Evde bir para ağacı nasıl yetiştirilir

Yeşim bitkisi veya para ağacı, giderek daha popüler bir ev bitkisi haline geliyor. Bozuk paralara benzeyen yumuşak yeşil yaprakları olan kalın bir gövdedir. Eski zamanlardan beri şişman bir kadının iyi büyüdüğü bir evde her zaman refah, refah ve refah olacağına inanılıyordu. Para ağacının bağımsız olarak büyütülmesi dikkat çekicidir. Sadece bu durumda servet getirdi. Bitkinin her zaman taze, bakımlı ve güç dolu görünmesi için ona dikkat etmeniz gerekir.

Para ağacı nasıl yetiştirilir

Para ağacı nasıl ekilir

Hazır ve alışılmış bir işleme sahip küçük bir bitki satın almak kolaydır. Evinizi süsleyecek güçlü, canlı bir çiçek alacaksınız. Bununla birlikte, bitkinin parasal başarı ve refah getirmesi için, büyük bir ağaçtan bir yaprağı veya dalını farkedilmeden sıkıştırmanız gerekir. Büyük ağacın sahibinin hiçbir şey hakkında tahmin yapmaması için bunu yapmanız gerekir, yani basitçe, çekimi çalmanız gerekir.

 1. Crassula'nın broşürleri ve dalları iyi çoğalır ve kuru bir durumda bile kökler verir. Bir bitkiden bir yaprak veya dal yırttıktan sonra, çekim su ve toprak olmadan birkaç saat uzanmalıdır. Yani kök salsa iyi olur.
 2. Sürgünün bir bardak suya indirilmesi ve böylece kök vermesi gerekir. Bununla birlikte, bir yaprağı hemen nemli zemine yapıştırırsanız şişman bir kadın mükemmel bir şekilde kök alabilir.
 3. Pot için para ağacı geniş ve düşük seçmeniz gerekir.
 4. Dikimden önce, toprağı bitki için hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak için, on kısım bahçe toprağını iki kısım kum ve bir kısım kül ile karıştırın. Altta, drenaj sağlamak için gözenekli çakıl taşları veya tuğla parçaları yerleştirin.
 5. Çekimi toprağa ekledikten sonra, birkaç hafta boyunca çiçeği bir tür sera altında, yani sıradan polietilenden yapılmış bir kubbenin altında tutabilirsiniz. Bu, çiçeğin kökünü daha iyi almasına yardımcı olur.
 6. Yeşim bitkisi iddiasız bir bitkidir. Düzgün ekildiğinde, iyi alınır ve birkaç hafta içinde güçlenmeye başlar.

Para Ağacı Bakımı

Bitkinin güçlü ve güçlü olması için düzgün bir şekilde bakılmalıdır.

Para Ağacı Bakımı

 1. Para ağacı sıcak Afrika'dan geliyor, bu yüzden kesinlikle güneş ışığından korkmuyor. Aksine, normal çalışmasını sağlamak için güneşli tarafa bir saksı koymanız gerekir. Sıcak yaz mevsiminin zirvesinde, çiçeği doğrudan güneş ışığında uzun süre bırakmamak daha iyidir, aksi takdirde kuruyan bitkilerden korkamazsınız.
 2. Sulama sık olmamalıdır. Üst toprak kurudukça bitkiyi haftada 1-2 kez sulamak en iyisidir. Şişman kadının büyümeyi bıraktığını fark ederseniz, sulama miktarını azaltmanız gerekir. Ancak bitkiyi kurutmak da imkansızdır - optimum su dengesini bulun. Bitkiyi, oda sıcaklığında çökmüş su ile sulayın. Bitkinin soğuk suyla sulanması şiddetle tavsiye edilmez - ölebilir.
 3. Şişman bir kadının yaşamının optimum sıcaklığı yaz aylarında 20-25 derece ve kışın 10-15 derecedir. Bu bitki açık havada iyi büyür, bu nedenle mümkünse bitkiyi balkona götürün veya pencerenin dışından pencere üzerine yerleştirin.
 4. Para ağacı su prosedürlerini sever, bu nedenle zaman zaman şişman bir kızı bir sprey şişesinden püskürtmeniz gerekir.
 5. Ayda birkaç kez bitkinin gübre ile beslenmesi gerekir. Genellikle bu sadece bitki aktif olarak büyüyor ve çiçek açtığında yaz ve ilkbaharda yapılır. Kışın, üst pansuman isteğe bağlıdır.Genellikle para ağacı, karmaşık bileşikler veya kaktüsler için özel gübreler ile döllenir.
 6. Birkaç yılda bir, bitkinin daha geniş bir tencereye nakledilmesi gerekir. Bunu yapmak için, toprağı tencerenin kenarlarından hareket ettirmeniz ve bitkiyi köksap ve toprakla dikkatlice çıkarmanız gerekir. Toprağı daha büyük bir tencereye yayın ve bitkinin kökünü toprağa ekin. Tencerenin kenarları boyunca boşluklar serpin.
 7. Şişman bir kadını büyütürken, bitkinin oluşumunu izlemek çok önemlidir. Bir çalı değil, bir ağaç yetiştirmek için, alt yardımcı sürgünleri kesmeniz gerekir, böylece bitki gücünü onlara harcamaz. Gelecekte güçlü ve güçlü bir gövdeye dönüşecek en uygun süreçlerden birini bırakın. Bitkinin belirli bir yönde büyümeye başlamasını istiyorsanız, sadece bu yönde büyüyen dalların en üst yapraklarını sıkıştırmanız gerekir. Para ağacı güneşe doğru büyür, bu nedenle zaman zaman tencereyi çevirmeniz gerekir, böylece bitki eşit olarak büyür. Bu yapılmazsa, ağaç dengesini kaybedebilir ve düşebilir. Bu olursa, sadece bitkiyi alın, hasarlı yaprakları kesin ve ağacı tekrar tencereye dikin. Bunun tekrar olmasına izin vermeyin ve bitkiyi zamanında kesin.

Para ağacının büyümesindeki hastalıklar ve problemler

Crassula, olumsuz etkilere dayanabilecek oldukça güçlü bir bitkidir. Nadiren hastalanır, ancak sıkıntılar olabilir.

Para Ağacı Hastalıkları

Bitki ağrılıysa, zararlılar üstesinden gelebilir. Bunlar arasında etli veya kök etli böcekler, uyuz ve psödoskaplar, örümcek akarları, nematodlar ve yaprak bitleri olabilir. Onlardan kurtulmak için alkolde bir sarımsak tentürü hazırlamanız gerekir. Üç sarımsak başının soyulması, karanfil kesilmesi ve şişeyi onlarla doldurması gerekir. Sarımsağı alkolle dökün ve birkaç hafta demlenmesini bekleyin. Şişeyi mümkün olduğunca sık çalkalayın. Bundan sonra, tentürün filtrelenmesi gerekir ve bitkinin gövdesi ve yaprakları onunla silinir. Bu tedaviden sonra zararlılar artık bitkiden korkmuyor. Ayrıca, ağacın kendisi için kesinlikle güvenlidir.

Bitkinin yaprakları aniden kırışır ve koyulaşırsa, sulama suyu soğuktu. Bu tür broşürlerin hemen çıkarılması gerekir, duyularına gelmeleri olası değildir. Yapraklar solgun ve uyuşuk hale gelirse, sulama çok yoğundur. Aksine, bitkiyi nadiren suladığınızda, yapraklarında kahverengi renkte kuru lekeler görünebilir. Noktalar kahverengi, ancak kuru değil, ama yumuşaksa, bitki bir mantarla hastalandı. Bu gibi durumlarda, özel mağazalarda iç mekan bitkileri için antifungal ajanlar satın almanız gerekir. Ve genellikle ağacı havalandırın, böylece bu beladan hızla kurtulun.

Böylece bitkinin kökleri çürüyormuş gibi yumuşak, uyuşuk hale gelir. Büyük olasılıkla, bu kök çürüklüğü. Bu durumda, bitkiyi kurtarmak için, tencereden çıkarmanız ve hasarlı tüm parçaların kökünü temizlemeniz gerekir. Saf artık kökleri olan bir bitki taze toprağa nakledilir. Kök tamamen etkilenirse, sadece bitkiyi kesmek ve yeni kökler vermek ve kök almak umuyoruz.

Şişman bir kadının gövdesi sakar ve çirkin hale gelirse, bitkinin daha fazla güneş ışığına ihtiyacı vardır.

Para ağacının iyi şans getirmesi için

Para ağacının ekimi ve büyümesi ile ilgili birkaç işaret vardır. Sonuçta, bu sadece bir ev bitkisi değil, aynı zamanda mutluluk, sevgi ve refah için korunan bir tılsım.

Para ağacının iyi şans getirmesi için

 1. Çiçeğin iyi büyümesi ve iyi şans getirmesi için, dikim sırasında tencerenin alt kısmına sıradan bir madeni para koymanız gerekir.
 2. Yılın en büyülü gecesi, ağaç dallarına büyük faturalar konulmalıdır. Yeni yılda para ağacının paranın enerjisi ile yüklendiğine inanılmaktadır ve bu da yıl boyunca parasal artışlar vaat etmektedir.
 3. Ağaca yaşayan bir varlık gibi davranın.Toz tabakalarını düzenli olarak silin, yavaşça ütüleyin. Para ağacının bir mal sahibine alıştığını söylüyorlar. Ve uzun süre görünmezse, solmaya ve incinmeye başlar.
 4. Her hafta, aynı gün ve tercihen aynı zamanda, "evcil hayvanınızın" toprağını gevşetmeniz gerekir. Aynı kişinin bunu yapması daha iyidir.
 5. Feng Shui'ye göre, para ağacına sahip pot, güneydoğu tarafındaki pencerede durmalıdır. Açıklamaya göre, bir insanın maddi esenliğinden dünyanın bu tarafı sorumludur.
 6. Nakit akışlarını etkinleştirmek için bir tencereye veya bir bitkinin dalına kırmızı kurdele bağlamanız gerekir.

Bitkinizi sevin, onunla konuşun ve canlıymış gibi konuşun. Ve hızlı büyüme ve yemyeşil çiçeklenme ile size cevap verecektir. O zaman mali işleriniz yokuş yukarı gidecek!

Video: Para ağacı nasıl ekilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat