İnce saçlar için maskeler: 16 en iyi maske

Tellerin yetersiz beslenme, termal cihazların düzenli kullanımı, kötü alışkanlıklar sonucu cansız hale gelir. Şok durumu sık streslerden, iç organ hastalıklarından, kalıtımdan etkilenir. Bu nedenle ev maskeleri aracılığıyla terapötik tedaviye ihtiyaç vardır. İnce saçlar için en iyi tarifleri düşünün.

İnce saçlar için maskeler

Ekşi krema ve yulaf ezmesi

 1. Tahıl pullarını bir blender ile öğütün. Bu bileşeni kepek ile değiştirebilirsiniz. Kompozisyonu 60 gr ile birleştirin. ekşi krema (% 20'den yağ içeriği). Bir su banyosuna koyun, ısıtın.
 2. Yaklaşık 10 dakika sonra brülörü kapatın. Saçları tarayın, üzerlerine maske uygulayın. Kazıyı polietilen ile sarın. Yarım saat bekleyin, durulayın.
 3. Ayrıca, 2 litre infüzyon hazırlayın. kaynar su ve 80 gr. ıhlamur çiçek salkımına. Soğutun ve süzün, buklelerinizi durulayın. Et suyunun yıkanmasına gerek yoktur.

Kefir ve ekmek

 1. Saç kalınlığını düzeltmek için en iyi ürün ekmektir. Bukleleri sarar ve görsel olarak daha kalın yapar. Bir maske kabuksuz 2 dilim gerektirir.
 2. Kırıntıyı çıkarın, parçalayın, kaseye gönderin. Ekmeği tamamen kaplayacak şekilde çok kefiri ısıtın. Demlenmesine izin verin, sıvıyı yarım saat sonra çıkarın.
 3. Ekmeği bulamaç haline getirin, tüm uzunluk boyunca uygulayın. Plastik bir torbanın altına 1 saat bekletin, ancak ılık suyla çıkarın. Her 3 günde bir tekrarlayın.

Konyak ve saç kremi

 1. Isı 50 ml. konyak konyak, 45 gr ekleyin. bal. Kristaller çözündüğünde, 20 g ekleyin. jelatin ve 20 dakika bekleyin. Kütle kısmen soğuduğunda, ortak kaseye birkaç sarısı ekleyin.
 2. Karıştırıcıyı açın, malzemeleri homojen bir karışıma bölün. Köpük görünümünden kaçının. 40 gr girin. zayıf bukleler için melisa.
 3. Paspas tarak, ipliklere bölün. Her kıvrımda, kompozisyonu uygulayın, bir filmle sarın. Su prosedürlerini gerçekleştirmek için polietilenin üzerine bir kapak yerleştirin. Ürünü 20 dakika saklayın.

Aloe vera suyu ve retinol

 1. Listelenen ilaçlar eczanede satılmaktadır. Ampul tipi E vitamini satın almak da gereklidir. Retinolü aloe ile birleştirin, her bileşimin bir çorba kaşığı alın. 1 ml girin. E vitamini (tokoferol) karıştırın.
 2. Saçları saç kurutma makinesi ile ısıtın, kafa derisine uygulayın. Karakteristik sıcaklığı hissetmek için sürtünmeye başlayın. 7-10 dakika sonra paspası yalıtın.
 3. Maskeyi, mümkün olduğu kadar uzun bir süre ancak en az 2 saat tutabilirsiniz. En etkili çözüm gece. Sabah uyandıktan sonra saçınızı her zamanki gibi yıkayın.

Kil farklı renklerde

 1. Bir eczanede kozmetik kil bulabilirsiniz, ürün bir toz şeklinde dağıtılır. Yağ iplikçikleri olan bayanlar beyaz bir bileşime uyacaktır. Bukleler kuru ise, mavi kil satın alın.
 2. İstisnasız, pembe, yeşil, siyah karışımları kullanabilirsiniz. Kompozisyonu talimatlara göre su veya sütle seyreltmek, yarım saat ısrar etmek, kafa derisine ve tüm uzunluğa yaymak yeterlidir.
 3. Kompozisyonu en az 25 dakika tutun. İşlemlerin seyri haftada 3 kez sıklıkta 2 aydır. Önleme amacıyla kil maskeleri ayda üç kez yapılır.

Nişasta ve yoğurt

 1. Bir paket (yaklaşık 20 gram) mısır nişastasını 100 ml ile karıştırın. curdled. Kâseyi mikrodalga fırına koyun ve ısıtın. Ek olarak 20 ml de ekleyebilirsiniz. limon suyu.
 2. Yapılan ürün paspasın ve kök bölgesinin tüm uzunluğu üzerine bindirilir.Ürünün derinlemesine nüfuz etmesi için yoğun bir şekilde ovulması tavsiye edilir. Yarım saat sonra yıkayın.

Sarımsak ve dulavratotu yağı

 1. Maskeyi oluşturmak için yarım sarımsak başı kullanılır. Karanfillere bölünmesi ve her bir elemanı soyması gerekir. Daha sonra yulaf ezmesi üründen hazırlanır.
 2. Sarımsak içine 40 gram dökülür. dulavratotu yağı, kompozisyon ocakta ısıtılır. Zaten sıcak bir durumda, kilitlere ve kök bölgesine uygulanabilir.
 3. Saç maskesi hoş olmayan bir koku alabileceğinden, 20 dakika maruz kaldıktan sonra ürünü limon suyu ilavesiyle şampuan ve su ile çıkarın.

Yeşil çay ve sirke

 1. Kâseye 40 g dökün. yeşil çay yaprakları, 90 ml dökün. kaynar su. Karışımı 20 dakika bekletin, süzün. İçeceğe 40 ml dökün. elma sirkesi.
 2. Saçınızı taraklayın, üzerine sıvı bir karışım uygulayın ve plastik sargıyla örtün. Kompozisyonu 25 dakika tutun, su ve balsamı ile durulayın.

Limon Suyu ve Niasin

 1. 40 gr birleştirin. 30 ml ile bal. limon suyu, 1 ampul tokoferol ve 1 ml. retinol. Bir çay kaşığı nikotinik asit (B3 vitamini ve niasin) ekleyin.
 2. Karışımdan homojenlik elde etmek mümkün olduğunda, dağıtım ile devam edin. Maskeyi kafa derisine ve uzunluğu uçlara iyice ovalayın. Masaj yapın, sonra kendinizi filmin içine sarın.
 3. Çare yaklaşık 40 dakika daha uzun süre tutulur. Bu süreden sonra saç kurutma makinesini açın ve kafalarını ısıtın. Sonra şampuanla yıkamaya başlayın.

Un ve Ekşi Krema

 1. Her şeyden önce, 15 gr karıştırın. 40 ml ile hardal. bitkisel yağ. Daha sonra karışım 50 dereceye kadar ısıtılır. Şimdi kütleye 20 gram dökün. elenmiş un veya patates nişastası.
 2. 50 gr girin. yağlı ekşi krema, 3 sarısı, pürüzsüz olana kadar ovalayın. Sprey şişesine ılık su çekin, biraz saç kremi ekleyin. Şişeyi sallayın, telleri köklerden uçlara serpin.
 3. Saç ıslandığında, bir maske ile örtün. Çanta ve atkıdan sıcak bir kapak yapın, yarım saat bekleyin. Bol şampuanla durulayın.

Aloe vera ve hardal

 1. Maske, bir eczanede satılan bitmiş aloe tentüründen hazırlanabilir. Bu durumda, 30 ml ölçün. ilaç. Ancak, birçok insan ürünü kendi elleriyle yapmayı tercih ediyor.
 2. Bu durumda, 2 sapı kesin, suyu sıkın, 20 gr ile karıştırın. votka. Aloe vera'ya 15 gr. hardal ve 2 sarısı. Karıştırın, saça uygulayın. 30 dakika sonra durulayın.

Aynısafa ve Votka

 1. Kuru calendula eczanede satılmaktadır; 1 paket satın alın. Bu bileşen ıhlamur, huş ağacı kabuğu, civanperçemi, papatya ile değiştirilebilir.
 2. 50 g ölçün. otlar, 100 ml doldurun. votka. Bir gün boyunca karanlık bir şişede ısrar edin. Sonra, 20 g karıştırın. 40 ml ile fonlar. dulavratotu yağı, ısın.
 3. Sıcak bir durumda, maskeyi tüm uzunluk boyunca uygulayın, saç köklerine sürün. Bir film ve havlu altında dayanmak daha iyidir. 35 dakika sonra durulayabilirsiniz.

Sirke ve Jelatin

 1. Bu maske için sadece% 6 konsantrasyonlu elma sirkesi uygundur. Bir sağlık gıda mağazasında satın alabilirsiniz.
 2. 40 gr birleştirin. 20 gr. jelatin, 30 ml ekleyin. ılık su. 2 dakika karıştırın, saatin üçte biri için bırakın.
 3. Bu süreden sonra saçın taranması ve ipliklere ayrılması gerekir. Her kıvrıma bir maske uygulanır. Kök alanı da işlenir. Ürünü yarım saat sıcak tutun.

Greyfurt ve bal

 1. Tüm greyfurtu durulayın, parçalara ayırın. Üçüncü portakal için de aynısını yapın. Bileşenleri bir karıştırıcıya yerleştirin, püresi içine öğütün.
 2. Bir paket nişasta veya jelatin, 40 g dökün. balı karıştırın. Islak ve temiz saça uygulayın, yarım saat bekletin. Şampuan ve limon ile durulayın.

Zencefil ve yumurta

 1. Zencefil kökü durulayın, 2 cm kesin., Rendeleyin. Yulaf ezmesi 50 gr. brendi veya votka, 12 saat ısrar ediyor. Süzün. İnfüzyona 2 yumurta girin, kompozisyondan homojenlik elde edin.
 2. İşlemden önce saçınızı yıkamayın. Kilitleri taraklayın, her birine bir bileşik uygulayın.Saç derisine masaj yapın, yığın üzerine bir film ve bir havlu sarın. Maskeyi 20 dakika sonra çıkarın.

Kepek ve bitkisel yağ

 1. Yulaf ezmesi ile değiştirilebilen çavdar ve buğday kepeği uygundur. 35-40 gr birleştirin. 50 ml ile kompozisyon. ılık su, 40 ml dökün. ayçiçek yağı.
 2. Başka bir kapta, mevsim meyvelerini (çilek, kiraz, ahududu, kuş üzümü, bektaşi vb.) Ezin. İlk bileşimi karıştırın, ılık.
 3. Bukleleri tarayın, bir aletle örtün, kendinizi selofan ve sıcak bir fularla sarın. 40 dakika bekleyin, durulayın. Su ve sirke ile durulayın.

İnce saçlar olumsuz faktörlerden etkilenir. Saçlarınızı sıraya koymak için ekmek, doğal yağlar, süt ürünleri, sirke, yeşil çay ile maskeler yapmanız gerekir. Maruz kalma süresini kırmayın.

Video: İnce ve nadir saçlar nasıl kurtarılır

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat