Nasıl iyimser olunur: bir psikologdan tavsiye

Modern dünya, insanın psiko-duygusal arka planına damgasını vuruyor. Çeşitli dış faktörler düşünceyi olumsuz yönde etkiler, tüm insanlar problemlerden kolayca kurtulamaz. Bu faktöre dayanarak, psikologlar iki ana insan türü tanımladılar - iyimser ve kötümser. Olumsuz düşüncelere yenik düşmemek ve motive olmuş bir kişi olmak için, aşağıda ele alacağız.

Nasıl iyimser olunur

Yöntem numarası 1. Olumlu düşün

 1. Kötümserliğin temel nedeni kendi düşünceleridir. İnsanlar genellikle hayattaki ya da iş hayatındaki başarısız anlardan sonra kendilerini olumsuzluk için kurmuşlardır.
 2. Haksız beklentilerden sonra, bilinçaltı zihin kötü düşünceleri ziyaret etmeye başlar. Hedefi hiç yerine getiremeyeceğiniz konusunda kendinizi ikna etmeye başlarsınız.
 3. Bu tür düşüncelerden kurtulun, başarısızlıkların parlak fikirleri gölgelemesine izin vermeyin. Sürekli olumsuz bir şekilde düşünürseniz, şansın kafanızda yeri olmayacaktır.
 4. Arızalara rağmen kendinizi istediğiniz sonuca ayarlayın. Tüm zengin insanlar, bir hedef için çaba göstermezseniz, hiçbir şey gelmeyeceğini söylüyor. Acil sorunları bir zorunluluk olarak değil, bir kaza olarak kabul etmeye çalışın.
 5. Kendini depresif bir duruma soktuktan sonra, bundan kurtulmak zor olacaktır. Bu tür düşüncelerin sizi içeriden “yutmasına” izin vermeyin. “Yapamam!”, “Asla böyle bir şey yapmayacağım!”, “Bununla başa çıkmak için çok zayıfım!” Önerilerinden kurtulun.
 6. İnan bana, bunlar sadece bahane. Her şeyi yapabilirsiniz, ilk aşamada “Hala yapamam, ama yapabilirim!”, “Her şeyi yapabilirim!”, “İmkansız bir şey yok!” İfadeleriyle yönlendirilmek gerekir.

Yöntem numarası 2. İyimser ol

 1. Etrafınıza bir bakın, ne tür bir toplumda olduğunuzu değerlendirin. Sevdiklerinizin dünya görüşü sizi tatmin etmiyorsa, sadece şüphesiz, bir şeyin değiştirilmesi gerekiyor. İyimserlerin topluluğuna katılmaya çalışın, içinde başarısızlık veya güzel bir yaşam ayarlayamamanız hakkında bir şey duymayacaksınız.
 2. Kötümser atmosferden kaçın, içinde istenen sonuçları elde edemezsiniz. İnsanları başarısızlığa uğratmamanızla daima aşağı çekileceksiniz ve “motive edilecektir”. İyimserlerden oluşan bir toplumda olduğunuzda, yakında dönüştürüldüğünüzü ve düşüncelerinizi olumlu şekilde kurduğunuzu hissedeceksiniz.
 3. Amaçlı insanların da başarısız olduklarına dikkat edin, ancak bu dersten öğreniyorlar ve sorunları en kısa sürede çözmeye çalışıyorlar. Bir kişi deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşır, bazı durumlarda onlarla acil sorunları ve olası çözümlerini tartışır.
 4. Aynı zamanda, insanlar depresyona girmezler, bu gibi durumlar sadece iyimserleri motive eder. Böyle bir toplum uyumlu ve duyarlı. Amaçlı bir kişi her zaman bir başkasına yardım edecek, zor bir durumda bırakmayacak.

Yöntem numarası 3. Kendi kendini eleştirme

 1. Kendinizle başlayın. Başarısızlıklar için öncelikle kimin suçladığını düşün. Eleştiri başkalarına ve kendi egonuza düşerse, kendinizi kesinlikle kötümser olarak düşünebilirsiniz.
 2. Kendine güvenen insanlar fiyaskoyu kabul eder. Hayatta her şeyin olduğunu düşünüyorlar ve o (iyimser) bir istisna değil. Başarısızlıkla ilgili yanlış bir şey yoktur, bu nedenle suçluyu aramanıza veya kendinizi suçlamanıza gerek yoktur.
 3. Özeleştiri yapmayın. Başarısızlığı kişisel bir deneyim olarak kabul edin. Doğru sonuçları çizin ve umutsuzluğa kapılmayın. Başarılı olacağını düşün. Nadir durumlarda, ilk kez başarılı girişimler ortaya çıkar.
 4. Hepsinin aksine, kendinizi küçük şeylere övün.Yetenekli ve zeki bir insan olduğunuzu düşünün. Şimdi işe yaramadı, bu yüzden daha sonra yapacaksınız. Asıl mesele pes etmemek ve depresyona girmemek.
 5. Olumsuz düşünceyi yeniden inşa edin, ışık sizden gelmelidir. Diğer kötümserlerde rol model olacak olan sizsiniz. Kendinize inandığınız anda yaşam düzelmeye başlayacaktır.

Yöntem numarası 4. Nasıl rahatlayacağınızı bilin

 1. Beynini geliştirmek için uzmanlar, ünlü sanatçıların klasik bestelerini dinlemenizi önerir. Kendinizi depresyona sürüklerken, dinlenmeniz gereken bilinçaltı otomatik olarak yüklersiniz.
 2. Acil sorunları nasıl rahatlayacağınızı ve arka plana nasıl iteceğinizi öğrenin. Saf bilinçle bir fiyasko ile başa çıkmak çok daha kolaydır. Meditasyon, rahatlama ve akupresür için başvurunuz. Avuç içlerinizi ve ayaklarınızı kendiniz gerebilirsiniz.
 3. Uçucu yağlar ve tütsü ile sıcak bir banyo yapın veya sıcak uzun bir duş alın. Bazen kendinize çikolata ile bir kadeh kırmızı şarap verin. Arkanıza yaslanın, iyi bir film veya komedi açın. Mümkünse akşamı sevdiklerinizle geçirin.

Yöntem numarası 5. Seks yap

İyimserlik için seks

 1. Cinsel yoksunluğun bir kişinin iç ve dış durumunu olumsuz etkilediği bir sır değildir. Eğer bir arkadaşınız varsa, düzenli bir cinsel yaşam kurmalısınız. İlkeye uyun: "ne kadar sık, o kadar iyi."
 2. Utangaç olmayın, daha açık sözlü olun, bu normaldir. Aksi takdirde, ruh eşinizi düşünmeye ve bulmaya değer. Bir kişi çıkarlarınızı desteklemelidir. Ticaret yapmayın, biraz daha zaman ayırın ve mutluluğunuzu bulun.
 3. Uzun stresli öpücükler ve sarılmalar, stres ve olumsuz düşünme ile başa çıkmaya yardımcı olur. Seks sırasında, saldırganlığı baskılayan mutluluk hormonu salınır. Aynı şey öpücüklerde de olur, sadece daha küçük miktarlarda.
 4. Cinsel hayata sıkı sıkıya bağlıysanız, kişisel tatminlere başvurabilirsiniz. Bunda utanç verici bir şey yok, ama sonuç olumlu olacak. Biraz rahatlama hissedeceksiniz.

Yöntem numarası 6. Visualise

 1. Şu anda görselleştirme eğitimleri büyük popülerlik kazanıyor. Sonuç olarak, bir kişiye olumsuz olanı değiştirerek olumlu düşünceler yansıtması öğretilir. Düşüncelerin önemli olduğunu söylemelerine şaşmamalı.
 2. Düşündüğünüz şey geleceği doğrudan etkiler. Aklınızı pozitif olarak ayarlayın, yakında iyi şansların cazibesini ve hedeflerinizin gerçekleştiğini hissedeceksiniz. Teknik bağımsız olarak yönetilebilir, ilk başta manipülasyonlara günde 10 dakika ayırmak yeterlidir.
 3. Rahat ve sessiz bir ortamda oturun. Hayallerinizi açıkça hayal edin. Eğer rahatsanız, küçük başlayın. Ancak, maksimum sonuç elde etmek için görselleştirilmesi gereken küresel düşüncelerdir. Neyi başarmak istediğinizi düşünmeye çalışın.
 4. Yapacağınız şeyin lüks yaşamını ayrıntılı olarak sunun. Küçük hedefler hakkında konuşursak, kendinizi olumlu bir insan rolünde hayal edin. İnsanlara nasıl yardım edeceğinizi, nasıl gülümseyeceğinizi, kolayca iletişim kuracağınızı ve kendinize güvenerek nasıl parlayacağınızı düşünün.
 5. Prosedürü bitirir bitirmez, bilinçaltınızda nasıl olduğunuzu unutmayın. Tekniği gerçek hayatta yavaş yavaş kullanın. Küçük başlayın, daha fazla gülümseyin ve meslektaşlarınızla iletişim kurun. Kendimize ve başkalarına hayattaki her şeyin daha iyi olduğunu anlayalım.

Yöntem numarası 7. Hayatın tadını çıkar

Hayatın tadını çıkar

 1. Belirli hedefleriniz yoksa, bu tür düşünceler sizi iyimserlikten mahrum edecektir. Neyi başarmak istediğinize açıkça karar verin. Henüz bir planı olgunlaştırmadıysanız, küçük şeyler yapmalısınız.
 2. Kendinizi hobilerde bulun, bir hobi bulun. Böyle bir durumda, olumsuz düşünceler arka planda kaybolur. Zamanla, kendinden şüphe ve karamsarlığın üstesinden gelebileceksin.
 3. Günü bir programa göre planlama alışkanlığı edinin. Stresli durumlardan kaçınmak için kişisel talimatları izleyin.Mümkünse, beğeninize bir iş bulun veya mevcut etkinliklerin faydalarını çıkarın ve sevin.
 4. Ayrıca, doğru bir şekilde nasıl dinleneceğinizi ve rahatlayacağınızı öğrenin, kendiniz için hiçbir şeyi reddetmeyin. Bir çerçeve koymayın. Kendiliğinden arkadaşlarınızla bir tatil için toplayın, daha önce gitmediyseniz yurtdışına gidin.
 5. Bu tür eylemleri karşılayamayacağınız mazeretler aramanıza gerek yoktur. Arkadaşlarınızla doğada zihinsel olarak rahatlayabilirsiniz. Dondurma ile hayvanat bahçesine yalnız gidin ve çok eğlenin.
 6. Veya bir haftalığına bilet alın. Şu anda yurtdışına gitmek zor değil. Son dakika turuna çıkın, kişi başına 15 bin ruble ile tamamen tanışabilirsiniz. Bu durumda yalnızlıktan korkmamalısın.

Yöntem numarası 8. Diyeti normalleştirin

 1. Kendinizi her türlü diyetle tüketmemelisiniz, istatistiklere göre karamsarlığa daha eğilimli ince kızlar. Yiyecek üzerindeki kısıtlama, bir kişinin psiko-duygusal arka planını olumsuz etkiler.
 2. Bazı enzimlerin eksikliği ruh halinde bozulmaya katkıda bulunur. Çok fazla pes etmemek için doğru diyeti yapmaya çalışın. Gün boyunca çeşitli yiyecekleri dağıtmak yeterlidir.
 3. Fast food, enerji ve kahve içeceklerinin kullanımıyla sınırlandırın. Çikolatalı atıştırmalıkları unutun. Aşırı kilo tam olarak böyle bir diyet nedeniyle ortaya çıkar. Gıda alımını günde 5-6 kez dağıtmaya çalışın, küçük porsiyonlarda (250-300 gr.) Yiyin.

Yöntem numarası 9. Daha sık gülümse

İyimserlik için gülümse

 1. Daha sık gülümsemeyi öğrenin, duruma uygun duyguları ifade etmeye çalışın. Bu tür eylemler çevredeki kötü düşüncelere neden olmaz.
 2. Bir gülümseme samimi olmalı. Ona insanları çekiyorsunuz ve güçlü bir insan olduğunuzu gösteriyorsunuz. Bir süre sonra, bu tür eylemler bir alışkanlık haline gelecektir.
 3. Hafif sorunlara rağmen gülümsemeye devam edin. Psikolojik kurs, sorunların üstesinden kolayca gelmenize ve ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olur.
 4. Gülümseme gözlerinizle ustalaşın. Muhataplara bakın, hayatın güzel anlarını hatırlayın. Dudakların köşelerini kaldırın ve bilinçaltında öğrencilerin mutluluğu ile parlamasını sağlayın.

Yöntem numarası 10. Duyumlara odaklanın

 1. Bu uygulama iyimserliğin anahtarı olarak kabul edilir. Sonuç olarak, aceleci sonuçlar çıkarmazken, şu anda duygulara odaklanma yeteneği. Olumsuz durumlarda, öfkenin sizi kör etmesine izin vermeyin, nasıl kontrol edeceğinizi bilin.
 2. Mümkün olduğunca nefes almaya odaklanın, tüm vücudu ve duyguları hissedin. Doğru sonuçlara varın, dinleyin ve onları zorlamayın. Manipülasyon daha güvenli olmanıza ve olumsuzluğun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.
 3. Mümkünse, profesyonel meditasyon kurslarına kaydolun. Prosedür size kendi “Ben” inizi nasıl ve nasıl bileceğinizi gösterecektir. Ruha en çok işkence eden ana sorunları belirleyeceksiniz. Tekniğe kendiniz de hakim olmaya çalışabilirsiniz. Dezavantajı, kimsenin size hataları göstermeyeceğidir.

İç monologa dikkat edin, olumsuz yönleri atın, durumda olumlu yönleri bulmaya çalışın. Olanlar için kendinizi suçlamayın; hatalar herkes için ortaktır. Olaylardan kötü bir sonuç beklemeyi bırakın. Sabah gün planlandığı gibi başlamadıysa, umutsuzluğa kapılmayın. Sadece siyah beyaz olarak görselleştirmeyi bırakın, bu tür düşünceler kötümserlerin karakteristiğidir.

Video: İyimser olmanın 5 kolay yolu

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat