Limonlu saç maskeleri: 14 tarif

Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için sadece kozmetik kullanmak yeterli değildir. Etkisini iyileştirmek için, doğal ürünlere dayalı ev yapımı maskeleri sistematik olarak kullanmak gerekir. Buklelerin her zaman orijinal formlarında kalmasına yardımcı olacak birkaç basit yol öğrenmeniz gerekir. Limon saç maskeleri için en etkili tarifleri düşünün.

Limonlu saç maskeleri

Saçlar için limonun yararlı özellikleri

 • kırılganlıktan kurtulmak;
 • pH dengesinin normalleştirilmesi;
 • yağlı saçların giderilmesi;
 • çeşitli tonlarda açıklama;
 • hasar onarımı;
 • kafa derisinden kuruluktan kurtulmak;
 • kesit önleme.

Limon parlatıcı

 1. Araç saça görünür bir parlaklık verir. Saçınızı yıkamanın olağan manipülasyonundan sonra, limonlu bir durulama kullanın.
 2. Ürünü hazırlamak için 130 ml alın. taze sıkılmış limon suyu ve 650 ml. kaynar su.
 3. Bileşenleri birleştirin ve iyice karıştırın, bileşimin yaklaşık 6 saat demlenmesine izin verin. Temel saç yıkama işleminden sonra parlatıcı kullanın.

Sarısı ve aloe suyu

 1. Küçük bir kap kullanın, içine 30 ml karıştırın. narenciye suyu, 45 ml. sıvı aloe, 15 gr. yapışkan bal ve 1 tavuk sarısı.
 2. Kompozisyonu homojen bir bulamaç haline getirin, masaj hareketleriyle başınıza uygulayın. Kütleyi köklere sürün, sonra uçlara dağıtın.
 3. 1 saat bekleyin, normal şekilde durulayın. Benzer bir maske sistematik olarak uygulanırsa, yağlı saçlardan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Hint ve hardal

 1. Maske saçı mükemmel bir şekilde besler ve güçlendirir. Ayrıca, bileşim kaybı önler. 12 gram iyice karıştırın. hint yağı, 10 g. hardal tozu, yumurta sarısı ve 40 ml. limon suyu.
 2. Saçınızı uygun bir şampuanla normal şekilde yıkayın. Bundan sonra, maskeyi hafif nemli bir saça uygulayın. Kafanızı folyo ve bir mendil ile sarın, 45 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın.

Zeytin ve bal

 1. Benzer bileşenlere sahip bir maske, bukleleri besinlerle zenginleştirebilir. Ayrıca, saç çok daha güçlü olacak, itaat ve yumuşaklık kaybolmayacak. Diğer her şey, bukleler fark edilir bir parlaklık kazanacak.
 2. Bir besin karışımı elde etmek için 100 gr. sıvı bal, 45 gr. narenciye suyu ve 30 ml. zeytinyağı. İyice karıştırın, kütleyi bir su banyosuna gönderin. 15-20 dakika bekleyin.
 3. Manipülasyondan önce saçın yıkanması ve kurutulması gerekir. Bundan sonra, maskeyi köklerden uçlara kadar yoğun bir katmana dağıtın. Başınızı plastik sargıya sarın, üzerine havlu atın.
 4. Kompozisyonu 40 dakika tutun, ardından maskeyi bir deterjan kullanarak sıcak olmayan suyla durulayın. Karışımın 5 günde bir uygulanmasına izin verilir. Birkaç prosedürden sonra şık bir saç başı alacaksınız.

Limon ve Doğal Yağlar

 1. Araç kan dolaşımını iyileştirebilir ve ayrıca kepek kafasını rahatlatabilir. Karışımı hazırlamak için, her biri 2 ml olmak üzere 2 yumurta sarısı karıştırın. dulavratotu ve hintyağı, 50 gr. limon suyu.
 2. Homojen bir bileşimin bileşenlerini alın, masaj hareketleriyle kök bölgesine uygulayın. Maskenin kalıntılarını başın uzunluğu boyunca dağıtın.
 3. Saçları sarın, bir ısınma kapağı inşa edin, yarım saat bekleyin, ılık su ve balsam ile durulayın. Maksimum sonuç elde etmek için, kompozisyon haftada 2 kez sistematik olarak uygulanmalıdır.

Kefir ve şampuan

 1. Bu maskeyi kullanırken dikkatli olun. Bileşenler saçları birkaç tonda hafifletebilir.
 2. 150 ml'lik ortak bir kapta iyice karıştırın. % 1.5 yağ içeriğine sahip kefir, 1 yumurta sarısı, 40 ml. konyak, 50 gr. limon suyu ve 20 gr. şampuan.
 3. Maskeyi uygulayın, ürünü kök bölgesine sürün, kalan karışımı bukleler boyunca dağıtın.
 4. Saçınıza plastik bir şapka koyun, başınızı bir fularla sarın. Maske gece boyunca uygulanır, uyandığında ılık su ve şampuanla durulayın.

Soğan ve Narenciye Suyu

 1. Bileşenleri doğru oranlarda karıştırırsanız, hoş olmayan soğan kokusundan kaçınabilirsiniz. Limon suyu sayesinde nötralize edilir. Maskeyi uyguladıktan sonra saç pürüzsüz ve esnek hale gelir.
 2. Bir bulamaç haline getirin 40 gr. soğan, 35 ml. narenciye suyu ve 30 gr. zeytinyağı. Bileşenleri karıştırın, homojenlik elde edin. Maskeyi foliküllere ovalayın, kalanını saçın uçlarına dağıtın.
 3. Başınızı selofan ve bir eşarp ile izole edin. 35 dakika bekleyin, şampuanla durulayın, saçınızı tekrar serin sirke ile durulayın.

Dulavratotu kökü ve papatya

 1. Kompozisyon, kayıplara karşı bir araç olarak iyi bir şekilde kurulmuştur. 60 gr alın. kurutulmuş dulavratotu kökü, ısıya dayanıklı bir kaba gönderin.
 2. Yeterli kaynar su (yaklaşık 300 ml) dökün, et suyu infüze edilene kadar 20 dakika bekleyin. Bundan sonra sıvıyı süzün, 100 ml'ye dökün. Taze limon suyu.
 3. Maske ana saç yıkamadan 5 dakika önce uygulanır. Karışımı köklere sürün, bir süre bekleyin, paspası nemlendirin ve şampuan uygulayın. Her zamanki gibi durulayın.
 4. Et suyu ayrıca bir parlatıcı olarak da kullanılabilir. Bunu yapmak için limon bileşimine 400 ml ekleyin. adaçayı ve papatya infüzyonu.

Ayran ve dulavratotu

 1. Maske yağlı saç tipi için tasarlanmıştır. Kompozisyonu hazırlamak için toplam bir kapta 25 gr karıştırın. dulavratotu kökü, 100 ml. limon suyu ve 40 ml. ayran. Bileşenlere 250 ml dökün. kaynar su, iyice karıştırın.
 2. Yulaf ezmesini oda sıcaklığında yaklaşık 6 saat boyunca demleyin. Maske saçları yıkamadan önce bazal bölgeye masaj hareketleri ile uygulanır. Kompozisyonun 7-8 gün içinde 3 kez uygulanmasına izin verilir.

Şampuan ve yumurta sarısı

 1. Araç, zayıf bukleleri restore etmeye ve güçlendirmeye yardımcı olur. Maskeyi hazırlamak için 25 gr alın. narenciye suyu, 45 gr. yapışkan bal, 50 gr. soğan yulaf ezmesi, 1 yumurta sarısı, 30 ml. dulavratotu yağı ve 35 gr. saç tipinize uygun şampuan.
 2. Karışımı bir çırpma teli veya karıştırıcı ile minimum güçte çırpın, ardından maskeyi temiz, nemli buklelere uygulayın.
 3. Kompozisyonu köklere iyice ovalayın, kalıntıları uzunluk boyunca dağıtın. Bir selofan şapka takın, başınızı sıcak bir fularla sarın. 1.5-2 saat bekleyin, soğuk suyla durulayın.

Bal ve Aloe

 1. Bileşen bazlı bir çözüm, saçın yapısını geri kazanmaya ve yağlılığı hafifletmeye yardımcı olur. Etkili bir kompozisyon hazırlamak için 15 ml'yi birleştirin. limon suyu, 20 gr. yapışkan bal, 50 gr. aloe suyu ve 1 yumurta sarısı.
 2. Maske, masaj hareketleriyle saç tabanına sürülür. Daha sonra kompozisyon çok uçlara uygulanır. Ürünü bir film ve bir eşarp altında 40 dakika bekletin. Maskeyi şampuanla durulayın, saçınızı ısırgan ve hypericum bazlı bir kaynatma ile durulayın.

Zeytinyağı ve Narenciye

 1. Limon suyunu ve zeytinyağını eşit miktarlarda birleştirin, saçın uzunluğunu dikkate alın. Kompozisyonu 35 dereceye kadar ılık bir su banyosuna gönderin.
 2. Paspası kökten uca iyice ıslatın. Maskenin pozlama süresi sınırlı değildir, ürünü bütün gece güvenle bırakabilirsiniz. Kafanızı folyo ve havluyla sarın.
 3. Her zamanki gibi durulayın. Maske besleyicidir ve kuru saçların iyileşmesine yardımcı olur.

Şeftali Yağı ve Hint Yağı

 1. Alet, telleri mükemmel bir şekilde besler ve nemlendirir, onlara yumuşaklık, itaat ve parlaklık verir. 25 ml birleştirin. şeftali yağı, 20 ml. hint yağı, 30 ml. narenciye suyu.
 2. Maskeyi ana su işleminden 35 dakika önce saç köklerine sürün. Saçınızı yıkamadan önce ürünü her zaman kullanın.

St.John's wort ve bitkisel yağ

 1. Bir kasede 20 gr karıştırın. St.John's wort, 15 gr. ısırgan otu, 25 gr. papatya ve 12 gr. dulavratotu kökü. Bir kaba 130 ml dökün. ılık bitkisel yağ ve 50 ml. taze sıkılmış narenciye suyu.
 2. Bileşenleri cam bir kaba dökün, sıkı bir kapakla kapatın, kompozisyonu oda sıcaklığında 6-8 gün bekletin. Sonra karışımı süzün, saçınızı yıkamadan önce 50 dakika uygulayın.

Çoğu maske yağlı ve normal saç tiplerine odaklanır. Çeşitli bileşenlere sahip limon suyu, telleri iyi besler ve güçlendirir. Ayrıca, bileşenler saçın hasarlı yapısını geri kazanmaya yardımcı olur. Koyu saça uygularken dikkatli olun, bazı bileşenler bukleleri belirgin şekilde hafifletir.

Video: limon saç maskesi

Okumanızı öneririz


Yorum bırak

Gönderen

avatar
wpDiscuz

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

Henüz yorum yok! Düzeltmek için çalışıyoruz!

haşarat

güzellik

tamirat