Hayatla nasıl daha kolay ilişki kurabilirim: 5 yol

İnsan, doğası gereği, her şeyi kalbe alır. Modern yaşam ritmi topluma damgasını vurur. Sürekli stresler, para eksikliği, uyku eksikliği ve hatta kötü hava koşulları psiko-duygusal arka planın bozulmasına katkıda bulunur. İç dengenin başarısızlıkları buradan ortaya çıkar, yaşamın değerli bir şey olarak algılanması kötüleşir. Mutlu bir insan olmak için, durumlara kolaylıkla davranmak önemlidir. Deneyimli psikologlar, istediğinizi elde etmenize yardımcı olacak pratik öneriler geliştirdiler. Her şey hakkında sırayla konuşalım.

Hayatla nasıl daha kolay ilişki kurabilirim

Adım 1. İşinizi kolaylaştırın

 1. Nüfusun büyük bir kısmının görevlerinden gerçek bir zevk almayan “iş evi” ilkesi üzerinde yaşadığı bir sır değildir. Bu aşamada, tutumunuzu yeniden gözden geçirmeniz önemlidir.
 2. Sabah doğru başlama alışkanlığını alın. Mümkünse yavaşça uyanın, spor salonunu ziyaret edin veya stadyumda yarım saatlik bir koşu yapın. Fiziksel aktivite mücadele ruhunu arttırır, bunun sonucunda olumsuz faktörleri daha olumlu algılamaya başlayacaksınız.
 3. Araba ile iş yerine ulaştığınız durumlarda, trafik sıkışıklığını önlemek için normal rotayı yeniden düşünün. Belki metroya binmek ya da yürümek daha uygun olacaktır. Buna ek olarak, büyük şehirlerde minibüsler için özel bir şerit var. Toplu taşıma araçları ile gideceğiniz yere çok daha hızlı varacaksınız.
 4. Etrafınızdakiler veya patronlarınız için endişelenmeyi bırakın. Aynı anda 5 görevi tamamlamaya çalışmayın, görevleri azalan düzende (büyükten küçüğe) çözün. Yaptığınız şeye tamamen konsantre olmanız önemlidir. Eğer işe dikkatlice yaklaşır ve dikkatiniz dağılmazsa, zaman daha hızlı geçecektir.
 5. Gerçekleştirilen işlevlere böyle bir tutum, baskı sorunlarından uzaklaşmaya yardımcı olacaktır. Görev, sizce imkansızsa, küçük alt bölümlere ayırın. Bu şekilde hedefinize daha hızlı ve daha kolay ulaşacaksınız. Zor bir sorun kolay görevlere bölündüğünde, her noktayı başarıyla geçecek ve kendi yeterliliğinize güveneceksiniz.
 6. Meslektaşlarınızla iletişim kurun, işyerini rahatlatmak için donatın. Bir öğle yemeği molası için zaman bulun, iyi kullanmak için harcayın. Yatağa git ya da en yakın parka git, kitap oku, favori dizini izle. Ayrılmayı ve rahatlamayı öğrenin.

Adım 2. Kendi düşüncelerini takip et

 1. Basit düşünmeyi öğrenin, düşünmeyin, daha ilkel olun. Bu, yaşam prensiplerini veya en sevdiğiniz hobileri terk etmeniz gerektiği anlamına gelmez. Meditasyon veya yoga yapmaktan yorulmadan, normal yollarınızı veya çalışma ritminizi değiştirmeniz gerekmez.
 2. Yaşam hakkında felsefi olmayı öğrenin. Her insan, zihni terk etmek için acele etmeyen binlerce işe yaramaz düşünceye rastlar. Bundan sonra, beyin bunlardan birini (genellikle negatif) tutar ve döndürmeye devam eder.
 3. Sonuç olarak, depresif bir ruh halindesiniz, ancak bu orada bitmiyor. Aşağıdaki düşünce işleme girer; Kötü bir ruh halinde, olumlu düşünmek her zaman mümkün değildir. Bu tür eylemler sadece olumsuzluğu çeker; sonuç olarak, hayat gri olur ve bir kişi atılır.
 4. Depresyon zamanlarında zihninizi kontrol etmeyi öğrenin. İç karartıcı bir düşünce yanıp söndüğünde, onu bir kenara süpür. İster arkadaşlarınızla yürüyüş yapın ister aylık alışveriş yapın, iyi şeyleri düşünün.
 5. Her zaman gri düşünce akışını durdurmaya çalışın, olumlu bir nota sadık kalın.Sizinle konuştuktan sonra, insanlara enerji verilmeli ve sıkılmış limon hissetmemelidir.
 6. Düşünceler önemlidir, bu gerçek tekrar tekrar kanıtlanmıştır. Zengin olmak istiyorsanız, bir görselleştirme tasarlayın. Güzel bir ev, büyük pencereli ve deri sandalyeli bir ofis, pahalı bir araba hayal edin. Pozitif olanı çekin.

Adım 3. İlişkileri hafiflet

 1. Sosyal iletişimin günlük yaşamda önemli bir rol oynadığı bilinmektedir. Her gün farklı meslektaşlarınızla, ister iş arkadaşlarınız, ister toplu taşımada yabancı olanlar, arkadaşlar veya akrabalarınız olsun.
 2. Katılıyorum, tarafsızlığı ve kolaylığı korumak her zaman mümkün değildir. Rakip kavgaya başlarsa veya kendi fikrini empoze etmeye çalışırsa, kişi kaba bir şekilde cevap vermek ister. Bu tür alışkanlıklardan kurtulun, ipuçlarını dinleyin, ancak körü körüne takip etmeyin. Anlamsal yük taşımayan bilginin kulaklarını iletin.
 3. Profesyonelliğinizi muhataplara kanıtlamanıza veya provokasyonlara yanıt vermeye değmez. Hakaret ediyorsanız veya sözlü bir düelloya çağırılıyorsanız, kişiyi sakin bir tonda yerine koyun. Psiko-duygusal arka planınızı rahatsız etmeyin, yorumlara mizah ile yanıt verin.
 4. Temas kurduğunuz kişilere gereken özeni gösterin. Meslektaşlarınız ve amirlerinizle yemin etmeyin, yaşlı akrabalarınıza saygı gösterin. Ruh eşinizi beklenmedik hediyelerle sevindirin. Sevinç getir, daha çok gülümse, rakiplerinden taviz ver (muhatapları eleştirme).

Adım 4. Evde düzeni koruyun

 1. Manevi dengeyi korumanın ana yönü, dairede düzen ve konforun sağlanmasıdır. Banyoda yıkanmamış kıyafet dağı varsa ve mutfakta lavabo mutfak eşyaları ile tamamen tıkanmışsa, hiçbir şey almak istemiyorum.
 2. Bu konuda üzülmemek için temiz tutun. Kirli şeyleri bir kaba koyma ve zamanında yıkamayı alışkanlık haline getirin. Tüm hafta sonunu prosedürde geçirmemek için günde en az 15 dakika temizlemeye izin verin.
 3. Düzeni korumaya başladığınızda, ruh hali birçok kez artacaktır. Dağınık şeyler depresyona girmeyi bırakacak, hayat biraz iyileşecek. Öneri özel masraf gerektirmez, ancak sonuç çok uzun sürmez.
 4. Lambalar, yumuşak bir koltuk / kanepe, sehpa ile rahat bir köşe yaratın. Akşamları kendinizle yalnız geçirin, hayal edin, pozitif bir dalgaya dalın. Sadece iyi düşüncelerle uyu.
 5. Odayı düzenli olarak havalandırın; temiz hava ruh halini iyileştirir. Gri duvar kağıtlarından kurtulun, parlak perdeler ve resimler asın. Gerekirse mobilyaları onarın veya yerini değiştirin. Değişim her zaman iyidir.
 6. “Çöp”, boş raflar ve dolaplardan kurtulun. Gardırobunuzu inceleyin, çöp kutusuna gönderin veya ihtiyacı olanlara kusurlu olarak verin. Dairenizden ve başınızdan gereksiz şeyleri atmayı öğrenin.

Adım sayısı 5. Doğru rüya

Doğru rüya

 1. Psikologlar, Evrenin her zaman hayalperest tarafında olduğunu gerçeğini defalarca kanıtladılar. Ancak, rüyalar makul olmalıdır. Geceleri 2 yıl kazanacağınız kişisel uçağınız veya Antalya'daki villa hakkında hayal kurmayın.
 2. Hayallerinizi az çok gerçek yapmaya çalışın. Yeni bir araba ister misin? Bunu başarmaya çalışın. İşleri değiştirin veya tanıtım isteyin, kendi işinizi açın, ekstra para kazanmanın yollarını arayın.
 3. Düzenli olarak kendi kendine eğitime katılın, yabancı dil öğrenin, yeni meslekler öğrenin. Zamanla, kişisel büyümenin daha önce hayalini kurduğunuz şeyin gerçekleşmesine katkıda bulunduğunu fark edeceksiniz.
 4. Manevi ve maddi düzlemde yükseldiğinizde, yaşam çok daha kolay hale gelir. Bir kez daha, bir hayal içinde olmak, arzuların yerine getirilebileceğini anlamaya başlayacaksınız.
 5. Bir insanı mutlu eden basit şeyleri unutmayın.Denize veya dağlara bir yolculuk, güzel kıyafetler satın almak, akraba veya arkadaşlarla pikniğe gitmek olabilir. Aktif eğlence, daha geniş ve daha olumlu düşünmenizi sağlar.
 6. Hayallerinizi sürekli besleyin, belirli bir hedefe ulaşmak için bir teşvik arayın. Ünlü kişilerin bloglarını okuyun, başarı sırlarını öğrenin, ipuçlarını takip edin. Gelecek yıl veya 5 yıl için ayrıntılı bir plan oluşturun, puanlara bölün ve her biri öncelik sırasına göre gerçekleştirilir.

Bazı ipuçları ...

 1. Genç nesillerle iletişim kurun. Çocuklarla yakın temas, çevredeki gerçekliğin farklı bir algısına katkıda bulunur. Genç nesil hayatı kolaylaştırır. Çocuk öper ve ailesine sarılır, içtenlikle güler, günlük işleri fark etmez. Yakın temas, gençliğe dalmanıza, kendinizi geçmişten hatırlamanıza izin verir - neşeli, amaçlı, aktif bir kişi.
 2. Geçmişi bırak. Bugün yaşamayı öğrenin, geçmişe bakmayın. Seni geri çeken tüm düşünceleri bırak. Gerekirse uykusuzluktan kurtulun, bir miktar sakinleştirici iç. Bir zamanlar eski kocanızla planladığınız yaşam yoluna gitmek mantıksızdır. Devam edin, ilginç insanlarla tanışın, daha fazla seyahat edin, hedeflere ulaşın, çalışın ve herhangi bir şekilde geliştirin.
 3. Kendinizi sevin. Başarı, kendi “Ben” ine saygı göstermeyen bir kişiye gelmeyecektir. Kendinizi sevin, bencil bir an olun! Pozitif karakter özelliklerinin bir listesini yapın, buzdolabına takın, günlük olarak tekrar okuyun. Kötü alışkanlıkları ortadan kaldırın, yemin etmeyin, hediyelerle kendinizi şımartın. Kendi ihtiyaçlarınızı karşılayın, asla defnelarınızın üzerinde durmayın.

Hayatla daha kolay ilişki kurmak için dünya görüşünüzü değiştirmeniz gerekir. Günümüzde yaşamayı, olumlu insanlarla iletişim kurmayı, kariyerinizde zirvelere ulaşmayı öğrenin. Düşüncelerini izle, olumsuzları yok et. Kişilerarası iletişimde sadeliği koruyun, dairede düzeni koruyun. Doğru hayal kur, arzularını tatmin et.

Video: Yaşam sevincini nasıl geri getirebilirim?

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat