Görünüşünüzü nasıl seversiniz: 6 adım

Günümüz dünyasında güzelliğin kesin bir tanımını vermek imkansızdır. Yıldan yıla, klişeler ve zevkler önemli ölçüde değişiyor. Moda uğruna, birçok insan görünüşünü tanınmanın ötesinde değiştirir. Başlangıçta, doğal güzelliklerinin güncel değil, korkunç olduğu anlaşılıyor. Sorun başkalarına ortak bir görüş dayatmada yatıyor. Bir kişi sadece kişisel tercihleri ​​unutur.

Görünüşünüzü nasıl seveceksiniz

Adım 1. Aynaya daha sık bak

 1. Teknik, hastalarını aynaya daha sık bakmaya teşvik eden ünlü psikologlar tarafından icat edildi. Sadece yüze veya tüm vücuda bakarak manipülasyonlar gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Aynanın önünde durun. Kendi “Ben” inize bakmaya başlayın. Yalnızca olumsuzluğa neden olan alanları arayın. Vücudunuzdan veya yüzünüzden bu “kusurlarla” görünüşünüzü kabul edemeyeceğinizi affedin.
 3. Şimdi madalyonun diğer tarafını paylaşın. Kendinizi sevdiğinizi ve gelecekte vücudunuzla gurur duyacağınızı söyleyin. Vücudu okşuyormuş gibi kendi ayna görüntünüze dokunun.
 4. Pozitif bir dalgaya uyum sağlamaya yardımcı olursa, ikincisini kendiniz bile öpebilirsiniz. Bu tür davranışları ahlaksız olarak düşünmeyin. Doğanın bu kadar özenle inşa ettiği bedeninizi reddetmeye çalışmanız normal değildir.
 5. İkinci benimle konuşmayı öğrenin. Aynaya gülümse, hikayeler anlat, övgü ver. Günde iki kez sıklıkta 3-4 hafta boyunca basit manipülasyonlar yapın.

Adım 2. Fotoğraf çekimi sipariş edin

 1. Modern insanlarda, görünümlerinden dolayı kompleksler birçok nedenden dolayı ortaya çıkar. Bunlardan biri, Instagram veya VKontakte'den insanlarla karşılaştırmanızdır. Medya kişilikleri görüntüdeki tonu şişirilmiş kalça ve dudaklardan dövmeli kaşlara ve saç uzantılarına kadar ayarlar.
 2. Sonuç olarak, güzel bayanlar depresyona girer, çünkü aynı tür "bebek" gibi görünmezler. Kendinizi yandan değerlendirmek için profesyonel bir fotoğraf çekimi sipariş edin. Teknik ve becerilerinin yardımıyla fotoğrafçı “kusurlarınızı” vurgulayabilecektir.
 3. Kendinize diğer taraftan bakıyorsunuz, nefis bir şekilde ilan ediyorum: “Ben güzelim!”. Hava koşullarına uygun bir kıyafet seçin, etkinlik için şehrin güzel yerlerini keşfedin. Bir saç modeli ve makyaj yapın, gereçlerin alın.
 4. Fotoğrafçıya özellikle dikkat edin, zanaatının ustası ve açık bir kişi olmalıdır. Bir profesyonel varlığında kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir: özgürce poz verebilirsiniz, sesinizin üstüne gülebilirsiniz.
 5. Fotoğrafları çektikten sonra bastırın ve duvardaki çerçevelere asın. Düzenli olarak daha fazla fotoğraf çekimi sipariş ederek her gün kendinizi hayranlıkla izleyin. Resimlerinizle asılan duvarın bencil görüneceğini düşünmeyin.

Adım 3. Kendinizi şımartın

 1. Kendilerini çirkin düşünen birçok insan, görünüşlerini umursamaz. Neden bu kadar çaba harcıyorsunuz, çünkü hiçbir şey geri dönmeyecek, sizce. Bu bir kısır döngü ile sonuçlanır: bir kişi kendini umursamaz, aynadaki yansıma gözünde daha büyük kompleksler geliştirir.
 2. Kendinize ne kadar çok bakarsanız, görünüşünüze o kadar çok aşık olduğunuzu anlamak önemlidir. Bir kuaför, manikür, gardırop ve diğer önemsiz şeyler üzerinde çalışmak için haftada 1-2 gün ayırın.
 3. Uçucu yağlar ve köpük ile sıcak bir banyo yapın, tırnaklarınızı ve saçlarınızı toplayın. Arkadaşlarınızla alışveriş yapın, güzel iç çamaşırı ve yüksek topuklu ayakkabılar satın alın.
 4. Gardırobunuzu kökten gözden geçirin. İyi uymayan çöpler koyun.Aşırı kilo veya selülit ile ilgili sorunlarınız varsa, spor bölümüne veya spor salonuna kaydolun.
 5. Spa kompleksi, havuz, ısı kaynaklarını ziyaret etmek için zor kazanılan parayı tahsis edin. Bir yüz maskesi yapın, vücudu fırçalayın ve epilasyon yapın.
 6. 7-10 gün içinde 1 kez masaj yapma alışkanlığını alın. Vücut parçalarının düzenli olarak maruz kalması daha güvenli ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Bir süre sonra kendiniz hakkındaki fikrinizi değiştireceksiniz.

Adım 4. Bir yıldız gibi hissediyorum

 1. İnsanlar her zaman belirli bir durumda cesurca davranmazlar. Bazıları bir itmeye, yükseklikleri fethetmek için bir teşvike ihtiyaç duyar. Örneğin, bir medya kişiliğini veya bir sporcuyu takip etmek için kendinize bir örnek bulun.
 2. Kişinin size dış benzerlikleri olması önemlidir. Analizleri internette bulunabilecek özel programlar ve uygulamalar (benzerlik tanıma şeması) kullanarak gerçekleştirin.
 3. 3 kişi seçin, hepsi ünlü olmalı. Vücutta ve yüzde tam olarak neye benzediğinizi düşünün. Makyajsız ve onunla birlikte yıldızların fotoğraflarını arayın.
 4. Terapi, medya kişiliklerinin çekiciliğinin makyaj sanatçılarının, stilistlerin ve kuaförlerin becerisinden başka bir şey olmadığını anlamanıza yöneliktir. Sıradan yaşamda, aynı insanlardır.
 5. Sonra kendinize makyaj ve saç modeli yapmaya çalışın, en benzer kıyafetleri seçin. Bu formda, doğada bir resim çekin ve fotoğrafı karşılaştırın. Herkesin bir yıldız olabileceğini fark edeceksiniz!

Adım sayısı 5. Kişiliğini kabul et

 1. Tek bir güzellik ideali olmadığını anlamanız gerekir. Her insan kendine özgüdür. Kalan klişeler, model dünyası ve bu alanda çalışan insanlar tarafından dayatılmaktadır.
 2. Kişilik, onu çekici kılan bir kişinin bireysel özelliğidir. Büyük bir hata, güzellik endüstrisinin insanları ortak bir standarda uydurmaya çalışmasıdır, önsel imkansızdır.
 3. Her insanın benzersiz genetik, vücut yapısı ve metabolik süreçlere sahip olduğu bir sır değildir. Kurallara uymaya çalışırsanız, kendinizi hayattaki birçok sevinçten mahrum edersiniz.
 4. Her gün belirli bir renkteki kıyafetleri giyerseniz, aynı yemeği yerseniz, böyle bir varlık eşit olabilir. Yakında, benzer bir yaşam tarzı herkesi taşıyabilir.
 5. Ana görev, güzellik kavramının çok belirsiz olduğu iddiasıdır. İdealler her yıl farklı dönemlerde değişir, neredeyse her şey çeşitli faktörlere bağlıdır. Geçmişe biraz dalın ve hemen kadınların ve erkeklerin her zaman bireysel olarak baktıklarını anlayacaksınız.
 6. Bu konuda durmadan tartışmak mümkün, birçok örnek verelim. İllüzyonları takip etmeyin, aksi takdirde doğal güzelliği sakat bırakacaksınız. İdeal olanı kendiniz keşfedin ve tadını çıkarın. Kendi tarzınızda benzersizsiniz.

Adım 6. İltifat notları

 1. Görünüşlerinden hoşlanmama utangaçlık, düşük benlik saygısı ve birçok kompleksin varlığında yatar. Durumu düzeltmek 1 ay süren tedaviye yardımcı olacaktır.
 2. Önceden kumaşla kesilmiş bir tabut veya güzel bir kutu hazırlayın. Birkaç yatay yaprak kağıt alın, her birini yaklaşık 4-5 cm genişliğinde şeritler halinde kesin.Nihayet, segment sayısını bir aydaki gün sayısına eşit hale getirmelisiniz.
 3. Şimdi, çevrenizdeki insanlar ve yakın arkadaşlarınıza en çok saygı duyduğunuz iltifatları düşünün. Her birini bir kağıt üzerine yazın, bir tüpe bükün ve bir örgü ile sabitleyin. Kutuya gönderin.
 4. Ana şey, sizin için hoş olacak övgüleri seçmektir. Ezberlenmiş cümlelerden kaçının: "Çok güzelsin!" Karakterinizi daha iyi biliyorsunuz, bu nedenle taktiklerle düşünmek daha kolay olacak.
 5. Hazırlandıktan sonra madde küçük kalır. Her sabah uyandıktan sonra bir not açın. İçeriği dikkatlice okuyun ve gün boyunca buna konsantre olmaya çalışın.
 6. Harika bir gülümsemeniz olduğunu söylüyorsa, daha sık gülümseyin! Olumlu olun ve başkalarına neşe verin. Sayfada ne yazıldığına inanmak önemlidir.
 7. En iyi sonucu elde etmek için notlar size kayıtsız olmayan bir kişi tarafından yazılmalıdır. Kendinizden hoşlanmamanıza adanmış bir yaşam ortağı veya yakın bir arkadaş olabilir. Böylece kağıt üzerinde özellikle ne yazıldığını bilemezsiniz. Bu yüzden sürpriz.

Her insanın bireysel olduğunu kabul ederseniz, kendi görünümünüzü sevmek kolaydır. Aynada kendinize bakarsanız, yüz özelliklerinin birbiriyle mükemmel bir uyum içinde olduğunu anlayacaksınız. Kilolu olmaktan endişe duyan insanlar spor salonuna kaydolmalı ve kusurları gizleyen bir gardırop almalıdır. Yukarıdaki taktikleri uygulayın ve mutlu olacaksınız!

Video: kendinizi nasıl kabul edersiniz ve görünüşünüzü nasıl seversiniz

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat