Kışın motosiklet nasıl saklanır: faydalı ipuçları

Genellikle bir motosikletin arabadan daha “yumuşak” bir tekniğe ait olduğu kabul edilir. Hava koşulları nedeniyle, bisikletçiler tüm yıl boyunca demir at kullanamazlar, bunun sonucunda bir süre kullanılmadığı için onu “korumak” zorunda kalırlar. Ekipmanı uygun durumda tutmak için, koruma özellikleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmak gerekir. Önemli konuları sırayla düşünün ve adım adım talimatlar verin. Öyleyse başlayalım.

Kışın bir motosiklet nasıl saklanır

Aşama 1. Depolama yeri seçimi

 1. Korumanın ana yönü, optimum sıcaklık rejimine sahip bir odanın seçimidir. Kural olarak, gösterge 12-16 derece arasında değişmelidir. Sıcaklık dalgalanmalarının genellikle bir motosikletin bileşenlerini ve montajlarını korozyona uğratan yoğuşma oluşumuna yol açtığını unutmamak önemlidir.
 2. Odanın nemine dikkat etmeye değer,% 35-40 işaretini geçmemelidir. Bazı araç sahipleri, ekipmanı odanın uzak köşesine yerleştirerek ev depolaması yaparlar.
 3. Büyük şehirler motosiklet depolama merkezleri ile donatılmıştır. Bu tür kurumlarda, tüm koşullar karşılanır, bu nedenle bu seçeneği dikkate almak mantıklıdır.

Aşama 2. Benzinin korunması

 1. Koruma daima yakıt sistemiyle başlar. Boş bir gaz deposuna sahip bir motosiklet saklarsanız, korozyon boşluğunda büyümeye başlar. Daha sonraki odaklar, tüm yakıt sistemine çarpacak ve bu da feci sonuçlara yol açacaktır.
 2. Benzin istasyonunu ziyaret edin, yakıtı “göz kürelerine” doldurun. Prosedürü doğru bir şekilde yerine getirmek için, önce ayak tablası üzerinde duran motosiklete yakıt ikmali yapın ve ardından düz bir şekilde koyun ve kapağa benzin ekleyin, mümkünse bir arkadaşınızın yardımını kullanın.
 3. Modern benzin, kısa raf ömrü nedeniyle hoş olmayan oksitleme özelliğine sahip olduğundan, yakıta katkı maddeleri eklenmelidir. Vana ve yakıt sistemi temizleyici satın alın, hala benzin istasyonundayken talimatlara göre benzine ekleyin. Böyle bir hareket, karbon birikintilerini yakacak ve yakıtın oksidasyonu sırasında tankın dibinde biriken birikintileri önleyecektir.
 4. Depolama yerine vardığınızda, katran birikintileriyle savaşan ve yakıt besleme düğümlerini korozyondan koruyan bir benzin stabilizatörüne dökün. Ürünler hem enjeksiyon (enjeksiyon) sistemi hem de karbüratör için tasarlanmıştır. Stabilizatörü ekledikten sonra motoru çalıştırın, 10-15 dakika çalışmasını bekleyin, kapatın.

Aşama sayısı 3. Motosiklet yıkama

 1. Motorcular, kirli bir durumda korunmak için bir motosiklet göndermenin kendinize saygı duymadığını bilir. Bu nedenle, depolama yerine göndermeden önce ekipmanın yıkanması önerilir. Prosedürü donanımlı lavabolarda yapabilir veya kendi kendini temizlemeye başvurabilirsiniz. Motosikleti alkalin bileşiklerle yıkayamazsınız, bu tür ürünler korozyona karşı yeterli koruma sağlamaz.
 2. Motosikletinizi toz ve kirden temizlemek için özel olarak tasarlanmış araçlara öncelik verin. Bisiklet Temizleyici ürünlerine daha yakından bakın, korozyona karşı savaşan balmumu içerir. Kompozisyon manuel yıkama için uygundur ve özel mağazalarda satılmaktadır. Ürün ılık suyla yıkanır, ellerin cildi için en uygun pH dengesini içerir, bu nedenle kullanımına başvurmaktan çekinmeyin.
 3. Yıkadıktan sonra, emici bir süngerle fazla suyu toplayın, motosikleti temiz havada kurumaya bırakın. İsterseniz, ekipmanı cila ile kaplayabilirsiniz, ancak çoğu durumda sadece toz çeker.

Aşama sayısı 4. Motorun korunması

Motosiklet motorunun korunması

 1. Motosiklet motorunun korunması hem içeride hem dışarıda yapılmalıdır.Bu tavsiyeyi göz ardı ederek, silindirleri ve diğer ekipman birimlerini paslandıracaksınız.
 2. Motor mağazasında aerosol şeklinde Motor Innenkonservierer Korozyon Önleyici Gres satın alın. Şişe, yaklaşık 10 cm uzunluğunda uygun bir plastik tüp ile donatılmıştır.Aynı tasarım, ulaşılması zor noktaları işlemenizi sağlar ve işi büyük ölçüde basitleştirir.
 3. Motosikletin dört zamanlı bir motoru varsa, mumları sökün, bileşimi her deliğe 3-5 saniye püskürtün. Aynı zamanda, krank milini aynı anda uygun bir şekilde kranklamanız gerekir (arka tekerlek, kick marş).
 4. İki zamanlı motorlarda, ürün doğrudan karbüratör girişine dökülürken, motor çalışmalıdır. Püskürtme süresi yaklaşık 12-15 saniyedir, artık değil. Gerekirse, gaz kelebeğini motorun işlemin sonuna kadar durmaması için koruyun.

Aşama sayısı 5. Silikon Parça İşleme

 1. Motorun işlem süresi boyunca, tüm parçalar yıkandıktan sonra kurutuldu, bunları silikonla işlemenin zamanı geldi. Buna lastik bantlar, contalar, elektrik kabloları, döner bağlantılar dahildir.
 2. Bir yağlama deposundan Silikon Spreyi satın alın ve motora, çatallara ve tekerlek yağı contalarına ince bir tabaka uygulayın. Ayrıca soğutma borularını da işleyin. Yağlama, kauçuğun çatlamasını, sertleşmesini ve erken yaşlanmasını önler.
 3. Kablolama gelince, korumak için konektörlere uygulanan "Elektronik Sprey" (Elektronik Sprey) yardımcı olacaktır. Teller için, “Made Schutz Spray” (Marder Schutz Spray) adlı başka bir araç kullanılması önerilir, kemirgenleri korkutur.
 4. Kablolar, tutamaklar, menteşeler ve çekiş ile ilgili olarak, listelenen parçaları motoru veya üniversal aleti “LM-40” (LM 40) işlemek için bir bileşikle yağlayın.

Adım adım talimatları izlerseniz, motosikleti kış depolama için hazırlamak kolaydır. Son koruma öncesinde lastiklere özel bir bileşik uygulayın, kauçuğun deforme olmasına izin vermeyin. Aküyü motosikletten çıkarın ve eve götürün, ekipmanı ele geçirin veya orta basamak üzerine yerleştirin.

Video: kışın bisikletinizi nasıl tutabilirsiniz

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat