Saç uzatma için maskeler: 7 ev maskesi

Modern dünyada, daha adil seks saçlara bakmak birkaç on yıl öncesine göre daha kolaydır. Lüks saçlar için kızların peruk takması gerekmez. Şu anda, saç uzatmalarının daha etkili bir şekilde manipüle edilmesi mümkündür. Kopna kısa sürede şık bir görünüm kazanacak. Madalyonun bir çevirme tarafı vardır - yetiştirilen teller özel bakım gerektirir. Her şeyi sırayla düşünelim.

Saç uzatma maskeleri

Uygun saç bakımı

Uzatma prosedürüne karar verirseniz, bir dizi zorunlu işlemi göz önünde bulundurmalısınız. Böylece saç çok daha uzun sürecek.

 1. Bu nedenle, su prosedürlerini aldıktan sonra, saç tamamen kuru değilse yatağa gitmek yasaktır. Buklelerin doğal bir şekilde kurutulması şiddetle tavsiye edilir, aşırı durumlarda, soğuk üfleme işleviyle bir saç kurutma makinesi ile nemi giderme prosedürüne izin verilir.
 2. Bundan sonra, daha iyi tarama için saçınızı özel bir spreyle güçlendirin. Sonra saçınızı bir örgüyle örün ve yatağa gidin.
 3. Saçınızı büyüttükten sonra kuaförünüze hamam, sauna veya havuzu ziyaret etme izniniz olup olmadığını sormanız şiddetle tavsiye edilir. Yüzme durumunda daima bir yüzme başlığı takın. Değilse, işlemden sonra bukleleri profesyonel bir şampuanla yıkayın.
 4. Bir durulama kremi sistematik olarak uygulamayı unutmayın. Tellerin uçlarına besin formülasyonları uygulama şeklinde düzenli manipülasyonlar gerçekleştirin. Maskeleri kök bölgeye dağıtın. Karışımın bağlantı kapsüllerine bulaşmadığından emin olun.

Maske kullanmanın incelikleri

Saçların halk ilaçları ile halledilebileceği bir sır değil, manipülasyonlar sonucunda etkinin profesyonel kozmetiklerden daha kötü bir şekilde elde edilmemesi. Etkili bir kompozisyon hazırlamak için basit kurallara uymalısınız.

 1. Seramik bir kap kullanın, yaklaşık 150 gr dökün. doğal yoğurt. Bu durumda, ürün çok yağlı olmamalıdır. Ayrı bir kapta, tavuk yumurtasını sizin için uygun bir şekilde homojen bir kütleye çırpın. Her iki bileşiği de seramik bir kapta birleştirin, 30 g karıştırın. keten yağı.
 2. Koyu ipliklerin sahibiyseniz, maskeye 60 gr eklemeniz şiddetle tavsiye edilir. kakao tozu. Malzemeleri bir çırpma teli kullanarak pürüzsüz olana kadar yoğurun. Maske kuru kilitlerde kozmetik bir fırça ile dağıtılmalıdır. Saçlarınızı sarmak veya bir havluya kıvırmak yasaktır.
 3. 30-35 dakika bekleyin, saçınızı yönlendirilmiş bir şampuanla yıkayın. Ana manipülasyondan sonra, nemlendirici etkiye sahip bir durulama kremi kullanarak prosedürü tekrarlayın.
 4. Doğal bileşenlere dayanan yukarıdaki maskeler, ancak daha zayıf cinsiyetin temsilcisi herhangi bir bileşene alerjiyse veya kızın bireysel hoşgörüsüzlüğü varsa zarar verebilir.

Hemen hemen tüm kadınlar saç uzatma bakımının karmaşık bir prosedür olduğunu biliyorlar. Tüm kuralları takip ederseniz, saçlar uzun süre iyi görünecektir.

Saç uzatma maskeleri

Castor ve Sarısı

 1. Etkili bir kompozisyon hazırlamak için proteini yumurta sarısından ayırmak gerekir, ikincisi 40 ml ile birleştirilmelidir. hint yağı. Malzemeleri uygun bir kapta iyice karıştırın.
 2. Paralel olarak, bir su banyosunda 20 g ısıtın. çiçek tatlım. Arı ürününü toplu olarak karıştırın, homojenlik elde edin. Maskeyi saçınıza eşit olarak yayın. 35-45 dakika sonra klasik şekilde çıkarın.

Kefir ve buğday kepeği

 1. 35 derece 300 ml'ye kadar ısıtın. buhar banyosunda düşük kalorili kefir. Fermente süt içeceği miktarı, ipliklerin uzunluğuna bağlı olarak değişir. Kefiri uygun bir kaba dökün, 80 g dökün. kepek.
 2. Malzemeleri iyice karıştırın, ısrar etmek için 10-15 dakika bekletin. Bundan sonra, gerekirse, bileşimi yukarıdaki sıcaklığa yeniden ısıtın.
 3. Maskeyi, buklelerin yapıştığı yerleri atlayarak saçın tüm uzunluğu boyunca dikkatlice uygulayın. Ürünü saç üzerinde bırakın, 40-50 dakika sonra saçınızı yıkamak için olağan manipülasyonu harcayın.

Deniz topalak ve zeytinyağı

 1. 40 ml ısıya dayanıklı bir kapta birleştirin. deniz topalak ve 25 ml. zeytinyağları. Bileşenleri buhar banyosunda ısınmaya gönderin. Bileşimin sıcaklığı yaklaşık 35-38 derece olmalıdır.
 2. Kompozisyon hazırlandıktan sonra, düz bir tabaka halinde bukleler üzerine dağıtılmalıdır. Bir saat bekleyin, maskeyi şampuanla çıkarın. Saçınızı birkaç kez yıkayın.

Bal ve Zeytinyağı

 1. Maske saçı etkili bir şekilde besler ve yapıyı güçlendirir. Sonuç, tellerin yüksek kaliteli bir restorasyonudur. Bukleler karıştırılmayı bırakır ve taranması kolaydır.
 2. Kompozisyonu hazırlamak için yumurta sarısını 45 gr bağlamanız gerekir. taze bal ve 25 ml. zeytinyağı. Bileşenleri 35 dereceye ısıtın. İyice karıştırın.
 3. Kompozisyonu köklere birkaç santimetreye ulaşmadan dağıtın. Yaklaşık 1 saat bekleyin, ardından klasik teknolojiyi kullanarak maskeyi durulayın.

Kına ve Bitkisel Yağ

 1. Maske kendi saçınızın yapısını mükemmel bir şekilde kalınlaştırır ve pürüzsüzleştirir. Bukleler uygun nemlendirme, vitaminler ve mineraller alır. Dikkat çekici bir parlaklık ortaya çıkıyor.
 2. Kompozisyonu hazırlamak için bir kasede 15 gr iyice dövmeniz gerekir. bal balı, 12 ml. bitkisel yağ, 10 gr. renksiz kına ve 1 yumurta sarısı.
 3. Karışımda topakların oluşmasına izin vermeyin. Maskeyi tellerin tüm uzunluğu boyunca yayın. Saçları bir şapka içinde yavaşça toplayın, yaklaşık 1,5 saat bekleyin. Klasik bir şekilde yıkayın.

Badem Yağı ve Vitaminler

 1. Buhar banyosunda 45 ml ısıtın. badem yağı. Bu tür manipülasyonlar için uygun bir ısıya dayanıklı kap seçin. Bundan sonra, bileşime 1 ml ekleyin. retinol ve aynı miktarda tokoferol.
 2. Malzemeleri karıştırın ve kökten uca cömert bir tabaka uygulayın. Telleri bir yağ bileşiği ile kaplayın, 1 saat bekleyin. Maskeyi her zamanki gibi durulayın.
 3. Sonuç olarak, manipülasyondan sonra, kendi buklelerinin donukluğu ve kuruluğu kaybolacaktır. Doğal saç eski elastikiyetine ve yumuşaklığına geri dönecektir.

Dolmalık biber ve kil

 1. Bu kompozisyonun yardımıyla kökleri tamamen nemlendirir ve olası kepekten kurtulursunuz. Maskeyi hazırlamak için bir biberden 1 dolmalık biber (kırmızı) soymanız ve geçirmeniz gerekir.
 2. Hazırlanan bulamacı 45 ml ile birleştirin. minimum yağ içeriği kefir ve 40 gr. kozmetik kil. Bileşenleri iyice karıştırın ve bileşimi özel bir fırça ile saçın tüm uzunluğu boyunca dağıtın. 45 dakika bekleyin, ılık suyla çıkarın.

Kendi telleriniz büyüdükçe ustayı düzenli olarak ziyaret etmeyi unutmayın. Düzeltme hatasız yapılmalıdır. Böylece, saç uzatma uzun süre dayanacak ve eski güzelliğini koruyacaktır. Kendi tellerinize rahatlama fırsatı vermeyi unutmayın. Saç uzatmalarını periyodik olarak çıkarın.

Video: saç uzatma bakımı nasıl

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat