Hamilelik sırasında mandalina - yararları ve zararları

Hamilelik dönemi, bir kadının hayatında çok önemli bir zamandır, çünkü sadece durumu değişmez, aynı zamanda tat tercihleri ​​de değişir. Çok sık şu anda birini ya da diğerini istiyor. Şu anda mandalina çok faydalıdır, ancak ılımlı olarak tüketilmeleri şartıyla.

Hamilelik sırasında mandalina

Faydalı mandalina özellikleri

İnsanlar mandalina aromasını yaklaşan tatil ve Yılbaşı büyüsü ile ilişkilendiriyor, çoğu için özel bir aroma - zevk aroması. Ancak, hamile bir kadın mandalinaya çekilirse, bu sadece değildir. Bu, vücudun bir şey eksik olmasından kaynaklanıyor, besin eksikliğini yenilemek istiyor.

Çocuğun beklentisi döneminde mandalinaların faydaları nelerdir:

 1. Seni neşelendirir ve depresyonu önlerler.
 2. Vücudu bir vitamin kompleksi ile doyurun.
 3. Meyveler sağlıklı dişleri ve kas-iskelet sistemini korumak için çok önemli olan potasyum ve fosfor ile doyurulur.
 4. Magnezyum açısından zengindirler, sinir sisteminden sorumludur, krampları önlerler.
 5. Soğuk algınlığı olasılığını azaltın.
 6. Bir kadının vücudunu toksinlerden temizlerler.
 7. Bu düşük kalorili bir üründür, bu nedenle aşırı kilo hakkında endişelenemezsiniz.
 8. Lezzetli ve sağlıklı bir meyve bulantı için iştahı geri döndürür, toksikoz semptomlarını giderir.
 9. Sürekli kullanımda, mandalina kansere karşı profilaktiktir.
 10. Bir kadının şişlikten kurtulmasına yardımcı olan mükemmel bir diüretik.
 11. Meyvede bulunan uçucu yağ, çatlakları önler.

Bebeğiniz beklerken mandalina yiyebilirsiniz, ancak onları satın alırken, çürümüş veya küflü turunçgiller elde etmemek için görünüşe dikkatlice bakmanız gerekir.

Hamileliğin ilk aşamasında bir kadının vücudu üzerindeki etkisi

Hamileliğin ilk aşamasında narenciye tüketimi sağlığa zararlı olmayacaktır, bu nedenle her gün yenilebilir, ancak ılımlı olarak.

Narencinin bir kadının vücudu üzerindeki etkisi aşağıdaki gibidir:

 • Sinir sisteminin çeşitli sapmalarının, fetüsün beyninin mükemmel önlenmesi.
 • Mandalinin iki segmenti toksikoz ile yardımcı olacaktır.
 • Meyvelerdeki demir içeriğinden dolayı anemiyi önlerler.
 • Sindirim sistemini aktive edin.
 • Şişkinliği önleyin.

Bir kadın gerçekten mandalina istiyorsa, bu zevkten vazgeçmeyin.

Geç Narenciye Yeme

 1. Hamileliğin altıncı ayında, çocuk zaten tüm hayati organları ve dokuları oluşturdu. Bu aşamadaki turunçgiller, bileşimlerinde anormallikler ve konjenital patolojiler geliştirme riskini azaltan kolin varlığı nedeniyle faydalıdır.
 2. Bir kadın genellikle şişkinlikle işkence görür ve meyveler onun ortaya çıkma olasılığını azaltmasına yardımcı olur.
 3. Şişlik ile, profilaktik olarak, kan basıncını canlandıracak, neşelendirecek ve normalleştirecek taze sıkılmış meyve suyu hazırlamak gerekir.

Dikkatli ol!

 1. Daha sonraki aşamalarda her gün mandalina kullanırsanız, alerjik bir reaksiyona neden olabilirsiniz, ancak onları tamamen terk etmenize gerek yoktur.
 2. Gastrointestinal hastalıkların varlığında veya bir kadının asitliği artmışsa, sindirim sistemi ile ilgili problemler varsa, meyve tüketimini bırakmak veya en aza indirmek kesinlikle daha iyidir.
 3. Yakın gelecekte, bir kadının bebeğini emzirmesi gerekecektir, doğumdan sonra depresif bir durum riski vardır, çünkü bu nedenle vücuttaki besinlerin sayısı normal olmalıdır.

Mandalina nasıl tüketilir

Doktorlar günde iki soyulmuş meyve yemeyi önerir. Kısa bir mola ile daha iyi, o zaman meyveler vücut tarafından mükemmel bir şekilde emilir. Mandalina suyu içmek de iyidir. Bununla birlikte, meyve suyu evde bağımsız olarak hazırlanmalı ve hazırlanması için üçten fazla meyve kullanılmamalıdır.

Hamilelik sırasında mandalina nasıl kullanılır

Meyve suyu için turunçgilleri seçerken ana kurallar:

 • Çeşit "Clementine". Bunlar çok tatlı meyvelerdir (diğer çeşitlere kıyasla).
 • Meyve suyu sadece olgun meyvelerden yapılmalıdır.
 • Fetusun gölgesi ne kadar zenginse, o kadar tatlı olur.

Doğru mandalina nasıl taze pişirilir
Üç olgun meyveyi soymak, lezzet kaldırmak gerekir. Suyu sıkın ve lezzetin içine dökün. Daha sonra, beş on dakika boyunca, suyu bir kapta orta ateşte ısıtın. Çift gazlı bezle taze süzün.

Tentür kullanımı
Mandalina tentürü bulantı için bir cankurtaran. Kabuğu olabildiğince ince kesmek, sıcak suyla dökmek gerekir. Demleyelim. Yemeklerden önce günde iki kez, elli gram kullanmanız gerekir.

Mandalini başka nasıl kullanabilirsiniz

Turunçgiller, uçucu yağlar içeren bir yağ veya krem ​​şeklinde kullanılabilir. Krem, duş aldıktan sonra temiz cilde sürülür, bu çatlaklar için harika bir ilaçtır. Mandalina yağı ayrıca rahatlatıcı masajlar için de kullanılır.

Kurutulmuş meyveler çeşitli yemeklere eklenebilir, çoğu zaman demlendiğinde iki dilim narenciye çay içine konur.

Yoğurt ile terbiyeli meyve salataları lezzetli ve çok besleyici bir yemektir. Böyle bir salata için belirli bir tarif yoktur. Hangi meyveler ve hangi oranda uygulanacağı - kadın karar verir.

Mandalina reçeli

Üç yüz gram kabuğu ince bir şekilde doğramak ve on iki saat boyunca suya batırmak gerekir, bu süre zarfında acıyı gidermek için suyu üç kez değiştirin. Sonra doğranmış kabuğu bir kaba koyun, su ekleyin ve ateşe koyun. Kompozisyon kaynadığı anda 400 gram şeker eklemeniz ve tamamen eriyene kadar karıştırmanız gerekir. Reçeli kaynatın, sonra küçük bir ateş açın ve iki saat pişirin. Reçel soğuduktan sonra, gece boyunca serin bir yere koymanız gerekir. Sabah, reçeli yarım saat boyunca kısık ateşte tekrar kaynatın. Hepsi bu. Güzel kokulu, sağlıklı mandalina reçeli hazır.

Doğru narenciye nasıl seçilir

Olgun, taze ve sağlıklı bir meyve elde etmek için, seçimine ilişkin kuralları bilmeniz gerekir:

Mandalina nasıl seçilir

 1. Ağır metalleri ve tehlikeli maddeleri biriktirebildikleri için yolda mandalina almayın.
 2. Meyvenin görünümü, nasıl saklandığına karar verilir. Kabuğa siyah bir leke ile narenciye almayın ve küf sadece narencinin tadını olumsuz yönde etkilemez, aynı zamanda zehirlenmeye de neden olabilir. Olgun narenciye hoş bir koku ve zarar görmeden parlak bir lezzet içerir.
 3. Şube ve yeşil yaprakları olan meyveleri satın almaya çalışın, bunlar meyvenin tazeliğinin bir göstergesidir. Ek olarak, bu formda, mandalina daha uzun saklanacaktır.
 4. Tatlı bir meyve, temiz bir kabuğu olan meyvedir. Ayrıca fetüsün olgunlaştığının bir göstergesidir. Mandalina dilimleri gevşek veya kuru olmamalıdır.

Kontrendikasyonlar

 1. Özellikle sonraki aşamalarda mandalina tüketimine katılmayın: doğum süreci ne kadar yakın olursa, kadınlarda ve bebeklerde alerji olasılığı o kadar yüksek olur. Bu turunçgiller güçlü bir alerjendir, bu nedenle kullanımları hem fayda hem de zarar getirebilir. Refahınızdan korkmadan narenciye tüketmek için bir alerjene danışın.
 2. Diyabetli kadınlar, mide ülseri veya duodenum ülseri olan kişiler, böbrek problemleri olan ve gastroenteroloğa kayıtlı olanlar için mandalina kullanamazsınız.
 3. Deride döküntüler ortaya çıktığında, bir kadın alerjik reaksiyonu dışlamak için meyve yemekten kaçınmalıdır.
 4. Mide ekşimesi geç gebelikte çoğu kadını etkiler. Bu aşırı asitten kaynaklanır, bu nedenle durumu ağırlaştırmamak için mandalina tüketmeyin.

Bir kadın, meyvenin yeme dozunun tam olarak ne fayda sağlayacağından şüphelenirse, utanmayın, jinekoloğunuza her şeyi sormak daha iyidir. Kimse hamilelik sırasında günde ne kadar mandalina portakalının tüketilebileceği sorusuna net bir cevap vermeyecektir. Her şey belirli bir hamile kadının bireysel özelliklerine bağlı olacaktır. Kendi bedeninizi dinlemeniz gerekir, size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.

Mandalinaları zevkle yiyin, vücudunuzu faydalı maddeler ve vitaminlerle doyurur!

Video: Mandalinaların faydaları nelerdir

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat