Ryazhenka saç maskeleri: 5 tarifler

Kimyasallarla dolu modern bir dünyada, doğal ürünler özellikle takdir edilmektedir. Güzellik endüstrisinde hızlı bir etkiyi garanti eden yeni gelişmeleri kullanmaya çalışıyorlar. Ancak, cildin, tırnakların ve saçın durumunun vücudun genel durumunun bir göstergesi olduğu gerçeğini unutmak veya sessiz bırakmak. Somut bir etki elde etmek için yarım önlem yeterli değildir, içeriden ve dışarıdan vitamin ve minerallerle kapsamlı bir destek yapılmalıdır. Doğal süt ürünleri, tamamen kontrendikasyon bulunmayan zengin bir vitamin bileşimine sahiptir. Onlardan maskeler gücü geri kazandırır ve saça parlar.

Saç maskeleri ___ 'dan ryazhenka

Ryazhenka'nın bileşimi ve özellikleri

Evde yapılır, fermente süt ve krema, kısık ateşte pişirilir. Üretim ölçeğinde, özel bakteri suşları kullanılır. Doğal ürün dengeli bir bileşime sahiptir, kolayca sindirilebilir, yan etkisi yoktur. Ryazhenka'nın bileşimi organik asitler, protein, vitaminler içerir.

Kalın kıvam, saç derisine hızla emilen saçlara uygulamak için uygundur, durulama sırasında ek fon gerektirmez. Fermente pişmiş süt saf formunda ve karmaşık maskeler için bir temel olarak kullanılır. Düzenli kullanım:

 • saç köklerinin güçlendirilmesine yardımcı olur, büyük saç dökülmesini durdurur;
 • yapıyı besler ve güçlendirir, bölünmüş uçları önler;
 • elastikiyet verir, hacim verir;
 • tonlar yukarı;
 • agresif dış ortamdan korur;
 • hücre yenilenmesini uyarır.

Faydalı etki 3-4 prosedürden sonra fark edilir, saçın yapısı iyileşir, parlak, uysal, daha güçlü hale gelir. Kuru, kırılgan, zayıflamış ve boyalı saçlar için ryazhenka bazlı çok kullanışlı ürünler.

Bu önemlidir: Yüksek fosfor ve riboflavin içeriği, ipliklerin sağlığını destekler ve tam rejenerasyon için gerekli malzemeyi sağlar.

Saç bakımı için halk ilaçlarının kombinasyonu

Güzellik için zor mücadelede, giderek artan doğal tedavileri tercih ediyorlar. Avantajları:

 • hiçbir kimyasal bileşen, parfüm, boya;
 • alerjiye neden olmayın;
 • hafifçe hareket etmek;
 • kullanımı kolay;
 • ucuzdur.

Ayrıca, düzenli kullanımın etkisi vücut için kalıcı ve güvenlidir. Maske bileşenleri olarak bal, yumurta, hardal, otlar, uçucu yağlar kullanılır. Ekşi süt ürünleri, diğer bileşenlerle iyi uyumlu, uygulaması ve durulaması kolay, zengin maddeler bakımından zengindir. Ryazhenka'ya dayanan tariflerin uzun zamandır etkili olduğu kanıtlanmıştır ve bukle bakım ürünlerinin cephaneliğine sıkıca girmiştir.

Tarifler ve maske kullanma yöntemleri

Ryazhenka o kadar çok yönlü ki bakım, beslenme ve iyileşme dahil olmak üzere her türlü maske için kullanılabilir.

Saç köklerinin ve yapısının güçlendirilmesi
Bölünmüş uçları, yoğunlukta hizalamayı, kök beslenmesini önlemeye yarar. Malzemeler:

 • 200 gr. fermente süt ürünü;
 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı hint ve zeytinyağı.

Yumurta dışındaki tüm malzemeler karıştırılır, su banyosunda ısıtılır. Yumurta köpük haline getirilir, sürekli karıştırarak ince bir akım ile bir karışıma dökülür. Eşit olarak dağıtılmış, bir filmle kaplanmış ve yalıtılmış buklelerin tüm uzunluğu boyunca uygulanır. Prosedür 40 dakika sürer. Daha sonra rahat bir sıcaklıkta ılık su ile nazikçe yıkanır.

Beslenme ve Önleme
Sadece üçüncü taraf katkı maddeleri içermeyen fermente pişmiş süt kullanılır. İzoleli, yarım saat eski saçlara uygulanır.Kompozisyonu yıkadıktan sonra, papatya suyu veya birkaç damla limon suyu ile su ile durulayın. Bazal bölge, kan dolaşımını ve saç foliküllerinin uyanma sürecini aktive eden bir vitamin ve mineral kompleksi alır. Bukleler daha yoğun ve itaatkar hale gelir.

Yağ bezlerini düzenlemek için
Yağlı saçlar özel bir yaklaşım gerektirir. Paradoks, düzgün görünmek için sık sık yıkanmaları gerektiğidir. Bundan, yağ üretimi daha da artar. Bezlerin çalışmasını normalleştirmek için çavdar ekmeği kullanın. Bir parça fermente pişmiş süt içine batırılır, yulaf ezmesi içine iyice ezilir ve kafa derisine ılık bir şekilde uygulanır, hafifçe masaj yapılır, 30 dakika bekletilir. Havlu ile ısınmanın etkisini arttırmak. Çok ılık su ile şampuan olmadan yıkanır.

Maske bezleri stabilize eder, tahrişi ortadan kaldırır, kaşıntıyı hafifletir. 7 gün içinde 1-2 kez uygulayın.

Yenileme ve Güçlendirme
Ryazhenka hariç bileşim, 2 çorba kaşığı eşit oranlarda muz ve sıvı bal içerir. l.

Dikkat edilmelidir: karışıma eklenen birkaç damla esans, saça 2-3 gün sürecek hassas bir aroma verecektir.

Bileşenler bir karıştırıcıda iyice karıştırılır, ortaya çıkan kütle saçlara cömertçe uygulanır, uçlara özel dikkat gösterilir. Bir şapka altında temizlenir, yalıtılmış. 20-30 dakika sürer, daha sonra saçlar şampuan olmadan yıkanır. Maske, bukleler beslemek, tüm uzunluk boyunca güçlendirmek, dış etkilerden korunmayı amaçlamaktadır.

Sarkmayı durdurma ve önleme
Saçların dökülmeye başlamasının birçok nedeni vardır. Bunlar arasında, önde gelen pozisyonlar kronik stresler, elverişsiz bir ortam, besin ve vitamin eksikliği, kırılgan bir saç yapısı ve kafa derisinin dolaşım bozuklukları tarafından işgal edilir. Ön koşulların çoğuyla, bukleleri incelterek, karmaşık bir maske başa çıkmaya yardımcı olacaktır.

1 paket renksiz kına 75 ml'de seyreltilir. fermente pişmiş süt, çiğ yumurta içinde sürün ve iyice karıştırın. Buklelerin tüm uzunluğu boyunca uygulayın, parmaklarınızla saç kütlesine hafifçe sürün, örtün ve sarın. Maskenin pozlama süresi 1 saattir. Kompozisyon, az miktarda şampuanla ılık su ile yıkanır, yıkandıktan sonra saç kremi uygulanmalıdır. Önerilen kullanım sıklığı - 4-5 günde 1 kez. Sonuç 2 hafta sonra fark edilir, teller güçlendirilir, parlaklaşır, elastik olur, cilt durumu normalleşir, yeni saç kökleri uyanır.

Maskeler, papatya, ısırgan otu, meşe kabuğu, durulama olarak dulavratotu kökü ile bitkisel kaynaşmaları ile mükemmel bir şekilde birleştirilir. Süt ürünlerinin saçları aydınlattığı unutulmamalıdır, bu nedenle renkli bukleler ile diğer besleyici ve sıkılaştırıcı ajanların kullanımını düşünmeye değer.

Video: saç için ryazhenka

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat