Evde saç kepek maskeleri

Kepek, aynı rahatsızlığa neden olursa olsun, çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Sık görülen yönler arasında düşük kaliteli saç kozmetikleri, yanlış dengelenmiş bir diyet, hijyen standartlarının ihmal edilmesi, stres, aşırı terleme, uyku eksikliği, kötü alışkanlıklar bulunur. Saç derisinden zayıf bir şekilde çıkarılan şampuan, kepek görünümünü provoke edebilir. Bugün konuşacağımız yönlü ev maskeleriyle sorunu çözmek kolaydır.

Kepek için Saç Maskeleri

Kepek saç maskeleri kullanmanın özellikleri

 1. Kepeklerin uzun süre ortaya çıktığını ve kaybolmadığını fark ederseniz, maskelerin seyri tamamlanmalıdır. Sorun giderilene kadar sürer, frekans haftada 3 ila 4 kez değişir.
 2. Kepeği çıkardıktan sonra prosedürü devirmeyin. 8-10 günde bir koruyucu önlemler alın. Sorun tekrar ortaya çıkarsa, tam tedaviye devam edin.
 3. Tarif, başınızı polietilen ile sarmanız gerektiğini söylemese bile, yine de yapın. Termal etki, besinlerin saç şaftına ve cildin alt katmanlarına nüfuz etmesine izin verecektir.
 4. Maskeyi uyguladıktan ve çıkardıktan sonra saçınızı doğal olarak kurutun. İşlem bittikten sonra 2 saat dışarıya çıkmayın.
 5. Hızlı bir sonuç elde etmek için, ev ilaçları için alternatif tariflerin değiştirilmesi ve her 5 günde bir değiştirilmesi önerilir. Saçlar hızla herhangi bir makyaja alışır, maskeler istisna değildir.
 6. Yönlendirmede belirtilen bileşenlerin oranlarını değiştirmeyin. Kepek, kafa derisinin belirli bileşenlere reaksiyonunun bir sonucudur.
 7. Ne kadar garip gelse de, ama kepekleriniz azsa, yönlendirilmiş şampuanlar kullanmayın. Aksi takdirde, deterjanlar daha da büyük bir soruna neden olur.
 8. Terapiyi tamamladıktan sonra sonucu değerlendirin. Kepek kaybolmazsa, bir uzmana (trikolog) danışın. Doktor bir muayene yapacak ve vücudun özelliklerini dikkate alarak tedavi önerecektir.
 9. Hemen hemen her maske, genellikle kaşıntı, kızarıklık, soyulmaya neden olan alerjen bileşenleri içerir. Ürünün kütle dağılımından önce, listelenen semptomların yokluğu için bir test yapacaktır.

Soda ve Tokoferol

 1. 140 ml'yi uygun bir şekilde ısıtın. içme suyu. Sıvı 50 dereceye ulaştığında, tokoferol ampulünü ve 2 ml ekleyin. A vitamini. 20 g dökün. soda, karıştırın.
 2. Tellere hemen sıvı bir kokteyl uygulayın, bazal parçaya sürün. 3 dakikalık yoğun bir masajdan sonra ürünü ılık fakat sıcak suyla çıkarmayın.

Hint ve soğan

 1. Kabukları soğandan çıkarın, yulaf ezmesi çıkacak şekilde silin. Bir süzgeç veya gazlı bez içine koyun, suyu sıkın. 40 ml ölçün., 30 g ekleyin. hint yağı.
 2. Bu karışıma 20 ml dökün. votka veya konyak, güveçe gönderin. Kompozisyonu, hint yağı biraz eriyecek şekilde ısıtın. Saç köklerine uygulayın, masaj yapın.
 3. 15 dakika sıcak tutun, soğuk su ve şampuanla temizleyin. Durulama kullandığınızdan emin olun, çünkü maskeden sonra teller sertleşir.

Greyfurt ve Aloe Suyu

 1. Aloe vera suyu eczanede satılmaktadır. 20 ml süzün., Bu hacmi 30 ml ile birleştirin. zeytinyağı. Bütün bir greyfurttan suyu sıkın. Karışıma bir paket hazır jelatin dökün.
 2. Kabın kenarlarındaki kristalleri çıkararak karıştırmaya başlayın. Bir dakika üçte bir mikrodalga. Peletler eriyene kadar bekleyin. Sonra maskeyi soğumaya bırakın.
 3. Saçınızı su ile tarayın ve durulayın, yapılan ürünü nemli buklelere dağıtın. Kaputun altında 20 dakika maruz kaldıktan sonra maskeyi çıkarın.

Kefir ve ekmek

 1. Güvenin içine 130 ml dökün. % 2.8 yağ içeriğine sahip kefir (fermente pişmiş süt ile değiştirebilirsiniz. Ilık, 10 gram mısır nişastası ve 10 gram jelatin dökün.
 2. Kompozisyonu 3 dakika karıştırın, sonra tabakları örtün ve 20 dakika bekleyin. Şu anda, bir dilim ekmek kırıntısının üzerine kaynar su dökün. Bir saatin çeyreğinden sonra sıvıyı sıkın, gerekli değildir.
 3. Ekmeğe jelatin ekleyin, kuru ve taranmış buklelere serpiştirin. Filmi paspasın etrafına sarın, başınızı bir mendille yalıtın. Ürünü 30 dakika boyunca tutun.

Sirke ve kil

 1. Yeşil kil eczanede satılmaktadır. Bir paket satın alın, 45-60 g ölçün., Bir macun elde edene kadar ılık suyla seyreltin. Birkaç sarısı girin, çatalla ovalayın.
 2. 20 ml ekleyin. elma sirkesi, masa veya şarap ile değiştirilemez. Ürün konsantrasyonunun% 6'dan fazla olmadığından emin olun. Pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 3. Saçları taradıktan sonra prosedüre devam edin. Maske en iyi köklere uygulanır ve yoğun bir şekilde ovalanır. Daha sonra geniş bir tarak ile kompozisyon uçlara gerilir. 20 dakika bekletin, çıkarın.

Huş katranı ve ceviz

 1. Soyulmuş ceviz çekirdeklerinin veya bademlerin aromasını kuru bir tavada yağsız kızartın. 5 dakika sonra sobadan çıkarın, bir kahve değirmeni veya blender ile un haline getirin.
 2. 2 gr girin. huş katranı ve 3 yumurta sarısı, 1 protein ekleyin. Bir çatalla öğüterek karışımdan homojen bir bulamaç yapın. Tarak, kök bölgesine uygulayın.
 3. Maske yalnızca sıcak tutulmalıdır. Bir selofan filmi ve sıcak bir başörtüsü size bu konuda yardımcı olacaktır. Yarım saat sonra şampuan ve su ile durulayın.

Limon ve hardal

 1. Limonu dilimler halinde doğrayın, bir blender kasesine gönderin veya rende geçirin. Hazırlanan posayı 20 gr ile meyve suyu ile birleştirin. hardal (kuru) ve 30 ml. mısır yağı.
 2. Maskeyi 45 dereceye kadar ısıtın, kafa derisine sürün. 10 dakika bekleyin, çıkarmaya başlayın. Kompozisyon tekrar tekrar bir hafta içinde uygulanabilir.

Yeşil elma ve konyak

 1. Kepekleri gidermeye ek olarak, maske kaşıntıyı azaltmayı ve hoş olmayan kokulardan kurtulmayı amaçlamaktadır. Birkaç elmayı durulayın, soyun ve rendeleyin.
 2. Yulaf ezmesini bandajın üzerine koyun, 2-3 kat halinde katlayın. Suyu sıkın, isteğe bağlı olarak bu adımı atlayabilirsiniz. Bir çorba kaşığı konyak ve 5 damla sardunya eter girin.
 3. Maske dağıtıma hazır. Prosedür köklerle başlar, bundan sonra kompozisyon uçlara gerilir. Kullanım süresi 15 dakikadır.

Kına ve süt

 1. Gölgesiz kına ihtiyacınız var, ev kimyasalları ve kozmetik butikleri bölümlerinde satılmaktadır. 40 g dökün, Yüksek yağ içerikli sıcak sütle seyreltin ve karıştırın.
 2. Filmi kabın üzerine çekin, kına yarım saat bekletin. Ortaya çıkan ürünü kilitlere koyun, paspası ısıtın. 1 saat sonra, şampuanla veya şampuan olmadan su ile durulayın.
 3. Sonucu artırmak için birkaç soğutulmuş yumurta sarısını, uçucu ve doğal yağları, ampul tipindeki eczane vitaminlerini (niasin, tokoferol, retinol, vb.) Karıştırabilirsiniz.

Keten tohumu yağı ve rom

 1. 3 sarısını ayırın, pürüzsüz olana kadar öğütün ve 15 dakika buzdolabında saklayın. Bu süreden sonra 30 ml ekleyin. rom, 40 gr. Oda sıcaklığında keten tohumu yağı.
 2. Saçı tarayın ve ayırın. Her kıvrım bileşime ayrı ayrı batırılır, köklere kalın bir maske tabakası uygulanır. 10 dakika masaj yapın, sonra filmi başınıza sarın.
 3. Efekti arttırmak için sıcak bir havlu sarın. Ürünü 25 dakika boyunca saklayın. Ürün, balsam ve şampuan ile zar zor ılık suyla yıkanır.

Hint yağı ve yumurta

 1. Birkaç yumurtayı önceden soğutarak çırpın.Yarım greyfurt veya portakal suyunu 10 g ekleyin. patates nişastası, bir çorba kaşığı hint yağı veya dulavratotu yağı.
 2. Karışımın 10 dakika şişmesine izin verin, sonra saçlara dağıtın. Kökler, tüm uzunluk ve uçlar işlenir. Filmin altında üçüncü bir saatlik pozlamadan sonra yıkayın.

Mayonez ve Bal

 1. Yağlı tip mayonez kullanmak daha iyidir (% 65'ten). 60-70 g alın, 20 g dökün. kaba deniz tuzu, 50 gr. bal. Pürüzsüz olana kadar karıştırın.
 2. İstenirse 20 ml dökün. aloe vera suyu veya dulavratotu yağı. Tüm bukleleri tarayın, kütleyi kafa derisine dağıtın. Bir tarakla 3 dakika sürün, uçlara kadar uzatın. Yarım saat sonra çıkarın.

Salisilik asit ve melisa

 1. Salisilik asit eczanede satılır, bir çözüme ihtiyacınız vardır. 15 ml birleştirin. ilacı üç yumurta sarısı ile ovalayın. 35 gr girin. saç kremi veya aynı miktarda şampuan.
 2. Taranmış tellere uygulayın, kafa derisine ovalayın. İyi masaj yapın, 5 dakika sonra durulayın. Haftada iki kez tekrarlayın.

Sarısı, dulavratotu ve calendula

 1. 7 ml birleştirin. tavuk sarısı ile calendula tentürleri (saç uzunluğuna bağlı olarak 2-4 adet). 30 ml ekleyin. dulavratotu yağı, 20 ml. hint yağı.
 2. Maske uygulanabilir. Bir fırça veya süngerle tutun, plastik bir torbanın altında 25 dakika tutun. Birkaç kez şampuanla durulayın.

Sarımsak ve yeşil çay

 1. Yeşil çay yapraklarına dayanan güçlü bir çay yaprağı yapın. 50 ml alın. sıcak sıvı, bir paket jelatin serpin. Kristaller eriyene kadar karıştırın.
 2. Şimdi bir saatin üçte biri kadar bekletin. Bu kez sarımsak hazırlanmasına ayrılmıştır. 7 karanfil bulamacı oluşturun, 40 ml ile birleştirin. limon suyu.
 3. İkinci bileşiği çayla karıştırın, kuru kilitlere uygulayın. Ovalayın, selofan içine sarın. Kompozisyonu yarım saat tutun, şampuan ve su ile çıkarmaya başlayın.

Kepek maskeleri kaotik kullanımı tolere etmez, uygulama kurslarda gerçekleştirilir. 2 ay sonra sonucu fark etmezseniz, trikoloğa gidin. Diyetin revize edilmesine, gerekli minerallerle zenginleştirilmesine de değer.

Video: evde kepekten nasıl kurtulur

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat