Evde kuru saçlar için maskeler

Saç çeşitli faktörlerin etkisi altında kurur. Paspasın durumu hava koşullarından, uygunsuz bakımdan, ısı cihazlarının ve maşaların, çevreden ve zayıf dengeli bir diyetten etkilenir. Bütün bunlar enine kesite ve aşırı kuruluğa yol açabilir. Saç hassas bir yaklaşım gerektirir, karmaşık maskeler yapıdaki boşlukları doldurmayı ve ampulleri beslemeyi amaçlar.

Kuru saç maskeleri

Kuru saçlar için maske kullanım özellikleri

 1. Yararlı özellikler saçın yapısına nüfuz eder, uygulamadan önce maskeyi ısıtın. Ürün bir yumurta içeriyorsa oda sıcaklığına ulaşın. Diğer durumlarda, ısıtma 45 dereceye kadar gerçekleştirilir.
 2. Ürün, bir filmden ve sıcak bir fulardan (eşarp, havlu) inşa edilmesi kolay bir kapak altında yaşlandırılır. Buhar etkisi istenen sıcaklığı sağlayacaktır.
 3. Maskeyi asla sıcak suyla durulamayın, bu tür prosedürler kuru saçlar için kontrendikedir. Sıcak sıvıyı sirke ile işleyin (konsantrasyon% 6).
 4. Prosedürün sonunda saçlarınızı bir havluyla patlatın, saç kurutma makinesi ile üflemeyerek kurutmayın. Şu andan itibaren, herhangi bir termal cihazın kullanımını azaltın, bunlar saç maşası, ütü, saç kurutma makinesi içerir.
 5. Maksimum etki elde etmek için maskeleri düzenli olarak yapın. Bileşiklerin rastgele dağılımı kabul edilemez. En uygun fon kullanım sıklığı haftada üç kezdir. Süre - 2 ay.

Yumurta ve Arnika

 1. Önce ürünleri hazırlayın. Oda sıcaklığında 2 yumurtaya ihtiyacınız var, 50 ml. Arnika tentürleri, 60 ml. hint yağı, 20 gr. jelatin ve 50 ml. ılık su.
 2. Tüm malzemeleri birleştirin, pürüzsüz olana kadar karıştırın. Saçınızı tarayın, bir sprey şişesinden suyla püskürtün. Ürünü tüm paspas boyunca uygulayın, ovalayın.
 3. Daha önce de belirtildiği gibi, sera etkisini bir film haline getirin. 25 dakika bekleyin, suyla durulayın. Taramayı kolaylaştırmak için saç kremi ve sprey kullandığınızdan emin olun.

Zencefil ve kahve

 1. 5 yumurtayı soğutun, sadece yumurta sarısını ayırın. Yüz maskeleri için protein kullanın. Yumurta sarısına 40 ml ekleyin. oda sıcaklığında doğal kahve, 10 ml. zencefil tentürü.
 2. Maskeyi üniforma yapmak için ürünleri çatalla çırpın. Tüm saçları ıslatmak için kalın bir tabaka ile örtün. Kütle tam anlamıyla boşalmalıdır. 20 dakika sonra yıkayın.

Avokado ve mısır yağı

 1. Kabuğu çıkardıktan sonra avokado meyvesini posaya sürün. Bulamaca 40 ml ekleyin. yağ, saçını tara.
 2. Karışımın çok kalın bir tabakasını uygulayın, kafayı polietilen ile yalıtın. Ek olarak, saçın etrafına bir fular sarın. 40 dakika bekleyin, maskeyi çıkarın.

Ekşi krema ve yaban turpu

 1. Yaban turpu kökünden 2 ila 2.5 cm kesin, rende üzerine sürün. Kuru bir karışım kullanabilirsiniz, önceden suyla seyreltin. Horseradish'i 45 gr ile karıştırın. ekşi krema (% 20'den yağ içeriği).
 2. Ürünü homojen hale getirdiğinizde kök bölgesine uygulayın. Parmak uçlarınızla 10 dakika ovun. Sonra saçınızı bir tarakla tarayın, uçları yağla ayrı olarak ayırın.
 3. Bu tür maske yarım saat tutulmalıdır. Ancak rahatsızlık hissediyorsanız (yanma, kaşıntı, kızarıklık), ürünü önceden kaldırın.

Rom ve Castor

 1. Bir kaşık hint yağı ile 35 gr karıştırın. zeytin veya mısır yağı, 40 gr dökün. Roma (konyakları değiştirebilirsiniz). Birkaç yumurta sarısı ve protein ekleyin.Tüm kütleyi çatalla kırın.
 2. Şimdi bileşimi hafif bir ısı hissine kadar ovun (yaklaşık 5 dakika). Ardından ürünü sonuna kadar gerdirin. Bunları ayrıca herhangi bir yağla yağlayabilirsiniz.
 3. Kafanı bir çanta ve ılık bir fularla ısıt, 35 dakika bekle. Bu süreden sonra maskeyi çıkarın. Şampuanın birkaç kez uygulanması gerekeceği için hazırlanmaya değer.

Süzme peynir ve salatalık

 1. Listelenen ürünler tüketim açısından standart değildir, ancak saçı mükemmel şekilde tedavi ederler. İki salatalıktan uçları kesin, eti tohumlarla rendeleyin ve soyun.
 2. Yulaf ezmesini bir bandaj veya gazlı bez üzerine atın, suyu sıkın. Ona ekle 70 gr. ev yapımı yağlı süzme peynir (sarımsı olmalı). Hamuru kafa derisine sürün ve masaj yapın.
 3. Şimdi tüm uzunluğu ıslatın. Selofan ve banyo havlusu ile bir sera inşa edin. Saç kurutma makinesini açın, kafasına doğrultun, 5 dakika ısıtın. 1 saat bekleyin, bu süreden sonra durulayın.

Domuz yağı ve lanolin

 1. Güveçe 75 ml aktarın. hint yağı, 60 gr. lanolin, 30 gr. domuz yağı, 20 gr. gliserin, 45 ml. elma sirkesi. Kütleden homojen bir ürün oluşturun, 80 ml dökün. ılık su ve 55 ml. şampuan.
 2. Bir çift için ısıtın, sürekli karıştırın. 20 dakika sonra, bileşimi soğumaya bırakın. Bir kremaya dönüşecek. Maskeyi saçınıza sürün, yarım saat sonra su ile çıkarın.

Ekşi süt

 1. Tek bileşenli maske fazla pişirme gerektirmez. Ana bileşen olarak ekşi süt, fermente pişmiş süt, kefir, peynir altı suyu, ayran veya bronzluk kullanılır.
 2. 100 ml ölçün. Listelenen bileşenlerden herhangi birini ısıtın ve taranmış bukleler üzerine uygulayın. Bazal alana süre izin verdiği sürece masaj yapın.
 3. Ürünü plastik bir torba altında 1 saat tutun, daha sonra şampuan olmadan durulayın (saç çok kirli değilse). Manipülasyonları günlük olarak tekrarlayın.

Ekşi Krema ve Muz

 1. Olgunlaşana kadar 2 muz alın, kabuğu çıkarın, eti küpler halinde doğrayın. Ezmek için bir blender veya kıyma makinesi kullanın. 50 gr ekleyin. ekşi krema (yağ içeriği -% 25).
 2. 30 gr. Sarısı girin. eritilmiş tereyağı, 40 gr. bal. Homojen bir ürün yapın, köklere koyun. Başınıza masaj yapın, uçlarına sürün.
 3. Çare yürürlüğe girsin, 1 saat sürecek. Belirtilen süreden sonra silme işlemini başlatın. Şampuan olmadan su ile iki durulama yeterlidir.

Zeytinyağı ve jelatin

 1. 3 yumurta sarısını bir kaseye çevirin, 50 ml dökün. zeytin, badem veya avokado yağları. Bir çatalla ovalayın, ancak köpürtmeyin. 40 gr girin. melisa, 40 ml. konyak, 50 gr. bal.
 2. Kütle sıvı olacak, jelatin yoğunluk vermek için dökülür. 20 gr ekledikten sonra. maskeyi, granüller yanlara yerleşmeyecek şekilde karıştırın.
 3. Bardağı bir çanta ile maske ile örtün, yarım saat bekleyin. Belirtilen aralıkta, bileşimi kilitlere dağıtın. 45 dakika sıcak tutun, 2-3 aşamada su ile durulayın.

Votka ve St.John's wort

 1. Bir bardağa 40 g dökün. John's wort otlar, 80 ml demlemek. kaynar su. 1 saat bekletin, bitkileri süzün. Et suyuna 20 g dökün. nişasta, 10 gr. jelatin.
 2. Israrı bekleyin (yaklaşık 30 dakika), sonra 50 gr girin. yağ mayonez ve 40 gr. votka (suyla seyreltilmiş alkol ile değiştirebilirsiniz). Maske uygulanabilir.
 3. Dikkatlice dağıttıktan sonra kafa derisine masaj yapın, karışımı uçlara sürün. Isın, 40 dakika bekleyin, yıkamaya başlayın.

Sirke ve yumurta sarısı

 1. Birkaç ampulden yulaf ezmesi yapmanız ve ardından suyu sıkmanız gerekir. Elde edilen sıvı 35 gr ile karıştırılır. şarap sirkesi, iki yumurta sarısı, 10 gr. gliserol.
 2. Kütleden homojen bir kompozisyon yapın, ardından saça uygulayın. Beş dakikalık bir masaj yapın, ürünü sonuna kadar çekin. Her kıvrımı bir filmle sarın, 40 dakika sonra durulayın.

Bal ve lahana

 1. Taze veya lahana turşusu maskesi pişirilmesine izin verilir, ancak ikinci seçenek tercih edilir. Ölçü 80 g. kompozisyon, püre, suyu sıkın.
 2. Elde edilen kütleye 30 g ekleyin. aloe vera tentürleri, 30 gr. bal, 40 gr. hint yağı. Şimdi ürünleri kök kısmı boyunca dağıtıyoruz ve ipuçlarına uzanıyoruz. Maruz kalma süresi 50 dakikadır.

Ekmek ve Hardal

 1. Birkaç dilim kahverengi ekmeği elinizle ezin, sonra sıcak süt dökün. Kırıntı tabakası oluşana kadar bekleyin. Hafifçe sıkın ve 10 gr ile karıştırın. hardal.
 2. 45 gr bileşenlerini stoklayın. mayonez veya yoğurt. Homojen bir karışım sadece köklere değil, aynı zamanda tüm uzunluk boyunca sürülmelidir. Ürünü 1 saat boyunca tutun, her zamanki gibi çıkarın.

Yumurta ve kına

 1. Gölgesiz kına kozmetik mağazasından satın alınabilir. 45 gr. Kompozisyona ılık su ekleyin, 1 saat bekletin. Biraz yumurta ve 20 gr. patates nişastası.
 2. Ampulleri uyandırmak için 35 ml brendi veya votka ekleyin. Dağıtmaya başlayın, ürünü uçlara ve köklere eşit olarak uygulayın. 1.5 saat sonra şampuanla durulayın.

Dulavratotu ve hop koniler

 1. 25 gr pişirin. kuru şerbetçiotu, 20 gr. meşe veya huş ağacı kabuğu, 50 gr. kupa. Bitkilerin üzerine kaynar su dökün, 2 saat bekletin. Sıvıyı sıkın, 70 ml ölçün.
 2. Kompozisyon şişecek ve katılaşacak kadar jelatin girin (yaklaşık 30-35 gr.). Bir sprey şişesinden saç serpin, bir maske uygulayın. 1 saat bekletin, su ile durulayın.

Deniz topalak ve kuş üzümü

 1. Bir avuç deniz topalakını durulayın, kurulayın, bir karıştırıcıdan geçirin. Aynısını iki kuş üzümü ile yapın. Meyveleri birleştirin, biraz jelatin ve 40 ml enjekte edin. ılık su.
 2. 30 ml'ye dökün. şarap sirkesi, 20 ml. zeytinyağı, bir avuç kıyılmış badem veya ceviz. Patates püresini kök bölgesine dağıtın, masaj hareketleriyle başınıza sürün.
 3. Ürünü uçlara ve uzunluğa uygulamak için bukleleri hafifçe bir tarakla tarayın. Saçları plastik bir torba ile ısıtın, ürünü 45 dakika tutun.

Bira ve Limon Suyu

 1. 60 ml'ye dökün. bir stewpan koyu bira, 45 dereceye ısıtın. 20 g dökün. jelatin, çözülmesine ve hacimde yükselmesine izin verin. 40 ml girin. limon veya greyfurt suyu.
 2. Saçınızı taraklayın ve su ile durulayın. Ürünü uzunluk ve kök bölgesine uygulayın, masaj yapın. Polietilen ile sarın, 35 dakika bekletin.

Soğan ve yağ suyu

 1. Tabanı doğal tip yağlardan yapılan maske, saçı diğer ürünlerden daha etkili bir şekilde nemlendirir ve besler. Kozmetik ürünleri alsan iyi olur.
 2. Aşağıdaki yağlar optimal kabul edilir: badem, hint, dulavratotu, zeytin, mısır, sebze. Her ürün 25 ml miktarında alınır.
 3. Malzemeler bir ocakta ısıtılmalı, ancak kaynamaya getirilmemelidir, aksi takdirde özelliklerini kaybederler. Kütle tüm uzunluk boyunca saça sürülür. Daha fazla sonuç için 45 ml enjekte edin. soğan suyu.
 4. Kafanızı ısıttığınızdan emin olun, böylece ürünler saç şaftına nüfuz eder. 2-3 saat bekleyin, şampuan ve su ile durulayın. Temizleme maddesinin birkaç kez kullanılması gerekecektir.

Çay yaprakları ve nişasta

 1. Uzun yaprak çaydan çay yaprakları yapın, güçlü olmalı. 40 ml ölçün., 15 g dökün. nişasta. Bir çorba kaşığı votka ve 10 gr ekleyin. jelatin.
 2. Ocakta 45 derece ön ısıtma yapın. Tüm saç başına eşit olarak yayılır, 35 dakika bekletin. Bu süreden sonra karışımı su ve şampuanla durulayın.

Bal ve dulavratotu yağı

 1. Maske 50 ml temelinde hazırlanır. dulavratotu veya hint yağı, 20 gr. bal. Aloe vera suyu ve konyak (20 ml.) İsteğe bağlı olarak ilave edilir. Ürünün ısıtılması gerekir.
 2. Uygulamadan önce saçları ıslatın, ardından tüm uzunluk ve kafa derisi boyunca dağıtın. Saatin üçte birini tutun, şampuanla çıkarın.

Yulaf ezmesi ve keten

 1. Toz bir avuç keten tohumu. Aynısını 40 gr ile yapın. yulaf gevreği. 60 ml'ye dökün. sıcak krema, 10 ml ekleyin. herhangi bir yağ.
 2. Saç derisine, uzunluğa, uçlara bileşimin cömert bir tabakasını uygulayın.Bukleleri bir filmle sarın, ürünü 50 dakika tutun. Bu süreden sonra ürünü suyla çıkarın.

Süt ve maya

 1. Isı 70 ml. sütü uygun bir şekilde. 20 g dökün. fırıncı mayası, 10 gr. pirinç nişastası. Karıştırınız. Maske sıvı ise, biraz jelatin ekleyin.
 2. 20 dakika sonra uygulamaya başladıktan sonra bileşimi şişmeye bırakın. Dağılmış bileşiği filmin altında tutun, sonra bol su ve şampuanla çıkarın.

Kuru saçlar için maskeler muz hamuru, süt ürünleri, yulaf ezmesi, maya, aloe suyundan hazırlanır. Bu bileşenleri kullanarak buklelerin yapısını kolayca geri yükleyebilirsiniz. Sistematik olarak besleyici maskeler uygulayın, bir süre sonra sonucu göreceksiniz.

Video: kuru ve kırılgan saçlar için maske

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat