yardımcı olursanız bu iki tarif uygundur. Daha güçlü bir etki istiyorsanız, diğer yöntemleri kullanın.

Diş Tozu ve Kömür
Emayeyi 2 veya daha fazla tonda temizlemek için bir diş tozuna ihtiyacınız olacaktır.Büyükannelerimiz bu aracı diş macunu icat etmeden önce kullandılar, ancak organik kozmetiklerin birçok sevgilisi zamanımızda bunu tercih ediyor. Bu aracın bileşimi tebeşir, florür ve nane esansiyel yağı içerir, bu nedenle güvenli ve çevre dostudur.

Toz kavanozuna 10-15 yıpranmış aktif karbon tableti ekleyin, iyice karıştırın ve istenen sonucu elde edene kadar yatmadan önce günde 1 kez kullanın. Daha büyük bir etki elde etmek için, karışımı hemen dişlerden durulamayın, ancak 10 dakika bekleyin. Diş tozu, dişleri beyazlatmak ve güçlendirmek için etkili bir araç olarak kabul edilir, ancak aktif karbonla eşleştirildiklerinde 2 kat daha iyi çalışırlar.

Çiğneme kömürü
Bu yöntem eski çağlardan beri bize geldi. İnsanlar plaktan ve kötü nefesten kurtulurlardı. 2 tablet aktif kömür alın ve çiğnemeye başlayın, ancak hızlı bir şekilde yapmayın, ancak her dişi tedavi etmek için tüm çeneyi geçin. Bunu 5 dakika yapın ve dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın.

Bu yöntemin etkinliği ayrıca kömürün emayeye maruz kalma süresine de bağlıdır. Yani, ne kadar uzun süre çiğnerseniz dişleriniz o kadar beyazlaşır. Ancak hoş olmayan bir anı var - tabletin çözünmeyen parçacıkları dişler arasında ve diş etleri arasında sıkışabilir, bu yüzden dışarı çıkmadan önce gülümsemenizi dikkatlice inceleyin.

Su ve aktif karbon
2-3 tableti ezin ve yulaf ezmesine kadar ılık suyla seyreltin. Karışıma 1 damla nane esansiyel yağı, çay ağacı veya limon ekleyin. Sonra dişlerinizi dairesel hareketlerle fırçalayın ve iyice durulayın. Bir karışımı yanlışlıkla yutarsanız, vücuda zarar vermez, ancak yine de kaçınmalısınız.

Dişlerinizi tamamen fırçalamadığınızı düşünüyorsanız, prosedürü tekrarlayın. Kompozisyonu birkaç dakika çalışacak şekilde bırakabilirsiniz, ancak daha sonra ağzınızı iyice durulamalı ve belirli alanları diş ipi veya kürdan ile temizlemelisiniz.

Aktif karbon ile etkili ve ucuz beyazlatma, diş hekimine gitmeden hayallerinizin gülümsemesini bulmanıza yardımcı olacaktır. Ancak her altı ayda bir önleyici muayeneleri ve gerekirse tedaviyi unutmayın. Sadece dişleriniz için kapsamlı bakım sağlarsanız, sağlığını ve güzelliğini koruyabilirsiniz.

Video: aktif kömür ile dişleri beyazlatma

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat