Kalgan kökü - tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları

Havlıcan için daha doğru bir isim potentilla'dır. Galangan terimi popüler kullanımda kullanılır. Ama o kadar istikrarlı bir şekilde yerleşti ki, bazen edebiyatta bile bu adı eşanlamlı olarak bulabilirsin.

Terapötik özellikleri ve kontrendikasyonları galangal kökü

Sadece Rusya'da değil, diğer ülkelerde de, bu bitki şifalı bitkilerin devlet kayıtlarında bir yer buldu. İyileştirici özellikleri uzun zamandır bilinmektedir. Geleneksel tıpta erkek problemleriyle başa çıkmak için kullanılır. Her ne kadar bu gerçek, ne yazık ki, bilimsel onay bulamıyor. Kısmen, bu kabul edilebilir, çünkü bitki vücut üzerinde genel bir güçlendirici etkiye sahiptir.

Faydalı özellikler ve kimyasal bileşim

Ülkemizde bu bitki kozalaklı ağaçların ormanlarında bulunabilir. Kök tıbbi değeri en büyük tıbbi değere sahiptir. Hammaddeler ilkbaharın sonunda veya sonbaharın başında tedarik edilir. Birisi gelecek için tedarik edemediyse, eczaneden bir bitki satın alabilirsiniz. Kendi kendine toplandığında, kurutmadan önce kök, artık topraktan iyice temizlenmelidir.

Kökün terapötik etkisi, birçok kimyasal bileşeninden kaynaklanmaktadır. Kompozisyonda aşağıdaki bileşenleri bulabilirsiniz:

 • Tanen.
 • Flavonoidler.
 • Asidik organik serilerin çeşitli temsilcileri.
 • Nişasta.
 • Çok sayıda farklı glikozit.
 • Uçucu yağlar.
 • Reçine.

Kimyasal bileşenlerin varlığında bileşimin çok çeşitli ve rengarenk olduğunu anlamak kolaydır. Hepsi karmaşıktır ve Kalgan kökünün sahip olduğu terapötik etkilerin varlığını sağlar. Aşağıdaki konumlara indirgenebilirler:

 1. Bitki antiseptik bir etkiye sahiptir.
 2. Bitki, terapötik etki spektrumunda bakterisidal ve antifungal etkiye sahiptir.
 3. Bitki bileşenleri safranın çıkışını artırabilir.
 4. Bronşlarda viskoz balgam birikmesiyle Kalang kökü sıvılaşmasını kolaylaştıracak ve akıntıyı artıracaktır.
 5. Beşparmakotu anestezik etkiye sahip olabilir.
 6. Galangal kökü kullanıldığında iyileşme süreci daha hızlı ilerler.
 7. Ek olarak, bitki hemostatik ve büzücü bir etkiye sahiptir.

Kontrendikasyonlar

Hepsinden öte, galangal kökü kullanımı eşit derecede faydalı olacaktır. Aşağıdaki koşullar meydana gelirse kullanımını sınırlayın veya hariç tutun:

 • Hamile kadınlar ve emzirme.
 • Ateş, ateş eşliğinde.
 • Dekompansasyon aşamasında hipertansiyon.
 • Artan kan pıhtılaşması.
 • Midenin düşük salgı aktivitesi.
 • Atonik kabızlık.
 • Alkol kötüye kullanımı.
 • Küçük çocuklar.

Hangi durumlarda galangal kökü kullanılır?

Bu bitkinin kökünün kullanımı sindirim sistemini normalleştirir, metabolik süreçleri hızlandırır ve iştahı arttırır. Midede ağrı ortadan kaldırılır, bağırsakta artan gaz oluşumu kaybolur. Kaynatma şeklinde, aşağıdaki koşulları düzeltmek için kullanılabilir:

Hangi durumlarda galangal kökü kullanılır?

 • Gastrit.
 • Midede ülseratif süreçler.
 • Enterit ve enterokolit.
 • İshal ve şişkinlik.
 • Dizantrik enfeksiyon.

Hasta sarılık, karaciğerin enflamatuar hastalıkları ile birlikte kolesistit muzdaripse, bitkinin köksapının kullanımı etkili yardım sağlayacaktır. Ek olarak, bitki bu tür rahatsızlıklar için endikedir:

 • Bağırsak bozuklukları.
 • Rahim, mide kanaması.
 • Mesanede iltihap.
 • Hemoroid.
 • Romatizma ile ilişkili durumlar.

Bitki, diş eti iltihabı, stomatit, çeşitli bademcik iltihabı için etkili bir ilaç görevi görecektir. Bronşit varsa, o zaman galangal inhalasyon şeklinde yardımcı olacaktır. Hafif bir diş ağrısı varsa, deniz su samuru kullanımı ile kaybolabilir. Ağız kokusunu giderir.

Prostat adenomu

Bu durumda, galangal ısırgan otu ve meyan kökü içeren koleksiyon yardımcı olur. Tüm bu bitkiler bir kök şeklinde alınır. Her bileşen bir çay kaşığı miktarında alınır. Karışım üç bardak su ile dökülür. Kompozisyon kaynama noktasına getirilir ve bu dakikalar boyunca pişirilir. Sabah ve akşam saatlerinde bir bardakta içmeniz gerekir.

Karaciğer problemleri

Galangal kökü temelinde hazırlanan ilaçlar hepatit sonrası iyileşmeye yardımcı olacaktır. İnfüzyonu hazırlamak gerekir. Bunun için 25 g: 5 g oranında çim ve galangal kökü almalısınız.Bu miktar 600 ml'lik bir hacimde kaynar su olmalıdır. Kompozisyon 30 dakika su banyosundadır. Tam olarak aynı miktarda oda sıcaklığında durmalıdır. Önleme için, 50 ml ve tedavi için - günde üç kez çift dozda. Tedavi ile kurs iki aydır. Önleme amacıyla yılda iki kez kurslar düzenlenmektedir.

Tedavi sırasında alkolü tamamen dışlamak, tuz ve yağlı yiyecekleri unutmak gerekir. Bu gereksinim bir heves değildir. Gerçek şu ki, karaciğer üzerindeki yükü en aza indirgemek gerekiyor. Hepatit tedavisinde muhtemelen antibiyotikler kullanıldı. Bağırsak mikroflorasının durumunu olumsuz yönde etkiledikleri bir sır değildir. Çimleri ile karıştırılmış Kalgan kökü yardımıyla, bir hastalıktan sonra iyileşebilir ve durumu daha iyi hale getirebilirsiniz.

İç doğanın kanamaları

Kanamayı ortadan kaldırmak için, mide ve bağırsaklarla ilişkili kolik, bir kaynatma yardımcı olacaktır, bunun hazırlanması için temel Kalgan köksapıdır. Hammaddeye 100 g miktarında bir litre su dökülür.Kompozisyon 10 dakika maruz kalındığında ateşte pişirilir. O zaman bir saat ısrar etmeli. Resepsiyon günde 4 kez yapılır.

Cilt hastalıkları

Kalgan kökü çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir. Pürülan yaraları, yanıkları, donmayı tedavi edebilirler. Kök iyileşmelerini büyük ölçüde hızlandırır. Egzama durumları ve vaskülit de galangal kökü tedavi etmek için endikasyonlardır. Bitkiyi kullanarak likenler, nörodermatit, cilt çatlakları ve yara izleriyle mücadele etmek mümkündür. Tedavi, harici kullanım için çeşitli dozaj formlarında galgan preparatları ile gerçekleştirilir. Galangal kökü herhangi bir formda kullanılması, vücudun bağışıklık kuvvetlerinin güçlendirilmesine yol açar. Ancak çoğu zaman insanlığın güçlü bir yarısı tarafından erkek sağlığını güçlendirmek için kullanılır.

Erkekler tarafından galangal kökü kullanımı

Sakinleştirici, dekonjestan ve antienflamatuar bir etkinin varlığı nedeniyle, bitki genital bölgede meydana gelen sorunları ortadan kaldırmak için kullanılır. Ek olarak, bitkilerin kullanımı sinir yapılarının işlevini sıraya koyacaktır. Bütün bunlar birlikte iktidarsızlık fenomeniyle savaşmaya yardımcı olur. Prostat bezinin iltihaplanmasının neden olduğu rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

Havlıcan kökü nasıl kullanılır?

Bitki kullanılabilir ve çeşitli dozaj formlarında kullanılır. Bir potens ihlali hakkında konuşuyorsak, o zaman terapötik düzeltme için bitki bir kaynatma ve tentür şeklinde kullanılır.

Havlıcan kökü nasıl kullanılır

Pişirme tentürü
Hazırlanmasının temeli votka olacaktır. Hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

 • 100 g miktarında kuru bitkisel hammaddeler;
 • votka - yarım litre (su veya hatta konyak ile seyreltilmiş alkol kullanabilirsiniz).

Kompozisyonda bir hafta boyunca ısrar edin. Resepsiyon için ölçüm kapasitesi bir çorba kaşığı olarak hizmet edecektir. Tentür yemeklerden hemen önce kullanılır. Kurs 1,5 aydan fazla olmamalıdır. Sonra en az iki hafta olması gereken bir mola gerekir. Gerekirse, kursu tekrarlayın. Bir erkeğin profesyonel faaliyeti alkol (sürücüler) kullanımını yasaklarsa, akşamları tentür alınır. Üç kez kaşıkla içilir. Resepsiyonlar arasında en az iki saat geçmelidir.

Pişirme suyu kaynatma
Kök bir çorba kaşığı almalıdır. Bu miktar bir bardak kaynar su ile doldurulmalıdır. Düşük ısıda, karışım bir saatin üçte birine mal olur. Pişirdikten sonra et suyu en az iki saat demlenir. Dozlama programı: günde üç kez yemeden önce iki yemek kaşığı.

Atalarımız bu kök üzerinde “kolganovka” denilen alkollü bir içecek hazırladılar. Moonshine hazırlanması için temel oluşturdu. Çok yönlülüğün özellikleri bu ürüne atfedildi. Birçok hastalığa yakalandılar. Sindirim sistemi ile ilişkili problemlerle savaştı, erkek gücünü arttırmaya çalıştı. Bu eylem resmi tıp olarak tanınmaz, ancak aynı zamanda bu durumu çürütmez. Bir litre moonshine 100 g galangal kökü eklendi. Kök daha önce öğütmeye maruz kaldı. İnfüzyon karanlıkta 21 gün boyunca gerçekleştirildi. Bundan sonra, kompozisyon kırmızımsı kahverengi bir renk aldı.

Organ bozuklukları varsa, "Kalganov" kullanımının yardımcı olması muhtemel değildir. Ancak, bozukluğun nedeni fonksiyonel bir seviyeyse, çare yardımcı olabilir. Bu çok sayıda olumlu sonuç ile kanıtlanmıştır. Bu koşullar nasıl düzeltilir? Akşam bir çay kaşığı tentür alınır. Resepsiyona 17: 00'da başlayın. Toplamda, aralarında 2 saatlik bir aralık ile üç yaklaşım yapılır. Akşamları, bu bir tesadüf değildir. Gerçek şu ki, erkek genital bölgesinin biyokimyasal aktivitesi zirvede.

Kursun süresi 30 takvim günüdür. Toplamda, aralarında 10 gün arayla üç kurs yapmak gerekir.

Gerçek! Tanınmış şifacı Wanga, yaşlılara akşam yemeğinden önce küçük bir bardak “kalganovka” içmelerini tavsiye etti.

Konyak tentürü
Bir galangal kökü 50 g miktarında eklendiği bir şişe konyak alınır, önce ezilmelidir. Kompozisyon üç hafta boyunca infüze edilir. Bir galangal kökü belirtildiği tüm durumlarda kabul edilir. Resepsiyonda 40 damlaya kadar gereklidir.

Yan etkileri

Doz aşımı meydana gelirse, sindirim sisteminden olumsuz etkiler görülebilir. Mide projeksiyonunda, bulantı ve kusma ile ilişkili fenomenlerde ağrı görülebilir.

Tedavinin mutlak kontrendikasyonları yoktur.

Kalang kökü ile tedaviye başlamaya karar verenler tercihen doktorlarına önceden danışmalıdır. Kullanımı için yararlı tavsiyeler verecektir. Bu durumda, tedavi maksimum etki sağlayabilir.

Video: havlıcan kökü iyileştirici özellikleri

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat