Saçı aydınlatmak için kefir maskesi

Kefir maskeleri doğal ve yapay sarışınlar için uygundur. Ekşi süt ürünü sadece sarılığı gidermek ve saçı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda amonyak boyaları ve perma nedeniyle hasar gören bukleleri de onarır. Kahverengi saçlı kadınlar için sağlıklı bir içecek uygundur. Kefir rengi eşit yapar ve sağlıklı bir parlaklık katar. Tabii ki, bir ekşi süt ürünü, bir esmeri platin sarısı haline getirmeyecek, ancak aydınlatıcı bir saç boyasına harika bir katkı olacaktır.

Saçı aydınlatmak için kefir maskesi

Aşırı kuru ve kırılgan

Bir sonraki deneylerden sonra parlaklıklarını kaybeden bukleler, maskeyi doğal yağlarla canlandıracak. Rafine edilmemiş zeytin veya hindistancevizi satın almanız önerilir. Ama ucuz dulavratotu ile alabilirsiniz. Evde boyadıktan sonra saçlar büyük ölçüde hasar görürse, ürüne tekerlek eklenir.

Temel, yağ içeriği en az% 3.2 olan kefir olacaktır. Bir kız bir uygulamada görünür bir sonuç almak istiyorsa, ürün 3-4 gün buzdolabında ısrar eder. Bu dönemde, ekşi süt konsantrasyonu artacaktır, bu nedenle bileşenin saç yapısına nüfuz etmesi ve koyu gölgeden sorumlu pigmentleri yıkaması daha kolay olacaktır. Yumurta sarısı bukleleri hasara karşı koruyacak ve vitaminlerle doyuracaktır.

Kefir tavaya dökülür. Maske daha az sıklıkla kalın bir tabana sahip kaplarda yanar. İş parçası yavaş ateşe gönderilir ve 40-45 dereceye kadar ısıtılıncaya kadar bekleyin. Baz periyodik olarak karıştırılır ve aynı zamanda yumurta sarısını yendi. Yemyeşil köpük ılık kefire dökülür, 2-3 çorba kaşığı ekleyin. l. bitkisel yağ ve 20 ml hint yağı.

İşlemden önce kafa yıkanmaz, ancak sade su ile hafifçe nemlendirilir. Saç bir aydınlatma maskesi ile emprenye edilir ve plastik bir torbadan bir başörtüsünün üstüne bağlanır. Kefir ürününün daha iyi emilmesi için bir mendil sarın.

Hızla yağlanan saçlar için seçenek

Ekşi sütlü ürünler balsamları aynı anda birkaç işlevi yerine getirir: yağ bezlerini hafifletir, tedavi eder, geri yükler. Ana şey, kefir tabanına doğru bileşenleri eklemek. Örneğin, yıkandıktan bir gün sonra yağlı hale gelen saçlar hardal tozu içeren bir bileşim ile tedavi edilir.

Bahara ek olarak ihtiyacınız olacak:

 • badem veya dulavratotu yağı;
 • doğal bal;
 • yumurta sarısı.

Baz olarak yağsız taze kefir kullanılır. Düşük ısıda yarım bardak hammaddeyi 37-40 dereceye kadar ısıtın, 1 yemek kaşığı girin. l. kuru hardal. Toz topaklara karışmayacak şekilde karıştırın. Büyük baharat parçaları hassas kafa derisini yakabilir.

Arındırıcı maske, çırpılmış yumurta sarısı köpüğü, 20 ml bitkisel yağ ve 1 çay kaşığı ile terbiye edilir. bal. Bileşenlerin birleşmesi için 5 dakika kısık ateşte ısrar edin. Ürünün keskin bir keskin kokusu varsa, biberiye veya limon esansiyel yağı ile kesilir. Sadece 3-4 damla.

İlk olarak, kefir kütüğü köklere sürülür. 5 dakika sonra, uçlar bir parlatıcı bileşim ile emprenye edilir ve kütle saçın tüm uzunluğu boyunca dağıtılır. Kafanıza bir film koza ve havlu havlu koyun. Isı kimyasal reaksiyonları tetikler ve ekşi süt asitlerinin buklelere emilmesini sağlar.

Kahverengi saçlı yemek tarifleri

Koyu saç sahipleri ilk uygulamadan sonra nadiren olumlu bir sonuç elde etmeyi başarırlar. Hayal kırıklığına uğrarlar ve yöntemi etkisiz olarak düşünerek kefir maskesini reddederler. Boşuna, çünkü 4-5 prosedürden sonra, teller gerçekten 1-2 ton daha hafif hale gelir. Her ne kadar süreç tarçın ile hızlandırılabilir. Aynı zamanda doğal parlatıcı maddeleri de ifade eder.

Maske tarifi basit:

 1. 250 ml kefir kısık ateşte ısıtılırken, ayrı bir bardakta 60-100 g tarçın ve biraz su karıştırılır.
 2. Baharat iyice karıştırılır ve homojen bir kütle elde etmek için topaklar kırılır. Ilık bir ekşi süt tabanına dökülür.
 3. Maske 30 ml ıhlamur balı ile kalınlaştırılır ve 10-15 dakika ısrar edilir.

Kefir ile cömertçe yağlanmış saçlar, 3-4 saat boyunca sarılmak film ve bir havlu ile sarılır. Daha sonra yalıtım çıkarılır ve parlatıcı bileşim kısa bir süre bırakılır.
Brendi veya konyaklı koyu saç rengi seçeneği sahipleri için uygundur. Bukleler sağlıklı ve parlaksa alkol, tavuk yumurtası, taze sıkılmış limon suyu ve şampuan ile desteklenir. Donuk ve ayrık uçlarla, deterjan besleyici bir balsam ile değiştirilir.

Uzun saçlı kızların bir bardak kefir ve bir bardak konyak gerekir. Saç modeli kısa veya orta uzunlukta ise, fermente süt ürünü ve alkolün kısımları yarıya iner. Sıcak bir bazda çırpılmış bir yumurta, 50 ml narenciye suyu ve 20 g şampuan veya balsamı karıştırın. Konyak daha hoş bir aroma için brendi ile değiştirilebilir. Ürünü masaj hareketleriyle köklere ve uçlara sürün.

Saç rengini daha sıcak ve daha doygun hale getirmek istiyorsanız, kakaolu bir maske kullanın. 150 ml sıcak kefir, 30 g doğal toz ve 1 çırpılmış yumurta için. Bukleleri parlatıcı bir ajanla karıştırın ve ıslatın.

Hızlı kurtarma

Salonda veya evde lekelendikten sonra sarılık gösteren sarışınlara konyaklı bir maske tavsiye edilir. Kahverengi saçlı kadını aydınlatmak için bir seçenek gibi görünüyor, ancak yumurta ve şampuan olmadan. Sadece yarım bardak kefir alır, 40 dereceye kadar ısıtılır, 60 ml konyak ve 120-150 ml limon suyu. 2-3 işlemden sonra, saç hoş bir buğday rengi alacaktır.

Kahverengi ekmek paslı bir tonu gidermeye yardımcı olur. Un ürünü ılık kefire batırılır ve homojen bir yulaf elde edilene kadar bir çatalla yoğurun. Kütleyi bir karıştırıcıda öğütebilirsiniz. Köklere kalın bir tabaka halinde bir ekmek maskesi uygulanır ve kalıntılar saçtan dağıtılır. Tabii ki, kırmızı renk tonu ilk kullanımdan sonra gitmeyecek, ancak daha hafif ve daha hoş olacak. Sonunda korkunç renkten kurtulmak için 3 ila 6 prosedürü uygulamanız gerekir.

Ek ipuçları

 1. Kefir maskelerinin bileşimi sadece doğal ürünler içerir, bu nedenle saç boyasının yerini almasını beklememelisiniz. 1-2 ton için maksimum aydınlatma şeritleri.
 2. Ekşi süt ürünleri 3-5 saat boyunca kafada bırakılır. Ve koyu saç sahiplerinin maskeyi yatmadan önce uygulaması ve sabahları durulaması önerilir. İstisna hardal bileşimidir. Çok uzun tutarsanız yanıklar görülebilir.
 3. Kalan kefir soğuk veya zar zor ılık suyla yıkanır. Yüksek sıcaklıklarda fermente süt bileşeni pıhtılaşır ve ürün parçaları saçta kalır. Küçük karanfil içeren bir tarakla taranmaları gerekecektir.
 4. Durulamadan sonra papatya suyu ile durulayın. Bitki ayrıca parlaklaştırma özelliklerine sahiptir ve sonucun konsolide edilmesine yardımcı olur.
 5. İşlemden sonra satın alınan balsamları ve maskeleri saça uygulayamazsınız. Kimyasallar orijinal renklerini geri getirir.
 6. Kefir maskeleri, saçınızı daha hafif hale getirmek için haftada en az iki kez kullanılmalıdır. İşlemi atlayamaz ve fermente süt beyazlatma kursları arasında uzun molalar veremezsiniz.
 7. Doğal kefirden ürünler hazırlamak daha iyidir. Ev versiyonunda, koyu pigmenti daha fazla asit yıkar.

Ekşi süt maskeleri harikalar yaratabilir. Sarılığı ve kırmızı bir tonu çıkarırlar, kahverengi saçlı kadını hafifletir ve saçlarına bakarlar. Kefir hasarlı bukleleri tedavi eder ve büyümelerini uyarır. Ancak aracın çalışması için düzenli olarak kullanmanız ve tüm önerileri takip etmeniz gerekir.

Video: saç hacmi için kefir maskesi

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat