Evde yaramaz saçlar için maskeler

Birçok kız yaramaz saçlar yaşar. Çoğu zaman, sorunun kökü saçın yanlış bakımında yatmaktadır. Ana kritere ek olarak, bir dizi ilgili faktörü dikkate almaya değer. Her şeyi sırayla ele alacağız.

Yaramaz saçlar için maskeler

Yaramaz saç neye benziyor

 1. Sorunu çözmeye başlamak için, itaatkâr saçların tam olarak nasıl göründüğünü görmeye hala değer. Bu durumda, saçlar parlak ve kalın olmalı, bukleler her türlü stile kolayca verilebilir.
 2. Böylece, saç modeli şekil kaybetmez. Sağlıklı saçlar, gerekli vitaminlerle dolu güzel bir görünüme ve yapıya sahiptir.
 3. Yaramaz iplikçikler durumunda, pratik olarak bir saç modelinin şeklini korumadıklarını belirtmek gerekir. Tarama sonrası bukleler kıvrıldığında düzensiz bir şekilde düzleşir. Düz saçlar çoğunlukla kuru, eski veya lekeli görünür.
 4. Sağlıklı ipliklerin aksine, yaramaz bukleler gözenekli bir yapıya ve açık pullara sahiptir. Bu durumda, saç hafif ve küçük bir kalınlığa sahiptir, çünkü saç tozu daha hızlı emer.
 5. Açık pullar saçın kalitesini doğrudan etkiler. Yıl boyunca veya belirli bir mevsimde, teller geniş, kirli, aşırı kuru görünebilir. Bunun olmasının çeşitli nedenlerine dikkat etmek önemlidir.
 6. Yanlış seçilmiş deterjanlar nedeniyle saç orijinal görünümünü geri yükleyemez. Bukleler maskelere, saç kremlerine veya şampuanlara duyarlı değildir. Termal cihazların aşırı kullanımının saç yapısını da tahrip ettiğini unutmayın.
 7. Sabitleme ve şekillendirme araçlarını kötüye kullanmayın. Başınızı çalkaladığınız suyun kalitesine özellikle dikkat edin. Sıvı yüksek bir sıcaklığa sahip olmamalı veya klor içermemelidir. Alkali ortam bukleleri hızla bozar ve yapılarını değiştirir.
 8. Tellerin sık sık renk değiştirmesini veya boyanmasını kötüye kullanmayın. Kimyasalların saç üzerinde zararlı bir etkisi vardır. Beslenme ve sağlık için dikkat edin, vitamin eksikliği veya herhangi bir rahatsızlık saçı etkileyebilir.
 9. Seçim sizin benzer bir sorunu nasıl çözeceğinizdir. Bununla evde başa çıkabilir veya profesyonel bir güzellik salonuna gidebilirsiniz. Serbest zaman ve finansal fırsatları göz önünde bulundurun. Aynı zamanda, ev prosedürleri daha az etkili değildir.

Dulavratotu yağı ve bal

 1. Ortak bir kapta 90 ml birleştirin. zeytin ve 30 ml. dulavratotu yağları, bitki bileşenleri ile karıştırın 25 ml. limon suyu ve 20 gr. çiçek tatlım.
 2. Ürünü buhar banyosunda 35 dereceye kadar ısıtın, arı ürününün çözünmesini bekleyin. Saçınızı her zamanki gibi yıkayın, biraz havluyla kurulayın, ürünü tüm uzunluk boyunca dağıtın.
 3. Kompozisyonu bazal alanda masaj hareketleriyle ovun. Ardından, saçları bir tarakla tarayın, bir film ve havlu ile sarın, 2.5 saat bekletin. Ayrılan süre boyunca saç ve saç derisi yararlı enzimlerle zenginleştirilecektir.
 4. Maskeyi uyguladıktan sonra buklelerin kirlenmemesi (tuzlanmaması) için saçlar limon suyu ilavesiyle suyla iyice durulanmalıdır.

Süt ve kabak

 1. Kabak mevsim sebzesi olduğunu hatırlamakta fayda var ve buna dayalı bir maske uygulamak yıl boyunca işe yaramayacak. Bununla birlikte, ürün yaramaz saç sorununu çözmek için kısa sürede yardımcı olacaktır.
 2. Vitaminlerle zenginleştirilmiş ürün, kök yapısını önemli ölçüde güçlendirecek ve tellerin görünümünü iyileştirecektir. Böyle bir prosedür evde en etkili ve etkili olarak kabul edilir.
 3. Maskeyi hazırlamak için, genç bir orta boy kabak rendeyi temizleyin ve rendeleyin. Hazırlanan bulamacı 120 ml ile birleştirin. ev yapımı süt ve 30 gr. zeytinyağı. Tüm uzunluk boyunca eşit bir kompozisyon uygulayın.
 4. Başınızı polietilene sarın, bir eşarp ile yalıtın. Yaklaşık 1 saat bekleyin, maskeyi uygun bir saç kremi ile durulayın.

Kına ve Konyak

 1. 15 gr'lık bir kapta karıştırın. renksiz kına, yumurta sarısı, 10 ml. konyak, 12 gr. bal ve 20 ml. mısır ve badem yağları. Malzemeleri homojen bir maddeye karıştırın.
 2. Maskeyi yukarıda açıklanan şekilde dağıtın, bir ısıtma başlığı oluşturun. Yarım saat sonra saçınızı deterjan kullanmadan iyice yıkayın.
 3. Sonuç olarak, ürün saçlar için genel bir iyileştirici etkiye sahip olacak, daha yumuşak, parlak ve uysal hale gelecektir. Ayrıca, maske hasarlı ve kuru teller sorununu çözecektir.

Yoğurt ve jelatin

 1. Talimatlara göre bir torba (yaklaşık 25 gram) jelatini sıcak sütle karıştırın. Karışımı ara sıra karıştırarak bir saatin en az üçte biri kadar demleyin. Bir süre sonra bir kutu yoğurt (100 g.) Girin.
 2. Ürünü buzdolabında 10 dakika bekletin, bu süre zarfında 4 çiğ tavuk sarısı yendi. Ayrıca karışıma ekleyin, 45 gr ekleyin. erimiş tip bal.
 3. Saçınızı tarayın, kuru ve temiz olduğundan emin olun. Hazırlanan bileşimi tüm uzunluk boyunca uygulayın, bukleleri hemen folyo ile sarın. 1 saat bekleyin.

Ekşi krema ile muz

 1. Saçın uzunluğuna bağlı olarak 1 veya 1,5 muz seçin. Meyveleri bir blender kullanarak püresi haline getirin. 70-80 gr. yağ ekşi krema, 3 yumurta sarısı (tavuk).
 2. Karışımı kaseye koyun ve bir karıştırıcı ile çırpın. Aynı anda 30 ml enjekte edin. mısır veya zeytinyağı. Karışım homojen hale geldiğinde kıvamı değerlendirin.
 3. Maske sıvı ise, biraz patates nişastası ekleyin. Uygulayın, başınızı sarın, en az 1.5 saat bekleyin. Limon suyu ve su ile durulayın.

Sarısı ve Ekşi Krema

 1. Bir fincan 1 tavuk sarısı çırpın, 20 ml kütleye ekleyin. zeytinyağı, 25 gr. ekşi krema. Malzemeleri iyice karıştırın, kökten uca dağıtın.
 2. Yaklaşık 35-45 dakika bekleyin, kompozisyonu bukleler tipinize uygun bir durulama ile durulayın.

Tokoferol ve bal

 1. Her biri 40 ml karıştırın. zeytin ve hintyağı. Yumurta sarısını 10 g ekleyin. bal, 12 ml. limon suyu ve 1 ml. retinol, tokoferol.
 2. Düzgünlük bir kütle alın, saça uygulayın. Yarım saat sonra asitli su ve saç kremi ile durulayın.

Avokado ve Badem Yağı

 1. 1 avokado meyvesini soyun, ince bir rende rendeleyin. 50 ml'lik bir kütle karıştırın. badem ve dulavratotu yağları.
 2. Maskeyi saçlara masaj hareketleriyle uygulayın, 45 dakika bekleyin. Ürünü şampuan olmadan çıkarın.

Havuç ve Limon Suyu

 1. Etkili bir kompozisyon, yaramaz saçların yönetilmesine yardımcı olacaktır. 125 ml'lik bir kapta birleştirin. taze havuç, 30 ml. limon suyu ve 3 damla nane eteri.
 2. Kompozisyonu paspasın tüm uzunluğu boyunca kozmetik bir fırça ile yayın, selofan ve bir havlu ile sarın. 1 saat bekleyin, eriyik suyla durulayın.

Jojoba ve Kakao Yağı

 1. Bir fincana 30 ml dökün. jojoba yağı ve kakao, 20 ml'lik bileşenlerle karıştırın. konyak. Ürünü uygulayın, klasik teknolojiye göre yalıtın.
 2. Bir saatin üçte biri sonra, soğuk su ile durulayın. Böyle bir maskenin her kullanımından sonra, 50 ml'den hazırlanan bir parlatıcı kullanın. 1 litre sıvı başına elma sirkesi.

Bir kızın saç yapısı bir dizi faktöre bağlıdır. Buna beslenme, temel bakım, dış etkenlere maruz kalma, ek fonların kullanımı dahildir. Saçın itaatsizliği ile ilgili sorunları önlemek için sağlığınıza dikkat edin. Ek maliyet gerektirmeyen maskeler kullanın.

Video: Ölü saçlar için mucize maske

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat