Evde ıslak saç efekti nasıl yapılır

Birçok bayan yardım için ustalara dönmeden saç stillerini çeşitlendirmeye çalışır. "Islak" saçların etkisi, özel beceri gerektirmeyen basit ve popüler bir stil olarak kabul edilir. Bununla birlikte, diğer tüm işlerde olduğu gibi, dikkate alınması gereken bazı özellikler vardır. Şık kaotik teller her zaman trenddedir ve bunları oluşturmak için sadece gerekli stil, saç kurutma makinesi ve tarak gerekir. Şık bir saç modelinin bir özelliği, her türlü saç için uygun olmasıdır.

Islak saç efekti nasıl yapılır

"Islak" saç etkisi yaratmak için fon seçimi

Şekillendirme ürünleri sabitleme, amaç ve tutarlılık derecesinde farklılık gösterir. Saç çizgisinin türüne bağlı olarak, uygun bir seçenek lehine bir seçim yapabilirsiniz.

 1. Jel. Ürünün uygulanması detaylara dikkat gerektirir, miktarla aşırıya kaçmamak için her bir tel üzerine eşit olarak dağıtmak önemlidir. Aşırıya kaçarsanız, bukleler kirli, yağlı ve ağır görünecek ve ters etki yaratacaktır. Kuaförlük alanındaki uzmanlar, “ıslak” saç oluşturmak için tasarlanmış bir jel dokusu yarattılar. Kozmetik ürün profesyonel seriye aittir ve yaklaşık 400 ruble maliyeti. Jel, bukleleri tartmadan ve bir çeşit rastgele vermeden istediğiniz efekti oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 2. Köpük. Bu ürünle döşemek kullanımı kolaydır ve hızlı bir şekilde sonuca ulaşır. Havadar doku telleri birbirine yapmaz ve şeklini mükemmel tutar. Çoğu durumda, köpük uzun ve kıvırcık saçlara “ıslak” bir etki vermek için kullanılır. Şekillendirme doğal kurutmayı içerir, çünkü saç kurutma makinesi yardımıyla ürün kurur ve saça emer, sert ve dağınık hale getirir.
 3. Balmumu. Ürün, kural olarak, kısa saçlar için abartılı saç modelleri oluşturmak için kullanılır. Balmumu, ipliklerin mümkün olduğunca çabuk doğru yönde sabitlenmesine yardımcı olan viskoz bir kıvama ve aşırı yoğunluğa sahiptir. Bir alet ve bir çift el yardımıyla, kafanızda güzel bir kaos yaratacak ve simetrik dağınık olacaksınız. Balmumu tüm uzunluk boyunca eşit olarak dağıtılır ve bir tarakla taranır, bundan sonra bir difüzörlü bir saç kurutma makinesi ile kurutulur.
 4. Lac. Sabitleme aracı orijinal sonucu uzun süre korumanıza izin verir. Şenlikli bir etkinliğe katılmaya karar verirseniz, güçlü sabitleme verniğini tercih edin, günlük kullanım için oldukça hafif veya ortadır. Üreticiler saçlara eşit olarak dağıtılan ve kalıntı bırakmayan bir dizi parlak vernik üretir. Ayrıca, ürün peruğun etkisini önleyecek ve saç stilini daha doğal hale getirecektir.

Islak saç efekti nasıl yapılır

Temel döşeme kuralı aşırıya kaçmamaktır. Büyük miktarlarda fon kullanırsanız, yağlı ve kirli saçların ters etkisi mümkündür.

Kullanım kılavuzu

 1. Sadece şampuan kullanarak saçınızı iyice yıkayın. Maske uygulamayın veya balsam uygulamayın. Saçınızı havlu veya saç kurutma makinesi ile biraz kurutun.
 2. Ürünü ellerinize koyun ve avuç içi arasında ovun ve şekillendirmeye devam edin. Dikkatli ancak hafif, zar zor dokunan hareketlerle kompozisyonu tüm uzunluğu boyunca dağıtın. Ürün her bir saç tipi için ayrı ayrı seçilir.
 3. Kıvırıcı veya kıvrımları kilitleyin, sadece ellerinizle kullanabilirsiniz.İkinci durumda, saçları ezin, köklerden kaldırın.
 4. Çeki veya bukle maşası kullanıyorsanız, fön makinesi ile devam edin. Şekil eller tarafından verildiyse, bukleleri doğal olarak kurumaya bırakın. Kıvırcık saçlarınız varsa, her durumda saç kurutma makinesi kullanmadan kurutmanız gerekir.
 5. Son aşama saç stilini düzeltmektir. Yine, vernik şartlara göre seçilir. Bununla birlikte, uzun ve ağır saçların şeklini kaybetmenin kısa ve kıvırcıkdan çok daha kolay olduğunu dikkate almak önemlidir.

Düz saçlar üzerinde “ıslak” bir etki nasıl yapılır

Düz saçların şekillendirilmesi zordur, bunun sonucunda herhangi bir etki elde etmek çok zordur. Ayrıca, şekillendirme ürünlerinin sayısının araştırılması, son derece çirkin görünen “buz sarkıtlarının” oluşumuna katkıda bulunacaktır. Maksimum fiksasyon ile saç spreyi satın aldığınızdan emin olun. Ana bir araç olarak hem köpük hem de jel uygundur. Uzun saçlarda en başarılı ve etkili saç stiline at kuyruğu denir.

Saçı taçta toplayın ve sıkı bir lastik bant ile sabitleyin. Biraz jel alın ve avuç içlerinize yayın. Kafanın çevresine yapışan "musluklar" ortadan kaldırmaya başlayın. Şimdi kuyruk işlemeye devam edin. "Islak" bir etki yaratmak için saçınızı bir saç kurutma makinesi ile üfleyerek kurutun ve hemen bir köpük uygulayın. Bundan sonra kuyruğu bir demet halinde toplayın, saç tokaları ile bıçaklayın ve 1 saat bekletin. Zaman geçtikten sonra saçları çözün ve dikkatlice ayrı buklelere ayırmaya başlayın. Vernik ile saç modelini düzeltin ve yüksekliklere tırmanın!

Kısa saçlarda “ıslak” bir etki nasıl yapılır

Kısa saçlarda ıslak bir etki nasıl yapılır
Önceden maksimum fiksasyon için jel veya balmumu hazırlayın. Saçınızı yıkayın ve su toplayarak bir havluyla hafifçe silin. Ürünü avucunuzun içine uygulayın, iyi ve eşit bir şekilde ovalayın ve sonra yavaşça saçın içinden dağılmaya başlayın. Ellerinizi başınıza koyun, parmaklarınızı yayın ve yukarı çekin. Hareketleriniz makası andırmalıdır. Ürünün saçtaki en uygun miktarına ikna olduktan sonra, 50 dakika boyunca doğal olarak kurumaya bırakın, sonra 3 dakika boyunca saç kurutma makinesi ile kurutun.

Kıvırcık saçlar üzerinde “ıslak” bir etki nasıl yapılır

Kıvırcık saçların sahipleri inanılmaz derecede şanslıdır, çünkü kesinlikle herhangi bir stil aracını kullanabilirler. Daha önce de belirtildiği gibi, kıvırcık saçlı kızlar için% 100 uygun bir jel tekstüre edici satın almak daha iyidir. Birçok bayan ürünü sadece bireysel kilitlere uygular, diğerleri bukleleri tamamen kaplamayı tercih eder, hepsi bireysel tercihlere bağlıdır.

Kompozisyonu saçın tüm uzunluğu boyunca veya “ıslak” yapacağınız tellere dağıtın. Geniş bir tarakla hafifçe tarayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Saç kurutma makinesi kullanmaya başvurmayın, sadece saçlarınızı yumuşatır, bunun sonucunda karahindiba gibi görüneceksiniz. Kuruduktan 30 dakika sonra, bukleleri köklerden uçlara sıkıştırmaya başlayın.

Orta saçlarda “ıslak” bir etki nasıl yapılır

Seçim şık bir saç stiline düşerse, omuz bıçaklarına güzel bukleler son derece zarif görünüyor. Temel kural, buklelerin ne kadar kıvırcık olması gerektiğini tüm ayrıntılarıyla sunmaktır, aksi takdirde bir büstü olacaktır. Bir şekillendirme aracı olarak, jeli tercih edin, diğer ürünler bukleleri paçavra gibi gösterecektir.

Orta saçlarda ıslak bir etki nasıl yapılır

Ellerinize köpük koyun ve avuç içi arasına sürün. Bir ipi tarakla ayırın ve sonra yukarıdan aşağıya doğru işleyin. Küçük bir demet halinde bükün ve bir saç tokası ile sabitleyin. Her kıvrımla ayrı ayrı basit manipülasyonlar yapın, ardından saçları 30 dakika boyunca doğal olarak kurumaya bırakın. Zaman geçtikten sonra, 10 dakika daha düşük bir hızda üfleyerek kurutun.

"Islak" saç etkisi özellikleri

Saç modeli kesinlikle herhangi bir saç dokusu ve uzunluğu için tasarlanmıştır. Stil, uzun ve kısa saç kesimlerinde zarif ve şık görünüyor.Kıvırcık saç sahipleri doğal güzelliği vurgulamaya yardımcı olabilir ve kısa saç kesimi olan bayanlar uzun zamandır beklenen kaosu başlarında bulacaklar. Hata düzeltmesiyle daha sonra işkence görmemek ve prosedürü tekrar başlatmamak için çok fazla para kullanmanıza gerek yoktur.

 1. Bir ofiste veya devlet dairesinde çalışıyorsanız, köpük yerine balmumu kullanın. Bukleleri daha iyi düzeltir ve şekillendirmeden 5 saat sonra kabarmaya başlamazlar.
 2. Rahat bir kafede romantik bir mum ışığında akşam yemeği için, bireysel kilitlere köpük uygulayan bir saç modeli uygundur. Bu şekilde 30 dakikada yumuşak ve zarif dalgalar elde edeceksiniz.
 3. Gece kulüplerinde takılmak isteyenler için, bir zikzak ayrılığına başvurmanızı öneririz. Böyle bir saç modeli ile tüm dans pistini fethedeceksiniz!
 4. “Islak” efektin farklı tonlardaki saçlarda farklı göründüğünü lütfen unutmayın. Farklı renk skalasında boyanmış kilitler - renklendirme çok güzel ve şık görünüyor. Esmer veya kahverengi saçlı bir kadınsanız, şekillendirme araçlarını gözden kaçırmayın, ancak mantıklı bir şekilde. Böylece, örneğin, titreyen bir etkiye sahip balmumu veya jel rengi derinleştirecek ve parlaklık katacaktır. Açık sarı güzellikler ve sarışınlar daha dikkatli olmalı, artan miktarda fon olması durumunda saçlarınız çok etkileyici görünmeyecektir. Ayrıca, ürünün saçın tüm uzunluğu boyunca uygulanmasının sarılığı (varsa) vurgulayacağını unutmayın. Bu nedenle, ürünü tek tek buklelere yerel olarak uygulamanız önerilir.
 5. “Islak” etki, yaz aylarında kışın olduğundan daha karlı görünür. Tabaklanmış cilt ve yaz sıcağında tazelik ve bakımlı görünüm vurgulanır. Güzel bir elbise veya akan sundress'te çok zarif görüneceksiniz. Kışın, hava koşullarına bağlı olarak stil birçokları için saçma görünecektir.

Şaşkın ve nasıl "ıslak" saç etkisi yapmak bilmiyorum? Uygun bir şekillendirme ürünü seçin, büyük bir tarak ve saç tokası varlığına dikkat edin. Prosedüre saçınızı yıkayarak başlayın, sadece temiz saçlara uygulayın. Etkisini uzun süre korumak için kuruma süresine dayanmayı unutmayın. Prosedürün sonunda saçları her zaman vernikle sabitleyin. Zorluk durumunda, kullanılmış şekillendirici ürünü benzer bir ürünle değiştirin. Başaracaksın, devam et!

Video: ıslak saç şekillendirme

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat