Evde tırnakların altındaki kir nasıl temizlenir

Ellerin ve tırnakların günlük hijyeni, kendine saygılı her insanın vazgeçilmez bir kuralıdır. Katılıyorum, çivi altındaki en cenaze sınırının yarışmasında kazanan olursa, insanlarla iletişim kurmak çok tatsız. Ve bazen, belirli bir iş türünden sonra, onu çıkarmak o kadar kolay değildir. Ve sabunla sıradan el yıkama yardımcı olmaz. Bu nedenle, tırnakların altındaki kirin nasıl çıkarılacağını anlayalım.

Tırnakların altındaki kir nasıl temizlenir

Çamur yataklarını veya tırnaklar için bir banyoyu yıkarız

Çoğu kaynak, evrensel bir çare olarak tırnaklar için klasik banyolar önermektedir. Şüphesiz, sıvıların bileşimi (aşağıdaki tarifler) bazen tırnak plakasını ve çevresindeki cildi beyazlatmanıza izin verir. Ve tırnakların altındaki kir ile ne yapmalı? Sadece ıslatma yardımcı olmaz.

Bir çıkış yolu var. Orta sertlikte düzenli bir diş fırçası satın almanız gerekir. Veya özel bir manikür fırçası. Böylece çamur yataklarına gider.

Prosedür:

 • Parmak uçlarınızı banyoda 18-20 dakika batırın.
 • Tırnakların altında görünen kiri bir fırça ile fırçalayın.
 • Ellerinizi durulayın, kurulayın.
 • Besleyici bir kremle yağlayın.

Bazen gereksiz sıkıntılar olmadan tırnakların altındaki kiri temizlemeye yardımcı olan bir tarif vardır. Ellerinizle küçük bir şey yıkamanız tavsiye edilir. Örneğin, çorap, külot, eşarp. Veya saçınızı şampuanla yıkayın. Yöntem, kısa tırnak sahipleri için kendini kanıtlamıştır. Uzun, ne yazık ki, tamircilik gerekiyor.

Konsey. Tırnak fırçasını diğer diş fırçalarından ayrı olarak sakladığınızdan emin olun. Onları karıştırabileceğiniz bir gün bile değil. Ve diş aletine kolayca hareket edebilen tırnak aletinde bakteri ve patojenik mikropların kalabileceği gerçeği. Ağzına tiksinmesini istemiyor musun?

Şimdi, vaat edilen banyo tarifleri:

 • 0,5 l ılık su, 1 yemek kaşığı. l. kabartma tozu
 • 300 ml ılık su, 1 yemek kaşığı. l. samimi hijyen için sıvı sabun
 • 0.4 l ılık su, 1 yemek kaşığı. l. deniz tuzu, 1 damla iyot
 • 500 ml ılık su, yarım çay kaşığı sitrik asit
 • 0.5 l ılık patates suyu, yarım limon suyu

Kendi tercihlerinize ve yeteneklerinize göre herhangi birini seçebilirsiniz. Eylemde, neredeyse aynılar.

Çiviler için bir kömür deposunu veya bir spatulayı kaldırıyoruz

Ancak, ıslatma ve fırçalama ile yapılan tüm manipülasyonlardan sonra bile, tırnakların altında belirli bir miktar kir hala kalır. Bu özellikle köşelerde fark edilir. Onları temizlemek için öneriler vardı:

 • bir kürdan
 • keskin makas ipuçları
 • örgü iğneleri
 • dikiş iğnesi
 • bıçakla

Sevgili vatandaşlar! Biz vahşiyiz? Bıçak mı tutuyorsun? Üzgünüz, bu araçlardan herhangi birine ustaca sahip olsanız bile, becerinizi başka amaçlar için bırakın.

Gerçek şu ki, böyle bir temizlik travmatik olabilir. Ve hatta hasar bile fark etmeyebilirsiniz. Ve sonra bir mantar, tırnak plağının eğriliği, enfeksiyon var. İhtiyacınız var mı?

Ayrıca, bu keskin nesneler tırnağın iç yüzeyinde gözle görülmeyen çizikler bırakır. Ve kir onlara daha da doluyor. Durum kendini tekrarlıyor ve her seferinde daha da kötüleşiyor.

Uygar insanlar uzun süre çok fazla yaralanma olmadan tırnakların altındaki kirin nasıl çıkarılacağını anladılar. Tahta çubuklar kullanıyorlar. Kural olarak, turuncu ahşaptan yapılırlar. Yumuşak, ancak dayanıklıdır, bu nedenle tırnak plakasını çizmez. Alete sadece asa denir. Aslında, ucu şu şekildedir:

 • üçgen
 • omuz bıçakları
 • yassı çubuk
 • eğimli koni

Böyle bir çeşit tesadüf değildir.Sonuçta, tırnakların şekli ve her kişi için subungual boşluğun boyutu kesinlikle bireyseldir. Geniş bir seçim geri dönmenizi sağlar.

Bu tür çubukları kullanmak çok kolaydır. Banyo ve fırçalamadan sonra, kalan kiri uygun bir uçla temizlemeniz yeterlidir. Sonunda kremayı unutma!

Uyarı yas sınır veya sabun bar

Kesinlikle papağan olarak tüm kaynaklar bir şey söylüyor: tırnakları kirden korumak için tırnaklarınızın altına kuru sabun parçaları veya tabakları koymanız gerekir. Hey danışmanlar! Kendinize böyle bir numara yapmaya çalıştınız mı? Evet, tüm kayıtlarınız 5 dakika çalıştıktan sonra uçacak! Ve onları tırnakların altına nasıl sıkıştırırsınız? Gerçeği bilmiyorsanız saçmalık örmeyin.

Aslında böyle bir yöntem olması gereken yer. Ancak önemli bir uyarı var: sabun ıslak olmalı! Ve kayıtlarla iç içe geçmeyin. Bir parça ıslak sabunu kazıyın. Tırnakların altına yapışacak ve kirin geçmesine izin vermeyecektir. Çalışmayı bitirdikten sonra, sadece ellerinizi yıkamak ve kalan sabunu bir fırça ile çıkarmak yeterli olacaktır.

Konsey. Bazı insanlar tırnakların altında bir şey hissini sevmezler. O zaman ya tolere etmelisin ya da dikkatlice temizlemelisin.

Yararlı İpuçları

İnsanlar ev işleri yaparken ne sıklıkla eldiven kullanmayı ihmal ediyorlar? Evet, neredeyse her zaman. Rahatsız edici olması gerçeğiyle motive edin. Saçma! Rahatsız - tavanda uyuyor. Ve şimdi endüstri uygun hale getirmek için birçok şey üretiyor:

 • lateks eldiven
 • parmak uçları
 • silikon kremler
 • yapışkan sıva

Yani, büyük olasılıkla, insan için tembellik ve kendiniz için rahat çalışma koşulları yaratma konusunda isteksizlik. Söylediği gibi: Kötü bir kafa bacaklara dinlenmez. Yani, hak ettiği bir dinlenme yerine, tırnaklarınızı kirden de temizlemeniz gerekir. Veya manikür üzerinde durun. Ve bu ek bir para kaybıdır.

Tırnakların şekli izin veriyorsa, ek kirliliğin önlenmesi için, altındaki cildi nazikçe parlatabilirsiniz. Bunu, zımpara tozuna sahip ince bir dosya ile yapmak, iyiden daha fazla zarar vermemek için daha iyidir.

Tırnaklarınızı temizlemek için zamanı ayarlamaya çalışın, böylece akşam düşer. Veya yatmadan önce boş zaman. O zaman kesinlikle bugün kirli bir iş olmayacağını bileceksiniz. Ve prosedürü birkaç kez tekrarlamak zorunda değilsiniz. Gerçekten, hangi yumuşak araçları ve nazik kullanırsanız kullanın, her neyse, herhangi bir temizlik, hassas ciltler için parmaklarınızın ucunda bir mikrotravmadır.

Tırnaklar ve tırnaklar için besleyici bir krem ​​veya özel bir yağı asla unutma. Bu ürünlerin düzenli kullanımı tırnakların düzgün bir şekilde nemlendirilmesini sağlar. Bu, çizilme olasılıklarının daha düşük olduğu anlamına gelir. Sonuç olarak, pürüzsüz tırnaklar kirlenmeye daha az eğilimli olacaktır. İşten sonra, derin temizlik yapmak yerine ellerinizi sabun ve su ile yıkamak kolay olacaktır.

Bu arada, tırnak plağını korumak için şeffaf vernik kullanılması önerileri vardır. Ancak az sayıda insan, uzun tırnakların sahiplerinin serbest kenarın iç yüzeyine verniklenebileceğini biliyor. Bu prosedür, subungual boşluğu kirliliğe karşı önemli ölçüde korur.

Tırnaklarınızı fırçalamak günlük rutininiz olmalıdır. Bugün bahçeye girmeseniz bile. Kirliliği biriktirmek gerekli değildir, böylece uzun hafta sonlarından sonra tırnakları fırça ve çubuklarla kırpmak.

Tırnakların altındaki kir nasıl temizlenir? Çok basit çıkıyor. Asıl mesele prosedürü ertelemek ve mümkün olan en kısa zamanda yapmaktır. Aksi takdirde, ellerinizi sıraya koymak için çok çalışmanız gerekecektir. Böyle tatsız bir şey yapmak için çok tembel misiniz? Sonra tırnaklarınızı mümkün olduğunca kısa kesin. Ve bu sorun sizi bir kez ve herkes için geçirecek.

Video: tırnaklarınızı nasıl düzenlersiniz

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat