Evde gözenekli saçlar için maskeler

Gözenekli saçların kuru olmasına gerek yoktur. Çeşitli kalınlıklar, düzlük veya kıvrılma ile yağlı veya normal tipte saç sahipleri vardır. En ilginç şey, gözenekli yapının, her kızın sağlayamayacağı çok dikkatli bir bakım gerektirmesidir. Her şey yanlış makyajın cehaletinde ve kullanımında yatar. Boşlukları çok iyi doldurun yönlü maskelere yardımcı olur. Bugün mevcut tariflere bakıyoruz.

Gözenekli saçlar için maskeler

Gözenekli saç bakımının incelikleri

Gözenekli tipte saçların, başta yapısında olmak üzere diğer tüm seçeneklerden farklı olduğu adından açıktır. Gözenekli saç nedir?

Bu, yüzeyde pulları olan tüyleri olan bir saç başıdır. Görünüşe göre bir çeşit şişkinlik ve özellikle doğal ışıkta fark edilirler.

Dışarıdan saçın kuru ve yaramaz olduğu anlaşılıyor. Bununla birlikte, yağ tipinde veya hatta normal olabilirler. Yanlış seçilmiş şampuan ve bakım eksikliği nedeniyle açık pullar (gözenekler) ortaya çıkar.

Kökteki durumu düzeltmek için, terazileri yumuşatan ve saç içindeki boşlukları dolduracak sistematik olarak maskeler yapmak gerekir. Ev ilaçları en uygunudur.

Gliserin, yumurta sarısı, jelatin, bal, süt ürünleri, yağlar içeren tarifleri tercih edin. Maskeli prosedürlerin sıklığı - 2 ay boyunca haftada iki kez veya üç kez. Bu durumda, tarifler düzenli olarak değiştirilmelidir.

Paspasınızı dikkatli kullanın. Kurallara ve yönergelere uyun:

 • ıslak veya ıslak bukleleri taramayın;
 • banyodan hemen sonra yatağa gitmeyin, önce kurutma yapın;
 • şekillendirme için termal cihazları reddetmek;
 • saç kurutma makinesi veya maşa kullanmayın;
 • sadece profesyonel kuaför araçlarını seçin;
 • yüksek kaliteli (elit) saç bakım kozmetik ürünleri satın alın;
 • köpük, mum, jel ve bu tip diğer ürünleri kullanmayın;
 • yatmadan önce bir pigtail yapın (sıkı değil);
 • daha sık kafa derinize masaj yapın;
 • saçlar için özel vitamin kompleksleri kullanın;
 • mümkünse saçınızı boyamayın, kimyasal kıvrılmayı reddedin;
 • yiyecekleri normalleştirmek, düzgün ve sağlıklı yemek.

Terapötik şampuanlar, serumlar, balsamlar, saç kremleri ve diğer bakım ürünleri serisi vardır. Gözenekli saçların durumunu iyileştirmeyi amaçlamaktadırlar.

Güzellik salonları ayrıca gözenekli saçların tedavisi ile ilgili çok çeşitli hizmetler sunar. Laminasyon, keratinizasyon, botoks vb. Kullanın.

Maskeleri kullanma kuralları

 1. Çoğu zaman, yağlar maskelerin temelidir. Eterlerden bahsedersek, çok ısınamazlar. Aksi takdirde, bileşen özelliklerini kaybeder. Ayrıca, eklenen eter miktarı ml değil damla olarak ölçülür. yüksek konsantrasyon nedeniyle.
 2. Maskeyi daha etkili hale getirmek istiyorsanız, her tarife ek olarak doğal yağ ekleyebilirsiniz. Herhangi bir kompozisyon uygundur: zeytin, mısır, badem, ayçiçeği, deniz topalak, dulavratotu, hint. 37 dereceye kadar ısı yağı eklemeden önce.
 3. Gözenekli saçlar genellikle bölünmüş uçlarla karıştırılır, bu kritik değildir. İnternette benzer tarifler bulacaksınız. Farklı bir isim ve kompozisyona sahip olacaklar.
 4. İki aylık sistematik bir kursa 30 günlük bir ara verin. Bundan sonra, paspasın durumunu değerlendirin, kesilen uçları kesin ve maskeleri tekrar kullanın.
 5. Maskeyi her kullanımdan sonra saç kremi uygulamaya çalışın ve en az 8 dakika (üretici tarafından belirtildiği gibi 3 değil) koruyun.Ayrıca bukleleri hafif ılık suyla durulayın.

Gözenekli saçlar için ev yapımı maskeler

İstenen sonucu elde etmek için 7 gün içinde saça en az 2 kez bir maske uygulanır. Aynı zamanda, tarifin her değiştirilmesi gerektiğinde, aksi takdirde saç buna alışacak ve yanıt vermeyecektir.

Kefir veya yoğurt

 1. Maskeyi hazırlamak için çok sofistike olması gerekmez. İyi bir "yüzde" ile yüksek yağ kefir ve ekşi krema stoklayın. Bileşenleri 1 ila 2 (belki üç) oranında ölçün, karıştırın.
 2. Saçları tüm uzunluk boyunca tarayın ve oda sıcaklığının kompozisyonunu yoğun bir şekilde ovalamaya başlayın. Bundan sonra saçınızı bir topuzda bükün, bir çanta ve havlu koyun.
 3. İki saat sonra su ile durulayın, ardından saç kremi uygulayın (silinmez). Maske, özellikle kuru olmak üzere tüm saç tipleri için idealdir. İpleri tüm uzunluk boyunca ve köklerde besler.

Dulavratotu yağı

 1. Dulavratotu yağı dulavratotu kökü ile hazırlanır. Bir miktar antioksidan, vitamin bileşiği ve mineral içerir. Bütün bunlar ürünün saçın derinlerine nüfuz etmesini ve içeriden kürlenmesini sağlar.
 2. Dulavratotu yağı eczaneden satın alın. Maliyeti düşüktür (yaklaşık 80 ruble). 30-40 ml ölçün., Her şey paspasın uzunluğuna bağlıdır. Ürünü kaseye dökün ve ısıtın.
 3. Yağ 35-40 derecelik bir sıcaklığa ulaştığında uygulamaya başlayın. Saçınızın mükemmel olduğundan emin olun (!) Kuru. Aksi takdirde, su iyileştirici bileşimi uzaklaştıracaktır.
 4. Dağıtımdan sonra, saçlarınız yağlı tipe ait değilse, polietilen ve havluyla yalıtın. Saç kurutma makinesini açın ve kafasına yönlendirin, 5 dakika bekleyin. Sonra 2 saat daha ve durulamaya başlayın.

Sirke ile gliserin

 1. Doğal gliserin sıvı kıvamında olmalıdır. Bir eczanede satılmaktadır ve nispeten ucuzdur. 25 ml ölçün. anlamına gelir, 20 ml ile karıştırın. elma sirkesi% 6.
 2. Ayrı olarak, 30 ml ısıtın. hint yağı veya mısır yağı, toplam kütleye ekleyin. 3 veya 4 soğuk tavuk sarısını yenmek için bir blender kullanın. Kompozisyona ekleyin.
 3. Saçınızı tarayın ve karışımın düzgün olduğundan emin olun. Bir köpük sünger kullanarak, tüm uzunluk boyunca uygulayın, saç köklerine sürün. Ürünü yaklaşık 30-40 dakika boyunca bir film altında tuttuğunuzdan emin olun.
 4. Bu maske, ölçekleri yumuşatmayı, doğal pigmentasyonu iyileştirmeyi ve lekelemeden sonra gölgeyi korumayı amaçlamaktadır. İlk kullanımdan sonra saçlar parlaklaşır.

Yosun Yağı ve Jelatin

 1. Etkili bir bileşim, gözeneklerin saç yapısı üzerindeki sızdırmazlığını sağlar. Bitkisel bileşen, ağızdan alınacak maskelerle birlikte önerilir. Yosun yağı zayıf gözenekli teller üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
 2. Bu durumda jelatin saçı düzleştiren koruyucu bir kabuk görevi görür. Bir maske oluşturmak için bir torba gevşek bileşimi 200 ml'de çözün. ılık su. Şişliğin 50 ml'de karışmasını bekleyin. yosun yağı.
 3. Eşit olarak yay, şapka tak. Saçınızı bir havluyla ısıtın, 1 saat bekleyin. Ayrılan süreden sonra saçlarınızı balsamla yıkayın. Şampuan isteğe bağlıdır.

Limon Suyu ve Krema

 1. Uygun büyüklükte bir bardak kullanın, içinde 30 ml birleştirin. taze limon, 35 ml. maksimum yağ içeriği kremi ve 90 ml. buğday tohumu yağı. Bileşenleri homojenliğe getirin.
 2. Masaj hareketleriyle ovun, kalıntıları saçlara dağıtın. Bukleleri sarın. Yaklaşık 1,5 saat bekleyin. Profesyonel bir cetvelden şampuanı çıkarın.

Bitkisel yağlar

 1. Kozmetik yağlar gözenekli yapı ile iyi başa çıkabilir. Herhangi bir eczanede uygun bir fiyata satın alınabilirler. Kuru bir yapıya sahip kalın bukleler için hint, zeytin, dulavratotu ve deniz topalak yağı uygundur.
 2. Yağlı ipliklerden muzdaripseniz, buğday tohumu yağı, şeftali, badem ve üzüm çekirdeği sorunla başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Normal saçlar için jojoba, keten ve avokado bitki bileşimi uygundur.
 3. Saç tipine bakılmaksızın, yağ kullanma kuralları neredeyse aynıdır. Ürünü köklerden uçlara yayın. Kafa derisine masaj yapılması tavsiye edilir.
 4. Uygulamadan sonra bukleleri yalıtın. Yarım saat bekleyin, saçınızı şampuanla durulayın. Kozmetik yağını su banyosunda 40 dereceye kadar ısıtmanız şiddetle tavsiye edilir.

Sarısı ve Muz

 1. Maske için sıvı bal kullanılması tavsiye edilir. 30 g karıştırın. arı ürünü yumurta sarısı, 40 gr. muz hamuru, 25 ml. Saç tipinize uygun kozmetik bir yağ.
 2. İstenilen kıvamı elde etmek için taze sütü dökün. Maske yeterince kalın olmalı, bileşim saçlara yayılmamalıdır. Bitmiş ürünü temiz ve kuru bir saça uygulayın.
 3. Bukleleri klasik bir şekilde sarın, yaklaşık 1 saat bekleyin. Ürünü sıcak olmayan su ve yönlü şampuanla çıkarın. Saçınızı limon çözeltisiyle durulayın. Hafif şampuan önerilir.

Kefir ve dulavratotu yağı

 1. 110 ml'lik 2 yumurta sarısı içeren bir kapta birleştirin. ev yapımı kefir ve 35 ml. dulavratotu yağı. Bileşenlerin oda sıcaklığında hatasız olması gerektiğini unutmayın. Veya kefiri ayrı olarak ısıtın (40 derece yeterlidir).
 2. Homojen kütle saç üzerine dağıtılmalı ve masaj hareketleriyle bazal bölgeye masaj yapılmalıdır. Daha sonra, saç standart bir şekilde sarılır ve en az 40 dakika yaşlandırılır. Maskeyi durulayın, doğal bir şekilde kurutun.

Gözenekli saçların özel bakıma ihtiyacı vardır. Diyetinizi gözden geçirin, yağlı ve baharatlı yemekleri ondan çıkarın. Özellikle yaz aylarında daha fazla su için. Silinmez klimalar kullanın, doğru şampuanı seçin. Maske tariflerini her 3 günde bir değiştirin.

Video: Gözenekli veya hasarlı saçlar için besleyici maske

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat