Saç hacmi için maskeler: 12 en iyi tarif

Tüm güzel bayanlar sağlık ve güzellikle parlayan muhteşem saçların hayalini kuruyor. Hacimsel saç modeli görüntüye belirli bir cazibe verir, elmacık kemikleri ve çene çizgisini vurgular. Bu efekti elde etmek için profesyonel bir stiliste dönebilirsiniz. Ancak, bu durumda, önemli miktarda ödeme yapmanız gerekecektir. Bu nedenle, birçok kız ev kozmetolojisine başvurur. Maskeler harika bir seçenektir, önemli maliyetler ve dış çabalar olmadan bir bazal hacim oluşturmanıza izin verir.

Saç hacmi için maskeler

Hacimsel maske kullanmanın özellikleri

 1. Maskeyi yıkadıktan sonra, paspası doğal olarak kurutmaya çalışın. Böyle bir hareket yapıdaki nemi koruyacak ve önümüzdeki 3-4 gün boyunca derin hidrasyon sağlayacaktır.
 2. Bileşenleri karıştırmadan önce, gelen bileşenleri öğrenin. En doğal ve taze ürünleri seçin. Maske yıkanmış ve havluyla kurutulmuş saçlara dağıtılır.
 3. Maksimum bazal hacmi elde etmek için, ürünü uyguladıktan sonra, başınıza masaj yapmak 5-10 dakika sürebilir. Baş, boyun ve viski üstünü dairesel hareketlerle çalışın. Böyle bir hareket foliküllere doğru kan akışını sağlayacaktır.
 4. Kompozisyon saç üzerinde 20-60 dakika yaşlandırılır. Her şey maskeyi oluşturan bileşenlere bağlıdır. Agresif bileşenler durumunda, refahınızı izlemek önemlidir. En ufak bir rahatsızlık durumunda, kütle soğuk su ile yıkanır.
 5. Maske yumurta sarısı veya protein içeriyorsa, ürünü soğuk suyla çıkarın. Termal maruz kalma ürünün kıvrılmasına neden olur, bunun sonucunda kilitler birbirine yapışır, üzerlerinde beyaz “makaralar” görünecektir.

Hacim oluşturmak için maskeler kaotik bir şekilde kullanılmamalıdır, aksi takdirde sonuç elde edilemez. Prosedürün optimal sıklığı haftada 2 kez. Kurs süresi, istenen etkiye bağlı olarak 2.5-3 aydır.

Hardal Tozu ve Yumurta

 1. Saçın uzunluğuna ve yoğunluğuna bağlı olarak 3-5 yumurtayı soğutun. Sadece yumurta sarısına ihtiyacınız var, onları bir kaseye ayırın, 12-15 hardal tozu dökün.
 2. Bir blender ile kütleyi çırpın, 3-4 ml ekleyin. paçuli yağı, bazı düzenli şampuan veya saç balsamı ekleyin. Bir püresi içine şeker kamışı dökün.
 3. Önceden yıkanmış ve kurutulmuş tellerde, karışımı dağıtın, köklere sürün, on dakikalık bir masaj yapın. Daha sonra kompozisyonu tam uzunluğuna uygulayın.
 4. Uçları kurutmamak ve kabarıktan kurtarmak için paçuli veya jojoba esansiyel yağını dağıtın. Kafayı bir filmle yalıtın, saç kurutma makinesiyle ısıtın.
 5. Şimdi saçları bir havlu ile sarın, 45 dakika bekletin. Bu süre dolduğunda soğuk suyla durulayın. 3 gün sonra manipülasyonları tekrarlayın.

Kakao Tozu ve Kına

 1. 45 gr karıştırın. 70 ml kakao tozu. kefir, bileşimi bir mikrodalga veya su banyosu ile ısıtın. 20 ml'ye dökün. herhangi bir yağ (doğal, rafine edilmiş).
 2. Başka bir kapta, 35-40 g ılık suyla seyreltin. renksiz kına, karışımın hacminde artmasını bekleyin. Sonra bu bileşimi bir önceki kütleye karıştırın. Başınızı yıkayın ve% 75-80 oranında kurutun.
 3. Maskeyi bir fırça ile toplayın, taranmış ipliklerin üzerine dağıtın. Kafa derisine özellikle dikkat edilir, hacimli hale gelen bu alandır.
 4. Bir polietilen kapak takın ve bir havludan bir ısıtıcı yapın. Karışımı çalıştırın, deklanşör hızı 45-60 dakikadır. Belirtilen süreden sonra maske ılık su ile şampuan ve balsam ile çıkarılır.

Ekşi krema ve yasemin yağı

 1. Malzemeleri karıştırmak için bir kap hazırlayın. 120 gr birleştirin. 30 ml ile kalın ekşi krema (% 20'den yağ içeriği). hint yağı veya dulavratotu. İstediğiniz gibi 1-2 ml ekleyin. biberiye ester veya ylang-ylang.
 2. Kabı bir su banyosuna koyun, malzemeleri sürekli karıştırın. Onları 40 dereceye kadar ısıtın, ardından bir sünger veya fırça ile uygulamaya devam edin.
 3. Kök kısmına özellikle dikkat edilir, hacim verilmesi gereken bu bölgedir. Saç derinize sıcak bir maske sürün, ardından polietilen ve bir bezle ısıtın.
 4. Maskenin maruz kalma süresi 30-40 dakikadır. Bu süreden sonra, bileşim hafif ılık su ve şampuan ile çıkarılır. Saç yağlı görünüyorsa, limon suyuyla durulayın.

Gliserin ve sirke

 1. Bir kaseye 45 ml dökün. gliserin, 25 ml. sirke, 30 ml. zeytinyağı. Karışımı mikrodalgaya gönderin, 40 derecelik bir sıcaklığa ısıtın. Saçınızı durulayın, bir havluyla kurulayın.
 2. Bir süngeri veya fırçayı kütleye batırın, paspası parçalara ayırın. Onları işleyin, kütleyi ovun. Kafayı plastik sargı ile izole etmek daha iyidir.
 3. Daha büyük bir etki için saçı saç kurutma makinesi ile 3 dakika ısıtın. Başınızın üzerine bir havlu atın, maskeyi 30-40 dakika bekletin. Sirke ile karıştırılmış su ile atın.

Doğal yağlar

 1. Bir kaseye 40 ml dökün. hint yağı, 35 ml ekleyin. zeytinyağı ve 1 yumurta sarısı. Ana bileşime 1 ampul B1 veya B3 vitamini ekleyin.
 2. Kompozisyon oda sıcaklığına sahip olmalıdır. Bir fırça ile toplayın, kafa derisine sürün ve masaj yapın. Böyle bir hareket kan dolaşımını artıracak, köklerdeki iplikçikleri kaldıracak ve folikülleri güçlendirecektir.
 3. Uygulamadan sonra, paspası yapışkan film ile sarın, bir havlu ile sarın. 1 saat bekleyin, şampuanla durulayın. Prosedürün birkaç kez yapılması gerekebilir.
 4. Yağlar iyi yıkanmazsa, bir masa sirkesi ve su çözeltisi hazırlayın. 65 gr. ürün litre 2 litre. ılık sıvı. Bir tel ile durulayın, kurulayın.

Öğütülmüş ısırgan otu ve renksiz kına

 1. Gölgesiz bir kına çantası alın, 45 gr seyreltmeniz gerekir. bileşim. Talimatlara göre ılık suyla karıştırın. Kınayı 35 dakika boyunca demleyin, sonra 1 tavuk sarısını kırın.
 2. Ürünü pürüzsüz olana kadar bir karıştırıcı veya karıştırıcı ile çırpın. 5 g dökün. kıyılmış kuru ısırgan veya acı biber. Sıcak bir durumda, maskeyi köklere uygulayın.
 3. Ürün 20 dakikadan fazla tutulmamalıdır. Kolaylık sağlamak için paspası bir film ve bir havlu ile örtün. Yanma hissi hissederseniz, maskeyi hemen su ve şampuanla durulayın.

Maya ve süt

 1. 60 ml almanız gerekiyor. süt veya ağır krema ve sonra içeceği uygun bir şekilde ısıtın. Sıvıyı 25 gr ile karıştırın. pişirme mayası, sıcak bekletin.
 2. 20 dakika sonra karışım belirgin şekilde yükselir. 30 ml mayayı karıştırın. sıcak bira veya votka (sarışınlar için). Olası hoş olmayan bir kokuyu gidermek için 25 ml dökün. limon suyu.
 3. Kompozisyonun sadece ılık bir durumda (yaklaşık 40-45 derece) uygulanması önemlidir. Bir fırça veya temiz köpük süngerle ayırın. Kafanızı folyo ile izole edin.
 4. Karışımı en az yarım saat saklayın, ardından soğuk suyla durulayın. Maske iyi çıkmazsa, 50 ml'lik asitli bir çözelti yapın. sofra sirkesi, 10 ml. limon suyu ve 2.3-2.5 litre. ılık su.

Mavi kil ve mısır yağı

 1. Eczaneden kozmetik mavi kil satın alın (beyaz veya yeşil ile değiştirebilirsiniz). 50 gr seyreltin. 80 ml'lik bileşim. ılık su, karıştırın. Karışımı 20 dakika bekletin.
 2. Sonra 45 ml'ye dökün. ılık mısır yağı, 1 tavuk sarısı ekleyin. Homojen bir macun kıvamına gelene kadar kütleyi bir karıştırıcı ile işleyin, uygulamaya devam edin.
 3. Ürünleri bir sünger üzerine sürün, ayrılarak dağıtın. Masaj yaparken kafa derisine sürün. Yoğurma süresi 5-7 dakikadır.
 4. Sonunda, saçı polietilen ile sarın, bir ısınma başlığı oluşturun.Yarım saat sonra, ürünü su ve şampuanla çıkarın, prosedürü 4 gün içinde 1 kez uygulayın.

Mayonez ve Soğan

 1. Maskeyi hazırlamak için mor veya sarı bir soğan gerekir. 70 gr alın. sebzeleri soyun ve bir rende silin. Bir blender kullanabilirsiniz, en önemlisi meyve suyu alın.
 2. Kek gerekli değildir, atılmalı veya topuklar için bir kompres olarak kullanılmalıdır. Soğan suyuna 30 ml ekleyin. limon hamuru bir presten geçirildi.
 3. 40 ml'ye dökün. ayçiçek yağı ve 25 gr. % 67'den yağ mayonez konsantrasyonu. Şimdi kütleyi pürüzsüz olana kadar karıştırın, dağıtımı başlatın.
 4. Saçınızı tarayın, ayırma ile ayırın. Her bölüme büyük miktarda maske uygulayın ve kafa derisine iyice ovalayın. Kök bölgesini tedavi ettiğinizde, ürünü tüm uzunluğu boyunca uzatın.
 5. Böyle bir maskeyi 25 dakikadan fazla tutmanıza gerek yoktur. Bu dönem yeterli. Daha sonra ürün yıkanır ve saç, kokuyu ortadan kaldırmak için papatya infüzyonu ile durulanır.

Mısır unu ve yoğurt

 1. 50 ml alın. herhangi bir fermente süt ürünü, bir ocakta veya mikrodalgada ısıtın. 30 g dökün. elenmiş mısır unu veya 10 gr. nişasta.
 2. 40 ml'ye dökün. zeytinyağı, bir çorba kaşığı yağlı ekşi krema ekleyin. Kompozisyonlu kabı sobaya gönderin, kabul edilebilir bir sıcaklığa ısıtın.
 3. Maskeyi kuru ve temiz saçlara uygulayın, kafa derisine 10 dakika masaj yapın. Tüm manipülasyonlardan sonra, ürünü 20 dakika daha tutun ve durulayın.

Muz ve kivi

 1. İki olgun muzu çatalla ezin, aynı şeyi önceden soyulmuş üç kivi ile yapın. Elde edilen bulamaç 30 gr. jelatin, karıştırın.
 2. Maskeyi yarım saat bekletin, sonra biraz zeytin, hint, dulavratotu veya ayçiçek yağı dökün. 3 ml ekleyin. herhangi bir narenciye eter, karışımı ısıtın.
 3. Ürünü kafa derisine 5 dakika sürün. Bundan sonra, maskeyi tüm kazık üzerine uzatın ve 1 saat daha bırakın. Ilık, asitlendirilmiş su ile yıkayın.

Tarçın ve hardal

 1. 2 cam kase alın. İlk önce 30 g ekleyin. klasik hardal tozu, 65-75 ml dökün. sıcak kefir (% 3.2'den yağ içeriği), 10 ml. hint yağı.
 2. İkinci kaba 25 g dökün. kıyılmış tarçın, 20 gr. eritilmiş tereyağı, 30 gr. bal. Kompozisyonu soba üzerinde önceden ısıtın, ilk kompozisyona karıştırın.
 3. Saç derisine sıcak bir maske uygulayın ve saçın tüm uzunluğu boyunca uzatın. Saçları bir film ve bir havlu ile ısıtmadan önce, on dakikalık bir baş masajı yapın.
 4. Maske, limon suyu veya sofra sirkesi eklenerek ılık suyla çıkarılmalıdır. Tüm manipülasyonlardan sonra, saçınızı doğal olarak kurumaya bırakın, saç kurutma makinesi kullanmayın.

Kozmetik kil, soğan veya limon suyu, mayonez, sirke, ekşi krema, tavuk sarısı, doğal yağlar, renksiz kına ilavesiyle ürünlere göz atın. Hacimsel maskeler, onlar için bir buhar efekti oluşturursanız daha iyi çalışır. Bu nedenle, kompozisyonu uyguladıktan sonra, saçı streç filmle sarın veya duş almak için bir şapka takın. Ayrıca, paspasları saç kurutma makinesi ile ısıtabilirsiniz.

Video: saç yoğunluğu ve hacmi için maske

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat