Evde saç kalınlaştırmak için maskeler

Tüm güzel bayanlar kalın bir doğa şokuna sahip olamaz. Bazı kızların “sıvı” saçları vardır, bu da saç stilini hacimli yapar. Durumu düzeltmek için yeni fangled kozmetik ve halk ürünleri kullanılır. Ev maskelerinin ucuzluğu nedeniyle çok popülerdir, bu nedenle her yerde kullanılırlar. Saçın neden inceldiğini ve saçları sıkmak için olası yöntemleri düşünün.

Saçları kalınlaştırmak için maskeler

Saç inceliğinin nedenleri

 • diyetlerde sık sık "oturmak";
 • vücutta yetersiz miktarda B vitamini;
 • zayıf dengeli beslenme;
 • gastrointestinal rahatsızlık;
 • CNS patolojisi;
 • hormonal bozukluk;
 • anemi (demir eksikliği);
 • antibiyotik tedavisi;
 • ciddi bir hastalıktan kurtulma;
 • çevresel faktör;
 • saçlar için düşük kaliteli yıkama kozmetikleri;
 • düzenli boyama ve perma;
 • termal cihazların kullanımı, güneşin etkisi.

Saç nasıl daha kalın yapılır

 1. Masaj yapın. Düzenli kafa derisi masajları yapma alışkanlığını alın. Bunu yapmak için, bir eczanede nikotinik asit, retinol veya tokoferol çözeltisi satın almanız gerekir. Herhangi bir kozmetik yağı (dulavratotu, hint yağı, mısır, vb.) De uygundur. Ürünü önceden ısıtın, ardından içindeki parmak uçlarını yağlayın. Falanjları saça çalıştırın, oksipital bölgeye, tapınaklara, taca masaj yapmaya başlayın. Terapi 15-20 dakika sürer.
 2. Nemlendirici. Saçlarınız “sıvı” ise, düzenli nemlendirme onu daha yoğun hale getirecektir. İçme rejiminizi dengeleyin. Yaklaşık 2,2 litre tüketiniz. günlük temiz su. Bu sıvıyı taze sıkılmış meyve suları ile destekleyin. Yönlendirilmiş spreyler kullanın (nemlendirici).
 3. Diyet. Günlük diyetinize dikkat edin. Saçınızı içeriden besleyebilir ve bazı ürünlerin yardımıyla daha kalın hale getirebilirsiniz. Aşağıdaki öğeleri içerecek şekilde bir menü yapın: fosfor, demir, potasyum, magnezyum, bakır, kalsiyum. Ayrıca diyette D, B, tokoferol ve retinol varlığına dikkat edin. Mevsimler arasında, saçları tedavi etmeyi amaçlayan bir vitamin kürü alın.
 4. İstifleme. Kurumayı ve kırılmayı bırakan ancak kalınlık kazanan ince saçları şekillendirmek için profesyonel şekillendiriciler kullanın. Kaliteli jeller ve köpükler satın alın. Tamamen ütüleme, bukle maşası, sıcak maşa gibi maddeleri atın.
 5. Tararlar. Bu prosedürleri gerçekleştirmek için elektrifikasyona katkıda bulunmayan bir tarak satın alın. En iyi seçenek ahşaptan yapılmış bir tarak, doğal havlı bir masaj yastığıdır. Saçları daha kalın hale getirmek için aroma taraması yapmak çok etkilidir. Bunu yapmak için, tarak veya avokado eterini tarak üzerine düşürmeniz, öğütün, sonra kıvrımın arkasındaki kıvrımı uçlardan köklere kadar taramanız gerekir. Prosedür en iyi her gün yapılır.
 6. Yıkama. İnce saçlar için yıkama prosedürleri 3 gün içinde 1 kereden fazla yapılmaz. Bu durumda, saç tipinin yağ veya kuru olması önemli değildir. İlk durumda, paspasın mümkün olan tüm yollarla günlük yıkamadan ayrılması gerekir. Prosedür sadece soğuk veya ılık su kullanılarak gerçekleştirilir, ancak soğuk veya sıcak değildir. Şampuan doğal olmalı, paraben ve sülfat içermemelidir. Bundan sonra, kesinlikle aynı serinin bir balsamını kullanmalı ve bukleleri bir spreyle (nemlendirici ve kolaylaştırıcı penye) püskürtmelisiniz. Kurutma doğal olarak gerçekleştirilir.
 7. Koruması. Ultraviyole radyasyon, rüzgar, klorlu su ve diğer harici tahriş edici maddelere karşı korumak için kozmetik bakım torbası içindeki varlığına dikkat edin. Soğuğa çıkmadan önce, pastayı özel bir silinmez kremle yağlayın.Güneş banyosu yapmak istiyorsanız, SPF korumalı bir sprey satın alın. Ütü yapmadan yaşayamayan kızlar için, şekillendirmeden önce saça bir termal koruma ürünü uygulamak gerekir. Kompozisyon, telleri bir filmle kaplayacak, ölçekleri kapatacak ve saçı yoğunlaştıracaktır.

Saçları kalınlaştırmak için maskeler

Kavun ve papatya kaynatma

 1. Sarı saç bakımı için uygun ürünler. Kavun püresi hazırlayın, paspasın tüm uzunluğu boyunca dağıtın.
 2. Bir film ve bir eşarp ile sarın, 35 dakika bekleyin. Bu süreden sonra saçı ev yapımı papatya kaynatma ile durulayın.

Meyve ve Gliserin

 1. Bir maske yapmak için mevsim meyveleri veya meyveleri kullanın. Bir püre karışımında ezin 120-150 gr. hammaddeler, gliserin ve un ile karıştırın.
 2. Homojenlik için ürünü bir karıştırıcıyla işlemden geçirin. Tüm uzunluk boyunca sürün, ovun. Ajan yarım saat hareket etsin. Bebek şampuanı ile alın.

Mumiyo ve Yumurta Sarısı

 1. Eczaneden bir mumya alın, 8 tablet sayın. Toz haline getirin, sonra 22 ml ile birleştirin. zeytinyağı. Ön ısıtma, 25 gr girin. tatlım, 3 çırpılmış sarısı.
 2. Uygulamadan önce, ürünün oda sıcaklığının biraz üzerinde bir sıcaklığa sahip olduğundan emin olun. Ancak, yumurta sarısı kıvrılmamalıdır. Maske eylemini 40 dakika bekleyin.

Kefir ve maya

 1. Temel olarak, hızla çimlenme yeteneğine sahip herhangi bir kuru maya almanız gerekir. Bu yüzden 18 g karıştırın. sıcak su ile kompozisyon, bir saatin üçte birini bekleyin.
 2. Sonra 40 ml ekleyin. yağlı yoğurt, 30 gr. bal, 15 ml. jelatin. Maskeyi şişmeye bırakın, sonra saça uygulayın. Eylem yarım saat sürer.

Pudra şekeri ve protein

 1. Protein tozu poşetlerde dağıtılır; bir eczaneden veya kozmetik mağazasından satın alabilirsiniz. Birkaç yemek kaşığı ölçün, köpüklü su ile seyreltin.
 2. Bu karışıma 7 g girin. pudra şekeri, karıştırın. Saç uzunsa, miktarı orantılı olarak artırın. Uygulamadan sonra 45 dakika bekleyin.

Çilek ve domates

 1. Böyle sıra dışı bir kombinasyon, saçları 5-10 prosedürde daha yoğun hale getirecektir. 2 domates, 10 çilek püresi haline getirin. Karıştırın, kepek yoğunluğu için dökün.
 2. Yıkanan paspasa köklerden uçlara kadar uygulayın. Kesinlikle buhar başlığının altında tutun. Çare süresi 60-70 dakikadır.

esterler

 1. Uçucu yağlar içindeki saçları mükemmel bir şekilde onarır ve daha kalın hale getirir. Prosedüre başlamak için ylang-ylang, lavanta, paçuli, okaliptüs esterleri satın alın. Her karışımdan 4 damla ölçün.
 2. Bileşenleri kaba gönderin, 35 ml ekleyin. baz yağlar. Uygun deniz topalak, mısır, dulavratotu, hint, sebze. Bileşenleri karıştırın, ılık, 1 saat boyunca uygulayın.

Ekmek kırıntısı ve süt

 1. 3 dilim siyah veya gri ekmek alın, kabuğu çıkarın, kırıntıyı kırın. Sıcak sütü dökün ve 25 dakika bekletin. Sonra sıvıyı sıkın.
 2. Kafa derisini ekmek ve masajla ovalayın. Kendinizi plastik sargı ile sarın, sonucu almak için 35-60 dakika bekleyin. Sonunda, paspas bir adaçayı suyu ile durulayın.

Bal ve dulavratotu yağı

 1. Dulavratotu yağı saçın kalınlığını etkiler, oranı arttırır. Ölçün 35 ml., 45 gr ile birleştirin. bal. Karışımı ısıttıktan sonra uygulamaya başlayın.
 2. Maruz kalma kesinlikle selofan altında gerçekleştirilir. Prosedürün sonunda, pençeyi kolaylaştıracak bir balsamın yanı sıra silinmez bir saç kremi kullanın.

Mayonez ve Hardal Tozu

 1. Yarım çay kaşığı hardal tozu ve 7 g eleyin. öğütülmüş tarçın. Dökme parçalara 5 ham sarısı, 60 gr ekleyin. yüksek yağlı mayonez.
 2. Malzemeleri homojen bir macun haline getirin, kirli, kuru saçlara uygulayın. 7 dakika ovun, daha sonra 1 saat daha yapışkan filmin altında tutun.

Ekşi krema ve zencefil kökü

 1. Kurutulmuş zencefil kökü önce bir kahve değirmeni içinde toz haline getirilmelidir. Daha sonra bir kaşık karışım 50 gr ile birleştirilir. ekşi krema ve 2 saat demlendirilir.
 2. Bu süreden sonra zencefil tüm değerli unsurları verecektir, böylece maske kirli saça uygulanabilir. Ürünleri köklere özellikle dikkatlice ovalayın. Ürünü 25-40 dakika bekletin.

Retinol ve yağ

 1. Eczane A vitamini veya retinol, tüm uzunluk boyunca buklelerin nemlendirilmesinden sorumludur. 40 gram ile karışan 3-4 ampul gerekir. herhangi bir yağ.
 2. Daha sonra belirtilen ürünler 36 dereceye kadar ısıtılır, daha önce yıkanmış ve doğal olarak kurutulmuş buklelere uygulanır. Alet bütün gece muhafaza edilmelidir.

Sarımsak ve bal

 1. Önceden kabuklarından kurtularak 6 sarımsak dişini homojen bir karışıma dönüştürün. Aynısını soğan kafasının yarısı ile yapın. İki kütleyi karıştırın.
 2. Maskeyi kalınlaştırmak için onlara çok şekerli bal ekleyin. Saçın tüm uzunluğu boyunca uygulayın, yavaşça kafaya sürün. Plastik torba altında yarım saat bekletin.

Kına ve Jelatin

 1. Saç üzerinde iyileştirici etkisi olan renksiz kına almak daha iyidir. Bu maske uygulamadan sonra en az bütün gece tutulabilir. Ürün renkli saçlar için tasarlanmıştır.
 2. 22 g seyreltin. su ile jelatin, 20 dakika bekletin. Sonra mikrodalgada ısıtın, 40 g dökün. gölgesiz kına. Bir saatin üçte birini bekleyin. Ürünleri dağıtın ve harekete geçirin.

Soğan suyu ve aloe vera

 1. Kırmızı soğan alın, daha geniş bir etki odağına sahiptir ve saç yoğunluğundan tam olarak sorumludur. Sebzelerden yulaf lapası yapın, gazlı bez sıvısını sıkın.
 2. Şimdi aloe'den 2 sapı kesin, onlardan meyve suyunu aynı şekilde sıkın. Bileşenleri birleştirin, saçın ve saç derisinin tüm uzunluğunu yağlayın. Yarım saat bekleyin.

Kil ve bal

 1. Herhangi bir gölgenin kilini uygulayabilirsiniz, ancak beyaz veya sarı bir karışıma tercih edilir. Ölçün ve 35 g'lık bir elekten geçirin. kozmetik ürün. Su ile seyreltin, yarım saat bekletin.
 2. Sonra tekrar yoğurun ve ürünleri 35 g ile stoklayın. sıvı (ghee) bal. Bileşenleri çatalla karıştırın, temiz saça uygulayın. Eylem süresi 45-50 dakikadır.

Tereyağı ve Isırgan

 1. Bitkinin taze yapraklarından bir ısırgan et suyu hazırlayın (bir harç veya bir blender ile ezilmiş). 1 saat sonra 50 ml ölçün. sıvı, ısı, bir küp tereyağı ekleyin.
 2. Karışım homojen hale geldiğinde, paspasın tüm uzunluğunu onunla nemlendirin. Sonucu geliştirmek için, kendinizi bir film ve yünlü bir eşarp ile sarmayı unutmayın. 50 dakika sonra maskeden kurtulun.

Votka ve Kakao

 1. Harika bir çikolata aroması olan maske, koyu saçlı ve yağlı kafa derisi olan bayanlar için uygundur. 30 gr seyreltin. su ile kakao tozu, 25 ml ekleyin. votka.
 2. Maskeyi önce kök bölgesine uygulayın, sonra tarakla kenarlara çekin. Kendinizi streç filmle sarın, sonucu bekleyin. Yarım saat sonra ürünü çıkarın.

Saçları kalınlaştırmak için tasarlanmış maskeler hızlı hareket eder. Yaklaşık 7 işlemden sonra sonucu göreceksiniz. Etki elde etmek için tarifleri haftada 2 kez değiştirin. Sadece taze malzemeler kullanın. Pratik saç bakım talimatlarına uyun.

Video: Kalın saçların sırrı

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat