Evde kahve saç nasıl boyanır

Genellikle kahvenin canlandırıcı bir içecek yapmak için kullanıldığı kabul edilir. Ancak herkes onunla rahatlatıcı bir aromaterapi seansı yapabileceğinizi veya bizim durumumuzda olduğu gibi saçlarınızı boyayabileceğinizi bilmiyor. Her türlü saç üzerinde kahve kullanılmasına izin verilir, ürünün bireysel hoşgörüsüzlüğe ek olarak pratikte kontrendikasyonları yoktur. Uzmanlar, kahve saçlarının doğal olmayan sarışınlarla boyanmasını önermez, çünkü sonuç tahmin edilemez olabilir.

Kahve saç nasıl boyanır

Kahvenin faydalı özellikleri

 • hızlandırılmış saç büyümesini teşvik eder;
 • aylarca uyuyan saç köklerini uyandırır
 • kafa derisini kepek / seboredan hafifletir;
 • saçın yapısına derinlemesine nüfuz eder ve onları içeriden iyileştirir;
 • ölçekleri yumuşatır, bölümle mücadele eder;
 • tüm uzunluk boyunca telleri besler ve nemlendirir;
 • saç dökülmesini azaltır (ampulleri güçlendirir).

Kahve saçlarının boyanmasının avantajları

 1. Tamamen doğal bileşim nedeniyle saç üzerinde kimyasal bir etkinin olmaması.
 2. Saçlara parlaklık verir, istatistiksel etkiyi ortadan kaldırır, telleri yumuşak ve uysal yapar.
 3. Ürünün düzenli kullanımından sonra, saç yüksek sıcaklıklarda (saç maşası, düzleştirici, maşa vb.) Çalışan cihazların etkilerini daha kolay tolere eder.
 4. Prosedürün kabinde yapılması gerekmez, bileşenlerin kullanılabilirliği ve nispeten basit bir teknoloji saçınızı evde boyamanıza izin verir.
 5. En iyi etkiyi elde etmek için, bileşimin sık aralıklarla tekrar tekrar kullanılmasına izin verilir.

Kahve saç boyamasının pratik olarak hiçbir dezavantajı yoktur. Tek uyarı, sonucun kısa süresidir (4-7 gün).

Kahve saç boyasının önemli yönleri

 1. Kompozisyonu doğrudan uygulamadan önce, kafa derisi ve saçın küçük bir alanında bir test testi yapmak gerekir. Ürünü uygulayın ve 30-45 dakika bekletin, durulayın ve sonucu değerlendirin. Kızarıklık ve soyulma yoksa, prosedüre devam etmekten çekinmeyin.
 2. Renklendirici ajanı hazırlamak için sadece doğal kahve çekirdeklerinin kullanıldığı açıklığa kavuşturulmalıdır. Hiçbir durumda, karışımı çözünür bir kahve benzerliğinden hazırlamayın.
 3. Kahve seçerken, ince öğütme bileşimini tercih edin. Saça maruz kaldığında, renklendirici madde daha hızlı salınır.
 4. Daha önce de belirtildiği gibi, kahve lekelemesi uzun sürmez. Bunun sonucu olarak, prosedürü 5-7 gün sonra tekrarlamak gerekir.
 5. Saçları doğal kahve ile renklendirirken yapışkanlık oluşabilir. Kural olarak, dezavantaj bir saç kremi eklenerek ortadan kaldırılır.
 6. Kahve boyama prosedürü açık kahverengi, kahverengi ve çikolata saç tonları olan bayanlar için uygundur. Kompozisyonun hafif iplikçikler üzerinde kullanılması tavsiye edilmez, bu gibi durumlarda sonuç öngörülemez olacaktır.
 7. Kahve gri saçı 12 saatten fazla boyayamaz. Kompozisyon, kafanın ilk yıkamasında yıkanacaktır, ancak böyle bir sonuçtan memnunsanız, prosedür mümkündür.

Kahve saç nasıl boyanır

Tariflerde sunulan tüm bileşenler orta saçlar için tasarlanmıştır. Uzun bukleler olan kızlar, malzemelerin oranını ihlal etmeden miktarı yarı / üç oranında artırmalıdır.

Kahve saç boyama

Kahve ve dulavratotu yağı
Mikrodalga 150 ml. dulavratotu yağı, 120 gr ile karıştırın. kuru kahve ince öğütülmüş. Saçınızı tarayın, kompozisyonu tüm yüzeye eşit olarak dağıtın, iyice ovalayın. Kafanı sarılmak filmine sarın veya bir torbaya koyun. Saç kurutma makinesini açın, karışımı 5 dakika boyunca kafadan 30 cm mesafede ısıtın. 30-60 dakika bekleyin. Prosedürü, istenen nihai gölgenin gerektirdiği kadar tekrar etmesine izin verilir.

Konyak ve kahve
Derin bir kaseye 55 ml dökün. konyak, 4-5 bıldırcın sarısı ekleyin, bir çırpma teli / mikser ile çırpma teli. Yavaşça 35 ml dökmeye başlayın. deniz topalak yağı, sürekli bir çatalla karıştırın. Kompozisyonu homojenliğe getirin, 90 g dökün. öğütülmüş kahve ve 10 gr. öğütülmüş tarçın. Bir vakum oluşturmak için kabı folyo ile sarın. En az yarım saat demlenmesine izin verin. Eylemin sonunda, karışımı bir karıştırıcı ile çırpın, saçın üzerine yayın ve 1 saat bekletin. Sonucun size uymadığı durumlarda prosedürü 2-3 kez daha tekrarlayın.

Kahve ve kına
Bir kozmetik mağazasından renksiz kına alın; bir paket 3 poşet içerir. 2 tanesini alın ve ılık (sıcak değil!) İle seyreltin. Kalın, ancak yapışkan olmayan bir doku oluşana kadar filtrelenmiş su. Yarım saat bekleyin, sonra kınaya 90 g ekleyin. kuru kahve, gerekirse daha fazla su ekleyin. Karışımı bir çatalla karıştırın, renklendirme fırçası ile ipliklerin üzerine yayın. Kafanı bir paketle ört, 35-50 dakika bekle. Sonucu 5 günden fazla korumak için, telleri her gün güçlü taze demlenmiş kahve ile durulayın.

Şifalı otlar ve kahve
Önce, daha sonra kahve ile karıştırılacak bir kaynatma hazırlamanız gerekir. 30 gr alın. ıhlamur çiçeği, 25 gr. papatya çiçeği, 25 gr. dulavratotu kökü ve 15 gr. ısırgan otu yaprakları. Serpme bitkileri 175 ml. kaynar su (filtrelenmiş su), 1.5-2 saat demleyin. Bundan sonra, 3 kat gazlı bezle süzün, çözeltiye 100 g dökün. kuru kahve, ince öğütülmüş, 6 ml. ginseng eter. İdeal olarak, kremsi kıvamın bir karışımını almalısınız. Aksi takdirde, bileşimi daha fazla kahve ekleyerek böyle bir kütleye getirin. Ürünü saça dağıtın, iyice ovalayın, 1 saat bekletin.

Kahve ve saç kremi
90 gr alın. öğütülmüş kahve, 70 ml dökün. filtrelenmiş sıcak su, kabı polietilen ile örtün, yarım saat bekletin. Bir sonraki adımda, kahve karışımını 125 ml ile karıştırın. saç balsamı (kokusuz), tekrar 30-40 dakika ısrar etmek için bırakın. Sürenin sonunda bir maske yapın, telleri geniş bir tarakla tarayın, plastik sargıya ve bir havluya sarın. Kompozisyonu bir saç kurutma makinesi ile 10 dakika ısıtın, ardından yarım saat bekleyin.

Basma ve kahve

110 g'ın üzerine kaynar su dökün. ince kahve, böylece kompozisyon yarı kuru değil, kremsi olur. Bir çeyrek saat bekletin, sonra 60 g dökün. Basma ve 30 gr. renksiz kına, tekrar ılık suyla seyreltin, 10 dakika bekletin. 45 ml'ye dökün. mısır yağı, 4 ml. biberiye ve okaliptüs esterleri, bir çatal veya bıçak ile karıştırın. Saçın uzunluğu boyunca bol bir tabaka yayın, telleri folyoya sarın, yaklaşık 3 saat bekleyin. Bu durumda, işlemin sonunda saçlar asitleştirilmiş bir çözelti ile durulanmalıdır. Hazırlamak için 2.5 litre filtrelenmiş su ve 150 ml karıştırın. % 9 elma sirkesi.

Kahve ve rom
Rum konyak prensibine göre hareket eder, sadece gölge çikolata değil, kestaneye daha yakındır. 3 bıldırcın sarısı ve 1 tavuk sarısı birleştirin, bir karıştırıcı ile çırpın, yavaşça 35 g dökün. şeker kamışı (kahverengi) şeker. Bir kaba 90-110 gr dökün. kahve, içine 25 ml ekleyin. ayçiçek yağı, 40 ml. rom ve 50 ml. kaynar su, yarım saat bekleyin. İki bileşiği bir kütle halinde birleştirin, buklelerin üzerine yayın, 30-50 dakika tutun. Karışımın kalın olduğu ortaya çıkarsa, önce bazal bölgeye uygulayın, ardından tüm uzunluk boyunca uzatın.

Taze yapılmış kahve
Küçük bir tencereye 300 gr koyun. orta veya ince kahve, 2 litre sıcak su dökün ve sobanın üzerine yerleştirin. Düşük ateşte yaklaşık yarım saat güveç, sürenin sonunda 80 ml dökün. masa sirkesi, rengi daha zengin hale getirecektir. Çözeltiyi soğutun, 7 kat gazlı bezle süzün, 400 ml dökün. sıradan saç şampuanı ve 150 ml. klima.Bileşimi uygulama teknolojisi, satın alınan renklendirme maddelerinin kullanımına benzer. Kahve karışımını saçınıza dağıtın, bir kafa yıkamasını taklit edin, 15 dakika bekletin, eylemi 2-3 kez daha tekrarlayın. Son başvuru en az 1 saat sürdürülmelidir. Kolaylık sağlamak için, bileşimi bir dağıtıcıya sahip bir şişe kullanarak püskürtebilirsiniz.

Malzemeleri doğru oranlarda karıştırırsanız, kahvenin saçını boyama prosedürü zor değildir. Saçları işledikten sonra hoş olmayan bir kokunun olduğu durumlarda, narenciye özü yağları ekleyerek başınızı şampuanla durulayın. Sonucu korumak için, akşamları her gün güçlü kahve ile buklelerin durulanması önerilir.

Video: kahve ile saç maskesi

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat