Bir insan depresyondan nasıl kurtulur: faydalı ipuçları

Bir insan sevdiklerine şefkatle kendini gösteren hoş bir özelliğe sahiptir. Bir arkadaş ya da akrabanın başı belaya girdiğinde, onun kurtarmasına gelirsin. Depresif durumla ilgili sorun özellikle ilgilidir. Birçok insanı yutuyor, ama herkes dışarı çıkamıyor. Bu durumda, akrabalar kurtarmaya gelir, size bir kişiyi depresyondan nasıl çıkaracağınız konusunda etkili tavsiyeler vereceğiz.

Bir insan depresyondan nasıl kurtulur

Depresyon Belirtileri

 • melankolik, hüzün, sebepsiz özlem;
 • uzun süreli ilgisizlik, herhangi bir şey yapmaya isteksizlik;
 • iştahsızlık veya tersine kontrolsüz "zhor";
 • eskiden eğlenceli olan şeylere ilgi kaybı;
 • yanlış yaşam tarzı;
 • kötü uyku, kabuslar;
 • sebepsiz suçluluk;
 • saldırganlık, sinirlilik, sinirlilik;
 • korku ve öfke nöbetleri;
 • intihar eğilimleri;
 • zayıf konsantrasyon;
 • kendi “Ben” kaybım, değersizlik duygusu.

Bir kişi depresyondan çekildiğinde ne yapılamaz

Birine yardım etmek isteyen bir takım hatalar yapabilir, daha da büyük zorluklara yol açacaktır. Her şeyden önce, psikologlar bir kişi ve kendisi için stres olmadan bir oturum yapmanıza yardımcı olacak incelikleri incelemenizi tavsiye eder.

Üzgün ​​hissetmeye gerek yok
Bir akraba veya arkadaş kendini kötü hissettiğinde, onun için üzülmek ister. Akla ilk gelen şey bu. Ancak bu yapılmamalıdır. En azından, bu tür duyguları açıkça göstermemeye çalışın, aksi takdirde kurbanı kendi kendini kırbaçlamaya ve daha da fazla depresyona iteceksiniz. Daha sonra, bu “acı çeken çukuru” sevilen biri için bırakmak son derece zor olacaktır.

Depresyonun kendi kendine geçmesini beklemeyin

Modern insanların güçlü bir ruhu vardır, çünkü sürekli stresle yüzleşmek ve bir şekilde onları yaşamak zorunda kalırlar. Bununla birlikte, uzun süreli depresyonun üstesinden gelmek veya görmezden gelmek oldukça zordur. Bir kişi tam bir varoluş için kişilerarası iletişime ihtiyaç duyar. Sizin açınızdan, azabı hafifletmek ve hatta onları yenmek için mümkün olan her şeyi yapmalısınız.

Depresif bir durumu haklı gösterme
Sevilen biri çok yanılıyorsa ve depresyon bu arka plana karşı gelişirse, durdurmanız gerekir. Whiny ifadelerine kapılmayın ve kurbanın vesilesini takip etmeyin. Bu tür davranışların, örneğin sevdiklerinizin kaybolması gibi ciddi faktörlerden kaynaklanabileceğini anlamak önemlidir. Sonra acı çekmeye izin verilir. Fakat depresyona katkıda bulunan küçük şeylerden bahsediyorsak, bu küçük şeyleri bir insanın kafasından çalmalısın.

İnancını kaybetme
Geçici olarak kendini kaybetmiş ve acı çeken bir uçurumun içinde kalmış bir kişinin acil desteğe ihtiyacı vardır. Bir akraba ya da arkadaşınıza olan inancınızı asla kaybetmeyin, ona "bez" ya da başka bir deyişle demeyin. Bir kişi kendini sarıyor ve bu temelde acı çekiyor gibi görünse bile inancınızı koruyun. Kurbanı doğru kararlara yönlendirmeye çalışın ve onu körü körüne elle yönlendirmeyin.

Önemli bilgi!
Psiko-duygusal çevreyi analiz etme konusunda uzmanlaşmış doktorlar, bir psikologun görevlerini yerine getirirken dikkatli olmanızı önerir. Kendilerine yardım etmek isteyenlerin depresyona girdiği sık durumlar vardır. Hasta ile aynı semptomları gösterdi. Bu nedenle, her şeyi düşünceli bir şekilde yapmanızı ve döküntü kararları vermemenizi öneririz.

Depresyondan bir eş nasıl alınır

 1. Eşinizin yakın akrabalarını arayın ve onlara durumu anlatın.Karınızdan harekete geçmelerine yardımcı olmasını isteyin, ancak depresyon ve çağrınız hakkında konuşmayın.
 2. Kadınlar burnunuzu gömüp biraz ağlayabileceğiniz bir omuza ihtiyaç duyarlar. Ama acımaya gerek yok, darı sessizce oturun ve eşin şikayetlerini dinleyin. Konuştuğu zaman fark edilir derecede kolaylaşacak.
 3. Siz ve eşiniz sık sık konuşma ve güvensizlik konusunda garip bir duraklama yaşarsanız, depresyonda olduğunu unutun. Nazik davranın, neşeyle, ruh eşinizi mümkün olan her şekilde tezahürat edin.
 4. Bir kişi depresyonda olduğunda, küçük bir şey ona korku ve korku verebilir. Konuşurken, birlikte vakit geçirirken bunu aklınızda bulundurun.
 5. İkiniz için bir hobi bulmaya çalışın, eşinizi yeni bir ilginç aktiviteye dahil edin. Tüm hayatı boyunca ne hayal ettiğini hatırlayabildi, ama karşılayamadığını hatırla. Hayallerinizi gerçekleştirin.
 6. Sizin için yoga, pilates, germe, dans, spor salonu üyelikleri alın. Kadınlar tutumlu insanlara aittir, zaten ödediğiniz için kesinlikle yürüyecektir.
 7. Eşinizi “insanlara” daha sık götürün ve bundan önce alışverişe kendinizi bırakın. "Giyecek hiçbir şeyim yok" adı verilen başka bir sorunun karşısında depresyona yardım etmemelisin.
 8. Boş zamanlarınızı temiz havada geçirme alışkanlığını edinin. Ailenin başı olarak, karınızı depresyondan kurtarmak için her şeyi yapmalısınız. Tekne gezileri düzenleyin, bisiklet veya video satın alın, piknik yapın.
 9. Durum her gün karmaşıksa, bir psikoloğa bir eş yazın. Kendi başına gitmek istemesi olası değildir, doktorun hastayla sakin bir ortamda buluşmasını ayarlayabilirsiniz.

Kocanızı depresyondan nasıl kurtarırsınız

Kocanızı depresyondan nasıl kurtarırsınız

 1. Çocukluk çağındaki erkeklere duygularını kendi başlarına tutmaları, ağlamamaları, dışarıdan yardım almadan zorluklar yaşamaları öğretilir. Ancak evli olduğunuzda bu uyum kabul edilemez.
 2. Herhangi bir işlem yapmadan önce bir plan yapın. Adamınızın en çok neyi sevdiğini düşünün. Belki uzun zamandır arabasını değiştirmek ya da spor yapmak istiyordu.
 3. Depresyondaki bir kişinin istediğiniz gibi yardım etmeye yanıt vermeyebileceğini anlamalısınız. Kocası konuşmak istemiyorsa, romantik bir akşam yemeği düzenleyin ve onu bir diyaloga getirmeye çalışın.
 4. Eşin arkadaşlarından yardım isteyin, belki de pratik tavsiyelerde bulunacaklar. Kocanıza baskı uygulamayın, ona güven deyin. Her zaman orada olduğunuzu açıkça belirtin. Mükemmel eş, metres ve anne ol.
 5. Durum çıkmaza girmişse, bir psikoloğa başvurmanızı öneririz. Bunun utanç verici olmadığını söyleyin, uzman adama doğru yolda rehberlik edecek. Ayrıca, motivasyon filmlerini izleyin ve birlikte kitap okuyun.

Psikolojik yardım teknikleri

Dikkat değiştirme

 1. Yöntem oldukça etkilidir. Sevdiğiniz sorun üzerinde yoğunlaşırken, depresif bir durumda olduğu için dikkatini dikkatlice değiştirmeniz gerekir.
 2. Bunu yapmak için, bir kişiyi temiz havada rahatlamaya ve nefes almaya davet etmek yeterlidir. Parkta yürüyüşe çıkın, mümkünse rezervuarı ziyaret edin. Gitmek için herhangi bir yere hedef koymaya gerek yok, sadece yürüyün. Komik hayat hikayelerinizi anlatın.
 3. Sevdiğiniz kişinin depresyona girdiği konuya zarar vermeyin. Yürü ve her şey hakkında sohbet et. Hava durumunu, dünyadaki sorunları tartışın. Zararsız bir argüman başlatabilirsiniz. Sizin göreviniz bir kişinin depresyonun üstesinden gelmek ve olumsuzluklardan uzaklaşmaktır.

eğlence

 1. Bunun nasıl bir ses çıkardığı önemli değil, sıradan eğlence ve olumlu bir ruh hali problemlerden tamamen uzaklaşabilir. Öte yandan, depresyonda olan bir kişinin kendini yenmesi ve eğlenmesi zordur.
 2. Acil bir sorunu geçici olarak unutmak için böyle bir adıma karar vermek yeterlidir. Diğer insanlarla en az temas halinde olan bir eğlence yerini ziyaret etmeye çalışın. Sevilen biri her saniye bir diyalog sürdürmek istemez.
 3. Bu nedenle, parti atmayın veya gece kulüplerine katılmayın. Tiyatroya ilginç bir performans, bir sirk veya tanıdık bir sinema salonu ile gitmeniz önerilir. Aşırı seçenekler ideal olurdu.
 4. Finansal olarak bir paraşütle atlamayı, bir balonda uçmayı veya planör asmayı göze alabiliyorsanız, sevilen birine gerçekten yardım edersiniz. Bu tür duygular unutulmaz, problemler arka planda kaybolur.
 5. Hiçbir durumda dar bir şirkette toplanmayın (adil seks hakkında konuşuyoruz), üzgün melodramlar ve filmler izlemeyin. Kalpten kalbe konuşma gibi toplantılar daha da iç karartıcı. Sorunun paylaşılmasına gerek yoktur, mücadele edilmelidir.

pet

 1. Uzmanlar uzun zamandır evcil hayvanların yardımıyla depresyon tedavisini uyguluyorlar. Sevilen bir kişiden hayvanlarla nasıl ilişkili olduğunu ve yünün alerjisi olup olmadığını önceden öğrenmeniz önerilir.
 2. Bundan sonra hoş bir sürpriz verebilirsiniz. Böylece, bir hayvanı önemsemek ve sevmek, tüm sorunları ve depresif bir durumu arka plana koyacaktır. Bir hayvan kısa sürede neşelenir.

katarsis

 1. Benzer bir yöntem oldukça nadiren kullanılır, ancak bazen diğerlerinden daha etkilidir. Şiddetli depresyonla başa çıkmak için yukarıdaki ipuçlarının tümüne aykırı hareket etmelisiniz. Bir insanın başını üzüntü ve özlem içine daldırması gerekir.
 2. Böylece, zihin halinin kurtuluşu gerçekleşir. Karşılaştırmak, dokunaklı bir film izlerken, oturum sırasında hıçkırık yapabilirsiniz. Resim sona erdiğinde, harika bir ruh hali ortaya çıktığında düşüncelerinizi toplayacaksınız. Hayatı takdir etmeye ve tadını çıkarmaya başlarsınız.
 3. Bu yöntem size ne kadar paradoksal gelse de, gerçekten işe yarıyor. Ruhta uyum görülür, kafa netleşir. Bu sinir sistemi için bir tür şok terapisidir. Bu nedenle, bir kişinin buna hazır olduğundan emin olun.

Depresyon için İlaçlar

Depresyon için İlaçlar

 1. Depresyon patolojik bir duruma dönüşür. Burada uzmanların yardımına ihtiyaç var. Kural olarak, ilaç reçete edilir. Çoğu durumda, antidepresanlar reçete edilir.
 2. Sevilen birine bipolar bozukluk teşhisi konulursa, ruh halini iyileştirici etkisi olan ilaçlar reçete edilir. İlaçların genel durumu normalleştiren sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkisi vardır.
 3. Antipsikotik ilaçlar ve antipsikotikler, depresyonun eşlik ettiği sanrısal bir durumdan kurtulmaya yardımcı olur. Anksiyolitikler manik bir durumda reçete edilir. Distimi için bupropion gereklidir.
 4. Antidepresanlar karmaşık depresif durumlar için reçete edilir. Kompozisyon vücuttaki aracılara etki eder. Duyguları düzenleyerek beyin dokusuna dürtü ileten aracılar olarak hareket ederler.

Sevilen birinin hayattaki zor bir dönemi aşmasına yardımcı olmak için önceden hazırlanmanız ve pratik bilgileri incelemeniz önerilir. Kendinize yardım etmeye çalışın. Yukarıdaki tüm yöntemlere başvurmaya çalışın. Her şey başarısız olursa, sevdiklerinizi bir uzmanı ziyaret etmeye ikna edin. Belki de profesyonel yardıma ve ilaçlara ihtiyacı olacak.

Video: Depresif bir arkadaşa nasıl yardım edilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat