Kendine güvenen bir kız nasıl olunur: 7 adım

Güven eksikliği, insanlığın zayıf yarısı arasında en yaygın sorundur. Bütün mesele, çocukluktan bilinçli yaşama göç eden mevcut komplekslerde. Belirsizlik, aile ilişkilerinde ve kariyerlerde zorluklara yol açar. Kız, kararlarının doğruluğundan şüphe duymaya zorlanıyor. Buradan, nasıl kendine güvenen bir kız olunacağı ve tanıdık şeylere yeni bir bakış nasıl katılacağı sorusu akut hale gelir.

Kendine güvenen bir kız nasıl olunur

Güvensiz bir kişinin belirtileri

 1. Konuşma bulamaca, kaotik, hızlı. Bir kişi, düşüncelerini yakın ya da tamamen yabancılardan oluşan bir çevrede ifade etmekten utanır. Bunu yapmaya karar verirse, konuşması buruşuk, belirsiz görünüyor. Genellikle kurulan diyaloglar sırasında sesde şüphe hissedilir, böylece rakipler konuşmacının ifadelerinden şüphelenir.
 2. Sakarlık. Bu özellik belirsiz kişiliği mükemmel bir şekilde karakterize eder. Konuşma sürecinde, böyle bir kişi elleri için bir yer bulamaz, saçlarını sürekli düzeltir, rahat bir poz arar vb. Sakarlık, her şeyin elden dökülmesi gerçeğinde kendini gösterir. Odak dışında olduğunuz için diğer insanlarla bir görüşme toplanmaz.
 3. Saptırma. Başka bir belirsizlik işareti. Bir kişi bakışlarını, bir görüşle eksik bir yana daralarak konsantre edemez. Özgüven sahibi olmayan bir kişi muhatapların gözlerine bakmaktan korkar. Eğer hepsi aynı olursa, görünüm aniden farklı bir yöne göç eder.
 4. Giysilerdeki stil eksikliği. Kendine inanmayan, kabaca konuşan bir kişinin, özellikle kendi görüşü ve tarzı yoktur. İkincisi ise, gerçekte düzenlemesine güven yoktur. Buradan bir adam çok kaba veya tam tersine göze çarpmayan "gri" kıyafetler arasında koşar.
 5. Kapalı davranış. Kötü şöhretli veya güvensiz bir kız kapalı bir varoluş yolunu açar. İnsanlarla çok az teması var, nadiren arkadaşlarıyla partilere gidiyor, tanıdık kişiliklerden kaçınmaya çalışıyor. Yandan dikkat, övgü sunmaz, sadece sizi zorlar.

Güvensiz bir kişinin daha birçok belirtisi vardır, ancak yukarıdakiler temeldir. Kendinizi onlarda fark ederseniz, psikolojik hileler kullanın.

Adım 1. Kendinizi farkedin

 1. Potansiyelinizi gerçekleştirmek, genel olarak komplekslerden ve güvensizlikten kurtulmanın en etkili yoludur. Kendine saygılı her insan mutlu bir yaşam için zor bir yola girmelidir.
 2. Şansınızı gerçekçi bir şekilde değerlendirin, kendinizi gerçekleştirmek istediğiniz alanları vurgulayın. Uyum bulmak için sadece istediğinizi yapmanız gerekir. Hobi ahlaki tatmin ve para getirsin.
 3. Mutluluğun parayla ilgili olmadığını söyleyen insanları dinlemeyin. Evet, mümkündür, ancak hesabınıza iyi bir miktar yatırıldığında böyle düşünmek kolaydır.
 4. Para güven verir. Onlarla dünyayı yeni bir perspektiften öğrenirsiniz, daha fazla seyahat edebilir, pahalı ve lezzetli yemekler yiyebilir, iyi giyinebilir, çalışabilirsiniz. Para bir ton fırsat açar.
 5. Kendinizi, karakterinizi, mesleğinizi, günlük yaşamınızı analiz edin. Kuruş alırsanız, aktivite kapsamını değiştirin, ekstra kazanma seçeneklerini arayın.
 6. Son olarak, araba için tasarruf edin, yeni bir uzmanlık ustası! Ufkunu genişletin, bektaşi üzerlerinin çalışmasını sağlayan şeyi yapın. Senden şüphe duyanları dinlemeyin.

Adım 2. Güven için çabala

 1. Her insan hayatında en az bir kez kendinden şüphe duyuyordu. Bazı durumlar, kendi yeteneklerinden şüphe duyarken, elleri düşer, ilgisizlik ve depresyon başlar.
 2. Tüm bunların yaşam yolunda sadece belirli bir olay olduğunu anlamak önemlidir. Siyah çubuk sona erecek ve beyaz başlayacak, bu nedenle belirsizlik içinde döngülere girmemelisiniz.
 3. Onurunu korumak için elinden geleni yap. Küçük sıkıntılar rahatsız olmamalı, geçicidir. Ne olursa olsun, hangi gülünç durumlara düşersen düş, kendine güven.
 4. Her zaman şüphe olacaktır, ancak onların özsaygınızı aşmalarına izin vermeyin. Sıkıntılarla savaşın, problemlerden uzaklaşmanın yollarını arayın. Meditasyon yapın, okuyun, spor yapın.
 5. Güveninizi pekiştirmek için, “mükemmel” ile yaptıklarınızı daha sık yapın. Sahnede performanstan hoşlanıyor musunuz? Devam edin, sınıfı ayarlayın!

Adım 3. Kendinize saygı gösterin

 1. Benlik saygısı olmadan kendinden emin bir insan olmak imkansızdır. Başkalarının sizin hakkınızda kötü konuşmasına izin vermeyin, görüşlerinizi ifade edip katılmama, “Hayır!” Deyin. Koşullar gerektiriyorsa.
 2. Eksikliklere asılmayın, tüm insanlar hata yapar. Başarılı olmanıza ya da zorluklar karşısında zafer kazanmanıza yardımcı olan nitelikleri düşünün.
 3. Her gün kendine saygıyı canlandırın. Övgüde eksik olmayın. Görünüşünüzde, karakterinizde, davranışınızda profesyonelleri arayın. Geçmiş yetenekleri canlandırın ve bir hobiye kafadan dalın.
 4. Övgüleri dinleyin ve onlara karşı utanmayın. Bunu içtenlikle söylemeyi hak eden insanlar. Eğer harika bir gülüşün olduğunu söylediler, olduğu gibi.
 5. Patron stres direnci ve soğukkanlılıktan övgüyle bahsetti mi? Harika, zor koşullarda kendini kanıtladın. Duyduğunuz her şeyi kollarına alın ve kafanızdaki övgüleri kaydedin.
 6. Gurur duymanıza yardımcı olan başarılar arasında gezinin. Üniversiteden onur ile mezun oldun mu? Herkes bunu yapamaz! Kendinize saygı duymanız gereken bir şey var.

Adım 4. “Doğru” İnsanlarla İletişim Kurun

Doğru kişilerle bağlantı kurun

 1. Doğru şirketi seçin. Seni aşağı çeken ve çok olumsuz akla getirenlerle iletişim kurmayın. Kibar, başarılı ve olumlu insanlarla kuşatın.
 2. Eleştiri ve ikiyüzlülük olmaksızın iletişimin rahat bir şekilde ilerlemesi önemlidir. Kişinin güvenilir olmadığını düşünüyorsanız, onu arkadaş listesinden hariç tutun.
 3. Özellikle erkeklerin ve kadınların dikkatine alışın. Kendinizi kontrol edin, görünüm ve diğer erdemlerin övgüleri sırasında “boyaya düşmeyin”.
 4. Hikayelerle kitlenizi geri tutma sanatını öğrenin. Daha sık gündemde olmaya çalışın, hitabet dersleri alın. İnsanlarla nasıl iletişim kuracağınızı öğretmek için bir psikologu ziyaret edin.

Adım sayısı 5. Kendinizi izleyin

 1. Her zaman harika görünmeniz gerektiğini hatırlamakta fayda var. Böylece,% 100 özgüven ortaya çıkacaktır. Savaş makyajının onunla hiçbir ilgisi olmadığını unutmayın. Cildin, ellerin, manikür ve saçların durumuna özellikle dikkat etmek önemlidir.
 2. Neyin daha iyi görüneceğini düşünmemek için basit bir gardırop seçmeye değer, ancak tadı var. Egonuzun gerektirdiği şeyleri alın. Bu kıyafette kendinden emin ve rahat hissedeceksiniz.
 3. Bireysel olun. Satışta koşmak için acele etmeyin ve daha sonra her şeyi anlayacağınızı umarak her şeyi satın alın. Böyle bir hareket en hatalı olanıdır. Gardırop nispeten mütevazı olmalı, ancak rahat ve talep görmelidir.

Adım 6. Sevdiğini yap

 1. Tüm olumsuz anıları yaşamdan dışlamaya ve unutmaya çalışın. Kendinizi bir araya getirin ve hangi filmleri izlediğiniz, kiminle iletişim kurduğunuza, ne okuduğunuza özellikle dikkat edin.
 2. Sizden şüphelenen ve bir şey başarabileceğinize inanmayan kişilerle iletişimi sınırlamak gerekir.İnanın bana, bunun üzerinden geçtikten sonra, sizi motive edecek pozitif, neşeli insanlar alacaksınız. Sonuç olarak, siz kendiniz böyle bir kişi olacaksınız.
 3. İster yaratıcılık ister spor olsun, en sevdiğiniz aktiviteye daha fazla zaman ayırmaya çalışın. İlgi alanlarınıza göre çeşitli çevrelere ve bölümlere gidin. Benzer fikirlere sahip insanlarla ve yeni arkadaşlarla tanışacaksınız.
 4. Utangaç olmayın, zamanla böyle bir duygu geçecektir. Daha kendine güvenen ve maksatlı bir insan olacaksın. Kendinizi yeni bir yönde ortaya çıkarmaya çalışın. Hareketsiz durmayın ve gelişmeyin. Siz bireyselsiniz, bunu unutmayın. Gri dünyada güneşin ışını olun.
 5. Küçük başlayın. Örneğin, kendinizi erken yatmaya ve erken kalkmaya zorlayın. Boş zamanınızı spor yaparak geçirin. Daha fazla yürüyün, koşun. Anlamsız TV şovlarından vazgeç. Her zaman ilginizi çeken konuları keşfedin.
 6. İnternette bir bilgisayarda otururken zaman kaybetmeyin. Yalnızca yararlı bilgileri çıkarmaya çalışın. Paralel sporlar yakında özsaygınızı artıracaktır. 1-3 ay önce ne olduğunu kendiniz fark etmeyeceksiniz. Birey ol.

Adım 7. Kusurlar üzerinde çalışın

 1. Güvensiz insanların ana problemi, sadece kendilerini, eksikliklerini ve avantajlarını bilmedikleri olarak kabul edilir. Kendi kendine çalışma ile sorunu çözmeye başlayın. Böylece, benlik saygınızı artıracak ve yeni fırsatlar keşfedeceksiniz.
 2. Hedefe ulaşmanın ilk adımı kağıt üzerinde özetlenen düşünceler olacaktır. Bunu yapmak için, bir not defterine negatif ve olumlu 100 özelliğinizi yazın. Eksikliği olan sütunda, bunları hangi avantajlarla değiştireceğinizi not edin.
 3. Sonra, kendiniz üzerinde sıkı çalışma var. Her seferinde yeni bir başarı ile, haysiyetle değiştirdiğiniz eksiklikten kurtulun. Özel bir başarı not defteri oluşturun, günlük olarak zorlukların üstesinden gelebilirsiniz.
 4. Bu yöntem çok etkilidir, kendine güvenen bir kız olmanın doğru yoludur. Hayatın zor zamanlarında, başarıların listesini tekrar okuyarak kendinize neler yaşadığınızı her zaman hatırlatabilirsiniz.

Bazı ipuçları ...

Kendine güvenen kız

 1. Hatalar üzerinde durmayın. Hayattaki herkes hoş olmayan durumlarla karşı karşıya. Sorunlarla başa çıkmak için, her şeyi mizahla ele almaya değer. Böylece, yere düşme arzusuna sahip olmayacaksınız. Kendinize güveneceksiniz ve stres taşımanız çok daha kolay olacaktır.
 2. Sorumlu olun. Kendinden emin bir insan olmak için, yaptıklarınız veya söyledikleriniz için cesaret ve cevap vermelisiniz. Kendinizden şüphe etmeyin, denerseniz, durumu lehinize çevirebilirsiniz. Böylece kendinizi başkalarının gözünde kurabilirsiniz, insanlar daha iyisi için değiştiğinizi anlayacaklardır.
 3. Yeteneklerinizi gösterin. Her insan kendi yolunda benzersizdir, elbette diğerlerinden farklı yetenek ve yeteneklere sahipsiniz. İnan bana, onlar mevcut, tereddüt etmeyin. Buna odaklanmaya çalışın ve sizi çevreleyen duvarları kırmaya çalışın, başka bir deyişle, diğerlerinin arasında öne çıkın.

Birçok kız gri kütle arasında kalmamak için kendilerine güvenmek istiyor. İstenen sonuçları elde etmek için basit ipuçlarını takip etmeniz gerekir. Böylece kişiliğinizi ve potansiyelinizi yavaş yavaş ortaya çıkaracaksınız. İnanın, ilk bakışta, küçük değişiklikler hayatı iyileştirmek için ciddi şekilde değiştirebilir.

Video: nasıl daha güvende olunur

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat