Evde deri eldivenler nasıl yıkanır

Deri eldivenlerin kirlenme eğiliminde olduğunu biliyor muydunuz? Karanlık malzemede bu çok fark edilmez, ancak bir sorun vardır. Ve zaten adil cilt gözlerimizin önünde tam anlamıyla kirleniyor. Ne yapmalı? Sonuçta, kesinlikle tüm kaynaklar cildi ıslatmanın imkansız olduğunu iddia ediyor. Deri eldivenler nasıl yıkanır? Çok basit çıkıyor. Hadi gidelim.

Deri eldivenler nasıl yıkanır

Deri eldivenler ıslak olabilir mi?

Yapabilirsin. Sadece ıslatmanın eldivenleri birkaç saat mayalamak olmadığını unutmayın. Hızlı bir yıkama olmalıdır. Cilde zarar vermeden nasıl harcanır?

İhtiyacınız olacak:

  • temiz su (2 kap)
  • sıvı sabun (gliserin veya bebek önerilir)
  • kurutma kalıbı (fırça, plastik veya tel şeklinde)
  • kuru havlu (ideal - mikrofiber kumaş), 2 adet

Prosedür çok basit, herkes yapabilir. Bir kapta ılık sabunlu bir çözelti getirmeniz gerekir. Sıcak değil! Yaklaşık 35-37 ° C Şimdi ellere eldiven giyiyoruz ve onları yıkamayı başlıyoruz. Sadece dışarıda! Hareketler sanki ellerinizi sabunluyorsunuz gibi olmalıdır. Eklemlerde biraz çaba gösterilebilir. Ama güçlü değil. Deri eldivenler ovulamaz ve sıkıştırılamaz. Muşamba yıkamıyorsun.

Yıkamak ne kadar sürer? Kesin bir tavsiye olamaz. Her şey kirlilik derecesine bağlıdır. Bu arada, eldivenler hiç yıkanmamışsa, sabun çözeltisinin birkaç kez yenisinin değiştirilmesi önerilir. Su kararmayı durdurur durdurmaz, deri eldivenlerinizin temiz olduğu anlamına gelir ve bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Konsey. Bazı cilt tipleri dökülebilir. Bu nedenle, sabun çözeltisi çok uzun bir süre koyulaşabilir. Bu nedenle, kirli ve renkli suyu karıştırmayın.

Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra eldivenleri yıkamanız gerekir. Bunu temiz su ile ayrı bir kapta yapabilirsiniz. Ve cildi musluğun hemen altında durulayabilirsiniz. Uzun süre savurmayın. Hızlı bir yıkama sırasında, cildin sabun çözeltisini emmek için zamanı olmayacaktır. Bu nedenle, birkaç dakika durulama yeterli olacaktır.

Önemli! Deri eldivenlerin yıkanması ve durulanması işlemi fırçalardan çıkarılmaz. Aksi takdirde, malzeme tamir edilemez şekilde deforme olabilir.

Şimdi havluyu (mikrofiber) düz bir yüzeye koymanız gerekiyor. Örneğin, masada. Islak deri eldivenler kumaşın üzerine yerleştirilir. İkinci bir kumaş parçasıyla örtün. Ve hafifçe bastırılmış, bir basın gibi. Anahtar kelime biraz.

Tüm ağırlıklara yaslanmayın veya üzerine ağırlık koymayın. Eldivenleri kumaşın kuru bir alanına kaydırmak ve hafif bir şınav tekrarlamak daha iyidir. Deri eldivenlerinizi tamamen kurutmaya çalışmayın. Bir havlu ile bu mümkün değildir. Ve onları güçlü bir şekilde bükmeye veya itmeye çalışmayın. Aksi takdirde, kuruduktan sonra, daha fazla kullanım için uygun olmayan tamamen hasarlı bir aksesuar alabilirsiniz.

Önemli! Sadece cildin ıslak olamayacağı, deformasyon hakkında, skukogovanie hakkında buna ihtiyacınız yok. Kim eldivenlerin içine su dökmeniz gerektiğini söylüyor? Yoksa yağmurda olduğu için onları sonbaharda giymeniz yasak mıydı? Papağanlar gibi tüm kaynakları tekrarlayan saçmalıkları dinlemeyin. Sadece önerileri takip edin ve cildinizi sakin bir şekilde yıkayın.

Deri eldivenler nasıl kurutulur?

Deri eldivenlerinizi uzanırken kurutmamanız şiddetle tavsiye edilir. Onları dikkatlice düzeltmenizi ve özel bir üniforma giymenizi öneririz. Bu arada, pahalı bir plastik kalıp satın almak gerekli değildir. Kalın bir telden bir tür fırça yapmak ve dikey olarak sabitlemek yeterlidir.

Şimdi geriye kalan tek şey eldivenleri hafifçe düzeltmek ve sıcak, kuru bir yere yerleştirmektir.Aksesuarları hiçbir durumda radyatörlerin veya diğer ısıtma cihazlarının yakınına yerleştirmeyin. Bu tür aşırı kurutma, cildin durumunu en iyi şekilde etkilemez. Ve çoğu durumda, çatlaklar veya kırışıklıklar ortaya çıkabilir.

Konsey. Deri eldivenler daima doğal olarak kurutulmalıdır.

Yıkandıktan sonra deri eldivenlere nasıl bakım yapılır?

Kuruduktan sonra deri eldivenler uygun şekilde işlenmelidir. Sadece giyip giyemezsin. Yıkama sırasında cilt parlaklığını ve elastikiyetini bir şekilde kaybeder. Bu nedenle patlayabilir. Böyle bir sıkıntıdan kaçınmak için hint yağı (gliserin ile değiştirilebilir) ve bir pamuk ped (bir parça yumuşak bez) gerekir.

Yıkandıktan sonra deri eldivenlere nasıl bakım yapılır

Yapağıya az miktarda hint yağı uygulanır. Daha sonra hızlı pürüzsüz hareketlerle eldivenlerin tüm yüzeyini ovalarlar. Aksesuarı fırçanın üzerine koyarak bunu yapmak daha uygundur. Yağlamadan sonra, cilde esnekliği geri kazandırmak için elinizi biraz ovalayabilirsiniz.

Daha sonra eldivenleri çıkarın ve yağı veya gliserini emmek için 20-25 dakika formda bırakın. Her şey, bundan sonra tekrar şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Konsey. Yağlayıcıyı doğrudan cilde dökmeyin, sadece pamuk yünü veya paçavra üzerine dökmeyin. Aksi takdirde, eldivenlerin üzerinde inatçı lekeler kalabilir. Ve çok fazla gres almayın. Cilt emilmez ve her yerde yağ ile lekelenir.

Bazı yararlı öneriler

Rugan eldivenler yıkanabilir. Ama sadece çok hızlı ve dikkatli. Kuruduktan sonra yağlamak yerine, cildinizi yumuşak bir bezle parlatmanız yeterlidir. Onları su ile şımartmaktan korkuyorsanız, haftada bir kez soğan suyuyla silin. Soğanı kesin ve patentli deriyi ovalayın. Sonra kurulayın.

Deri eldivenlerin içinde yıkanması önerilmez. Astarı gevşetmek (mümkünse) ve ayrı yıkamak daha iyidir.

Başlangıçta eldivenler çizgisiz olsaydı, halk bilgeliği size yardımcı olacaktır. İçine biraz talk pudrası veya kuru nişasta dökün. Eldivenleri hafifçe sıkın ve sallayın. Onları ters çevirdikten sonra. Orta sertlikte bir fırça kullanarak tozu alın. Talk pudrası veya nişasta artık koyulaşıncaya kadar işlemi tekrarlayın. Genellikle birkaç tekrar yeterlidir.

Deri eldivenlerin yıkanmasını önlemeye çalışın. Sonuçta, günde birkaç dakika, iyice çalkaladıktan sonra tozdan nemli bir bezle silmek için yeterlidir.

Artık deri eldivenleri nasıl yıkayacağınızı biliyorsunuz. Ve artık bu şık aksesuarın temizliği konusunda endişelenemezsiniz.

Video: deri eldiven nasıl temizlenir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat