Olumlu ve neşeli bir insan nasıl olunur

Pozitif bir insan, bir mıknatıs gibi, tüm iyiliği kendine çeker. Tanım gereği, neşeli insanlar hayalperestler ve aptallar olarak kabul edilir, genellikle realistler tarafından kınanırlar. Ancak, herkes iyiliğin ve sevginin prizmasıyla hayata bakamaz. Modern ritim toplum üzerinde iz bırakır. Giderek daha fazla insan zaman eksikliğinden muzdarip, günlük sevinçler için güçleri yok. Küçük önemsiz şeyleri nasıl fark edeceğinizi ve onlardan nasıl zevk alacağınızı öğrenmek için kendiniz üzerinde çalışmanız gerekir.

Olumlu ve neşeli bir insan nasıl olunur

Beğendiğiniz bir şey bulun

 1. Her şeyden önce, neşeli bir insan mutlu hissetmelidir. Bunu yapmak için sevdiği şeyi yapması gerekir, bu da zevk getirecektir. "İş-evi" ilkesine dayanan "robot" durumundan çıkın.
 2. Kendi ellerinizle sevimli şeyler yaratmayı mı tercih ediyorsunuz? Peyzaj tasarımını öğrenin veya bir kesim ve dikiş okuluna kaydolun. Ağaç oymacılığı dersine katılın, dokumaya veya nakış yapmaya başlayın.
 3. Neşeli bir insan olmak için fotoğraf sanatını öğrenebilirsiniz. Objektif sayesinde dünyanın tüm güzelliklerini ve hayatınızı yakalamak için sizi emanet eden insanları göreceksiniz. Hayvanların, manzaraların, arkadaşların ve akrabalarının fotoğraflarını çekin. Resimleri bastırın ve dairenin etrafına asın.
 4. Fiziksel aktivitenin enerji ile yüklendiği bilinmektedir. Spor yapmaya başlayın. Spor salonunda bir kulüp kartı alın veya havuza katılmaya başlayın. Dans dersleri kızlar için, karışık dövüş sanatları, kickboks, karate vb.Kadınlar için uygundur.
 5. Etkin bir şekilde zaman geçirme fırsatınız yoksa, evde kurgu okuyun. Sosyal ağlarda saatler geçirme alışkanlığından kurtulun. Bunun yerine, ruhsal olarak gelişin, bir yabancı dil veya psikoloji öğrenin (tarih, pedagoji, hukuk vb.).

Kör bir gözü sorunlara çevirmeyin

 1. Sorunları bastırırken tüm düşünceleri işgal ederken pozitif bir insan gibi hissetmek zordur. Zorluklarla savaşın, çözümlerini uzun bir kutuya koymayın. Bir plan yapın, belirli bir vakayı analiz edin, çözümler arayın.
 2. Sorunları bir seferde çözmeye çalışmanıza gerek yok. Sonuçta, iki tavşanı kovalayacaksınız. Ücret artışı için patronunuzla savaşmaktan bıktınız mı? İşlerinizi değiştirin, işinize değer verecek bir şirket için çalışın.
 3. Birkaç yıl boyunca, kocanızdan sevgi ve hassasiyet hissetmiyorsunuz, dikkat belirtileri almıyor musunuz? Kalpten kalbe konuşun, belki şekerleme döneminde ayrılırsınız veya geri dönersiniz. Sorunların ebedi olmadığını anlamak önemlidir, bir çözüm var.
 4. Günümüz dünyasında giderek daha fazla insan mali sıkıntılar yaşıyor. Gelecekte kendinize güvenmek için ekstra para kazanmanın yollarını bulmaya çalışın. İnternette fotoğraf satın alın, kuaför veya tırnak uzatma ustalarının kurslarını bitirin, evde müşteri alın.
 5. Aşırı kilolu problemleri olan insanların diyete ihtiyacı vardır. Diyeti dengeleyin, spor oynamaya başlayın (evde yapabilirsiniz). Başarılarınızı bir not defterine yazın, orada durmayın.

Arkadaşlarınızla sohbet ederken neşe arayın

Arkadaşlarla konuşma sevinci

 1. Bir kişi basit şeylerle mutlu olabilir. Bu, arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla sohbet etmeyi içerir. Tavsiye özellikle daha yalnız olmayı tercih eden içe dönükler için geçerlidir.
 2. İletişimde inisiyatif almayı öğrenin, sinemaya gitme veya pizzacıda yemek yeme teklifini reddetmeyin. Ortak toplantılar, renkleri daha iyi hissedeceğiniz sıradan bir rutine soluyacaktır.
 3. Kişilerarası iletişim olmadan tam bir varoluşa öncülük etmek zordur. Kabuğunuzu kapatırsanız, depresyon çok daha sık ortaya çıkmaya başlar. Yalnızlık, kendinden şüphe, ilgisizlik, sinirlilik nedeniyle.
 4. İş gününüz saatlik olarak planlansa bile, sevdiklerinize zaman ayırın. Bunları günlük olarak görmek, haftada 3 kez yeterli değildir. Sadece hayatın zor anlarında arkadaşlarınızla iletişim kurmaya çalışın, onlarla neşeli etkinlikler paylaşın.
 5. Kendi geleneklerinizi yaratın. Cumartesi günleri bir pizzacıya katılma ya da Salı günleri sinemaya gitme alışkanlığını alın. Bu günler sadece sizin olsun, hanehalkı sıkılmış patronlardan ve sıkıcı homurdanmış olsun.
 6. Bilerek başarısızlığa mahkum olan insanlarla konuşmaktan kaçının. Bunlar hayatlarında neşe bulamayan depresif (özellikle olumsuz) insanları içerir. Kocanız / meslektaşlarınız / erkek kardeşleriniz hakkında sürekli şikayetleri dinlemeyin, şu kelimelere inanmayın: “Başarılı olmazsınız!”. Başarılı olacaksın, dene!
 7. Arkalarında çok sohbet eden ve gözlerinde gülümseyen ikiyüzlü kişilerle iletişimi reddedin. Bilmediğiniz kişilere para ödünç vermeyin, "kötü" şirketten kaçının. Kendinizi manipüle etmenize izin vermeyin, sadece samimi ve nazik insanları hayata çekin.

Stresle savaş

 1. Modern bir insan her gün ahlaki olarak sarsılır. Kavgaların veya diğer olumsuz reaksiyonların etkilerini düzenli olarak deneyimlemeniz gerektiğinde neşeli bir insan gibi hissetmek zordur.
 2. Stresle başa çıkmak için kendi yollarınızı bulmaya çalışın. Sanki bitmemiş gibi sorunları çözmeyi, çözmeyi öğren. Yanlardan gelen zorluklara bakın, mantıklı düşünün.
 3. Kendinizde olumsuzluk biriktiremeyeceğinizi anlamak önemlidir. Aksi takdirde, en uygunsuz anda patlak verir. En iyi arkadaşınızla konuşun veya bir psikologla kaydolun, günlük veya evcil hayvan tutun.
 4. Olumsuz yargıları dışlamak için kendi düşüncelerinizle yalnız kalmamaya çalışın. Yeteneklerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirin. Ana işinizle çok meşgulseniz, yarı zamanlı etkinlikleri aramayın.
 5. Stresle mücadele etmek için köpüklü kokulu bir banyo yapabilir, sakin müzik dinleyebilir, komedi izleyebilirsiniz. Birçok insan iyi bir gece uykusuna sahiptir, bu yüzden herhangi bir garip durumda dinlenmeye gidin.

"Ben" inizi bulun

 1. Sabah 7'de kalkmak, sevilmeyen bir işe gitmek ve sıkıcı şeyler yapmak zorunda olduğunuz anlarda pozitif kalmak zordur. Kendinizi her şeyde arayın, dünyayı tanıyın, zihin ve kalp ile uyum içinde olun.
 2. Otur ve düşün, 5 yıl içinde kendini kim görüyorsun? Kendi ofisinizde oturmak ve gayrimenkul yapmak ister misiniz? Bir ajansta emlakçı olun, kariyer basamaklarını yükseltin, temelleri öğrenin.
 3. Kendi fikrinizi savunmayı öğrenin, görüşlerine katılmıyorsanız insanlara rıza göstermeyin. Başkalarının belirli bir durumda ne yapacağınızı söylemesine izin vermeyin. Her şeyden önce, ilkeleriniz, kendi kararlarınız ve ahlaki ilkeleriniz olmalıdır.
 4. Tanıdıklardan size verebileceklerinden daha fazlasını beklememeye çalışın. Bir iş arkadaşının söz vermediği uzun zamandır anlaşılıyor mu? Onu hayatınıza çekmeyi bırakın, kişiyi rahat bırakın.
 5. Sadece size değer verenlerle zaman geçirin. Dayatılma, açık ve arkadaş canlısı bir rakip ol. Otobüsteki şoföre veya mağazadaki satıcıya gülümsemekten çekinmeyin, iyi ekmek yapın.
 6. Koşullar ne olursa olsun kendinizi koruyun. Her şeyde “sizin” kişinizi arayın: aşk, arkadaşlık, iş. Maske takmayın, koşullar gerektirdiğinde ihtiyaçlarınızı ilk sıraya koyun.

Olumlu düşün

Olumlu düşün

 1. Asla pes etmemek için kendine alış, her zaman en iyisini um. Hayatınızdaki tüm iyi şeylere odaklanın. Düşünceler hoş bir özelliğe sahiptir, bu yüzden daha sık hayal edin.
 2. Büyük hedefler belirleyin, onlara ulaşmak daha kolaydır. Hayatınızdaki her şeyi takdir edin. Daha sık "Teşekkür ederim!" gerçek arkadaşlar, itaatkar çocuklar, sağlıklı ebeveynler için. Diğer her şey bir iştir.
 3. Dünyaya bir sevgilinin gözüyle bakan bir kişi çevredeki kusurları fark etmez. Daha sık gülümseyin, iyi insanları kendinize çekin. Karşılıklı kabalık ile cevap vermeyin, kızgınlık biriktirmeyin.

Olumlu ve neşeli bir insan olmak için olumlu sabunlamak gerekir. Tüm boş zamanlarınızı alacak beğeninize bir şeyler bulun. Arkadaşlarınızla iletişimde sevinç arayın, sorunları zamanında çözün, stresle savaşın. Kendinizi bir kariyer, kişisel yaşam, toplumda bulun.

Video: nasıl olumlu ve mutlu olunur

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat