Elmalardan saç maskeleri: 4 tarif

Elma bahçelerimizin ana meyvelerinden biridir. Çocukluğundan beri herkes hoş tatlı ve ekşi tadı, kokulu aroması ve ağız sulandırıcı görünümü ile aşina. Tüm bu özellikler bizi bir sebepten dolayı çeker, çünkü elmalar vücudumuzun ihtiyaç duyduğu bir dizi vitamin, mineral ve meyve asidi depolar.

Elma Saç Maskeleri

Birçok insan elma tatlılarını sever, taze ve pişmiş olarak yerler, ancak herkes kozmetik faydalarını hatırlamaz. Ancak elma posası ve suyu cildimiz ve saçlarımız için çok faydalıdır.

Dış kullanım ile elma suyunun iyileştirici özellikleri arasında şunlar vardır:

 1. Antioksidan etki, toksinlerin hücrelerden atılması.
 2. Hücre metabolizmasının hızlanması, gençleşme.
 3. Cildin ve saçın elastikiyetini artırarak kollajen üretimini teşvik eder.
 4. Kökte ve tüm uzunluk boyunca tırnakları ve saçları güçlendirmek.
 5. Yumuşak aydınlatma, yaşlılık lekelerini gidermek, donuk cilt ve saçları gidermek.
 6. Tazelik ve parlaklık verir.
 7. Yağ kontrolü, yağ bezlerinin düzenlenmesi.
 8. Epitelyal hücrelerin ve kütikül buklelerinin derin hidrasyonu.
 9. Beslenme, saç köklerinin uyanması, sağlıklı saç büyümesinin uyarılması.
 10. Kan damarlarının duvarlarını güçlendirmek ve normal kan dolaşımını uyarmak, cildin beslenmesini ve saç büyümesini arttırır.

Elma maskelerinin etkisi

Elmalar bölgemizdeki herkes tarafından kullanılabilir. Pahalı markalı saç bakım ürünlerini karşılayamasanız bile, yardım her zaman elinizin altında. Bir yazlık eviniz varsa, tatlı meyveler bile almanıza gerek yoktur, çünkü hemen hemen her sitede bir elma ağacı vardır! Haftada sadece birkaç meyve saç restorasyon kursu sağlayacaktır. Ve herhangi bir eczanede veya mağazada bulunabilecek birkaç daha ucuz bileşen eklerseniz - gerçekten fark edilir bir etki elde edebilirsiniz.

Doğal bir elma ile maskeleri kullandıktan sonra, saç durumu önemli ölçüde iyileşir:

 1. Sert bukleler yumuşak ve itaatkar hale gelir. Meyve asitleri ve diğer mikro bileşenler iplikçiklerin esnekliğini ve esnekliğini sağlar. Bu şekillendirmeyi kolaylaştıracak ve buklelere istenen şekli vermenizi, kıvırmanızı veya düzeltmenizi sağlar.
 2. Donuk saçlar canlanacak ve sağlıklı bir parlaklık kazanacaktır. Elma püresi ile yapılan bir haftalık tedaviden sonra, parıldayan parlak bir parıltıyla parlar.
 3. Kuru kırılgan saçlar nemle doyurulur ve bölünmüş saçlar tüm uzunluk boyunca yumuşatılır. Elma lifleri saçın uçlarını kapatmaya yardımcı olur.
 4. Yağlı saçlar daha uzun süre taze ve temiz kalır.
 5. Saç derisi iyileşir: yağ salgısı normalleşir, güçlü soyulma gerçekleşir, kan dolaşımı artacaktır, bu nedenle saç kökleri maksimum besin alacak ve saç güçlü ve pürüzsüz büyüyecektir.

Elmalardan bir saç maskesi nasıl yapılır

Etkili bir elma saç maskesi yapmak için bazı genel kurallar:

Elmalardan bir saç maskesi nasıl yapılır

 1. Tatlı çeşitlerin olgun meyvelerini seçin. Bukleler iyileştirmek için gerekli madenciler ve meyve asitleri bakımından zengindirler. Henüz suyu dökmemiş olan yeşil, olgunlaşmamış meyveler saçlar için çok yararlı olmayacaktır.
 2. Saç kozmetiklerinde sadece elma posası ve meyve suyu kullanılır. Bu nedenle, maskeyi hazırlamak için, kabuğun ve çekirdeğin meyvelerini soymanız gerekecektir. Beslenme uzmanları, elma derisinin büyük miktarda vitamin ve paha biçilmez diyet lifi içerdiğini yazıyor, böylece yiyecek için güvenle kullanabilirsiniz. Taze hamurdan patates püresi hazırlayın. Bu, bir blender veya ince rende kullanılarak yapılabilir.
 3. Maske 1 porsiyon için hazırlanır ve hemen kullanılır. Koruyucu içermeyen doğal karışımlar yararlı özelliklerini hızla kaybeder, bu nedenle buzdolabından karışım daha az etkili olacaktır.
 4. Elmaların kendileri terapötik etkilerini arttırmak için ısıya ihtiyaç duymazlar, bu nedenle saçtaki bu maskeler plastik bir şapka veya havluya sarılamaz. Ancak bal veya uçucu yağları bir elma ile birlikte kullanırken, ilaçtan maksimum etki elde etmek için bir “banyo” yaptığınızdan emin olun.
 5. Maskeyi uygulamadan önce saçınızı yıkamalısınız. Basit bir eczane şampuanı veya silikon olmadan ev ilaçları kullanmak daha iyidir, bu saç kütikülünün içindeki yararlı bileşenlere erişim sağlayacaktır.
 6. Elma karışımının etkisi için, saçları yarım saate kadar tutmak yeterlidir. İstisna, uzun etkili bileşenleri içeren maskelerdir.
 7. Elma eti çok kolay yıkanır, saçlara yapışkanlık veya plak bırakmaz. Bu nedenle, işlemden sonra faydalı eser elementleri şampuanla yıkamayın. Bukleleri ılık suyla durulamak yeterlidir.
 8. Belirgin etki için, 1-1.5 ay boyunca düzenli olarak elma maskelerinin (3 günde 1 kez) kullanılması tavsiye edilir, ardından aynı süre için bir mola verilir. Gerekirse, kurslar tekrarlanabilir, bu maskeler saçlar için tehlikeli değildir.

Tek kontrendikasyon bireysel hoşgörüsüzlük, yani elmalara (veya maskelerin diğer bileşenlerine) karşı bir alerji olabilir. Bu nedenle, yeni bir araç kullanmadan önce bilinmeyen bileşeni test ettiğinizden emin olun. Bunu yapmak çok basittir: ürünü (meyve suyu veya yağ) cildin hassas bir bölgesine, örneğin bileğe uygulayın. Kaşıntı veya kızarıklık 20-30 dakika sonra başlamazsa, ürün sizin için güvenlidir. Alerji testi, tek bir bileşen test edilirken daha etkilidir. Aksi takdirde, vücudun olumsuz bir reaksiyonu durumunda, hangi bileşenlerin reddeye neden olduğunu belirlemeniz zor olacaktır.

Her gün için maskeler için basit tarifler

Sıradan elmalar temelinde, farklı saç tipleri ve problemleri için bir dizi maske pişirebilirsiniz. İşte sağlıklı saçlar için güzellikler ve güzellikler için yararlı olacak bazı yararlı tarifler.

Elmalardan saç maskeleri için basit tarifler

 1. Kuru bukleler için besleyici maske. K 2 yemek kaşığı püre 1.5 çorba kaşığı ekleyin. buğday veya zeytinyağı. Birkaç damla hint, dulavratotu ve üzüm yağı girin. Saçları köklerden uçlara etkili bir şekilde nemlendirir, dökülmeyi ve yanmayı giderir. Uzun saçlar için aynı oranlarda daha fazla karışım hazırlayın.
 2. Yağlı saçlar için ferahlatıcı maske. 1 çorba kaşığı karıştırın. 2 yemek kaşığı bal püre ve 2 yemek kaşığı haşlanmış tuzsuz yulaf lapası. Bal önce bir su banyosunda veya mikrodalgada sıvıya kadar ısıtılmalıdır (35-40 derece, deriden biraz daha sıcak, parmağınızla deneyebilirsiniz). Kompozisyon kuru ise, ısırgan otu veya papatya bitkisel bir kaynatma ile seyreltin. Saçlardan köklerden uçlara kadar dağıtın, kafa derisine masaj yapın. Maske saçı nemlendirir ve saç modelinin daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olur.
 3. Yağ kontrollü kepek için terapötik maske. 1 yumurta sarısı, bir kaşık süzme peynir (kuru saçlar için% 9 veya yağlı için az yağlı), 1 elma püresi ve birkaç damla kafur yağı alın. Bir karıştırıcıda karıştırın ve masaj hareketleriyle kafa derisine uygulayın. Maskenin kalıntıları tüm uzunluk boyunca dağıtılabilir - bu telleri besler ve parlaklık sağlar.
 4. Glitter elma maskesi. 2 yemek kaşığı ekleyin. elma püresi 1 çay kaşığı keten tohumu yağı, uzun bukleler için aynı bileşen oranında daha fazla karışım kullanın. Tüm yağ maskeleri gibi temiz, kuru saça uygulayın. Bu, bukleleri yenileyecek ve onlara lüks bir parlaklık verecektir.

Saç tipinizi belirleyin, uygun maske bileşimini seçin - ve buklelerinizin güzelliğini ve gücünü korumak için uygun fiyatlı bir ev ilacı kullanmaktan çekinmeyin.

Video: Elma Soyma Parlatıcı Saç Kremi

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat