Evde Ginger Turşu Nasıl

Zencefil kökü bir vitamin deposu olarak kabul edilir. Bitki bağışıklık sistemini güçlendirmenize izin verir, kan dolaşımını iyileştirir, ciddi yanıkları ve derin aşınmaları tedavi eder. Eski Çin bilgeleri, zencefil kökünün bir kadını soğukluktan ve kısırlıktan kurtarabileceğini iddia etti. Ayrıca, turşu bitkisi cildin erken yaşlanmasını yavaşlatır ve vücudun tüm metabolik süreçlerini iyileştirir. Genellikle, ürün mide bulantısı, ishal, sindirim sisteminin iltihabı ile mücadelede kullanılır.

Zencefil Turşu Nasıl

Pratik öneriler

 1. Zencefil kökü turşusu kırmızı şarap, şarap, elma, masa veya pirinç sirkesine dayanır. Genellikle soya sosunda zencefil pişirmenize izin veren tarifler bulabilirsiniz.
 2. Ortalama dekapaj süresi 3 gündür, ancak bazı ev hanımları köke daha uzun süre dayanır. Raf ömrü açısından zencefil buzdolabında 30 günden fazla saklanmaz. Uzun pozlama için kapaklı plastik tek kullanımlık kaplar, cam kavanozlar, seramik açılıp kapanabilir bir kap idealdir. Hiçbir durumda zencefili metal bir kapta tutmamalısınız.
 3. Japon suşi ve rulolarının zencefil ile birlikte servis edildiği bilinmektedir. Ürün, aşağıdakilerin tadını çıkarmak için son tüketilen yemeğin tadını kesmenizi sağlar. Ayrıca, turşu kök parazitlerin vücudunu rahatlatır, zehirlenmeyi önler ve ağız boşluğunu dezenfekte eder. Bu durumda, bağırsakların ve midenin çalışmasında büyük bir iyileşme vardır.
 4. Turşu zencefil, birinci ve ikinci kursların, bağımsız mezelerin, salataların ayrılmaz bir parçasıdır. Genellikle rendelenmiş elma, rendelenmiş lahana ve havuç ile birlikte kullanılır. Hassas bir tat, ananas, zencefil, tavuk, fasulye ve yumurta içeren bir salata bırakır. Genellikle, meyve salatalarına turşu bir ürün eklenir.
 5. Dünyaca ünlü "Gingerbread" çayı bitkinin kökü temelinde hazırlanır. Düzenli uzun yapraklı çaya limon, bal ve turşu zencefil eklerseniz, güçlü bir anti-enflamatuar ajan alırsınız. İçecek, soğuk algınlığı sırasında bağışıklığı artıracak, bronşiti iyileştirecek ve pnömoniyi hafifletecektir.
 6. Zencefil kullanımına kontrendikasyonlar mide ülseri, ürolitiyazis, böbreklerin ve karaciğerin aktivitesi ile ilgili problemler olarak kabul edilir. Hamile ve emziren kadınlara gelince, zencefili dikkatle yemelidirler. Pirinç sirkesinde marine edilen bileşime tercih edilmesi tavsiye edilir.
 7. Sadece kabuğu erken patateslerden daha kalın olmayan genç bir kök seçin. Aksi takdirde, nihai ürün sert, kuru ve güçlü bir acı ile olacaktır. Zencefilin nasıl seçileceğini bilmiyorsanız, piyasaya başvurun. Satıcı sizin için her şeyi yapar.
 8. Salamura zencefilin açık pembemsi bir renk tonuna sahip olduğuna inanmak gelenekseldir. İşlemi erik sirkesi ile gerçekleştirirseniz bu etkiyi elde edebilirsiniz. Ayrıca bir dilim pancar ekleyebilir veya az miktarda kırmızı şarap dökebilirsiniz. İkinci durumda, tat daha rafine edilecektir.

Turşu Zencefil: Klasik

 • içme suyu - 530 ml.
 • zencefil kökü (genç) - 300-310 gr.
 • küçük tuz (iyotla değil) - aslında
 • toz şeker - 120 gr.
 • sofra sirkesi (% 6 konsantrasyon) - 130 ml.
 1. Zencefil kökü yıkayın, soyun. Çok ince plakaları kesin, özel bir bölme rende (bir uzun delik) kullanabilirsiniz. Kıyılmış zencefili bir cam kaba yerleştirin, 20 g serpin. tuz ilave edin, örtün ve 8 saat bekletin.
 2. Bir tencereye su dökün, toz şeker ve sirke ekleyin, karıştırın.Tuzlu suyunun yarısını (yaklaşık 260 ml) başka bir kaba dökün. Zencefili sobaya koyun (orta güç). Kompozisyon kaynadığında, 10 dakika daha pişirin.
 3. Kapaklı bir kap hazırlayın (tercihen bir cam kavanoz). Pişmiş zencefili çatalla çıkarın, bir kaba aktarın. Salamura, mantar, geri kalanı ile 3 gün boyunca soğutun. Sürenin sona ermesinden sonra, tadına devam edin, 1 aydan fazla saklamayın.

Beyaz şarap ile turşu zencefil

Beyaz şarap ile turşu zencefil

 • pirinç sirkesi (konsantrasyon% 2.5) - 210 ml.
 • sek beyaz veya yarı sek beyaz şarap - 85 ml.
 • votka - 55 ml.
 • içme suyu - 1 l.
 • toz şeker - 85 g.
 • zencefil kökü - 550 gr.
 1. Zencefil kökü yıkayın, kağıt havlularla kurulayın, kabuğu patates ve havuç için bir temizleyici ile çıkarın (ince bir bıçak kullanabilirsiniz). Zencefili parçalara ayırın (tabaklar değil).
 2. Bir tencereye su dökün, kaynatın, içine zencefil dilimlerini daldırın. Yaklaşık 5 dakika pişirin, sonra çıkarın, bir peçete ile kurulayın, çok ince katmanlar halinde kesin.
 3. Kuru şarabı toz şekerle karıştırın, votka dökün. Hazırlanan karışımı tencereye gönderin, soba üzerine koyun. Ateşi minimum ve orta işaret arasına ayarlayın, kristaller çözünene kadar pişirin.
 4. Kütle kaynadıktan ve homojen hale geldikten sonra, pirinç sirkesine dökün, 1 dakika daha pişirin, sobadan çıkarın. Kıyılmış zencefili bir cam kaba koyun, pişmiş turşuyu dökün, kapatın.
 5. Oda sıcaklığına soğutun, baharatları buzdolabında 3 gün boyunca sıkıca kapatın. Bundan sonra, sıvıyı boşalttıktan sonra kullanmaya devam edin. Soğukta 2 aydan fazla tutmayın.

Şarap Sirkesi ile Turşu Zencefil

 • votka - 15 ml.
 • zencefil kökü (genç) - 225 gr.
 • şarap sirkesi - 60 ml.
 • tuz - 5 gr.
 • toz şeker - 50 gr.
 1. Zencefil kökü musluğun altında yıkayın, kurutun. Soyun, dilimler halinde kesin (dilimler halinde değil), derin bir kaseye aktarın ve sıcak su ile doldurun. 3 dakika bekleyin, süzün, zencefili sıkın.
 2. Sebze kabuğu kullanarak, kökü ince tabaklarla doğrayın. Votka, şarap sirkesi, 30 ml bir tencereye veya kalın tabanlı bir tavaya dökün. filtrelenmiş su. Tuz ve şeker ekleyin, sobanın üzerine yerleştirin.
 3. Kristaller düşük güçte çözünene kadar kaynatın, sonra soğutun. Bir cam kabı kaynar suyla haşlayın, kurulayın, doğranmış zencefili bir kavanoza aktarın. Soğuduktan sonra turşuyu dökün.
 4. Bir kapakla sıkıca kapatın, oda sıcaklığında 10 saat bekletin. Bu süreden sonra 12 saat daha buzdolabına taşıyın. Balık ve et yemekleri ile servis yapın.

Pancarlı Turşu Zencefil

 • sofra sirkesi (konsantrasyon% 9) - 35 ml.
 • zencefil kökü - 260 gr.
 • içme suyu - 550 ml.
 • toz şeker - 35 gr.
 • tuz - 7 gr.
 • pancar - küçük bir dilim
 1. Zencefil kökü yıkayıp soyulur, tekrar su ile durulanır ve kurutulur. Sebze tabağı ile ince tabakları doğrayın. Zencefili ne kadar ince keserseniz, baharat o kadar zengin ve yumuşak olur.
 2. 225 ml dökün. tencereye su koyun, tuz ekleyin ve kaynatın. Granüller tamamen çözündüğünde, ocağı kapatın ve zencefili tuzlu suya dökün. 7 dakika bekleyin, sıvıyı boşaltın.
 3. Suyun ikinci kısmında (225 ml.) Toz şeker ekleyin, karıştırın ve soba üzerine yerleştirin. Kütleyi kristallerin çözünmesine getirin, brülörü kapatın.
 4. Pancar dilimini şuruba ekleyin, zencefil karışımını dökün. Doğal koşullar altında (oda sıcaklığı) soğumaya bırakın. Marine içindeki zencefili kavanoza hareket ettirin, kapağı kapatın.
 5. Kabı buzdolabına 10 saat koyun, ardından zencefili deneyebilirsiniz. 5-10 derecelik bir sıcaklıkta 30 günden fazla saklamayın.

Kırmızı şarap ile turşu zencefil

Kırmızı şarap ile turşu zencefil

 • pirinç sirkesi - 165 ml.
 • votka - 35 ml.
 • içme suyu - 250 ml.
 • zencefil kökü - 440 gr.
 • şeker - 90 gr.
 • kuru şarap (kırmızı veya pembe) - 60 ml.
 1. Zencefil kökü önceden yıkayın, kurutun ve soyun. Sebzeyi bir bıçak veya sebzeler için özel bir soyma ile ince dilimler halinde kesin. Tencereye su dökün, kaynatın, oraya zencefil gönderin ve 3 dakika pişirin.
 2. Farklı bir kapta şarap, toz şeker, votka, sirke, su karıştırın. Ateşe koyun, şeker kristalleri çözünene kadar pişirin. Ardından, turşuyu ısıdan çıkarın, 35 derecelik bir sıcaklığa soğutun.
 3. Cam kavanozu kaynar suyla haşlayın, doğranmış zencefili içine alın. Turşuyu dilimlere dökün, mantarlayın ve 48 saat boyunca soğuğa aktarın. Sürenin bitiminden sonra tadına başlayın.

Erik Sirkesi ile Turşu Zencefil

 • tuz - 20 gr.
 • toz şeker - 60 gr.
 • erik sirkesi - 145 ml.
 • zencefil (kök) - 160 gr.

 1. Kök mahsulünü yıkayın, kabuğu bir bıçakla çıkarın. Kökü tuzla ovalayın, oda sıcaklığında 10 saat bekletin. Bundan sonra, zencefili musluğun altında durulayın, havlularla kurulayın.
 2. Kökü lifler boyunca ince yarı saydam dilimlerle parçalayın. Küçük bir tava alın, içine 1 litre dökün. su, tuz. Doğranmış zencefili daldırın, 2 dakika pişirin.
 3. 200 ml dökün. Kökün kaynatıldığı su, hala bu sıvıya ihtiyacımız var. Kalan suyu boşaltın, sebze dilimlerini oda sıcaklığına soğutun.
 4. 200 ml alın. su dökün, üzerine erik sirkesi, şeker ve tuz ekleyin, granüller eriyene kadar karıştırın. Zencefili bir cam kaba taşıyın, turşuyla doldurun ve mantarla doldurun.
 5. Kök mahsulünü yaklaşık 10 saat bekletin, sonra kullanmaya devam edin. Baharatları yaklaşık 25 gün boyunca tutun, kabı periyodik olarak sallayın. Suşi, et ve balık yemekleri ile servis yapın.

Zencefili kendiniz temizlemeye başlamadan önce, satın alınan ürünlerin tadını deneyin. Bir Japon restoranını ziyaret edin veya bir süpermarkette ambalaj satın alın. Zencefil kökü turşusunu anlamak için acı, büzülme veya tatlılık varlığını değerlendirmek önemlidir.

Video: suşi zencefil nasıl marine edilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat