Yoğurt saç maskeleri: 8 tarif

Giderek daha fazla kız, saçlarının durumunu iyileştirmek için halk kozmetolojisine başvuruyor. Bu şaşırtıcı değil, çünkü süt ürünleri saç üzerinde inanılmaz bir etkiye sahiptir. Böylece, yoğurt kesilmiş uçları ortadan kaldırır, saçı yumuşak ve parlak yapar. Ayrıca, ürün kepek ve her türlü sebore karşı savaşır. Avantajı en üst düzeye çıkarmak için kompozisyonu doğru bir şekilde uygulamalısınız.

Yoğurt Saç Maskeleri

Saçlar için yoğurt: kimyasal bileşim ve özellikler

Ekşi sütün ne kadar değerli olabileceğini anlamak için ürünün kimyasal listesini incelemek yeterlidir.

 1. Ekşi süt bakterileri - tüm yararlı elementler listesinden lider konuma gelir. Çok fazla sebum üreten yağ bezlerinin aktivitesini normalleştirmekten sorumludurlar. Bakteriler hücresel düzeyde hareket ederek su dengesini normalleştirir. Ayrıca, maddeler saç köklerini güçlendirir ve folikülleri yerinde bırakır. Bundan dolayı kepek ortadan kaldırılması, mikro çatlakların tedavisi ve sebore karşı mücadele elde edilir.
 2. B9 vitamini veya folik asit - telleri deniz tuzu, ultraviyole ışınları, amonyak ve diğer zararlı bileşenlerin saç şaftına nüfuz etmesini önleyen koruyucu bir kaplama ile kaplar. B9 vitamini, kafa derisi mantarına karşı mücadelede önleyici bir etkiye sahiptir.
 3. Potasyum - hücre zarlarını güçlendirir ve sıkılaştırır, saçın çekirdeğindeki nemi tutmasına yardımcı olur. Elemanın ana amacı sertliği, kuruluğu, kesiti önlemektir. Bu nedenle yoğurt, cansız ve hasarlı termal cihaz ipliklerine sahip kızlar için yararlıdır.
 4. Vitamin PP veya Vitamin B3 (niasin) - gri saçların erken görünümünü önler, pigmentasyonun bakımı sayesinde buklelere parlaklık verir. Niasin, kök kısımdaki kilitleri kaldırır, hareketsiz folikülleri uyandırır. Bir ay yoğurt kullandıktan sonra, kafada fark edilir bir “tüy” görünür (yeni saçlar büyür).
 5. Kalsiyum - saçın yapısını oluşturur, içeriden güçlendirir. Yararlı eleman sayesinde, foliküller yerlerinde kalır, kafa derisinin kaybı ve soyulması önlenir. Kalsiyum tüm metabolik süreçleri aktive eder, nemi tutar ve pulları kapatır (ayrık uçlarla ilgilidir).
 6. B5 vitamini veya pantotenik asit, doğal ve boyalı saçlara parlaklık verir, sertlik ve kuruluk ile savaşır. Askorbik asit (C vitamini) ile birlikte, element kollajen liflerinin ek üretimine katkıda bulunur ve ipleri elastik ve güçlü hale getirir.
 7. Laktik asit, kolin ve protein - bu enzimler toz mikropartiküllerinin saça nüfuz etmesine izin vermez. Kolin, subkutan yağın orta üretiminden sorumludur, protein tükenmiş saçın yapısını geri yükler.

Yararlı elementlerin belirtilen listesi, yoğurtun tüm değerli kimyasal bileşiminden uzaktır. Bununla birlikte, şimdi süt ürünlerinin birçok sıkıntıdan gerçek bir kurtuluş olduğunu anlayabiliriz.

Saçlar için yoğurt: yemek pişirmek için bir tarif

Ürünü evde pişirirseniz, yoğurt kullanımından maksimum fayda elde edilebilir.

 1. Tavaya 1 litre dökün. tam yağlı süt veya yağ alımı. Ateşe gönderin ve kaynamasını bekleyin. Bu olduğunda, kütleyi 2 dakika daha pişirin.
 2. Kapları ocak gözünden çıkarın, oda sıcaklığında soğutun. 90-100 ml ekleyin. yüksek yağlı kefir. Ekşi süt ürünü ekşi hamur olarak kullanılır.
 3. Bileşenleri bir cam kavanoza (sterilize) dökün, boynu iki kat gazlı bezle örtün ve bir turnike (elastik bant) ile sıkın. Kompozisyonu 8-10 saat ılık bırakın, daha sonra yoğurt hazır olacaktır.

Saç için yoğurt kullanmanın incelikleri

 1. Fermente süt ürünlerini saf formda veya maskelerin bileşiminde kullanmadan önce hazırlayın. Kompozisyonu bir su veya buhar banyosu ile 35-40 dereceye kadar ısıtın. Benzer şekilde, yağlar ve esterler, bal ve yumurta hariç diğer bileşenleri ısıtmak gerekir.
 2. Maskeyi yoğurtla temiz veya kirli saçlara dağıtabilirsiniz, fazla bir fark yoktur. Kolaylık sağlamak için önce saçları püskürtme tabancasından temiz suyla tarayın ve serpin, böylece kompozisyon her kilidi sarar.
 3. Yağlı saçlı kızların başlarına plastik bir film ve havlu sarması gerekmez. Aksi takdirde, sebase tıkaçlara yol açacak bir gözenek tıkanması oluşturacaksınız. Saç kuru ise, uçları herhangi bir kozmetik yağla ayrı olarak nemlendirin.
 4. Eterlerin aksine, yoğurtlu maskeler kolayca çıkarılır. Şampuan olmadan veya şampuanla manipülasyon yapabilirsiniz. Sonunda, bir balsam her zaman uygulanır ve bir su ve limon suyu çözeltisi ile durulanır.

Saçlar için yoğurt ile maskeleri

Saçlar için yoğurt

B1 Vitamini ve Retinol

 1. Ampullerdeki B1 vitamini bir eczanede satılır, onu B6 elementiyle değiştirebilirsiniz. Retinol, ampullerde de kullanılan A Vitamini'dir. 1 adet bağlayın. preparatlar, 40 gr ekleyin. bal.
 2. Çeyrek saat bekletin, sonra 3 sarısı ve 45 ml enjekte edin. curdled. Oda sıcaklığı bileşimini iplikçiklere dağıtın ve yarım saat inkübe edin.

Limon suyu ve kepek

 1. Isı 65 ml. ev yapımı yoğurt, daha sonra 25-30 ml girin. limon suyu (limon veya greyfurt ile değiştirebilirsiniz).
 2. Bileşimin uygulama için gerekli kıvamı elde etmesi için bu karışıma biraz buğday veya çavdar kepeği ekleyin.
 3. Saçınızı tarayın, ürünü paspasın üzerinden uçlardan köklere dağıtın. Cilde iyice ovalayın. Maske yarım saat sürer ve kuru saçlar için daha uygundur.

Biberiye tuzu ve ester

 1. Kepek konusunda endişeleriniz varsa veya saçlarınız çok fazla düşmeye başlarsa, deniz tuzu presinin (öğütülmüş) yarısını 70 ml ile karıştırın. curdled.
 2. Ürünü ısıtmayın, 3-4 damla biberiye veya çay ağacı esansiyel yağı ekleyin. Saçların üzerine sürün ve köklere sürün. 25 dakika bekletin.

Yoğurt ve Çilek

 1. 60 ml birleştirin. 10 çilek ile yoğurt (tercihen ev yapımı). Bileşenleri bir blender kullanarak püresi haline getirin.
 2. Saçınızı yıkayın, sonra karışımı bukleleri temizlemek için uygulayın. Uçlara eşit olarak yayın, bir filmle yalıtın.
 3. Bileşenleri en az 40 dakika tutun, bu süreden sonra sade su ile durulayın. Maske kuru saçlar için uygundur.

Tavuk Sarısı ve Yoğurt

 1. Bu karışımı hazırlamak için tavuk sarısını bıldırcın ve yoğurt - yüksek yağlı kefir ile değiştirebilirsiniz. 4 sarısı ve 100 ml'lik bir karışım hazırlayın. fermente süt ürünü.
 2. Isınmayın, sadece oda sıcaklığına ulaşın (önceden buzdolabından çıkarın). Paspasın tüm uzunluğu boyunca çalışın, 1 saat boyunca filmin altında tutun.

Dulavratotu yağı ve mayonez

 1. 200 ml birleştirin. 40 gr yoğurt. mayonez (ev yapımı daha iyi). Bir çatalla karıştırın, 30 ml ekleyin. dulavratotu, zeytin veya hint yağı.
 2. Bir kaç 40 dereceye kadar ısıtmak için malzemeleri güvenin içine dökün. Kirli saça uygulayın, tüm uzunluk ve köklere dikkat edin.
 3. Uçları ayrı ayrı yağla yağlayın. Maske plastik bir torba ve 35-60 dakika boyunca ılık bir eşarp altında tutulmalıdır. Limon ve şampuanla durulayın.

Bal ve Maya

 1. Sıkıştırılmış maya yerine düzenli gevşek kullanın. 25-30 gr seyreltmeniz gerekir. ılık kıvrılmış süt ürünü. 20 dakika sonra 30 g ekleyin. bal.
 2. Bileşimi saçın çekirdeğine daha hızlı nüfuz edecek şekilde ısıtın.Dağıtımdan sonra, plastik bir filmden ve bir fulardan bir türban oluşturun. 45 dakika bekleyin.

Hardal ve tarçın

 1. Dökme bileşenler saç büyümesini hızlandırır ve yaraları iyileştirir. 3 gr karıştırın. hardal 2 gr. tarçın, 60 ml ekleyin. yoğurt ve birkaç çiğ yumurta sarısı.
 2. Bir karıştırıcı ile çırpın, bir maske yapın ve kök bölgesine sürdüğünüzden emin olun. Selofan ve havlu altında yaklaşık 30 dakika bekletin. Rahatsızlık ortaya çıkarsa, karışımı daha önce yıkayın.

İlk probleme bağlı olarak, yoğurt maskeleri haftada 4 kez (kuruluk, sertlik, kesit), 3 kez (yağlılık, cilt kaşıntı, sebore, kepek) veya 1 kez (önleyici tedbirler) kullanılabilir. Kurs süresi - istenen sonuç elde edilene kadar.

Video: Sizi Kel Yapan Saç Bakım Hataları

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat