Anahtarlık olmadan bir arabadaki alarm nasıl kapatılır

Modern toplumdaki çoğu insan için, bir araba hayatın ayrılmaz bir parçasıdır: istatistiklere göre, sahiplerinin her biri haftada yaklaşık 20 saat geçiriyor. Er ya da geç, arabanın kendisi gibi hırsızlıklarını önlemek için arabada bazı şeyler görünecektir. Cihazının sadeliği nedeniyle kusursuz bir şekilde çalışıyor, asıl şey pil şarjını izlemek, ancak bir nedenden dolayı, bir anahtarlık kullanmadan alarmı acilen kapatmanız gerektiğinde bir durum olabilir (örneğin, pil şarjı sona erdi veya tamamen kayboldu).

Anahtarlık olmadan bir arabadaki alarm nasıl kapatılır

Bir araba anahtarlığı kullanmadan alarmı kapatmanın iki yolu vardır:

 1. Güvenlikten acil duruma, acil duruma alarmın fabrika çevirisi;
 2. Özel bir pin kodu ile kodlanmış alarm kapatma.

Bu durumda, otomobilin elektronik aksamının servis moduna (“Vale” - hizmetçi, İngilizce asistanı) basarak özel düğmenin nerede olduğunu (“Vale”) bilmek çok önemlidir. Düğmeyi kullanmak, alarmı devre dışı bırakmak için herhangi bir yöntemle gereklidir. Makinenin markasına ve modeline bağlı olarak, bu düğmenin yeri değişir, ancak çoğu durumda bulunur:

 • gaz pedalının sağında veya debriyaj pedalının hemen solunda;
 • sigorta kutusunun kutusunda veya hemen yakınında;
 • direksiyon kolonunun altında, biraz girintili;
 • ön panelin altında.

Alarmı kapatmanın fabrika yolu

Fabrika yöntemini kullanarak alarmı kapatmak, Vale düğmesine ve servis merkezine önceden takılmış herhangi bir pedala (veya bir çift pedala) bir kombinasyon kullanmanız gerektiğine bağlıdır. Bu son derece önemli bilgiler her zaman araba veya alarmla birlikte verilen talimatlarda açıkça belirtilmiştir (bu nedenle, bunu veya bunu satın alırken buna dikkat etmek önemlidir).

Bilinmeyen bir nedenden dolayı böyle bir kitapçık yoksa, tek yol, tüm pedalları sırayla ve ardından üç olası çiftini kullanarak tüm kombinasyonları denemektir. En yaygın kombinasyon servis düğmesine ve debriyaj pedalına aynı anda basmaktır.

İpucu: Aracı servis moduna getirmek için, düğmeyi ve pedalları yaklaşık 10 saniye basılı tutmanız gerekir - bu, otomobilin elektroniğinin komutu tanıması için gereken şeydir.

Bu süreden sonra makinenin alarm sistemi belirli bir periyodikliğe sahip birkaç kısa titreme çıkarırsa ve boyut ışıkları yanar ve senkronize olarak sönerse, bu kapatma işleminin başarılı olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda, araca takılan ışık yayan diyot sönmelidir.

Alarm kapatıldıktan sonra, otomobilin ikinci kez çalıştırılması gerekiyorsa (örneğin, öldüğünde), açıklanan prosedürü tekrarlamanız gerekmeyecektir: alarm programı, elektroniklerin hala iki veya üç kısa periyodik olarak servis modunda olduğunu bildirecektir. ses sinyalleri.

İpucu: Alarmı arabanıza kurduktan sonra, eylemi otomatik hale getirerek bağımsız olarak kapatıp tekrar açmanız için birkaç kez denemeniz önerilir. Gelecekte, bu acil durumlarda panikten kaçınmaya yardımcı olacaktır.

Kodlu Alarm Kapatma

Servis aracına belirli sayıda basılarak alarmı devre dışı bırakmak için kodlanmış yöntem (bu sayıya "pin kodu" denir).Eylem sırası aşağıdaki gibidir:

 1. Otomobilin kontağı açılır.
 2. Servis düğmesine, pin kodunun ilk basamağına karşılık gelen sayıda basılır (örneğin, pin kodu 25 ise, düğmeye iki kez basın).
 3. Kontak tekrar açılır.
 4. Servis düğmesine, PIN kodunun ikinci basamağına karşılık gelen sayı kadar basılır (bu durumda, 5).

Açıkçası, bu bağlantı kesme yöntemi daha önce tarif edilenden daha bireyseldir, çünkü pin kodu manuel olarak ayarlanabilir. Yani, bunun için maksimum değer 9999'dur.

Bir alarmı kapatmak için kodlanmış bir yöntem kullanarak, arabalar çoğu zaman saldırganlar tarafından çalınır, çünkü çoğu durumda fabrikada ayarlanan pin kodu nispeten küçük bir değerdir. Bu nedenle, rastgele bir sayı kümesi içeren (herhangi bir tarihle ilgisi olmayan, vb.) PIN kodu için karmaşık bir parametre ayarlamak istenir.

Bazı alarmları devre dışı bırakmanın özellikleri

Yukarıda, bir arabanın belirli bir şirketin alarm sisteminden çıkarılması işleminin kesinlikle bireysel olduğu ve her sistem için uygun evrensel bir yöntem olmadığı defalarca söylendi. Bu nedenle, belirli modellerin sinyallemesini ayrı ayrı sökmek mantıklıdır.

Bazı alarmları devre dışı bırakmanın özellikleri

Starline A1, A2, A4, A8, A9 modelleri için kapatma algoritması aşağıdaki gibidir:

 • Araba bir anahtarla açılır;
 • Kontak açılır.

Sonraki 20 saniye boyunca, servis düğmesine 3 kez basmak için zamanınız olması gerekir (4 kez - A8 ve A9 için). Sistem, motor çalıştığı andan itibaren belirtilen süreyi saydıktan sonra, karşılık gelen bir ses sinyali yayacaktır. Ardından araba sıkışabilir ve sınırsız sayıda açılabilir.

Tam olarak aynı şekilde, Tomahawk, Pantera markasının alarmları için alarm devre dışı bırakılır. Pantera modelleri, düğmeye basmadan önce aracın iki kez çalıştırılması gerektiğinden farklıdır (ilk çalıştırmadan sonra boğulmalıdır).

Starline A6 modeli, bağlantı kesme aracı olarak bir pin kodu kullanmasıyla karakterize edilir, bu nedenle 20 saniye içinde düğmeye üç kez değil, kesin olarak tanımlanmış sayıda basmanız gerekir. Bu tür alarmlardan bir aracı çıkarma işlemi yukarıda açıklanmaktadır.

Alligator'dan gelen alarmlar, yanlış bir pin kodunun üç kez girilmesinin tüm araç sistemlerini belirli bir süre (genellikle yarım saat) otomatik olarak engellediği ve böylece aracı hırsızlardan hırsızlığa karşı koruyan ve seçim olasılığını ortadan kaldıran diğerleriyle olumlu bir şekilde karşılaştırır. Güvenlik sistemini devre dışı bırakma ilkesinin ayırt edici özellikleri yoktur, ancak aynı zamanda düğmeye 10 saniye boyunca basılır.

Scher-Khan, alarm sistemini kapatmak için çok tuhaf bir yol sunar; bunun özü, aracın kontak anahtarını sınırlı bir süre için “Kilit” konumundan “Açık” konumuna getirme gereğidir. Yani, Magicar 6 modeli en güvenli olanlardan biridir, çünkü devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler:

 1. Aracı anahtarla açtıktan sonra, anahtarı kilitli konumdan 4 saniyede üç kez “Açık” konumuna getirin. Daha sonra makine fişe takılı olmalıdır.
 2. Kontak tekrar açılır ve anahtar konumu değişikliklerinin sayısı, verilen pin kodunun ilk basamağıdır. Makine tekrar sıkıştı.
 3. Tüm numaralar sisteme bu şekilde girilmeden önce açıklanan işlem tekrarlanmalıdır. Ses sinyali kapanır ve yan ışıklar iki kez yanıp söner.

Scher-Khan Magicar 6A alarmı durumunda, bir sonraki basamağa girmek için izin beklemeniz gerekir. Motoru çalıştırdıktan sonra anahtar dönmezse, biraz bekleyin.

Böylece, tüm alarm sisteminin tamamen devre dışı bırakılması bir kontrol paneli olmadan gerçekleştirilebilir. Bunu yapmak için, aynı anda basılan pedalların ve servis düğmelerinin bir kombinasyonunu veya manuel olarak ayarlanması önerilen bir pin kodunu hatırlamanız gerekir.Anahtarlık çalışmazsa, asıl şey panik yapmak değil, sakin bir şekilde arabaya girmek ve güvenle sistem kapatma prosedürünü uygulamaktır.

Video: uzaktan kumanda ile bağlantı yoksa alarm nasıl kapatılır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat