Gömlekler nasıl yıkanır: ipuçları

Gömlek ve bluzlar her modern insanın gardırobunda bulunur. Klasik tarz kıyafetler giymek için bir işadamı olmak gerekli değildir. Her ne kadar klasiklerin anlayışı biraz modası geçmiş olsa da. Gömlekler günlük görünümü tamamlar, kot pantolon ve spor ayakkabılarla gider. Bu popülerlik göz önüne alındığında, yıkamaya ihtiyaç vardır. Sonuçta, kuru temizleme için ürünü teslim etmek her zaman mümkün değildir ve gerekli değildir. Temizliğin ana nüanslarına bakalım ve ana şeyi vurgulayalım.

Gömlekler nasıl yıkanır

Yıkama gömlekleri içerir

 1. Bir çamaşır makinesinde bir şey yıkamayı seçerseniz, ürüne dikkat etmelisiniz. Bu durumda gömleğe zarar vermez. Dikkat etmeniz gereken ilk şey sıcaklık rejimidir. Böyle bir öneriyi göz ardı etmeyin, şeye dikilen etikete dikkat edin.
 2. Makine yıkama sıcaklığının 30 dereceyi geçmemesi gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, gömleğe onarılamaz hasar verilecektir. Kumaş basitçe deforme olur ve bozulur. Ayrıca, renkli şeylerin sıklıkla soluk olduğunu unutmayın, bu nedenle beyaz şeylerin ayrı olarak yıkanması gerekir.
 3. Çoğu deneyimli ev kadını, dokuya zarar vermeden prosedürün nasıl düzgün bir şekilde gerçekleştirileceğini bilir. Ayrıca kaliteli ürünlerin yıkanırken renk kaybetmediğini anlamakta fayda var. Renk ve kumaş türüne göre benzer gömlekleriniz varsa, prosedür birlikte yapılabilir. Bununla birlikte, karanlık şeyleri açık olanlarla birleştirmemek daha iyidir.

Bir gömleği yıkamaya hazırlama

 1. Giysilerinizi ıslatmaya başlamadan önce hazırlık faaliyetlerini gerçekleştirin. Manşetleri sabitleyin, gömleğin ön kısımları için de aynısını yapın. Düğmeler "serbest" yüzmede olmamalıdır.
 2. Hassas kumaştan yapılmış beyaz bir üründen bahsediyorsak, hassas modda yıkayın. Pamuklu veya keten çamaşırların ıslak temizliği için normal mod uygundur.
 3. Mümkünse, silindiri kapatın veya tamburun gömleği çok fazla bükmemesi için 400 devire indirin. Makinenin ütü ve kurutma işlevleri varsa, bunları kapatın. Bu tür manipülasyonlar en iyi şekilde normal şekilde yapılır.
 4. Hazırlandıktan sonra, öğeyi tambura gönderin. Sıradan şeyleri yıkarken eklediğiniz tozun yarısını dökün. Makineyi 3 dakika çalıştırın, bu süreden sonra deterjan ve saç kreminin geri kalanına normal miktarda dökün veya dökün.
 5. Uygun modu seçtikten sonra ev cihazı çalıştırılır. Ürünü ağartmanız gerekiyorsa, başka bir toz bölmesine 2 yemek kaşığı soda veya biraz hidrojen peroksit ekleyin. Çamaşır suyu kullanmayın.
 6. Gömleğin üzerinde yıkanamayan güçlü lekeler varsa, öğe önce 15 dakika bekletilmelidir. Bunu yapmak için, manşetleri, yakayı, bir çubuk çamaşır sabunu ile lekeleri olan yerleri ovun, uzanın. Sonraki durulama önce elle sirke ile suda yapılır, daha sonra çamaşırlar hassas yıkama için makineye gönderilir.
 7. Çok kirli alanlar varsa, elle ıslatmanız ve yıkamanız gerekebilir. Bazen kontaminasyon yerini birkaç kez sabun veya soda ile ovmanız gerekir (öğe beyazsa), sonra yumuşak bir fırça ile ovalayın ve durulayın.
 8. Hiçbir durumda, gömlekleri kırmayın, lekeleri ellerinizle ovalayın. Bu özellikle manşet, yaka, diğer ek parçalar ve dekoratif elemanlar için geçerlidir. Bu tür eylemlerle sadece kumaşlara zarar vereceksiniz, lifleri mahvedeceksiniz.
 9. Lekeler karmaşıksa, örneğin kan, şarap, tükenmez kalemden asitli ağartıcı satın alın. Ürünü talimatlara göre işleyin.Çoğu durumda, tüm üreticiler bir şeyler yıkamak için tavsiyelerde bulunurlar, paketin arkasında okunabilirler.
 10. Renkli malzemeden yapılmış bir gömleği yıkamanız gerektiğinde çamaşır suyu kullanmayın. Aksi takdirde, kumaşta lekeler olacaktır. Çamaşırları ev aletinden çıkardıktan sonra, sudaki eşyaları sirke ile durulayın. Bu kumaşı daha parlak hale getirecektir.

Çamaşır gömlekleri

 1. Hassas kumaşlardan bir şeyler yıkarken tuhaflıklar var. Ana sorun, uygun bir temizlik maddesinin seçimi olmaya devam etmektedir. Keten gömleklerin normal günlük pudra ile yıkanmasına izin verilir.
 2. Ürün boyanırsa, ince kumaşlar için tasarlanan toz tercih edin. Bu durumda, gömlek solmaz veya orijinal görünümünü kaybetmez. Kumaşta lekeler veya sarılık oluşmuşsa, küçük numaralara başvurmaya değer.
 3. Beyaz ürünler için, az miktarda çamaşır suyunun tozla karıştırılmasına izin verilir. Bu durumda, klor içeren bileşiklerin yardımına başvurmanın kesinlikle yasak olduğunu lütfen unutmayın. Ayrıca yumuşatıcıları karıştırmanız gerekir.
 4. Genellikle keten gömlekler yıkandıktan sonra çok küçülür. Bu durumda, yüksek kaliteli ürünler satın almak önemlidir. İyi kumaşlar küçülmez. Bu gömlekler derin bir renge ve güçlü bir pleksusa sahiptir. Başlangıçta, iyi şeyleri gözden kaçırmayın, bu nedenle daha sonra fazla ödeme yapmazsınız.
 5. Ayrıca, lifler düz bir yapı ile daha uzun süre kullanılır. Bazı üreticiler gömlekleri, yıkandıktan sonra kumaşın oturmasına izin vermeyen özel bir bileşime sahiptir. Tüm kurallara uyarsanız, benzer sorunlarla karşılaşmazsınız.
 6. Yıkadıktan sonra, hassas kumaşlardan ürünleri güçlü bir şekilde bükmek ve sıkmak yasaktır. Gömleği elinizin avuçlarıyla düzeltin, gerekli şekli verin. Hiçbir şeyi aşırı kurutmayın. Aksi takdirde, doku nemini kaybedecek ve yakında daha kırılgan hale gelecektir.

Bir gömlek yıkamak, tüm inceliklere uygun manipülasyonlar gerçekleştirirseniz zorluk içermez. Hazırlık önlemlerini öğrenin, tüm düğmeleri sabitleyin, varsa lekeleri çıkarın. Minimum hızı döndürmeyin veya ayarlamayın. Mümkünse sıvı yıkama jeli kullanın.

Video: beyaz erkek gömlekleri nasıl yıkanır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat