Kil saç maskeleri: 18 en iyi tarif

Kozmetik kil bazlı maskeler saç dökülmesine karşı savaşır, fazla yağları ortadan kaldırır ve aksine kuruluğu giderir. Ayrıca, ürünler tüm uzunluk boyunca telleri nemlendirmenize, folikülleri güçlendirmenize, kepek ve sebore çıkarmanıza izin verir. Kil renkle ayırt edilir, her gölge belirli bir türe karşılık gelir. Bu nedenle, bir tür veya başka bir tür seçmek zor değildir (gri, pembe, siyah, mavi, beyaz, yeşil, sarı kil). Bu bileşene dayalı en popüler maske tariflerini düşünün.

Kil saç maskeleri

Kil maskeleri kullanmanın özellikleri

 1. Saça sadece taze hazırlanmış bileşikler uygulanabilir. Gelecek için kili diğer bileşenlerle karıştırmayın, aksi takdirde ürün yararlı özelliklerini hızla kaybeder.
 2. Maske yapmak için mutfak gereçleri olarak, cam veya seramik kapları tercih edin. Demir veya alüminyum tencere kullanmayın; oksidasyona eğilimlidir.
 3. Bileşenleri karıştırdıktan sonra, karışımın kremsi bir kıvama sahip olduğundan emin olun. Kuru bir maske uygulamayın, kile daha fazla su eklemek daha iyidir.
 4. Maskeyi saçlara kalın bir tabaka ile uygulamayın, ölçüyü bilin. Kompozisyon cilde sürtünmek için tasarlanmışsa, tüm manipülasyonlardan sonra kan dolaşımını hızlandırmak için beş dakikalık bir masaj yapın.
 5. Kil bazlı maskeler sadece plastik sargı altında yaşlandırılır. Ayrıca, havluyu bir saç kurutma makinesi veya ütü ile ısıtmalı, sonra başınızın etrafına sarmalısınız.
 6. Saç tipine bağlı olarak, maske 20-60 dakika arasında tutulmalıdır. Teller ne kadar yağlı olursa, pozlama o kadar uzun olmalıdır. Ayrıca kafa derisine masaj yapmayı da unutmayın.
 7. Maskeye herhangi bir doğal yağ eklenirse, şampuanla durulayın. Diğer durumlarda, kili sade su ve limon suyu veya sirke ile mükemmel bir şekilde çıkarın.
 8. Kil saçınızı sertleştirebilir, bu nedenle tarama ve nemlendirmeyi kolaylaştırmak için bir balsam veya saç kremi uygulayarak prosedürü tamamlayın.
 9. Sonuç elde etmek için 2-3 ay kil maskesi tedavisi uygulayın. Seansların optimal sıklığı yağlı saçlar için haftada 3 kez, kuru, normal, kombine için 2 kezdir.
 10. Kil diğer bileşenlerden ayrı olarak yetiştirilir, bunun için ayrı yemekler seçin. Yardımcı maddeler olarak bal, ekşi krema, tavuk yumurtası, limon suyu, süt ürünleri ve doğal yağlar eklenir.

Maske yapmak için doğru kil seçimi

 1. Saçlarınız köklerde yağlı bir tipse, kuru - uçlarında, kilin siyah, beyaz veya yeşil olmasını tercih edin.
 2. Mavi, pembe, yeşil, beyaz, siyah kil paspasın normal görünümü için uygundur. Aynısı, tüm uzunluk boyunca veya ayrı bölgelerdeki kuru tip paspas için de geçerlidir.
 3. Gevrek, zayıflamış saçlar siyah, gri veya pembe renkte kil gerektirir. Aynı renkler kan akışını normalleştirir, kepekle savaşır ve sarkar.
 4. Kök bölgesinde tahriş varsa, beyaz, siyah, mavi renkli kil kullanın. Hücre içi metabolizmayı da geliştirebilirsiniz.
 5. Pembe ve siyah kil bakterisidal özelliklere sahiptir, kafa derisini geri yükler, mikro çatlakları, sıyrıkları, pürülan akneyi ortadan kaldırır.
 6. Kütle kaybından kurtulmanız ve saç köklerini güçlendirmeniz gerekiyorsa, mavi, yeşil, pembe kil seçin.

Mavi kil ve süt

 1. Saç deriniz tahriş olmuşsa mavi kil kullanın. 50 gr ölçün, eleyin, 80 ml seyreltin. sıcak süt (su ile değiştirebilirsiniz).
 2. Kompozisyonu yarım saat ısrar etmeye bırakın. Bu süreden sonra telleri taraklayın ve bir sprey şişesiyle nemlendirin. Maskeyi dağıtın, 1 saat bekleyin.

Mavi kil ve biber

 1. Eleme 70 gr. mavi kil, 2: 1 oranında ılık suyla seyreltin. 1 yumurtayı çırpın, bir çatal veya karıştırıcı ile karıştırın. Kâseyi kompozisyon filmi ile örtün, 30 dakika bekletin.
 2. Bu süreden sonra, bir bulamaç 1 biber ve domates haline getirin, ilk kütleye ekleyin. Kompozisyon sıvı olduğu ortaya çıktıysa, ona daha fazla kil ekleyin.
 3. Maskeyi uyguladıktan sonra, köklerine ve uçlarına dokunarak tüm uzunluğu boyunca dağıtın. Kompozisyonu yarım saat bekletin, sonra ılık su ve şampuanla durulayın.

Mavi kil, adaçayı ve bal

 1. 40 gr alın. adaçayı, kaynar su dökün, 1 saat ısrar edin. Ölçü 80 ml., Bu et suyuna 60 g dökün. mavi kil. 40 gr ekleyin. çiçek tatlım.
 2. Maske uygulanabilir. Ana şey ıslak telleri manipüle etmektir. 30 dakika boyunca selofan altında tutun, ılık su ve şampuanla temizleyin.

Kara kil ve soğan suyu

 1. Hem siyah kil hem de gri kullanabilirsiniz. Her şey eldeki ürüne bağlıdır. Yaklaşık 60 gr alın, eleyin, talimatlara göre ılık suyla doldurun.
 2. Seyreltilmiş kili yarım saat ısrar edin. Soğanı şu anda hazırlayın. Temizlenmeli, doğranmalı ve hamur haline getirilmelidir. Bu bileşim kil ile karıştırılır.
 3. Bu maskenin diğerlerinden önemli bir özelliği, önceden yıkanması gerektiğidir. Kompozisyon nemli bukleler üzerine dağıtılır, daha sonra cilde sürülür.
 4. Maruz kalma süresi yarım saati geçmemelidir, aksi takdirde telleri yakabilirsiniz. Yıkama, şampuan ve limon suyu ile su ile gerçekleştirilir (soğanların hoş olmayan kokusunu ortadan kaldırır).

Kara kil, mayonez ve tuz

 1. 60 gr karıştırın. siyah kil ile 60 gr. mayonez, 15 g ekleyin. Tuz. Tekdüzelik elde edin, saç köklerine uygulayın ve ovun. Kısa bir masaj yapın.
 2. Daha iyi bir sonuç için, başınızı bir film ve bir eşarp ile izole edin, kompozisyonun hareket etmesine izin verin. 40 dakika sonra su ile seyreltilmiş şampuanla durulayın.

Kara kil, ekşi krema ve yumurta

 1. Yumurtayı bir kaseye bölün ve soğutun, 60 gr ekleyin. ekşi krema. İçeriği bir karıştırıcı veya karıştırıcı ile çırpın. 45 g dökün. siyah kil, ısrar üretimi 40 dakika.
 2. Saçlarınızı taraklayın, kilitlerle ayırın, her birine bir karışım uygulayın. Kafa derisine hafif bir masaj yapın, kafayı plastik bir torba ve sıcak bir eşarp ile örtün.
 3. Maruz kalma süresi saç tipine bağlıdır. Yağlı tiplerse, ürünü 40 dakika tutun.

Pembe kil, kahve ve sirke

 1. Saçlarınız dış etkenlerin bir sonucu olarak zayıflarsa, termal cihazların kullanımı, yanlış beslenme, pembe kilden bir maske yapın.
 2. Bir eczanede satın alabilirsiniz, 50 g ölçün. bileşim. 25 ml'ye dökün. elma ya da şarap sirkesi. 50 ml ekleyin. sıcak süt, karıştırın.
 3. Doğal kahveyi demleyin, 40 ml ölçün., Genel karışıma gönderin. Birkaç sarısı getirebilirsiniz. Karışımı pürüzsüz olana kadar karıştırın, saçtan uygulayın.
 4. Kafa derisine sürün, kafayı plastik sargı ve mendil ile sarın. Yarım saat bekletin, ılık su ve limon suyu ile durulayın.

Pembe kil, kına ve yumurta sarısı

 1. 40 gr birleştirin. 50 gr kına. pembe kil, ılık suyla yaklaşık 2: 1 oranında seyreltin. Kompozisyon 40 dakika bekletin, sonra 3 tavuk sarısı girin.
 2. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra, maskeyi saça uygulayın.Filmden ılık bir şapka ve ılık bir havlu yapın. Kompozisyonu 40 dakika boyunca tutun.

Pembe kil, limon ve bal

 1. Her şeyden önce, kil hazırlamak gerekir. 50 g ölçün. ürün, talimatlarda belirtilen oranda suyla seyreltin. 20 dakika infüzyondan sonra 35 ml girin. limon suyu ve bir kaşık bal.
 2. Kompozisyonu paspasın tüm uzunluğu boyunca uygulayın, cilde dairesel bir hareketle ovalayın. Serbest zaman miktarına bağlı olarak 40-60 dakika boyunca plastik bir torba ve bir eşarp altında saklayın.

Yeşil kil, bal ve yağ

 1. Yeşil kil herhangi bir eczaneden satın alınabilir. 45-50 gr. Alın, su veya sütle seyreltin. Kompozisyonu ısıtın, 20 gr ekleyin. bal, 30 ml. zeytin veya mısır yağı.
 2. Paspas tarak, bir sprey şişesinden su serpin. Kil maskesi uygulayın, uçlara kadar uzatın. Filmin altında 30 dakika bekletin, şampuanla durulayın.

Yeşil kil ve tarçın

 1. 60 gr karıştırın. 20 gr yeşil kil. kıyılmış tarçın, 70 gr dökün. sıcak ekşi krema veya süt. Bileşenleri pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 2. Saçı tarayın, tüm kilitlere bir fırça ile uygulayın. Streç film ile sarın, üstüne bir mendil veya havlu çekin. Kompozisyonu bir saatin üçte biri boyunca tutun, paspası durulayın.

Yeşil kil, maya ve ekşi krema

 1. Bir kaseye 40 g dökün. pişirme mayası, 80 ml ekleyin. yağlı yoğurt, ekşi krema veya fermente pişmiş süt. Ürünü yarım saat bekletin ve şimdilik 50 g hazırlayın. Toprak.
 2. Tüm bileşenleri tek bir kütle halinde birleştirin, saç üzerinde sıcak bir halde dağıtın. Kompozisyonu uçlara doğru tarak. Başınızı izole edin, 45 dakika bekleyin.

Gri kil, ekmek ve tereyağı

 1. Eriyik 50 gr. mikrodalgada veya su banyosunda tereyağı. Başka bir kaseye, ezdikten sonra 2 dilim siyah ekmek yerleştirin. Buraya 70 ml dökün. sıcak süt.
 2. Şimdi, kırıntıyı ezin, fazla sıvıyı sıkın, tereyağını ekmekle karıştırın. Ayrı ayrı 50 gr seyreltin. su ile gri kil.
 3. Tüm malzemeleri birleştirin, saçlara dağıtın. Kafa derisine sürün, 45 dakika bekletin. Bu süreden sonra, bileşimin geri kalanından balzamlı su ile kurtulun.

Gri kil, elma sirkesi ve kekik

 1. Kekik toplayın, 50 gr demleyin. 100 ml otlar. kaynar su. Kapağın altında bir saat ısrar edin, ardından bir gazlı bez filtresinden geçirin. Kompozisyonu 60 gr ile birleştirin. gri kil, topaklar yok edilene kadar yoğurun.
 2. Bir kaşık elma sirkesi ekleyin. Maske saçları kurutmak için sıvı formda uygulanır ve kök bölgesine iyice sürülür. Bu dokuyu sevmiyorsanız, bir torba jelatin dökün ve bırakın.
 3. Hangi maskeyi uyguladığınıza (sıvı veya kalın) bakılmaksızın, en az 45 dakika saklanmalıdır. Belirli bir süre sonra ürün şampuan olmadan yıkanır.

Beyaz kil ve limon suyu

 1. Beyaz kil yağlı saçları önlemek için kullanılır. Ayda 3-4 kez maske yapmak yeterlidir. Maskeyi hazırlamak için 50-60 g alın., Su ile seyreltin, bir saatin üçte birini ısrar edin.
 2. Bir macun kütlesi elde edin, yarım narenciye elde edilen limon suyu tanıtın. Bazal bölgeye sürün, bir masaj yapın.
 3. 5 dakika sonra saçı selofan ve bir fularla sarın. Ürünü 40 dakika tutun, ılık su ile durulayın. Maskeyi çıkardıktan sonra balsamı kullandığınızdan emin olun.

Beyaz kil, A ve B3 vitaminleri

 1. Birkaç ampul A vitamini, 1 ampul B3 vitamini veya nikotinik asit alın. Müstahzarları birbirleriyle birleştirin, su ile eşit miktarlarda seyreltin.
 2. Ayrıca 50 gr seyreltin. beyaz kil, 1 saat bekletin. Şimdi preparatlarla karıştırın, saçlara dağıtın. Yaklaşık 45 dakika bekletin, durulayın.

Sarı kil ve calendula infüzyonu

 1. Calendula tentürü bir eczanede satılır, yarım çay kaşığı gerekir. 80 ml'de karıştırın. saf su, dökün ve eleyin 50 gr. sarı kil (pembe değiştirebilirsiniz).
 2. Ürünleri yaklaşık 25 dakika boyunca demleyin, bu süreden sonra bir çatalla iyice ovalayın ve uygulamaya başlayın. Tüm saç ve kök bölgesini iyi idare edin. Karışımı, yarım saat boyunca ısıtma kapağının altında tutun.

Sarı kil ve mısır yağı

 1. 40 gr karıştırın. 20 gr sarı kil. pembe, 80 ml ekleyin. ılık su veya yağlı süt. Kompozisyonu bir çatalla karıştırın, 30 ml'ye dökün. mısır yağı.
 2. Saçınızı fırçalayın, fonların dağıtımına başlayın. 5 dakika boyunca köklere sürün, sonra tarağı bir tarakla uçlara uzatın. Selofan ve yün şalları başınızın etrafına sarın. 40 dakika bekleyin.

İlk saç problemine bağlı olarak pembe, mavi, yeşil, beyaz, siyah, sarı kil seçin. Ana bileşeni bal, yumurta, elma sirkesi, jelatin, tereyağı, kına, süt ile karıştırın. Cilde sürün ve tüm uzunluk boyunca bukleler.

Video: kil saç maskeleri

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat