Kabalıklara nasıl cevap verilir: bir psikologdan tavsiye

Her ebeveyn, çocuk yetiştirmek için maksimum yararlı niteliklere yatırım yapar. Genç neslin kibar, arkadaş canlısı ve yaşlılara saygı duyması öğretilir. Daha sonra, bir kişi yetişkinliğe geçtiğinde, zaten belirli düşünme ve alışkanlıklar geliştirir. Ancak ne yazık ki, herkesin söyledikleri gibi, doğası gereği olumlu nitelikleri yoktur.

Kabalıklara nasıl cevap verilir

İnsanlar neden kaba

 1. Sevgi eksikliği en önemli faktördür. Bir kişi çocukluğundan, bakımından, ebeveynlerinden sevgide yeterince dikkat çekmediğinde, yabancılaşmış ve kötülük büyür. Bu davranış kendini öne çıkarma arzusunda kendini gösterir, birey fark edilmeye çalışılır. Dikkat eksikliği, bir kişiyi her fırsattan sözlü çatışmalara girmeye, kaba davranmaya, kendisinden daha yaşlı insanlara saygısızlık yapmaya teşvik eder. Bütün bunlar çocukluktan geliyor. Uygun olmayan yetiştirme ve sevgi eksikliği ile, çocuk ebeveynlerinin ona nihayet “değerli” zamanlarının bir kısmını vermesi için çok kaprislidir. Bu davranış yetişkinliğe gider. Bilinç, dikkat çekmek için tek seçenek olarak manipülasyon yöntemini otomatik olarak hatırlar.
 2. Kendini teyit etme, kaba bir kişiyi tanımlayan başka bir kriterdir. Böyle bir senaryo sadece bir bireyin rakibine karşı kaba olduğu, bazı yönlerden (güç, maddi refah, vb.) Daha düşük olduğu durumlarda gözlemlenir. Yani, güçlü olanın zayıf olanı rahatsız ettiği ve bundan dolayı teyit edildiği ortaya çıkıyor. Çoğu zaman, güç sahibi olan veya belirli bir iletişim çemberinde ortalama ağırlığı olan insanlar bu şekilde davranırlar.
 3. Kişinin konumunu tartışamaması, toplumdaki insan davranışını etkileyen üçüncü boyuttur. Genellikle sözlü bir çatışma ya da tartışma başladığında, söyleyecek başka bir şeyi olmayan biri kabalıktan yararlanır. Modern toplum bu davranışı "bireye geçiş" olarak adlandırır. Bir adam, ikincisinin, maddi güvenliğinin ve aile planının görünümündeki kusurları belirterek muhatapını kırmaya çalışıyor. Bir bireyin bir nedeni olmadığında, açık bir kabalık durumuna gider.
 4. Yorgunluk, bir kişinin kişilerarası davranışını ve başkalarına karşı tutumunu belirleyen yaygın bir faktördür. Sık sık strese maruz kalma, sürekli uyku eksikliği, akrabalarla zayıf ilişkiler ve diğer birçok yön, bireyi istemeden en uygunsuz anda rahatsızlığa neden olabilir. Her modern insan, “boa yılanı” maruziyeti ve istikrarlı bir ruh haliyle bile bununla yüzleşir.

Rudeness'e nasıl cevap verilir: Sürücüler için ipuçları

 1. Zaman kazanın. Kendinizi hareketin başka bir katılımcının kaba olmaya başladığı bir durumda bulursanız, zamanınızı ve sağlığınızı onun üzerinde boşa harcamayın. Dar bir yol üzerinde yer alamayan sürücüler ve davlumbazdan davlumbana iki koçu andırıyor. Böyle bir durumda, akıllıca davranın, aptalı özleyin, çünkü “yanıyor”. Kendinize mükemmel bir şekilde ters döndüğünüzden emin olun ve düz bir çizgide hareket etmek dışında hiçbir şey yapamaz. Aynı zamanda, tüm gün boyunca kendinize gönül rahatlığı sağlayarak, boor'a gülümseyin.
 2. Yoldan bir mola verin. Sık sık şehir içinde işgal yoluyla araba ile seyahat etmek zorunda kalırsanız, dinlenmek için zaman ayırın. Şehirdeki kenarda durmak ve uyumak gerekli değildir. Yeterince dinlenme, tüm vücut ve gözler için bir ısınma yapın.Psikologlar böyle önerilerde bulunurlar çünkü çoğu zaman sürücünün kendisi hareketteki diğer katılımcıların kabalıklarını kışkırtır. Yolda yavaşlamaya başlarsanız, diğerleri bip sesi ve dalgalanır. Etraftaki tüm sürücüler sabırsız sürücüler olarak algılandığında ısınmaya ve dinlenmeye başvurmalısınız.
 3. Kontrol edilemeyen durumlarda davranmayı öğrenin. Bazı sürücüler, özellikle de gençler, halka açık yollarda incelik ve kısıtlamadan yoksundur. Bor ile çarpışmayı önleyemediyseniz, onunla normal dil konuşmaya çalışmayın. İlk olarak, arabanın kapılarını ve pencerelerini kapatın, DVR'ı suçluya doğrultun. Bu şekilde, başka bir kişinin yasadışı eylemlerini kaydedeceksiniz. Küçük bir konuşma yapmaya ve küstahça bir şey kanıtlamaya çalışmanıza gerek yok. Genellikle bu tür rantlar bir kavga ile sonuçlanır. Sahneden ayrılmaya çalışın veya ikinci sürücü plakasını kullanarak polisi arayın.
 4. Araba kullanırken dikkatli olun. Neyin tehlikede olduğunu anlamayı kolaylaştırmak için bir örnek veriyoruz. Trafik ışıklarında ilk duraksan, esnemek, dikkati dağılmış, yeşil bir sinyal yanıyor. Arkaya bakan sürücüler sizi hareket ettirmek için sürekli bip sesi çıkarmaya başlar. Durum basit görünüyor, ancak çok fazla tahrişe neden oluyor. Yanıt olarak ellerinizi çalmaya ve sallamaya gerek yok. Uzaklaşın ve hatalardan dolayı özür dileyerek sürücüleri acil durum çetesi ile göz kırpın. Yoldaki edepsizlikle başa çıkmak için, bu edepsizliğin suçlusu olmamalısınız. Aynı zamanda, sürücüyü sürpriz bir şekilde durduysanız, idrar olduğunu işaret etmeyin. Uzun huzmeyi göz kırpın, hareket etmeye başlamanız için sizi teşvik edin.
 5. Sürüşten kaynaklanan stresi azaltın. Her modern insan hayatında en az bir kez yolda nezaketsizlikle karşı karşıya kaldı. Zor bir günden ve diğer sürücülerin saldırılarından sonra, birey sıkılmış bir limon gibi ahlaki olarak yorgun hisseder. Psikologlar bu konuda tavsiyelerde bulunurlar. Stresi azaltmak ve boor'u olası tüm kelimelerle çağırmak için akrabaları aramanızı ve yasal olarak şikayet etmeyi önerirler. İnan bana, bu senin için daha kolay olacak.

Mağazada edepsizlikle nasıl başa çıkılır?

 1. Liderliğe itiraz edin. Mağaza çalışanlarının edepsizliğiyle düzenli olarak karşılaşırsanız, doğrudan işlemlerde sinirlerinizi boşa harcamanız mantıklı değildir. Bir şikayet kitabı isteyin, durumu belirtin. Daha sonra boruyu sorumlu tutma isteği ile üst yönetime başvurun. Yetkililer bunu kabul etmiyorsa, belirtilen pavyona denetim göndermek için savcıya şikayette bulunun. Kabalıksızlığı asla cezasız bırakmayın.
 2. Evrensel ifadeler edinin. Şikayet ve savcılarla uğraşacaklardan biri değilseniz, aksi halde yapın. Mağaza çalışanlarından başka bir rahatsızlık duyduğunuzda, ona meydan okuması zor gerçekler verin. Örneğin, ahtapotların çoğalması hakkında konuşmaya başlayın veya İspanya'nın tarihini hatırlayın. Tam olarak ne dediğin önemli değil. Ana şey, felsefi olarak akıllı bir görünüm ve akıl ile yapmaktır. Satıcıyı bir aptal haline getirmeye çalışın, böylece aptal hisseder ve sessizleşir.

Şefin kabalıklarına nasıl cevap verilir

Şefin kabalıklarına nasıl cevap verilir

 1. Patronunuz güçlü insanlara aitse, kaba olma fırsatını asla kaçırmaz, mekanik ifadeleri ezberleyin. Ona otomatik olarak cevap ver: “Evet, haklısın,” “Düşüncelerine katılıyorum,” “Eh, yapacağım.”
 2. Yönetim sürekli çığlık attığında, çığlıklardan kaybolduğunu itiraf et. Normalde patronunuzla konuşmaya çalışın, böylece sözlerinizi kötülük için almaz.
 3. Patronunuza görüşünün sizin için önemli olduğunu bildirin. Bağırmayın ve rahat bir ortamda durumu tartışmayı teklif edin. Diyaloğa açıklık, her nimetin bozulmasına neden olacaktır.
 4. Bazıları amirlere mazeret etmeye başlama hatasını yapar. Bu işe yaramaz. Yapman söylendi, yap. Küçük bir çocuk gibi davranmayın.
 5. Gönderinizden kovulmak istemiyorsanız karşılığında kaba davranmayın. Her şey yorgun olduğunda ve çalışmak için daha fazla güç olmadığında bir skandala karışmak son derece kolaydır. Bu tavsiye meslektaşlar için geçerli değildir, kendilerini aşağılamalarına izin vermeyin.
 6. Birçok deneyimli lider, astların sessizliğini görmezden geliyor. Bu nedenle, kendinizi doğru ifade etmek için daima kelimeleri arayın. Balık gibi sessiz olmayın; gerekirse fikrinizi makul şekilde savunun.
 7. Şef tarafında daha fazla kabalık yaratmamak için konuşmasına izin verin. Kafanın söyleyeceği her şeyi bıyığa sarın. Kesmeyin, sadece yetkililerin monologunu tamamladıktan sonra cevap verin.

İş yerinde meslektaşların edepsizliğine nasıl cevap verilir

 1. Kendinizi nasıl doğru bir şekilde sunacağınızı bilin. Yeni bir ekibe yeni girdiyseniz, arkadaş canlısı gibi görünmeye çalışın. Aynı zamanda, kırılmamanız gerektiğini açıkça belirtin. Bir “bez” gibi görünmemek için her zaman kendinizi açık ve net bir şekilde ifade edin.
 2. Güvensizliğinizi asla yabancılara göstermeyin. Size yakın olan, ancak iş arkadaşlarınız olmayanlar, bu özelliğinizi bilebilirler. Kendinize inanın ve kapların kibirinizi incitmesine izin vermeyin. Her zaman kabalıklara karşılık olarak gülümseyin, kendinizi monoton ama yüksek sesle ifade edin.
 3. İşte, sosyal önemi hatırlayın. Eğer meslektaşınız daha üst sıralarda ise, onunla arkadaş edinmeyin. Patron ve bir arkadaş arasındaki çizgi aşıldığında, yönetici size (arkadaşlık nedeniyle) diğerlerinden daha sık kaba olmaya başlayacaktır.
 4. Kendinizi, çalıştığınız alanda gerçek bir profesyonel olarak gösterin. Açıkça yetersizlik gösterme. Yeni başlayanlar her zaman tüm nargile alırlar, kabalar, yırtılırlar. Kendinizi böyle kanıtlamayın, profesyonel olun.
 5. Kara koyun olmayın. Bu kural yaşam için uygundur, ancak bir çalışma ortamında kalabalıkla birleşmek ve olumsuz duygulara neden olmamak daha iyidir. Bor ile çarpışma anında kurtarmaya gelmeleri için ekibin değerlerine saygı gösterin.

İnternetteki kabalıklara nasıl cevap verilir?

 1. Modern insanlar hayatlarını küresel bir ağ olmadan hayal edemezler. Genellikle, sosyal ağlar ve bloglar hakkında yorum bırakarak, kabalık ile buluşabilirsiniz. İnsanlar sık ​​sık birbirlerini saldırganlığa kışkırtırlar. Buradan sözlü bir çatışma başlar. Ne yazık ki, herkes kabalıklara cevap veremez.
 2. Çoğu zaman insanlar forumlarda oturur, yazışma sırasında farklı bir doğa kavgası başlar. Böylece, sonuçta haklı çıkacak olan doğal olmayan ilgi ortaya çıkar. Gün boyunca mesajları tekrar tekrar kontrol edebilir ve daha fazla gelişmenin başlığında gezinebilirsiniz. Kabalıklara nasıl tepki vereceğinizi ve bakış açınızı nasıl koruyacağınızı düşünüyorsunuz.
 3. Bu durumda, üzülmemeli ve kendinizi aldatmamalısınız, en azından bu doğru değil. Deneyimleriniz hiç kimse için ilginç değil ve boşluğa yönlendiriliyor. Aşırı agresif insanların tamamen sağlıklı olmadığına dikkat etmek önemlidir. Öfkelerini internet dışında hiçbir yere atamazlar. Böyle kişiliklerin geçersiz olduğunu düşünün.
 4. Bu nedenle, mesajlar altındaki ve forumlardaki kabalıklara sert tepki vermemelidir. Yeterli ve yeterli bir kişi size bir açıklama yapabilir ve neyin yanlış olduğunu açıklayabilir, saldırganlık göstermez. Bu durumda, diyaloga devam edebilir ve gerçeğin arkasında kimin olduğunu öğrenebilirsiniz. Kabalıklara karşı saldırganlıkla cevap vermeyin, kural olarak, böyle anlamsız konuşmalar orada bitmez.
 5. Uygunsuz insanlarla uğraşırken bir çıkış yolu vardır. Küçük çocuklarda olduğu gibi onlarla bir diyalog yapılması tavsiye edilir. Sakin ve alaycı olan tüm kaba ifadelere cevap verin. Zorlamayın ve daha fazla endişelenmeyin. Tüm değersiz tehditler internette kalacak. Sinirlerinizi kabalık ve boş sözlerle boşa harcamayın.
 6. Başka bir durumda, sizinle arkadaşınız arasındaki çatışma başlamışsa, diyaloga devam etmemek ve gerçek hayatta buluşmamak daha iyidir. Kamuoyu küçük düşürme olmadan yüz yüze sorunları tartışın.Genellikle gerçek dünyada saldırganlığı baskılayan insanlar genellikle internette edepsizlik şeklinde sıçrarlar. Bu durumda, sinirlerinize dikkat edin, bu sizin endişeniz değildir.

Yabancılardan edepsizlik eylemleri

Yabancılardan edepsizlik eylemleri
Yazık göster

 1. Sert kelimelere ve rahatsız edici ifadelere sakince cevap veremiyorsanız, merhamet gösterin ve kaybedene acı verin. Eylemleri, ruhta borun mutsuz olduğunu gösterir. Büyük olasılıkla, sorunları var ya da sadece yararsız bir hayatı var.
 2. Bu durumda, saldırgan insanlar saldırganlık ve kabalık ile dikkat eksikliğini telafi etmeye çalışırlar. Böyle bir insana şefkatle davranın. Zayıf olduğunu anlayın, o zaman reaksiyon kökten değişecek. Ana şey bahane yapmak değil.

Yanıt ve yük felsefesinde şaka

 1. Kabalıklara yanıt olarak, akıllı ve karmaşık bir cümle atmaya çalışın. Doğrudan bordan anlaşılması zor bir retorik soru sorun. Agresif kaybeden ondan ne istediklerini anlamayacak ve diyaloğu bırakmayacak.
 2. Kaba cümleleri anlamla ince bir şaka ile cevaplamaya çalışın. Böyle bir durumda, suçlu kaybeder. Konu hakkında şaka yapamıyorsanız, sempati göstermeye değer. Basit ifadelere uyun ve kalbe keskin kelimeler almayın.

Terbiyesizce cevap

 1. Bu yöntem tamamen doğru değil. Ona başvurmak ya da istememek kendi işiniz. İstediğinizden farklı olabilir. Kabalıktan kabalıklara cevap vermek tamamen doğru değildir. Genellikle benzer bir yöntem akla ilk gelir.
 2. Yanıt olarak kaba olmaya karar verirseniz, size kaba olan bir kaybeden seviyesine ineceğinizi anlamak önemlidir.
 3. Böylece benlik saygısını kaybedersiniz. Sıklıkla böyle bir yönteme başvurursanız, yakında kendiniz bir bara dönüşeceksiniz.

Eleştirmen ol

 1. Eleştirinin ve kabalıkların tamamen farklı şeyler olduğunu anlamak önemlidir. İlk seçenekte, nispeten sakin bir diyalog yürütebilir ve bakış açınızı savunabilirsiniz. Kabalık durumunda, böyle bir kişiye hiç cevap verilmemelidir.
 2. Haksız saldırganlık sinirlerinize ve dikkatinize değmez. Tipik olarak, bu davranış size özel olarak değil, diyalogdaki veya yetkisiz kişilerdeki diğer katılımcılara yöneliktir. Kabalıklara haysiyet duygusuyla cevap vermelisiniz, böyle bir seviyeye eğilmemelisiniz.

ihmal

 1. Huzurunuz için, agresif bir kişiyi tamamen göz ardı edebilirsiniz. Bu tür eylemlerin bir sonucu olarak, bor yakında ilginizi kaybedecek. Bir kişi çatışma için yeni bir nesne arayacaktır.
 2. Böyle bir diyaloğu kışkırtan saldırgan insanlar her zaman bir yanıt bekler. Konuşma ne kadar duygusal gelişirse, kendiniz hakkında o kadar edepsizlik duyacaksınız. Bu durumda, kızgınlığınızı göstermeyin, bu borunun amacıdır. Diyelim ki böyle bir diyalog sizin için hoş değil, artık.

İş yerinde, toplu taşıma araçlarında, eve giderken ve hatta İnternette kabalıklarla karşılaşabilirsiniz. Sinirlerinizi boşa harcamamak için kabalıklara doğru tepki vermeniz gerekir. Asla suçlunun seviyesine inmeyin, beklediği budur. Benlik saygısı gösterin, borunun önünde utanmayın.

Video: hakaretlere nasıl cevap verileceği

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat