Tutku meyvesi her zaman yararlı değildir - bu meyvenin kontrendike olduğu

Tutku meyvesi tropikal üzümlerde yetişen egzotik bir meyvedir. Meyve çeşitleri renklidir. Büyüme, çeşitlilik, olgunluk alanına bağlı olarak, tutku meyvesi farklı bir besin setine sahiptir.

Çarkıfelek meyvesi

Meyvenin% 40'ına kadar meyve suyu içerir. Geri kalan bileşim lif, şeker, A, C, B, E, H, K vitaminleri, mineral demir, potasyum, magnezyum ve diğerleridir. Toplam değerli eşya sayısı ihmal edilebilir. Çarkıfelek meyveleri tohumları yenilebilir, ancak kabuğu büyük miktarda toksik madde içerir.

Fetusun kalori içeriği yaklaşık 68 kcal'dir. Tat ve aroma için meyve sularına çoğunlukla tutku meyvesi eklenir. Fetusun hamuru pişirme, geleneksel tıp, kozmetikte kullanılır.

Çarkıfelek meyvesinin kullanımı konusunda kesin bir yasak yoktur. Sadece belirli vatandaş kategorilerinin diyetlerini sınırlaması gerekir.

Bireysel hoşgörüsüzlük

Herhangi bir egzotik meyve gibi, tutku meyvesi de Rus enlemlerine dikkat etmelidir. Meyve güçlü alerjenlere ait değildir, ancak Rus halkı için doğal ve tanıdık bir ürün değildir. İlk tanışmak için küçük bir parça denemelisin. İyi tolerans durumunda, dozu arttırmaya izin verilir. Kural olarak, egzotik bir fetusa alerji, sindirim bozuklukları, solunum yolu hasarı, deri döküntüleri ile ifade edilebilir. Kısıtlamalar özellikle 3 yaşın altındaki çocuklar, hamile ve emziren kadınlar için geçerlidir.

Sindirim sorunları

Sindirim sisteminin akut veya kronik hastalıkları, herhangi bir taze meyve, özellikle egzotik olanlar için bir kontrendikasyondur. Talimatların ihlali, mide ekşimesi, ağrı, ishal gibi bozuklukları gerektirir. Tutku meyvesi müshil bir etkiye sahiptir, bu nedenle kaynağı bilinmeyen gevşek dışkıdan muzdarip olanlar tehlikelidir.

Video: tutku meyvesi nasıl yenir ve sağlık için bu kadar faydalıdır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat