Karamelli patlamış mısır nasıl yapılır: 3 tarif

Çörekler, peynirli kekler ve benzeri lezzetli ama yüksek kalorili yiyecekler kullanırsanız, kitap okurken veya film izlerken bir şeyler ısırma alışkanlığı rakamı olumsuz etkileyebilir. 401 birim iyi bir kalori içeriğine sahip, ancak 100 g ürün başına patlamış mısır ile değiştirmek kolaydır. Bir seferde çok yemek zordur, bu nedenle patlamış mısır katı bir diyete iyi bir alternatif olmaya devam eder. Pişirmek zor değil, acemi aşçılar için birkaç basit tarif var.

Karamelli Patlamış Mısır nasıl yapılır

Patlamış mısır nasıl ortaya çıktı

Çok sayıda insana hemen hitap edecek lezzetler dünya pazarında nadiren görülür. Çikolata bile bir ritüel içerikten aristokrat bir yemeğe çok yol kat etti.

Mısır uzun zamandır bilinmektedir; Meksika ve Peru'ya anavatan denir. Arkeolojik bulgulara göre, mısırın 7 bin yıl önce yetiştirildiği iddia edilebilir. Tarih, patlamış mısırın mucitlerinin isimlerini korumadı. Sadece bu mezenin popüler olduğu ve herkesten önce ortaya çıktığı insanlar hakkında konuşurlar. Kızılderililerin eski yerleşimlerinde, tahıllarda ve koçanı üzerinde patlamış mısır yapmak için yemekler ve ayrıca yüksek sıcaklığın etkisi altında açılacak çok çeşitli münferit tahıllar bulundu.

Meksikalılar sorunu sıcak taşlara serperek tuhaf bir şekilde çözdüler. Davranışlar sadece 17. yüzyılda Avrupa'ya ulaştı. Amerika'da, patlamış mısır 20. yüzyılın 30'larında zirve yaptı. Patlamış mısırdaki ilk lezzetler 19. yüzyılın sonunda tanıtıldı. Fikir, tatlı şurup ekleyen Friedrich Rückheim'a aitti. Sonra keskin bir lezzet, peynir, vanilya karamelinin modası geldi.

Meze hantal ve patlamış mısır severler için mikrodalga fırınların icadı ile, pişirme hızlı ve kolay olduğunda yeni bir dönem başladı. Mısır tanelerinin depolandığı ve satıldığı özel torbalar geliştirildi. Artık herkes evde patlamış mısır yapabilir, içinde koruyucu veya stabilizatör olmadığından emin olabilir.

Pişirme Tekniği

Mısırın açılması için ana koşul yüksek sıcaklıktır. Bir tavada veya mikrodalgada patlamış mısır pişirebilirsiniz. Klasik karamel muamele tarifi mısır çekirdekleri, su ve şekerden oluşur.

Şeker karamel
Aynı zamanda 2 brülöre ihtiyaç duyulacaktır. Bir tava üzerine yerleştirilir, tahıllar altına dökülür, eşit olarak dağıtılır.

Bu önemlidir: tava bir kapakla sıkıca kapatılmalıdır, aksi takdirde lezzetli olan her şey mutfağa uçar.

İkinci brülör karamel için gerekli olacaktır. Su, kalın bir tabana sahip küçük bir tavaya dökülür, şeker 1: 1 oranında dökülür ve sürekli karıştırılarak pişirilir. Karışım kabarcıklanmaya başladığında, bundan uzaklaşamazsınız. Karartma sürecini izlemek ve sürekli karıştırmak gerekir. Düzgün bir sarı renk tonu karamelin hazır olduğunu gösterir. Hızlı bir şekilde ateşten çıkarır, patlamış mısır dökün, karıştırın ve soğumaya bırakın, yapışkan pulları ayırmaya çalışmayın. Tatlı kütlenin eşit olarak dağıtılması için, patlamış mısır ve karamel neredeyse aynı anda hazır olacak ve aynı sıcaklığa sahip olacak şekilde zamanı ayarlamanız gerekir.

İşlem soğuduktan sonra, parçacıklar eller tarafından kolayca ayrılır.

Ballı karamel
Karamelli patlamış mısır yapma tekniği
Şekerin bir kısmını bal ile başarılı bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bu karamelin rengi daha kahverengi olacak ve tadı doymuş olacak. Yemek pişirmek için ihtiyacınız olacak:

  • 2 yemek kaşığı bal;
  • 100 gram şeker;
  • 75 g tereyağı;
  • 0.5 çay kaşığı tarçın.

Patlamış mısır yapma tekniği standarttır. Tahıllar en iyi kalın duvarlı dökme demir tencerede ısıtılır.Bu tür bir tabakta kapağı açmadan karıştırmak, ağır ağırlığı nedeniyle sorunludur. Ancak mısır hızlı ve eşit bir şekilde ortaya çıkar.

Karamel şurubu altına kadar kaynatılır, daha sonra hızlı bir şekilde patlamış mısır ile karıştırılır. Yapışkan olduğu ortaya çıkarsa, o zaman zaten bir karamel kabuğunda hafifçe kurutmanız gerekir.

Hatırlamaya değer: bal ateş yakabilir, bu nedenle, yemek pişirirken dikkatli olmalısınız ve süreçten uzaklaşmamalısınız.

Meyve sevinci
Balda kontrendike olanlar için, herhangi bir şurup ile değiştirme seçeneği yararlıdır. Kızılcık, ahududu ve frenk üzümü karamelleri çok lezzetlidir. Hazırlama prensibi baldan kesinlikle farklı değildir, oranlar aynıdır.

Bazı ev hanımları karamelleri patlamış mısır üzerine daha iyi dağıtmak için küçük bir numara kullanır. Karameli ateşten çıkardıktan sonra, 0,5 çay kaşığı soda döküp kütleyi hızla karıştırırlar. Köpürür ve hacim olarak birkaç kez artar, çok hafif olur. Karışım kolayca dağıtılır ve mısır yapışmaz.

Daha iyi kurutma için karamel inceliği, bitkisel kağıtla yağlanmış pişirme kağıdı ile kaplı bir fırın tepsisine dağıtılır.

Bazıları için, mısır açmak için bir tava değil, bir mikrodalga kullanmak daha uygundur. Bu seçeneğe de izin verilir. Karamel herhangi bir tada sahip olabilir, her ev hanımı tarif için kendi vurgulamasına sahiptir. İncelik, zararlı katkı maddeleri olmadan çok lezzetli olduğu ve satın alınandan çok daha ekonomik olduğu ortaya çıkıyor.

Video: ev yapımı karamelli patlamış mısır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat