Turşu Fırını Kızartma Tavuk Nasıl

Deneyimli ev hanımları, evde tavuk turşusu yapmanıza izin veren birçok tarif geliştirdi. Bu yemeği sonsuza kadar pişirmenin özellikleri hakkında konuşabilirsiniz, ancak size altın turşusu tarifleri koleksiyonu sunmaya karar verdik. Sonuçta, bildiğiniz gibi, nihai ürünün tadını temel alır. Etin sadece sulu değil, aynı zamanda yumuşak, aromatik olması da önemlidir. Hazırlıktan hazırlığın sonuna kadar, baharatların ve ana bileşenlerin oranlarını izlemek gerekir.

Turşu Fırını Kızartma Tavuk Nasıl

Pratik öneriler

Diğer işletmeler gibi, dekapaj tavuğu da dikkate alınması gereken bir dizi özel özellik içerir. Lezzetli bir turşusu hazırlamanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları.

 1. Prosedürün süresi tavuğun başlangıç ​​büyüklüğüne bağlıdır. Örneğin, kanatlar ve göğüs sosda yaklaşık 2-3 saat bekletilirken, kalçaların hazırlanması için 3-4 saat sürecektir. Karkasın tamamen pişirildiği durumlarda, maruz kalma süresi 8-10 saate çıkarılır. Mümkünse, kuşun vücudunun herhangi bir bölümünü bütün gece ıslatmak en iyisidir.
 2. Deneyimli şefler mayonez sosunda tavuk turşusu önermez, çünkü yemeğin tadını tamamen öldürür. Ek olarak, bu ürüne dayalı turşusu sirke esansı içerir. Pişirirken, lifleri sertleştirir, bunun sonucunda acı vermeye başlarlar.
 3. Tavuğu turşuyla ovaladıktan sonra eti buzdolabına gönderin. Soğuk, ıslatma sürecini daha iyi etkiler, ancak prosedürün süresinin 30-60 dakika arttırılması gerekir. Oda sıcaklığında sadece göğüs ve kanatlar salamura edilmelidir.
 4. Tavuğu marine etmenin en basit ve en hızlı yolu, yağla karıştırılmış baharatları kullanmaktır. Birkaç kuru ot çeşidini bir bileşimde birleştirin, zeytin, mısır veya bitkisel yağ ekleyin, karkayı veya parçalarını karışımla ovalayın. Birkaç saat sonra, son pişirme için yemeği fırına gönderin.
 5. Tuz ilavesini dikkatlice izleyin. Tabii ki, her turşuya dahil edilir, ancak diziyi takip etmelisiniz. Tavuğu fırına göndermeden önce çeyrek saatte doğranmış deniz tuzu ekleyin. Derhal müdahale ederseniz et kuru ve sertleşir.
 6. Ortalama karkas (satın alınan) yaklaşık 1.3-1.7 kg ağırlığındadır. 180-200 derece sıcaklıkta 1.5 saat pişirin. Et yapısı size ürünün hazır olup olmadığını anlatacaktır: uyluğu çatalla delin, sızan sıvının rengini değerlendirin. Açıksa - tavuk hazırdır, gölgenin kırmızıya daha yakın olduğu durumlarda - 20-30 dakika daha bekleyin.
 7. En sulu ve güzel kokulu tavuğu almak için onu tüm pişirme aşamasında takip edin. Eti pişirme sırasında açığa çıkan meyve suyu ile dökün. Bu tür manipülasyonları pişirmeye başladıktan 30-40 dakika sonra yapın (fırına gönderin). Sonunda, ürün dişlerde çatlamak güzel olacak altın bir kabuk bulacak.
 8. Karkasları kendi suyunuzda hazırlamak için, özel fırın poşetleri, gıda folyoları veya tavuğun boyutunu aşmayan bir kalıp kullanmak daha iyidir. Dışarı akarken, ısıtılan sıvı eti sarmaya başlayacak, ihale ve sulu hale getirecektir.
 9. Tavuğu bir garnitür ile pişirmeye karar verirseniz, karıştırmayı da unutmayın. Bu durumda, meyve suyunun tahsisi sırasında, sıvıyı tabağa dağıtın. Garnitürün yeri ile ilgili olarak, karkasın üstüne veya yanına yerleştirin. Etin bir tamamlayıcısı olarak patates, brokoli, patlıcan vb. Yaygın olarak kullanılmaktadır.
 10. Yukarıdakilerden anlaşılacağı gibi, yemeği yumuşak ve yumuşak yapan tavuk suyudur. Tavuğu gıda folyosunda pişirirken, karkasın sıkıca sarıldığından emin olun. Aynı zamanda, bileşimi sızmasını önleyerek tavuğu dikişleri yukarı gelecek şekilde yerleştirin.

Baharat nasıl seçilir

Tavuk turşusunun hazırlanmasında, kullanılan baharatlar önemli bir rol oynar. Beğendiğiniz bileşenleri seçin, güvenle denetleyin.

Tavuk turşusu için baharat nasıl seçilir

 1. Zerdeçal. Çoğunlukla, ürün doğu ülkelerine dağıtılır, ancak tüketicisini Rusya'da da buldu. Baharatlar yemeğe mükemmel bir tat verir, ancak zerdeçal küçük miktarlarda kullanılmalıdır. Parlak aromaya ek olarak, tavuk altın bir kabuk bulacaktır.
 2. Biber. Turşuya öğütülmüş siyah ve pul biber ekleyebilirsiniz. İlk seçenek evrensel olarak kabul edilir, neredeyse her yemeğe eklenir. İkincisi daha kaprisli, baharatlı, ete Meksika dokunuşu vererek dozajda kullanılmalıdır.
 3. Aromatik otlar. Bu tür baharatlar kekik, adaçayı, nane, mercanköşk, biberiye, fesleğen içerir. İstenirse, bitkileri bağımsız bir ürün olarak kullanmasına veya benzersiz bir karışım oluşturarak birlikte karıştırmasına izin verilir. Kendi kompozisyonunuzu oluşturuyorsanız, kurutulmuş zencefil veya kişniş eklemeyi de düşünün.
 4. Hindistancevizi. Metresler, patates ve mantarlı tavuk eklediklerinde baharatları başarıyla ekliyorlar. Küçük hindistan cevizi ve mantarların hazırlandığı yumuşak kremalı sos ile iyi giden bu ürünlerdir.
 5. Curry. Seçenek ızgara veya marine edilmiş tavuk turşusu için uygundur. Köri homojen bir bileşen değil, parlak bir karışımdır. Baharat, kimyon, hardal, hindistan cevizi, kişniş ve kırmızı / biber içerir. Bu nedenle, hazırlanmaya başlamadan önce kullanılan miktarla ilgili etiketin incelenmesi tavsiye edilir.

Tavuk Turşusu Nasıl Yapılır

Turşunun hazırlanması yönteminden bağımsız olarak, tavuk pişirme seçeneğini seçin. En yaygın olanı folyo, pişirme kılıfı, özel bir formdur.

Limon kabuğu rendesi

 • tavuk - 1 adet.
 • limon - 2 adet.
 • tuz
 • kekik
 • öğütülmüş karabiber
 1. İlk meyvenin lezzetini çıkarın, ikinci meyvede, suyunun çıkması için bir bıçakla 6-8 derin delik açın.
 2. Tavuğu soğuk, tercihen eriyik suyla yıkayın, kağıt havlu veya havlu ile kurulayın.
 3. İlk limonun kabuğunu küçük bir bölümle rende üzerine rendeleyin, üzerine kekik, tuz ve karabiber ekleyin, karıştırın. Tavuk karkasını ortaya çıkan bileşim ile hem içeride hem de dışarıda yağlayın.
 4. Karın içine delikleri açtığınız limonu bıçakla yerleştirin. Tavuğu iplik ile dikin, böylece pişirme sırasında meyve suyu sızmaz.
 5. Fırını önceden 190-200 dereceye ısıtın, tavuğu bir fırın torbasına koyun, son pişirmeden önce 1 saat 20 dakika gönderin.
 6. Tavuğu pişirme işlemi boyunca pişirme manşonundan çıkarmayın. Cam bir formda pişirmeye karar verirseniz, karkayı ısıl işlem sırasında göze çarpmaya başlayacak limon suyu ile püskürtün.
 7. Tavukun açık bir altın rengi olana kadar pişirmeye devam edin.

Önemli!Nihai ürünün kendine özgü bir narenciye aromasına sahip olmasını istemiyorsanız, karkayı limon kabuğu rendesi ile ovalamayın. Aynı zamanda, tüm meyveyi değil, narencinin yarısını içine koyun.

Soya Sosu Turşusu

 • soya sosu - 35 ml.
 • sıvı bal - 75 g.
 • mısır veya bitkisel yağ - 110 ml.
 • kişniş - 1 gr.
 • fesleğen - 1 gr.
 • karabiber - bir bıçağın ucunda
 1. Soya sosunu derin bir kaseye dökün, balı mikrodalgada ısıtın ve kaseye gönderin. Doğal yağ ekleyin, baharat ekleyin, karıştırın.
 2. Tavuk karkasını yıkayın, bir havluyla kurulayın, turşuyla ovun.Tavuğu özel bir biçimde pişirdiğiniz durumlarda, turşunun 2 katını yapın, böylece pişirme sürecinde üzerine et dökün.
 3. Fırını önceden ısıtmadan, ürünü 180-190 derece sıcaklıkta 1.5-2 saat pişirin. İsteğe bağlı olarak, karkasın göğsünde ve kalçalarında bir çatalla delikleri delebilirsiniz.

Ekşi Kremalı Marine
Ekşi krema turşusunda tavuk

 • ekşi krema (% 20-25 yağ içeriği) - 110 gr.
 • zeytin veya mısır yağı - 40 ml.
 • tavuk - 1 adet. (1.3-1.5 kg.)
 • tadına bakmak için tuz
 • baharat - takdirine bağlı olarak
 1. Yağ ekşi krema, baharat, doğal yağ ve tuzu homojen bir karışım halinde karıştırın.
 2. Elde edilen tavuk karkasını ovun, bir fırın torbasına yerleştirin, bir dikiş iğnesiyle 4-5 delik açın.
 3. Fırını önceden ısıtın, pişirilecek ürünü 1 saat 15-20 dakika gönderin. Karkasları eşit şekilde pişecek şekilde periyodik olarak çevirin.
 4. Sürenin bitiminden sonra, eti fırından çıkarmak için zaman ayırın, yaklaşık dörtte bir saat demlenmesine izin verin. Fırında patates ve otlar ile servis yapın.

Sarımsak turşusu

 • sarımsak - 7 çatal
 • tavuk - 1 adet.
 • ekşi krema veya mayonez (yağ içeriği% 20-30) - 120 gr.
 • kırmızı biber - 3 gr.
 • köri tozu - 2 gr.
 • tatmak için tuz ve karabiber
 1. Bir presten 4 diş sarımsak geçirin, kırmızı biber, köri, biber ve tuz ile birleştirin. Tavuğu ortaya çıkan bileşim ile ovalayın, 1 saat buzdolabına koyun.
 2. Kalan 3 diş sarımsakını ince dilimler halinde kesin, tavuğun içine yerleştirin ve karkas dikin. Eti folyoya sarın, dikişler yukarı gelecek şekilde fırın tepsisine yerleştirin.
 3. Fırını önceden ısıtın, 1 saat boyunca 200 derecede pişirin. Belirtilen süreden sonra sobayı kapatın, tavuğu fırında yarım saat daha bırakın.

Yeterli teknoloji bilgisine sahipseniz tavuk turşusu pişirmek kolaydır. 190-200 derece sıcaklıkta karkas pişirin, baharatlarla deneyin. Soya sosu, sarımsak, ekşi krema veya limon kabuğu rendesi kullanmayı düşünün.

Video: fırında lezzetli tavuk nasıl pişirilir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat