Kocasından boşanma nasıl sağ kalır: bir psikologdan tavsiye

Bütün çiftler açıkça keder ve sevinç içinde olmak isteyen yeminlere bağlı değildir. Ne yazık ki, birçok modern evlilik çeşitli nedenlerle ayrılıyor. Sadakatsizlik, karakterlerin karmaşıklığı, para açısından problemler - bu ve çok daha fazlası mola verebilir. Şu anda boşanma yaşıyorsanız, muhtemelen bu sürenin hayattaki en zor çizgi olduğunu düşünüyorsunuz. Beyaz bir şeride yol açacak psikolojik yönlere bakalım.

Bir kocanın boşanması nasıl sağlanır

Kadınlar neden boşanmayı daha zor yaşıyor?

Doğası gereği kızlar son derece duygusaldır, kocasıyla akşamları koşullara, aile hayatına, rahat sohbetlere ve toplantılara çabucak bağlanır. “İdeal aile” ilişkisini kafamdan çıkarmak zordur. Bir kadın boşanma aşamasındayken, inme, yemek pişirme, yıkama, işten beklemek için başka kimsenin olmadığı gerçeğine alışamaz.

Bu temelde, bağımsız ve bağımsız bir kişi olarak kesinlikle yeni bir varlık biçimi oluşur. Evlilikteki bayan tamamen maddi açıdan bir partnere bağlıysa durum karmaşıktır.

Çok az insan, zihinsel dengesizlik zemininde, fatura ödeme ve yiyecek satın alma konusunda bir çöküş yaşadıklarını itiraf ediyor. Çiftin zaten çocukları varsa, boşanmadan hayatta kalmak özellikle zordur, çünkü çocuk annede kalır. Tam bir varoluş için beslenmek, giyinmek ve başka faydalar yaratmak gerekir.

Eski kocayı kısmen seven ve destekleyen tüm arkadaşlar ve akrabalar geri döner. Onların yanlış anlaşılması söz konusu değildir. Mesela böyle sevecen ve kibar bir adam kaldı. Baskı, depresyonun gelişmesine yol açar, çünkü konuşacak kimse yoktur.

Tüm zamanlarını aile ilişkilerine adamış ve tam anlamıyla eşleri olarak yaşayan kadınlar için son derece zordur. Samimi sevgi boşanma sürecinde depresyona yol açar. Çoğu kadın için, bir koca sadece bir ekmek kazanan ve kazanan değil, aynı zamanda bir destek, arkadaş, sevgilidir.

Psikoloji alanındaki deneyimli uzmanlar, kadınların neden boşanmayı daha zor bulduğunu öğrendi. Etkili yönleri arasında para eksikliği, kariyer beklentisi eksikliği (evde oturduğu ve çocuklarını yetiştirdiği, ütülenmesi, yıkanması, temizlenmesi), çocuğun kendi kendine desteği ve ona bakım, yeni bir aile kurmak istememesi yer alıyor.

Adım 1. Olumsuz duygu ve düşüncelerden kurtulun.

 1. En zor günler, boşanmadan sonraki yeni durumla ilgili resmi bir bildirinin alındığı ilk günlerdir. Bir kadın, eski kocasından ona ne kadar nahoş ve iğrenç düşüncelerle geceleri uykuya dalar.
 2. Üzerinde öfke bulunursa, ayrılmayı öğren. İlk birkaç gün içinde yalnız kalmayın, arkadaşınızı geceyi geçirmeye davet edin. Aynı şey gündüz için de geçerli, bir hobi bul.
 3. Duyguları tutmayın, evlilik sırasında kaynatılan her şeyi ifade etmeyin. Bırakmak için bir kağıda olumsuz düşünceler yazın. Annemin veya kız arkadaşının omzunda ağla.

Adım 2. Arkadaşlarınızla zaman geçirin

 1. Boşanmadan sonra, bir kadın eskisi kadar güçlü hissetmez. Eşinin geçmişte sağladığı desteğe ihtiyacı var. Ama şimdi gitti, bu yüzden yeleği farklı bir yüzle bul.
 2. Çoğunlukla eğlence aktivitelerine, bowling salonuna, sinemaya katılmak. Pazar günleri pizza yeme alışkanlığını, sevdiklerinizle bir araya getirin.

Adım 3. Eski şeylerden kurtulun

 1. Aradan sonra, psikolojik faktörlerin sinir sistemi üzerindeki etkisini en aza indirmek gerekir. Birlikte edinilen küçük şeylerden, eşyalardan ve hediyelik eşyalardan kurtulun.
 2. Hiçbir şeyden pişmanlık duymayın ve ürünleri atmayın. İşlere eski kocayı hatırlatma fırsatı vermeyin. Tüm çöpleri sadaka verebilirsiniz. Nispeten zor bir adımdan sonra rahatlama hissedeceksiniz.

Adım 4. Bir yolculuğa çıkın

 1. Gevşemek ve sinir bozucu düşüncelere veda etmek için bir yolculuğa çıkmanız gerekir. Başarılı bir yolculuktan sonra harika duygu ve duyguları hatırlayın. Finans ile ilgili sorunlarınız varsa, yanan bir biletle rahatlayabilirsiniz.
 2. Başka bir ülkeyi veya güzel bir şehri ziyaret etmeye çalışın. Yeni yerler unutulmaz bir deneyim sunuyor. Düşünceler net ve olumlu hale gelir. Sorunlarla uğraşmayın, geçmişte kaldılar. Yaşayın, her şey yeni başlıyor.

Adım sayısı 5. Dairede onarım yapın

 1. Boşanmanın daha kolay yaşanmasını sağlamak için psikologlar tüm boş zamanlarınızı onarım için vermenizi önerir. Yeni ortam eski deneyimleri unutmanızı sağlayacaktır. Kiralık bir dairede yaşıyorsanız, hareket etmek daha iyidir.
 2. Diğer durumlarda, hayal gücüne havalandırma verin. Her zaman hayalini kurduğunuz duvar kağıdını alın. Uygun perdeleri seçin, eski mobilyalardan kurtulun ve yenilerini satın alın. Maliyetlerden korkmayın, her şey ödüllendirilecektir. Permütasyon ve yay temizliği yapın.

Adım 6. Tarzınızı değiştirin

 1. Boşanmadan önceki görüntüyü tamamen değiştirmeye çalışın. Doğru saç kesimini seçin, spor salonuna ve solaryuma katılmaya başlayın. Yeni bir görünüm size daha fazla güven ve çekicilik kazandıracak.
 2. Boşanma zamanının korkunç bir dönem olduğunu varsaymak gerekli değildir. Aksine, sevgiliniz için fazladan bir dakikanız olacak. Global alışverişi düzenleyin, sizin için alışılmadık bir tarzda giyinmeye çalışın.

Adım 7. Evcil hayvan edin

 1. Kocanızla ilişkinizde çocuğunuz veya evcil hayvanınız yoksa, sadece akşam vakti iç karartıcı olabilir. Bu durumda, bir evcil hayvan almanız önerilir. Bilirsiniz, hayvan kesinlikle size ihanet etmez.
 2. İyi bir iş yap, evcil bir hayvan al ya da bir barınak ziyaret et ve bir köpek yavrusu, bir yavru kedi al. Olumlu eylemler ruhu olumlu yönde etkiler ve herhangi bir zorluğun üstesinden gelmeye yardımcı olur.

Adım 8. Olumlu ve yeni ilişkilere uyum sağlayın

 1. Ayrılma ve boşanma konusunda endişelenme sırasında, depresyona girmeyin. Artık aşık olamayacağınız gerçeğine kapılmayın, bu böyle değil. Uzun süredir boşanmış kadınların çoğu, tekrarlanan ihanet korkusundan dolayı yeni bir ilişkiden kaçınırlar.
 2. Kendinize adım atın ve olumsuz duyguları geride bırakın. Boşanmanın temel nedenleri, insanların sadece birbirine uymamasıdır. İnan bana, "senin" adamla tanıştıktan sonra, dünya yeni renklerle parlayacak. İlişkiye bir göz atın ve gerçekten mutlu olacaksınız.
 3. “Sizin” kişiniz ilişkiyi mutlu edecek, tam bir uyum ve karşılıklı anlayış gelecek. Bir adam sizi takdir edecek, yaşam ve bağımlılık planlarını paylaşacak. Böyle bir kişiye tutunmanız gerekiyor, ancak uydunun kendisi ruh eşini kaybetmek istemeyecek. İlişkiler daha önce görmediğiniz yeni bir seviyeye taşınır.
 4. Boşanmadan sonra idealinizi aramak için acele etmeyin. Çoğu durumda, böyle bir olay aniden ortaya çıkar. Birbirinize ilgi duyacaksınız, endişelenmeyin. Bazen kişinizi bulmak çok zaman alabilir.
 5. Eski duyguları unutmak için başka bir adamın yardımıyla denemeyin. İlk olarak, her şeyi kendiniz indirin ve bundan sonra yeni tanıdıklar ve iletişim başlatın. Acele etmeyin veya anlamsız olmayın. Kendinize biraz zaman ayırın, kendinizi geliştirin. Dünya görüşünüzü daha olumlu bir şekilde değiştirmeye çalışın.
 6. Bazen flört etmene izin ver. Karşı cins için tekrar çekici ve ilginç olduğunuzu hissedin.Kiminle tanıştığınız ilk insanın boynuna acele etmeyin. Yeni bir ilişkiye başlamadan önce içini tamamen değiştirmelisin.
 7. Başarısız bir evlilikten sonra durumu analiz edin, kendinizdeki tüm eksileri değiştirmeye çalışın. İçgözlem yapmaktan korkmayın. Sadece güçlü insanlar böyle bir eylem yapabilir, kendiniz için üzülmeyin. Başarısız bir evlilik senin hatan olabilir. Boşanmaya ne katkıda bulunduğunu hatırlayın. Daha akıllı ol.

Çocuğun durumu nasıl hafifletilir

Daha önce çocuğun görevi büyük ölçüde karmaşıklaştırdığı belirtildi. Tabii ki, kötü anlamda değil. Anne çocuk için en iyisini diliyor, bu yüzden boşanmanın bebeği en az etkilediğinden veya ona hiç dokunmadığından emin olmak için mümkün olan her şekilde çalışıyor. Eski eşinizle bir skandalla ilişkinizi sonlandırdıysanız, çocuk ruhundaki baskıyı düzeltmeniz gerekir.

Bunu yapmak için çocukla konuşun ve ona annenin ve babanın ayrıldığını açıkça anlatmaya çalışın. Çocuğun beyninin kullanabileceği dilde kopmanın gerçek nedenlerini açıklayın. Çocuğu ona karşı koymak için ailenin babasını siyaha maruz bırakmaya gerek yok. Bebeğe, uzaktan yaşarken bile, babanın onu ziyaret edip seveceğini açıkça belirtin.

Yapmanız gereken bir sonraki şey eski kocanızla konuşmak. Tüm noktaları "i" ye koyun, babayı bebeği görmesini yasaklamayın. Yetişkinler arasındaki tüm farklılıklara rağmen, çocukların suçlanmayacağını anlamak önemlidir. Sizin için daha kolay olacaksa, babanızın yürüyüş için çocuğu hangi gün alabileceği veya sizi gözetim altında görebileceği bir program yazın. Ebeveynler uğruna şartlı bir dünyaya giderse çocuklar suçlu hissetmezler.

Bir evliliği kurtarmak için asla çocukları manipüle etmeyin. Tek bir adam henüz çocuğu uzun süre tutamadı. Er ya da geç, ortak, sevgi eksikliği, pırıltı ya da diğer yönlerden dolayı sizinle birlikte solgunlaşacaktır. Çocuğu manipüle ederseniz, sonunda, bu bebeğin gözlerinde sürekli kavgalara yol açacaktır. İhtiyacınız var mı?

Eski kocanızı işlediği herhangi bir "günah" için affetme gücünü bulun. Bazı kadınlarda, zamanla bile (3.5.10 yıl) çözülmeyen bir hakaret yerleşmiştir. Onlara eşit olmayın, geçmişi nasıl bırakacağınızı bilin, ancak o zaman mutlu bir hediye ve geleceğe sahip olacaksınız.

Video: Boşanmada nasıl hayatta kalırsınız

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat