Avokado saç maskeleri: ev tarifleri

Olgun avokado tokoferol ve retinol kaynağıdır. Yağlı meyvenin ağızdan alınması ve kafa derisini restore eden ve besleyen hamur maskeleri temelinde hazırlanması tavsiye edilir. Egzotik bir bileşenden gelen balsamlar, hasarlı buklelerin parlamasından ve yenilenmesinden sorumludur. Egzama ve kepek iltihabını giderir. Avokado, ultraviyole tarafından aşırı kurumuş saçları korur. Maskeler laminasyona iyi bir alternatif olabilir, ancak sadece düzenli kullanımda.

Avokado Saç Maskeleri

Acil yardım

Tüm uzunluk boyunca bölünmüş aşırı kurutulmuş buklelerin kesilmesi gerekmez. Avokado ve yağlı mayonez karışımı saçınızın korunmasına yardımcı olur. 1 orta boy meyve için 40 ml sos. Kabuk ve kemik kullanılmaz. Ürünleri bir blender ile öldürmeniz veya maskede topak kalmaması için bir çatalla dikkatlice yoğurmanız önerilir.

Onarıcı balsamın yarısı köklere sürülür ve ikinci kısım kalan uzunluğa uygulanır. İpuçlarına özellikle dikkat edilir. Yağlı saçlarda mayonezin yerine bitkisel yağlar konur. En iyi seçenek hindistancevizi, argan veya zeytin. Ve ayrıca avokado bileşimine limon suyu ekleyin. Yağ bezlerinin çalışmasını normalleştirir. Elma sirkesi benzer özelliklere sahiptir.

Egzotik kağıt hamuru saç dökülmesini durdurabilir. Sihirli ilaç 3 tavuk sarısı, 1 çay kaşığı içerir. avokado mayası ve makarna. Yumurta bileşenini çırpın, geri kalan ürünlerle karıştırın. Çok kalın bir kütleye 30-50 ml ısırgan kaynatma dökülür. Biraz ısrar edin, böylece maya şişer ve kökleri avokado balsamı ile tedavi eder. Hafif bir masaj yapabilirsiniz, böylece vitaminler ve doymamış asitler saç köklerine emilir.

Beslenme ve nemlendirme

Boyalı saç sahipleri avokado ve yulaf ezmesi seçeneğini beğenecekler. Yağlı et, ipuçlarını delaminasyondan korur ve krup, fazla yağı emer ve yağ bezlerinin çalışmasını iyileştirir. Kepek ve iltihaplanma ile, bileşime aloe suyu eklenmesi tavsiye edilir. Bitki epidermisin üst katmanlarını yeniler ve kan dolaşımını normalleştirir. Maskede bulunan limon suyu cildi askorbik asitle doyurur ve sağlıklı bukleleri renkli buklelere geri kazandırır.

Doğranmış küçük bir aloe tabakası avokado küspesi ile bir karıştırıcıda dövülür. Maske tabanının saçta kalmaması için sebze tabanını dikkatlice öğütmek gerekir. Yulaf ezmesini bir kıyma makinesi veya kahve değirmeni ile öğütün, 30-40 ml limon suyu ve meyve preparatıyla birleştirin.

Genellikle ütüler ve saç kurutma makineleri ile istiflenen donuk bukleler yeniden avokado ve konyak olabilir. 15 ml alkol ve hint yağı küçük bir kaseye dökülür ve buhar banyosunda 35-40 dereceye getirilir. Denizaşırı meyve hamurunun bir karışımı bir karışımla baharatlanır ve donuk bukleler üzerine bir fırça ile yayılır.

Başarısız boyama sonrası saçlar korkunç bir durumdaysa, umutsuzluğa kapılmayın. Pulları birbirine yapıştıran ve pul pul dökülmüş bukleleri koruyan yenileyici bir maske için malzemeleri satın almak daha iyidir. Tek ihtiyacınız olan 4 bileşen:

  • denizaşırı meyvelerin yarısı;
  • 35 ml rafine edilmemiş zeytinyağı;
  • 40 g satın alınmış veya ev yapımı mayonez;
  • küçük bir muz.

Soyulmuş olgun meyveler, bir karıştırıcıda homojenliğe getirilir. Yağ ve mayonez, sürekli olarak avokado kütlesini karıştırarak ince akışlara dökülür. Balsam hafifçe nemlendirilmiş saçlara uygulanır. Prosedürü banyoda veya lavabonun üstünde yapmak daha iyidir. Her şeyden önce, etkilenen ipuçlarını işlerler, ancak kökleri unutmayın. Ve maskede bulunan yağların ve vitaminlerin iyi emilmesi için bir duş başlığı veya plastik bir torba kullanın.

Parlak ve hacimli

Denizde dinlendikten sonra kırılgan hale gelen bukleler, armut gibi görünen egzotik bir meyveyi hayata döndürür. Sadece etin kabuğundan kolayca ayrıldığı olgun ve yumuşak bir avokado meyvesi seçmeniz gerekir.

Ev yapımı Avokado Saç Maskesi

Sıvı A vitamini, yumurta sarısı ve dulavratotu yağı olmadan yapamazsınız. Maskenin hazırlanmasındaki ilk adım, egzotik bir armutun soyulması ve öğütülmesidir. İkincisi sarısını kırbaçlamak. Bu, balsamı oksijenle doyurmaya yardımcı olacaktır. Üçüncü aşamada dulavratotu yağı 45-48 dereceye kadar ısıtılır ve bir avokado ve yumurta ürünü kütlesine dökülür. En sonunda maskeyi A vitamini ile doldurun. Kelimenin tam anlamıyla 20-25 ml. Yulaf lapası, retinol faydalı özelliklerini kaybedene kadar tükenmiş ve donuk buklelere hemen uygulanır.

Egzotik bir armuttan besleyici maske sayesinde bölünmüş saçlar sağlıklı ve hacimli hale gelir. Olgun posaya ek olarak, ayrıca ihtiyacınız olacak:

  • yemyeşil bir köpüğe çırpılmış çiğ yumurta sarısı;
  • 35-40 ml ekşi krema, ancak yağsız;
  • 1 yemek kaşığı. l. mağaza saç kremi.

Maske şampuanlamadan sonra uygulanır ve kalıntı bol miktarda ılık su ile, ancak şampuan olmadan çıkarılır. Kepek ile, indirgeyici maddeye 40-50 ml sıvı bal eklenir, çünkü arı bileşeni antiseptik ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Bir avuç kuru saman gibi görünen bukleler, hayat avokado posasına geri döner. Egzotik armut ezmesinden 80-90 ml doğal yoğurt dökün. Ekşi süt içeriği yağlı kefir ile değiştirilebilir. Balsam, 35 ml şeftali tohumu yağı veya buğday tohumu ile terbiye edilir. Masaj hareketleriyle köklere sürülür ve maskenin uçlarına batırılır.

İndirgeyici maddenin kalıntıları buklelerden elma veya sofra sirkesi ile ılık suyla yıkanır. Sarışınlara durulamaya limon suyu eklemeleri tavsiye edilir. Bileşen sadece kökleri yağdan arındırmakla kalmaz, aynı zamanda sarımsı tonu kaldırarak bukleleri hafifçe aydınlatır.

Kına, greyfurt ve bira ile tarifler

Yağlı saç sahipleri için bir avokado ve kına melisa uygundur. Seçenek sadece doğal kahverengi saçlı kadınlar ve esmerler için tasarlanmıştır. Bitkisel takviye hafif bukleleri hafifçe gölgelendirir ve boyalı olanlarla etkileşime girerken öngörülemeyen bir renk verir.

15-20 g egzotik meyve için 2 çay kaşığı alın. kına. Kuru toz güçlü siyah çay ile buğulanır ve kütle 30 dakika ısrar edilir. Ayrıca 5 g zencefil tozuna ihtiyacınız olacak. Bileşenler, uçlara dokunmadan sadece kafa derisi üzerinde karıştırılır ve dağıtılır.

Deniz kıyısında dinlenmek üzere olan boyalı saçlı kızlara greyfurt suyu içeren bir maske önerilir. Avokado ve narenciye karışımı kafa derisini vitaminlerle doyurur, köklerdeki nemi tutar ve parlaklık kaybını önler.

Aloe suyu olmadan yapmayın. Bileşen, kafa derisinin yenilenmesini yatıştırır ve başlatır. 1 çay kaşığı al. bitki içeriği, 5-10 ml greyfurt ürünü ve yarım avokado. Macun, ıslak tellere uygulanır, köklere sürtünür ve tüm uzunluk boyunca dağıtılır.

Omuzlarının altında kalın saçlar hayal eden kızlar, büyümeyi uyaran bir maske gibi olacaklar. 2 yumurta, 20 ml açık veya koyu bira ve aynı miktarda zeytinyağı içeren bir karıştırıcı ile dövülür. Yemyeşil kütle, olgunlaşmış bir avokado macununa sokulur ve karıştırılır. Saç bir maske ile emprenye edilir ve streç film ile sarılır. Kompozisyon akşamları uygulanır ve sabaha kadar yıkanmaz. Balsamın kalıntıları organik şampuanla çıkarılır. Temiz saçlar saç kurutma makinesi veya ütü ile kurutulmamalıdır.

Avokado, sadece hasarlı bukleleri tedavi etmekle kalmayıp aynı zamanda onları daha kalın yapan restoratif bileşiklerin temeli olabilir. Egzotik armut kafa derisini vitamin ve yağlarla besler, gençleştirir ve pul oluşumunu durdurur. Ancak saçlar her zaman bakımlı ve parlak kalır, yağlı ete dayanan maskeler ayda en az 2 kez kullanılmalıdır. Kalıntıları bir sirke çözeltisi, ısırgan otu veya limon suyu kaynatma ile yıkayın.

Video: Süper Avokado Saç Maskesi

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat