Bir şey hakkında endişelenmeyi nasıl durdurabilirim?

Stres, günlük sorunlar her gün bizi rahatsız ediyor. Güçlü bir insan hayatında ortaya çıkan durumlarla başarılı bir şekilde başa çıkıyor, ancak herhangi bir nedenle endişelenen bir insan kategorisi var. Uyaranlara duygusal ve şiddetli tepki, sinir sisteminin aşırı gerilmesine, yorgunluğa ve bu durumda yeterince hareket edememesine yol açar. Birçok sorun farkedilemez veya bırakılamaz, ancak stres faktörlerine karşı yetkili bir reaksiyonun öğrenilmesi gerekir.

Bir şey hakkında endişelenmeyi nasıl durdurabilirim?

Sinirlendiğimizde bize ne olur

 • kalp atışlarını hızlandırır.
 • Avuç içi terleme.
 • Düşünce süreci değişir - hızlanır veya tersine yavaşlar.
 • Gözyaşı görünür.
 • İçki ya da sigara içme arzusu var.
 • Duruma uygunsuz bir şekilde cevap veriyoruz, çatışmalara giriyoruz ve hayal kırıklığına uğradık.

Tepki nasıl kesilir ve küçük şeyler hakkında endişelenir

 1. Her sorunun kendine özgü bir zamanı vardır. Sık sık henüz gerçekleşmemiş bir şey düşünüyoruz, beynimizde olayların olası gelişimini ve olumsuz bir şekilde, içimizde belirli duyguların yükselmesine neden olmaya başlıyoruz. İlk kural buradan başlar - sorunları ortaya çıktıkça çözer ve hayal gücümüzde gelişimlerini planlamayı bırakırız.
 2. Kendinizi bir şeyle meşgul edin: problemle ilgili olmayan fiziksel veya gelişmiş zihinsel çalışma. Gün boyunca bir şeyle meşgul olduğunuzdan emin olun.
 3. Nefes egzersizlerini öğrenir. Yoga sisteminde, duyguları sakinleştirecek ve kendinizi kontrol etmeyi öğrenecek meditasyon tekniklerini de öğrenebileceğiniz çeşitli nefes uygulamaları iyi geliştirilmiştir. Yatıştırıcı nefes almak, mola vermeniz ve en etkili çözümü bulmanız gerektiğinde, aşırı durumlarda bile yardımcı olur.
 4. Bugün için yaşa. Birçok sorun dikkate değer değil. Nahamili sırada mı? Ve tamamen yabancı ve onun ruh hali hakkında ne umursuyorsun. Davranışıyla, sadece kendini daha da kötüleştirir, ancak sözlerine veya eylemlerine cevap verirseniz, ruh haliniz kötüleşir. Neden buna ihtiyacın var? Sadece sakince ya da tamamen sessizce ve duygu olmadan cevap verin - böylece huzurunuzu koruyun ve çatışmanın gelişmesini önleyin.
 5. Yakın insanlar onlarla uzun süre kaldıktan sonra sık sık bizi rahatsız eder. Her insanın kendi alışkanlıkları ve ihtiyaçları olan bir kişi olduğunu anlayın. Birlikte hayatınızın başında, kişi aynıydı, ama küçük kusurlara dikkat etmediniz, neden şimdi bunu yapmaya başladınız? Herkesin özgürlük, karakter kusurları ve belirli bir düşünme tarzına sahip olduğunu kendinize bildirin. Birini yeniden yapmaya çalışmayın, kendi kendine eğitim yapmak daha iyidir.
 6. Olanlardan dolayı suçlu hissetmeyi bırakın. Çocuklukta yanlış yetiştirme, bir yetişkinin zaten hissettiğine yol açar sürekli suçluluk eylemleriniz için. Hiçbir şey için suçlanamazsın! Kimseye bir şey borçlusunuz ve insanlar size borçlu değiller. Sadece yaşa ve tadını çıkar. Evet, birçok eylemden biz sorumluyuz, ama oldular, sadece sahte bir suç ortağı olarak kabul edilmeleri ve yaşamaları gerekiyor.
 7. Korku ile savaşmayı öğrenin. Başarısızlık ve tehlike beklentisi bizi felç eder, düşünmemizi ve etkili davranmamızı engeller. Korku bir içgüdüdür, ancak sadece tehlikeli durumlarda gereklidir. Uçmaktan korkuyor musun? Ancak hava taşımacılığındaki kaza sayısını sayarsanız, su veya karadan çok daha küçük oldukları ortaya çıkıyor. Hayatını değiştirmekten korkuyor musun? Yani belirsiz ve finansal kısıtlamalarla yaşayın. Sevdiğiniz biriyle sevmek ya da evlenmek ister misiniz? Sonra başka bir ortak bulacak. Korktuğunuzu yapın, kendinizi özgür hissedeceksiniz.
 8. Sarmayın. Düşüncelerimiz durum deneyimini saçmalık noktasına getirebilir.Daha da büyük bir tehlike, hiç olup olmayacağı ve hiç olup olmayacağı gerçeği hakkında endişelenmektir. Gelecekteki olayların planını kafanıza kaydırmak istiyorsanız, daha iyi bir ışıkta, nasıl olmak istediğinizi hayal edin. Durumları ve problemleri sadece onları düşünerek kendimize çekebiliriz, bu nedenle düşünceler mümkün olduğunca olumlu olmalıdır.
 9. Başkalarının ne düşündüğü hakkında endişelenmeyi bırak. Aslında, diğer insanlar sizi umursamıyor. Bize öyle geliyor ki insanlar bizimle seviniyor ya da endişeleniyor, ama her birimiz kendi sorunlarımızla daha fazla ilgileniyoruz. Dedikodu ile ilgileniyor musunuz? Unutun ve insanlara bir şey kanıtlamaya çalışmayın, sadece daha da kötüleşecek. Geçiş, gülümsemek, dedikoduları geçmek, onunla sorunsuz ve sakin bir şekilde iletişim kurmak, dikkatinize layık değiller, ancak huzurunuz çok daha önemlidir. Ve "iyi dileklerin" size geri verdiği dedikoduları dinlemeyin, sadece düşündüğünüz gibi yaşayın.
 10. Kaçınılmaz olanı kabul edin. Zaten olanların çoğu değiştirilemez. Ağlayabilir, bir süre çırpabilirsiniz, ancak bu işlemi geciktiremezsiniz. Kendinize bir akşam ayırın, stok alın ve durumu verilen şekilde kabul edin. Oldu ve değiştirmek imkansız.
 11. Değiştirebileceğiniz şeyi değiştirin. Yönünüzde başka bir şeyin değiştirilebileceğini anlıyorsanız, endişelenmeyi bırakın ve bir eylem planı hazırlayın. Her şeyi en küçük ayrıntıya kadar hesaplayın, duyguları kapatın, sadece müdahale ederler ve daha sonra ne yapacağınıza karar verirler. Açık bir plan, düşüncelerinizi ve eylemlerinizi sıraya koymanıza ve istediğinizi elde etmenize yardımcı olacaktır.
 12. Tam bir mükemmellik için çabalamayın. Evet, her şeyi olabildiğince iyi yapmaya çalışmalıyız, ancak ideal mevcut değildir ve mükemmellik arayışı gönül rahatlığı için tehlikelidir. İdeal rakam sadece parlak dergilerde var, ideal rapor yetkililerin düşüncelerinde. Evet, işinizi olabildiğince iyi yapmalısınız, ancak rahat bir eylem gibi hissettiriyor, ancak ideal arayışının size rahatsızlık getirdiğini anlarsanız, yavaşlama zamanı.
 13. Hata yapmanıza izin verin. Dünyada asla yanılmayacak hiç kimse yoktur. Herhangi bir hata bizim deneyimlerimizdir, etrafımızdaki dünyaya hakim olmanın bir yoludur. Her hata, kendiniz veya işiniz hakkında yeni bir şeyler öğrenme fırsatıdır. Yanılmadıklarına inanan bir kategori var. Böyle bir dünya görüşü tehlikelidir çünkü çocukların yanlış şeyi yapma korkusuyla bağlantılıdır. Eylemlerinizin gerçek sonuçlarını görmüyorsanız ve nerede yanlış davrandığını anlamıyorsanız, gelecekte büyük bir hatanın gerçekten yapılacağı, artık düzeltilemeyen bir an gelebilir.

Bazen “duruma göre puan” ilkesi yardımcı olur. En önemli şey kendinizi kabul etmek, kendinizi sevmek, küçük şeyler dikkatimize değmez, onlar hayatımızın bir parçası ve daha fazlası değil. Unutmayın, birçok açıdan fiziksel sağlık duygulara ve psikolojik ruh haline bağlıdır, bu yüzden sakin öğrenin ve ayrıntılarda hoş şeyler bulun.

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat